Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
26. lis 2007

Tak Vanes to asi nevie naspamat,nedovolim jej citat tak,aby to vedela naspamat 😀
Dnes sa ucili Y

vka
28. lis 2007

jedna otazočka čo davate deťom na desiatu do školy moja nechce jesť ked jej dam žemlu či rožok furt mi polovicu donesie k tomu ovocie keksiky mala tiež ale to sme jej ztrhlil lebo neje nič vraj obed zje všetok ako ju naučiť desiatok doma ranajkuje keby neranajkovala snad by zjedla niečo ale bez ranajok nejak mi to nepasuje 😕

verulka
28. lis 2007

vka, my davame chlebik s natierkou a zeleninou, tvrdy syr, pripadne sunku. Poslednu dobu ma velky uspech makky syr a ladovy salat. Davame im2chleby spojene a rozdelene na polovicu- jednu doobedy a druhu ako olovrant + samozrejme ovoco...A ranajkuju kazdy aspon polovicu chcleba a pohar caju.

vka
28. lis 2007

naša by len jedla chlieb s nutelou to zje ale ostatne 😒

vavka33
28. lis 2007

JA sa jej vzdy vecer opytam,co si prosi papat a to aj spapa. 😉 Najradsej ma pecivo s majkou pastetou,alebo Matkom pastetou a vianocku s maslom,roztek so syrokremom...k tomu jablcko,alebo banan a flasu dzusu 😉 obcas bebe dobre rano,ci nesguik 😉

maca793
1. pro 2007

ahojte ako vidím, rozbehli ste debatu o desiate do školy. ja dávam chlieb alebo rožok s maslom a šunkou, niekedy paštiku, vyprážaný chlebík, alebo sladké lúpačky. k tomu po jogurte, nejaký ten keksík a fľašu čaju alebo vody.
raňajkujú vaše deti ráno? lebo moje nie, dajú si len za pohár kakaa a idú do školy.

pacna
2. pro 2007

ahojte kocky po mesiaci som tu zas najprv sa nam pokazil modem a potom počitač.Dominiku sme mali v nemocnici dostala krč z horučky.
už sa učia "nN" a v matike deviatku.normalne ste mi chybali. 🙂

vka
2. pro 2007

juj pacna to mi jeluto dufam že je už ok aj naša Dianka dnes navštivila chirurgiu včera jej naš maly švihol obuvakom po maličku na nohe dievča rano na nohu stupiť nemohla amala ho uplne modry tak šla z mužikom no ma ho iba narazený naordinoval jej klud na ložku o utorka v stredu ide do školy neviem či ju na rukach budem nosiť ....ale dufam že sa upravi 😒

katka76
3. pro 2007

no ahojte, ja mam Jakuba uz druhy tyzden kvoli kiahnam doma a som uz na nervy, vobec sa nesnazi pisat - to co urobi v skole je krasopis, doma priserne, normalne idem poprosit ucitelku, aby mu tam dala certa 😠
zajtra ideme na kontrolu, tak pevne verim, ze v stredu uz pojde do skoly
co sa desiat tyka, davam take mensie pecivo so syrom, sunkou, lekvarom, nutelou, natierkou,niekedy pernik,ovocie + flasu s bylinkovym cajom, ked bolo teplo, tak vodu. raz do tyzdna dostava k desiate aj keksik

vka
3. pro 2007

najhoršie je ked vynechavaju zo školy potom to dobiehanie a chodenie za ulohami mi najbližšie ulohu mame na opačnom konci mesta byva tu sice Diankin spolužiak no nebola by som si nim ista tak chodim k jej spolužiačke ta je zodpovednejšia 😉

vavka33
3. pro 2007

Maci,ani Vanes neranajkuje,len pije kakavko 😉

pacna
3. pro 2007

dominika ranajkuje ale tak 15 minut kym to zje.je strasne pomala a mna to vytača lebo stale opakujem: zjedz to, obliekaj sa pohni si atd. 😠
dnes už pisali "z" aj čitali.

pacna
5. pro 2007

babky kde ste?čo vaši prvačikovia?baby sa nemožu dočkať mikulaša možno zajtra pojdem s nimi kuknuť do mesta aj na čerta.beatka neveri že chodi aj on a ked som jej povedala že ked bude taka zla tak ju vezme do vreca a ona že: ja sa nebojim ja ho roztrham a ujdem a certa odstrelim 😀 😀 😀 😀

bubaczik
5. pro 2007

pacna 😀 moj zas dnes chce vylozit zosit,nech mikulas vidi,ako pekne pise 😀 a nech to odkaze aj jeziskovi,bo chce kooopec darcekov 😵

katka76
5. pro 2007

tak my sme uz opat po kiahnach v skole, jakub sa uz nevedel dockat a ja takisto 😝 . no nam v noci mikulas okrem darcekov donesie aj zemiaky - to za vecne sismanie, obcasne papulovanie..... 😠
dnes som dokonca poprosila pani ucitelku, ci by mu mohla do pisanky dat cerveny vykricnik, pretoze to vyslovene odflakol s poznamkou, ze asi aj tak dostane vcelicku, lebo pani ucitelka je dobra, tak som strasne zvedava

pacna
6. pro 2007

dominika dnes v škole nebola lebo sme boli na "eeg" a poobede sme stretli p.učitelku a povedala že zajtra budu do pol tretej v škole lebo pride minister.no neviem čo takych prvakov zaujima minister ved ani nevedia čo to je. 😒

vka
7. pro 2007

VčERA MALI V šKOLE MIKULAšKA PAčILO SA MI žE SA V BALIčKU NACHDZALO VIAC OVOCIA AKO SLADKOSTI triedna im urobila pohostenie upiekla babovku a želatinový kolačik bola uplne nadšena 😉

maca793
8. pro 2007

aj naši mali mikuláša, gymnazisti sa prezliekli za mikuiho, čerta a anjela. ale naobed boli už doma, to som bola prekvapená a ani sa neučili a nemali ani úlohy, v pondelok idú preberať N, teraz brali P a začali rátať do 9.

maca793
8. pro 2007

a ktorý deň majú vaše deti najviac úloh? my mávame v stredu, píšeme 3 strany, celú stranu z matiky-príklady + čítame celú stranu zo šlabikára. niekedy sa pridruží aj kreslenie alebo si vymaľovanie angličtiny.

dadulka19
8. pro 2007

ahojte 🙂 no naši mali tento týťždeň v škole chrípkové prázdniny 😒 ,takže ani sľúbený Mikuláš nebol... ☹ som zvedavá,koľko detí bude v pondelok v škole,aj učiteľka je chorá... 😒

dadulka19
8. pro 2007

my teraz píšeme P a 7 🙂 ...
už viem,prečo sa tak ponáhľajú s učivom 😉 ,chrípkové prázdnina môžu prísť hocikedy a potom s učivom stoja 😀

maca793
8. pro 2007

to nie je tak. naši idú strašn rýchlo, druhí sú len v matike na 3, a v písmenkách len teraz začínajú písať spoluhlásky.
našťatie chrípkové prázdniny nemali. a aj keď sú teraz obe trošku nachladnuté, do školy pôjdu, treba sa im učiť. 😝

vavka33
9. pro 2007

Aj nasi dopisali p,a rataju do 8.To sa neponahlaju,idu presne ako maju 😀

pacna
9. pro 2007

nasi opakovali z a od zajtra idu na b a v matike 9. 🙂

dadulka19
9. pro 2007

baby,to som myslela zo srandy 🙂 ,že sa ponáhľajú kkôli chrípkovým prázdninám 🙂 🙂 🙂

maca793
9. pro 2007

😀 😵

vavka33
9. pro 2007

Dadulka,ja viem 😉

vka
10. pro 2007

tak dnes ma učitelka zaskočila ked som bola v šatni po dceru tak sa tam obliekali deti a medzi nimi aj chlapec čo robi zle moja mi vravi mami a Marek mi povedal že mam držať hubu ja som sa otočila na Mareka a vravim že či sa to tak rozprava s dievčatami a učitelka mi skočila do reči ale Dianka ved sme to vyriešili on sa ti ospravedlnil nestači to a čo chceš ešte viac normalne ma to zaskočilo a nevedela som čo mam povedať inač bol tam otec toho chlapca ale v štvrtok maju rodičko tak sa ozvem furt sa mi nanho sťažuje sice sa sťažovala na 2 chlapcov ale rozpravala som sa ich maminami a hadam to pochopili sice sem tam niečo povie ale dlho nič a teraz vyčina ten štucha jej do ruky hadže zošity a normalne hreši 😠 😠 😠 😠

vavka33
10. pro 2007

Aj my mame vo stvrtok rodicko

pacna
11. pro 2007

dnes bol prvy utorok kedy Dominika nemrnčala.Maju posledny tanečny a ona sa boji, že bude posledna v obliekani, tak som jej navrhla že nech si necha pančušky tak šla spokojna.konečne.
zajtra idu na vystupenie fs Kelčovan. 🙂 🙂