Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

gagusinka
20. led 2009

Rodicia si mozu odsuhlasit , ci sa bude hodnotit slovne alebo známkou ibaze problem je v tom, ze sa to robi v maji pred zaciatkom dalsieho roka. Takze tento rok v maji si mozete odsuhlasit na rodičovskom slovne hodnotenie a kedze tento rok uz beži budu musieť byť hodnotené známkou

michalienka
20. led 2009

Ako sme si mohli odsuhlasit pisomne hodnotenie ked minuly rok chodili do skolky a nabuduci rok budu druhaci takze to je zbytocne kedze budu uz dostavat znamky.

gagusinka
20. led 2009

U nas sa to odsuhlasuje na rodicovskom zdruzeneni v 1. triede okolo maja. Prvaci sa hodnotili doteraz iba slovne preto to nebolo potrebne odsuhlasiť v školke. Nato vsak pani tam hore asi nemysleli a rozhodlii to ako vzdy o nas bez nas.

hasleerka
20. led 2009

no čítam tu riadny problém o tom hodnotení ... nám dnes na rodičku triedna povedala že naše deti hodnotené slovne, vraj štyri stupne ... a veru neviem žeby to u nás schvalovali rodičia, mala som pocit že to vzišlo od riaditeľky.

hasleerka
20. led 2009

maruschka dnes som ani ja nepodpísala domácu úlohu, ostala zarazená ... ale som povedala, že škaredé úlohy nepodpisujem ... inak my tiež berieme práve K.

lucinda7
21. led 2009

my sme dobrali P....a úlohy nepodpisujeme...len v šlabikári že čítal 10x 😲 a písomky a diktáty....tie posiela domov na podpis 😵

martinka79
21. led 2009

tak já podepisu vše co si řekne,ale neí to nutníé na rodičáku nám sama řekla, že to je nás a dětech.
JInak u nás se nemusí do slabikáře psát kolikrát četl. my četemd ané tak jednou a max. po časové odstupu 2krát a potom raději jiné texty. my mám eprobranou celou abecedu. 🙂 už jede busem směr škola. 😀

petrahy
21. led 2009

Tak my podpisujeme len diktaty a ked mala vela chyb ja som to nepodpisala ale manzel ano a co sa tyka citania tak my mame pisane ze 5x citat no dnes idem na to rodicko tak uvidime co sa dozviem

martinka79
21. led 2009

aha tak každý učitel to má jinak. 🙂 určitě dobré zprávy na rodičáku.

hasleerka
21. led 2009

no teda lucinda to im dáva čítať až 10x, no to by sa mojej vôbec nechcelo ... moja prečíta len zhora dole a naopak, potom skákavo a dosť ... ale ak im vyslovene triedna napíše že 5x, tak vtedy číta ... my zase diktáty nepodpisujeme, aspoň zatiaľ nekázala ... ja sa dnes musím pochváliť, že Zuzka doniela aj včeličku aj pochvalu za pekné písanie a vlastné vymyslené vety 🙂 🙂 🙂 dufam že to nezarieknem a zajtra zas budem nadávať za škaredé písanie

lucinda7
21. led 2009

Hasleerka,tak super.... 😝
no podla mna tiež je 10x vela,ale ona to tam mať napísané chce tak prosím.....nečítame nikdy tolko,ved po 2-3 razoch to vie aj tak naspamäť 😵

maruschka
21. led 2009

naša tiež číta max.3 x a potom tiež náhodný výber slovíčok z textu a hotovo..10x je fakt veľmi veľa-veď to malé musí byť z toho otrávené 😖

lucinda7
21. led 2009

ale nech je spokojná 😵
dávali dnes v správach o tých vysvedčeniach.....že učitelia sami ešte nevedia aké budú 😕

martinka79
21. led 2009

to máte pěkně složité s vysvědčením. No u nás bych více než 2krtá neuspěla potom by si už sama vymýšlela a domýšlela daný text. 😀 😀 😀 a já bych asi lezla po zdi.

petrahy
22. led 2009

Takze po rodicku asi takto ucitelia a riaditelka su z tych vysvedceni hotovy a teoreticky by mali mat deti aspon dve znamky a z toho ich mozu klasifikovat. Trojku nedaju nikomu aj ked by sa tam naslo zopar takych medzi dva - tri ale nechcu deti odradzat a vsetkym dat jednotky nemozu. Nasa ucitelka je momentalne PN a tak som zvedava ako to deti zvladnu z druhou ucitelkou.
A co nam zdrazeli tanecnu zo 600sk na 900sk s tym nic nenarobime schvalilo to zastupitelstvo v meste a my sme pre nich len malicka pobocka. Co mi je vsak luto, lebo ked to mam platit dvom detom plus plavecky a anglictina je to dost financne narocne. Musim skusit poprosit babky ci nam neprispeju na kruzky.

gagusinka
22. led 2009

no vysvedcenia su uz na skolach tak uz aj vieme ake su , znamky by mali byt 3 z matematiky, slovenskeho jazyka a prirodovedy , naBOZENStvo a cudzi jazyk sa hodnoti slovne.

hasleerka
22. led 2009

ahojte, ja som dnes opäť 🙂 🙂 🙂 , moja doniesla domov včielku za pekné písanie, aj slniečko z matiky a husličky z hudobnej (asi nebude hluchá ako ja) ... tuším ked ju doma netrápim s písaním tak sa opäť zlepšila

gagusinka a to všetci budú mať známky, alebo ako škola rozhodne ... nám na rodičku povedali že slovne

petrahy to máte mimoškolné krúžky naviac čo si platíte? aj moja chodí do tanečnej a tá nás ročne vychádza asi okolo 1200,-

lucinda7
22. led 2009

gagusinka,a budú hodnotené aj výchovy???? 😝

maruschka
22. led 2009

nás hip-hop vychádza na 800 Sk ročne-či učiteľka príde, alebo nie. 😖 .Takže na mesiac je to 80,za december mali iba 1 cvičenie a platili plnú sumu..Lebo tá učiteľka je externistka a vlastne to má iba prepožičanú telocvičňu od školy.

gagusinka
22. led 2009

hodnotene su aj výchovy normalne znamkou na tie som pozabudla jedine eticka vychova a cudzi jazyk budu hodnetene slovom absolvoval alebo u cudzieho jazyka slovom velmi dobre, dobre, uspokojivo a podobne.
Co sa tyka hodnotenia slovne alebo znamkou zavisí to od toho, co ma skola zakotvene v programe ak si zakotvila slovne hodnotenie tak bude hodnotit slovne, no ak skola predpokladala, ze na uzemi Slovenska sa vsade hodnotí 1. rocnik slovne a toto hodnotenie nezakotvila do svojho programu bude musieť hodnotit známkou.
Ale na buduci rok sa mozete ako rodicia dohodnuť, ci si ziadate od školy aby boli deti hodnotené známkou alebo slovom

michalienka
22. led 2009

A nasa mala dnes rodicko a ucitelka povedala, ze budu mat hodnotenie z kazdeho predmetu okrem etiky, nabozenstva, cudzieho jazyka a k ostanym predmetom bude velmi dobre, dobre alebo uspokojive 😉 Tak uvidime.....

petrahy
23. led 2009

tanecnu musim platit v plnej vyske na pol roka 900sk platilo sa 600sk je to mimoskolsky kruzok my sme len pobocka a takisto zaplatia sek a velakrat ucitelka odkaze ze tanecna nebude. Mala je prvacka, ale beru tam deti od 4 rokov a ty maju platit 600sk platili 400sk. Ziadnu zlavu nedostanem iba ak by chodili traja surodenci z jednej rodiny tak ten treti by to mal zdarma. Ucitelka k nam mala ale prosbu aby sme deti neodhlasovali, ze nemusime zaplatit hned staci za mesiac dva. Vela mamiciek to odradilo a deti poodhlasovali
Vcera mala doniesla domov ziacku knizku 😉

lucinda7
23. led 2009

peti,a doteraz ste nemali???my máme od začiatku roka....

petrahy
23. led 2009

nie mali sme len slovnicek kde nam ucitelka pisala odkazy

maruschka
23. led 2009

naša žiacku má..p.učiteľka im tam píše odkazyy a má tam aj dve pochvaly za výbornú prácu na písaní a za dobrú prípravu tuším na matematiku 😉

Dnes mala konečne diktát bez chyby, takže dostala usmievavého psíka a slniečko..Konečne.Vždy mala dve chyby, ako keby boli tie diktáty zakliate..Ale dnes sa to podarilo..aj bola rada 🙂 🙂

lucinda7
23. led 2009

my máme na odkazy slovníček-"zrkadielko" a žiacku majú normál od začiatku....podelenú na predmety a do nej dostávajú smajlikov....sú 3 druhy-usmiaty,rovný a zamračený..... 😖

cukrikk
23. led 2009

u nas sa znamkuje od zaciatku skolskeho roka deti dostavaju do ziackej knizky 1,2,3, aj 4.... a myslim ze pani ucitelka dost prisne znamkuje..maly mal z matematiky 20 prikladov a urobil jednu chybu teda zabudol dat = a dostal 2.....🙂 vysvedcenie dostaneme oznamkovane ....
a chcem sa spytat na ktorej strane slabikara momentalne citate???

maruschka
23. led 2009

Momentálne čítame Pílime polená..Teda P..strana 68 🙂 🙂

lucinda7
23. led 2009

my momentálne čítame šašove šaty str.70 😵

bzuco
23. led 2009

ahojte...zasa som tu dlho nebola

my ani neviem, či budeme mať rodičko...zatiaľ žiadny oznam, nič...tak neviem...ved už malo byť 😖
matematika jej ide super, úplne bez problémov, písanie troška horšie - za vetou zakaždým zabudne bodku 😝 ...ale už ju to mrvím, tak už aj napíše 😀 😀 😀 ...no občas vynechá písmenko v slove, zabudne dĺžeň....ale číta dobre...len to písanie musíme cvíkať...

a čítajú stranu 74 - Remeslá...od pondelka začínajú "b" 😵 ...konečne sa bude vedieť podpísať aj písaným 😀 😀 😀 😀 😀