Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

dadulka19
17. říj 2007

verulka,aj ty štvrté čakáš 🙂,gratulujem ,si veľmi mladučká,teda podľa foto,mne sa to hrozne páči,taká kopa detí...no naša Lucka je celý tata,stále má čas,všetko jej trvá,je to hrozný šuchtoš,napr.ked sa má v škole prezúvať,tak sa niekde,na niekoho zadíva a konec,prestane sa hýbať.....mám potom také nervy,stále ju poháňať.. 😒

verulka
17. říj 2007

Dadulka, no zadarilo sa- opat 😀 tesime sa...len to bude trosku fuska, ale aspon budem mat cas aj na dalsieho prvaka(krpec nastupi v septembri)
Moje chudatka sa vzdy strasne rychlo prezliekaju v skole, lebo vedia ze na 90% sa niekam ponahlame a ako vzdy nestihame 😀 ...to je ale moja chyba, ze mi skrachuju cas. plany 😝

dadulka19
17. říj 2007

...ked ten deň je taký krátky... ☹

pacna
18. říj 2007

verulka vela trpezlivosti 🙂 .ja by som chcela este jedno ale moj muzicek nechce. 😖

pacna
18. říj 2007

tak co baby uz mate vasich prvakov doma?dominika nema ulohy len citat od zajtra budu mat novy zosit na pismenka.a citat budu mama a take vety.no tesim sa 🙂

vavka33
18. říj 2007

My sme doma,dnes sme mali obe 5hodin.Za chvilu pojdeme pisat a citat U 😉

verulka
18. říj 2007

my sme etse v skole 😉 dnes robim do 16,00 takze az potom idem do skolky apotom do skoly. My dnes pripravujeme tortu na zajtrajsiu detsku party

zabinka
18. říj 2007

My sme mali vcera rodicko a veru tiez prislo len par rodicov, co ma dost prekvapilo. Ja som sa rodicka uz nevedela dockat. Inak zatial sme sa naucili a,m, e a na ulohu sme pisali mama, mama ma kosik(ten sme len kreslili) a pod. V matematike spocitavaju 1+1 a 2+1.

vavka33
18. říj 2007

Ja som prave kazala vanes prepisat stvorky,strasne ich nacarbala,tak je oduta 😅

adriana111
18. říj 2007

ahoje maminy prvacikov 🙂
tak vsi mame v skole aj my, nastastie doma zatial nie. ale minuly rok, ked este chodila do skolky, tak sme si ich uzili. a to som Natalku par dni pred tym dala podstrihnut, lebo mala vlasy nize pasa. nastastie sa nam potom lahsie hladali 😉
dnes este nie je doma, do pol stvrtej ma tanecnu a ide pre nu ocino. v matike pisu 3 a z pismeniek prebrali A, M, E. my mame ten novy slabikar, tak tam je to trochu inak. ale mne sa paci ten system, ako je slabikar urobeny, Natalka velmi rychlo pochopila princip citania a teraz uz vsetko precita, aj nezname slova.
a ked sme mali rodicko my, tak z 18 neprisiel len jeden rodic. dokonca tam bola aj mamina romskeho dievcatka a to je co povedat.

adriana111
18. říj 2007

mimochodom, verulka, gratulujem 🙂

vavka33
18. říj 2007

K comu gratulujes verulke,co som zas prehliadla 😖

adriana111
18. říj 2007

verulke gratulujem k 12tt 🙂

vavka33
18. říj 2007

Coooooooooooooooooooooooooo???????????Jezine,to je supis.Gratulujeeeeeeeeem,som ja slepaaaaaaa.
Veri,to bolo planovane? 😀

zabinka
19. říj 2007

adriana111 aj my ideme podla toho noveho slabikara. Maly ho zvlada celkom dobre, ale na rodicku sa vacsina rodicov stazovala, ze je prilis narocny. Vraj sa s detmi musia ucit aj tri styri hodky denne. Ja mam ale tiez pocit, ze takto sa deti lahsie naucia slabikovat a citat slova. Nas maly teraz cita vsetko a vsade, kde sa len da.

pacna
19. říj 2007

aky novy slabikar to je?nasa je zas nachladnuta cez vikend sa bude liecit.moje nervy 😒

adriana111
19. říj 2007

zabinka, mne sa vobec ten novy slabikar nezda zlozity. podla mna je tam vela obrazkov a deti sa ucia skor takou hravou formou. co si pamatam slabikar, co mal pred 2 rokmi synovec, ten sa mi zdal narocnejsi.
ale neviem, to si asi musia posudit pedagogovia. nasa ucitelka si ho celkom chvalila a tiez deti chvalila, ze s nim robia pokroky.
moja Natalka byva chora malo (klop-klop). nechcem robit reklamu, ale davam jej Actimel (2-3x do tyzdna) a naposledy bola chora koncom zimy, aj to len nadchu 🙂

adriana111
19. říj 2007

este som zabudla - my sa ucime max. 1 hod, ale to ratam do toho aj pisanie do cvicneho zosita. kazdy den citame, ale len par viet, co maju v skole a potom jej dam precitat este nieco nezname a vyhlaskovat par slov a to je vsetko. nechapem, co sa da s prvacikom ucit 3-4 hodiny 😲

vavka33
19. říj 2007

My sa ucime niekedy len pol hodinku,sem tam aj menej 🙂

zabinka
19. říj 2007

No my sme sa ucili najdlhsie asi hodinu aj to len raz. Do cvicneho zosita piseme malo, lebo vidim, ze maly to pise pekne a dobre, tak co ho budem trapit. Ani ucitelka nemala namietky. Citat musime z inych knih, lebo texty zo slabikara vie naspamat a necita ich.

pacna
19. říj 2007

kukali ste na tuto stranku? www.orbispictus.sk

vavka33
20. říj 2007

Ja to poznam 😉

maca793
20. říj 2007

čaute tak ako? deti už spočítavajú a odčítavajú do 5, spájajú písmeská. je to zábava. Siska si mýli u, Maťka je zas múdra 😀
tie tornáda sú celkom dobré, len ich nenamočiť do vody ako sa to podarilo mne. už potom nepíšu 😀

a aj stoja 😝 u nás 22,-sk a u vás?

vavka33
20. říj 2007

Tak to je dobra cena,lebo napr.plniace pera stoja aj okolo 75sk.

mamicka07
20. říj 2007

ahojte mozem sa pridat mi piseme u a tie pera tornada su velmi dobre 🙂

dadulka19
20. říj 2007

ahojte.Kúpila som Lucke tornádo(stálo 21sk) a učiteľka jej s tým nedovolí písať ☹ ..
Píšu má,mé,mí...,spočítavajú do päť... 🙂

dadulka19
20. říj 2007

...no a mýli si m a u.....miesto Lucka,napísala Lmcka(písaným).Tlačením je to v pohode... 🙂

verulka
20. říj 2007

Vavka, adriana, dakujem 😵 a my a planovane??? To nehrozi 😎 vsak mi termin vychadza na 4.5. a statnice mam 12.5. 😅 bude u nas veselo 😲 ale snad ustojime 😅
tornado- baby tie dobre plniace stoja viac ako 21-27Sk. Tie drahsie su masivnejsie a maju lepsi uchyt. Maju normalnu klasicku spicku a su bombickove 😉
Mne sa Risko uci sam. Necitame slabikar, lebo ho vie naspamat, ale teraz dostal na narodky knizku o vynalezoch, takze citame tu. Mne sa uci max 15min= napise tie 3-4riadky a nejake cisla v matike a hotovo. viac sa ucime len AJ, ale to pomimo skoly 😉

maca793
20. říj 2007

verulka gratulujem k očakávanému bábetku

aj Simonka si mýli U, nevie ho poriadne napísať, myslím si,že keď pôjdu takýmto tempom, tak za 2 mesiace budú vedieť už všetko. 😅

maca793
20. říj 2007

ahojte
chcem sa spýtať, či aj vaše deti nosia zo školy poznáky typu jedla cez hodinu, vykrikovala cez hodinu,
dostávajú vaše deti čierne a červené body za správanie v škole?
naši pravidelne sú takto hodnotení. Simka vraj dostala 2 čierne body za správanie,že vraj sotila spolužiačku. ja tomu neverím.
deti mi aj žalovali, že učiteľka vykvákala jedného chlapca za vlasy a aj ho 3x kopla do členka, lebo cez hodinu diskutoval o správnej odpovedi.
Keď učiteľke toto povedala mama, že či vraj má niečo proti jej synovi, vraj mu nič nespavila. a poobede bola učiteľka ako vymenená. mne sa aj stalo, že som deti potrebovala doma skôr z družiny a družinárka úplne odignorovala môj odkaz. stáva sa to aj vám? povedala som si, že uvidím ešte 1-2 a keď sa to nezlepší, tak deti dám preložiť na inú školu.
je to trošku aj trápne, ak učiteľka posudzuje deti aj podľa toho, ako chodia oblečené. dobre, nemám na značkové mikiny, rifle, topánky. noačo, že deti nosia veci z číňaku a za pár korún, ale sú to len deti. nie?