Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
18. kvě 2008

dakujem, kocky 🙂

pacna
20. kvě 2008

tak už sa to straaaasne rychlo krati za chvilku prazdniny. 😀

vka
20. kvě 2008

Ahojte veru že sa to rychlo krati u nas je dnes riadna kosa a vraj polovica maja 😠 😠 😠

katka76
20. kvě 2008

cau kocky, tak ja som vcera malemu vysvetlovala pohlavny akt, pretoze prisiel s mudrostami zo skoly, citujem: deti sa robia tak, ze sa dvaja trtkaju a chlap taku bielu tekutinu vycika zene na brucho
celkom zaujimava teoria, tak sme najskor pozreli ako sa vyvija plod. vedel, ze babatko vznikne tak, ze sa spoji ockova spermia s mamickynym vajickom a z toho vyrastie babatko. potom sme presli na obrazok s penisom a ako tie spermie putuju von. tak som mu princip ukazala na zamku(zena) a kluci(muz), ze ked chces otvorit dvere, ako to funguje a tak podobne je to s partnermi. no a maly to hned zreprodukoval, ze kluc je ako pipik a ten sa musi dostat do susky a potom sa uz spermie dostanu k vajicku a bude babatko.
no a nezabudol dodat, ze ked este nechces mat babatko, tak si da muz pansku ochranu a ta tie spermie zadrzi 😅

vka
20. kvě 2008

Katka bud spokojna že na brucho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pacna
20. kvě 2008

katka no to su mudrosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale podla mna si to dobre vysvetlila.
neter skonštatovala, že babka s dedom sa milovali štyri krat lebo sme štyria a jej mama s otcom len dva krat ☹

vka
20. kvě 2008

Pacna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no toto tak ty si vôbec neplniš manželske povinnosti 😀 😀 😀
Moja nema o tom ako babo sa dostane do bruška zatial nič vysvetlene akurat vie že babo v brušku rastie 9 mesiacov a von vyjde bud z pipinky alebo že pan doktor rozreže bruško zda sa mi skoro ju o tom informovať a možno je už informovana 😀 😀

maca793
21. kvě 2008

ahojte, tak dnes išli dievky znova do divadla so školou a na plaváreň na Sliač. už sa na to dlho tešili, že pôjdu ale stále niečo do toho prišlo. aké teraz nosia úlohy? baby dostávajú len nejakú úlohu z matematiky a niečo na odpisovanie z čítanky a to je všetko. ešte necelý mesiac a už sa nebudú učiť. ozaj, aj vaši sa učia rátať + - pomocou zlomku? lebo naši to začali brať začiatkom týždňa.

dadulka19
21. kvě 2008

maca,pomocou zlomku 😕 ?
naši tiež nosia úlohy také ako vaši 😉 a dnes idú do kina na rozprávku.Tú si mohli vybrať 😵

vka
21. kvě 2008

Zlomok 😕 nie ale odpisuju zo šlabikara skoro stale dnes šli deti z tanečnej vystupovať do kulturneho domu ostatný sa učia ako poznamenala naša Dianka že ako je dobre chodiť na kružky 😉
neviem ako vam ale mne sa ten tyžden velmi vlečie akurat v piatok sa neučia lebo je prikazaný sviatok naša chodi na cirkevnu potom funguje družina ale naša ostava doma v piatok mam objednavky až po obede takže slubila som jej že pojdeme na zmrzku a na ihrisko babka jazda 😉

verulka
22. kvě 2008

maca, zlomky su na prvakov trochu moc, nie? vsak to brala ajka teraz vo 4.triede 😕
katka, pekneee.
My mame komplet sex. vychivu za sebou uz nejaky cas, takez moje deti su plne informovane 😀

pacna
23. kvě 2008

zlomky to ako? naši su v čitanke už na 60tej strane.aj v matike. malo malinko pišu v škole tak pišeme viac doma. 🙂 ako to leti Ronko ma už mesiac však veri? 😀 😀 😀

verulka
23. kvě 2008

pacna, vsak to...ja mojim detom uz par rokov zakazujem tak rychlo rast, ale kaslu na mna 😅 Ronko je uz strasne velky a zivy...mam pocit, ze sa narodil pred 100rokmi a netusim ako sme mohli zit bez neho 😀

pacna
23. kvě 2008

je to hrozne s tym časom neni na nič čas deti rastu a ako muž hovori za chvilu nam vyletia z hniezda... ☹

vavka33
23. kvě 2008

Maci zlomky?to ako rataju?
aj vanes sa dost malo uci v skole,sem-tam nieco odpisuju a citaju,inak nic.A v matike pokracuju podla planu,asi tak ako vase deturence.
Teraz nastupili do 1.triedy a uz ju koncia.
naozaj to leti.
Verulka,krasne si to napisala 😵

vka
23. kvě 2008

DRUHA TRIEDA
Tak to bude už sa bude znamkovať nebude to už taka sranda

maca793
23. kvě 2008

naozaj zlomky, majú to v zošite. zatiaľ našťastie rátajú do 20. alebo ich učeteľka len tak skúša alebo učí dopredu? neviem.

vka
24. kvě 2008

Pekný vikendik všetkým

maca793
24. kvě 2008

aj ja prajem všetko naj deti pôjdu k fotrovi tak budem mať pokoj do zajtra obeda 😀

vka
24. kvě 2008

Maci a to všetky tri???? no super ja si viem tiež vychutnať ked nemam doma deti u mna sa to stava zriedka ale napušťam si horucu vanu kupim si zmrzku k tomu šlahačku a nerobim NIč lebo moje deti ako pijavice Mami hento a tamto mami poď mami daj ...........

maca793
24. kvě 2008

nie, len dvojičky, malá bude doma u starkej 😉
najmenšia bude mať otca v utorok konečne na papieri 🙂
vka
koľko stojí zmrzlina u vás? lebo tu v BB 9,-sk v meste a v nákupnom centre 12,-. ☹

pacna
25. kvě 2008

ahoj ja som sama len tak davno nebola u nas to je to iste všade za mnou ako na snure 😀 😀
u nas stoji zmrzka všade osem korun 😀

dadulka19
25. kvě 2008

maca u nás niekde 8,-,niekde 10,- 😒

vka
26. kvě 2008

Ahojte Maci ked som to spravne pochopila maš to dosť pestre sama s 3 detičkami ....drž sa
U nas stoji zmrzka 6 sk ale porcia je skoro za velku v Prešove maju za 8sk -9 sk
Chystate sa niekam na dovolenky???,

dadulka19
26. kvě 2008

vka,rada by som išla na dovolenku 🙄 ,ale financí nieto 😢 ..Malá má sľúbené ZOO(asi Lešná)a mala by ísť k bratrancovi na prázdniny.Tak si snáď aspoň ona trošku užije a oddýchne od denodennej klasiky 😉 ...a vy idete??

vka
26. kvě 2008

My ...ja by som strašne do Bulharska min rok sme boli iba my dvaja s manželom na 5 dni -pracovne ale užili sme si pri mori deti ešte neboli ale u nas su dve možnosti ked začneme tohoto roku stavať dom tak z dovolenky nič ☹ ale inač chodievame na domašu na par ni a skoro každu nedelu po vyletoch ....ale more je more tam treba aj peniaze s deťmi busom si neviem predstaviť ked sme šli min roka ja som mala problem vydržať 😒

dadulka19
26. kvě 2008

naši sa v piatok neučia,idú niekde do prírody v rámci MDD 😉 ..Vaši majú nejaký program?

pacna
27. kvě 2008

naši včera zacali pocitanie cez desat a robia to takto napr. 8+7=10+5=15 a cislo sedem rozdelia na 5 a 2 zo začiatku som to sama nechapala čakali sme na tatina 😀 . Dominika to nepochopila vobec 😒

vavka33
27. kvě 2008

Nasi idu varit pre celu skolu na dvore gulas.kazdi ma doniest 3zemiaky a 1cibulu 😀
Pacna,to je jednoduche,az na to,ze to cialo 7 musis rozdelit na 2a5,vlastne pricitujes tak aby ten prvy sucet bol vzdy 10 a podla toho rozkladas to cislo.To je dolezite tomu dietatu vysvetlit 😉

katka76
27. kvě 2008

ahoj, tak kubka mam na tyzden v skole v prirode, vcera som mu volala, ale bol nejaky zaneprazdneny, tak len v rychlosti odpovedal a bezal za kamosmi. pocasie im dufam vydrzi, dnes maju sportovu olympiadu. sa tesim na tie mudrosti zo ŠvP a ze sa mu pusa nezastavi, kolko dojmov prinesie(jemu sa pusa nezastavi bezne, nieto, ked je plny zazitkov)