Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

hasleerka
23. led 2009

aj my máme ako lucinda, na odkazy zrkadielko a do žiacej dostávajú rône pečiatky, záleží z akého predmetu ... naši včera čítali o paneláku, ale dnes sme neboli , tak asi už tiež pília 🙂

michalienka
24. led 2009

ahojte, dobre rano
My sme tiez na pilime polena, z matematiky dokoncili prvu cast a v pondelok dostanu druhy zosit
Chcem sa este spytat aj vase deti citaju v skole na cas neznamy text? Lebo u nas je to tak, ucitelka im da neznamy text /samozrejme len z tych pismen co vedia/ a potom im stopuje kolko precitaju za minutu. Povedala, ze by mali precitat 25 slov........

maruschka
24. led 2009

michalienka, nečítajú na čas..Ja si pamätám, že to učiteľka robila pri nás, keď sme boli prváci.. 😉 A matematiku končia aj naši, aj písanku 4, tak pôjdu na 5.. 😉

lucinda7
24. led 2009

u nás čítajú neznámy text,hodnotí ich za to,ale nestopuje im to 😎

hasleerka
24. led 2009

tak ja som sa pýtala mojej, že vraj žiadne cudzie texty nečítajú, ale viem že im občas dáva písať iné slovíčka

cukrikk
24. led 2009

dakujem ste zlaticka ... ale to je slabikar cislo 1 vsak??? mate doma uz aj slabikar cislo 2??? ak ano viete mi povedat co je na strane cislo napr22?? chcem sa len ubezpecit ze mame ten spravny slabikar ktory sme dostali (ale nie zo skoly) maleho sama doma ucim citat po slovensky tak chcem aby sme stihali do konca skol. roka vsetko ako aj na slovensku 🙂

bambusko
24. led 2009

ahojte, mam sice druhacku a prvacku az od septembra, ale vcera som sa dozvedela, ze je total chaos s prvackymi vysvedckami. kamoska-ucitelka je z toho zufala, ze musia byt na vysvedceni aj znamky 😕 minuly rok som sa tak strasne tesila z polrocneho vysvedcenia, lebo bolo uplne ine ako nase socikove s velkou 1. cele obrazkove a slovne hodnotenie, osobne a velmi mile. ema mala velku radost, p.uc. jej napisala aka je sikovna, ze pekne cita, pise a pocita, nech sa snazi len tak dalej... 😵 😵 😵

co to na tych nasich detoch robia furt za pokusy??? 🙄

maruschka
24. led 2009

cukrikk, šlabikár máme ešte stále 1..Predpokladám, že ešte taký týždeň, možno viac, bude..Ako som spomínala, stále pílime polená 😀 😀 😀

maruschka
24. led 2009

bambusko, niekto si pripisuje body za vykonanú prácu-ale bohužiaľ na úkor našich detí..Viď taký minister školstva 🙄 🙄 Predpokladám, že ani on chudák nevie, aké následky prinesie to, čo si on niekde v teplúčku svojej luxusnej kancelárie vymyslí...Reforma,vysvedčenia,zrušenie akreditácií pre súkromné vysoké školy...On je skrátka riadny....... 😠 😠 😠

hasleerka
25. led 2009

proste celá naša vláda - hm bez komentára, sami nevedia čo robia 😝

gagusinka
25. led 2009

Čitanie neznameho textu na čas sa robí na diagnostikovanie deti ako zvladnu čítať primeraný text bez chyby a za urcity casový limit. Robilo sa to uz velmi davno a niektorý to robievajú dodnes. Je to pre samotnú potrebu učiteľa.
A s tým ministrom a vladou mate pravdu keby sa mi dostal pod ruky tak to neprežije za tieto zmätky, co teraz vyrába.

hasleerka
26. led 2009

prosím vás, aj vašim drobcom sa tak ráno nechce vstávať? ... a tiež pijete mliečko minimálne 15 minút a obliekate sa ako v spomalenom filme, ved my asi začneme vstávať už o 6 aby sme stihli do školy? ☹

maruschka
26. led 2009

Ja som sa pokúšala prinútiť ju raňajkovať, ale neuspelo to.. 😖 Tak jej vždy zabalím viac desiaty a do školy ju manžel zavezie tak 15 min pred začiatkom a ona sa tam naraňajkuje..Doma nechce..

A obliekanie je asi u každého rovnaké..Niekedy ju musím doslova za nohy sťahovať z postele..Takže skôr, ako odíde do školy vypočuje si už po x259 krát moje trápne mamičkovské kázne ohľadom posluchu,o snahe byť lepším doma aj v škole...Mne už z toho šibe a ona je total odolná.. 😀 😀 😀

hasleerka
26. led 2009

no my tiež doma neranajkujeme, ale pohár mlieka musí vypiť, občas jej spravím čaj s piškotami ... a do školy len brumíka alebo 7days, k tomu jogurt a jablčko, nemyslím žeby to bolo zlé ... hm a tie kázne, niekedy rozmýšľam, že sú naozaj zbytočné, lebo idú jedným uchom dnu a druhým von 😒

lucinda7
26. led 2009

my ranajkujeme poctivo každé ráno....zväčša za misku cerealii s mliekom....
u nás v škole môžu desiatovať cez prvú prestávku deti ktoré neranajkujú....
samo že ten náš papkáč hned s nimi desiatuje....a cez desiatovú prestávku si zje už len ovocie a sladkosť 😒

maruschka
26. led 2009

u nás majú desiatovú-ale to už má väčšinou tiež všetko zjedené a ďalšiu majú prechádzaciu-to sa idú všetci von hrať pred školu-tam je minipark a ihrisko..Cez zimu sa hrajú v snehu a keď prší alebo je škaredo,tak sa prechádzajú po chodbách..Takže ak sa jej náhodou nepodarí zjesť desiatu hneď ráno, tak je už potom strašne zamestnaná behaním a hrou. 😀

martinka79
26. led 2009

tak my co chodíme do školy tak snídáme. docela hojně. nějaké jogurtík nebo pečivo a ovoce.
svačina to co chce. my se vstáváním moc problém nemáme občas ji budím jinak je pohodová a vstává i dříve, mám doma ranní ptáčata.

lenka132
26. led 2009

ahoj maminky s prvňáčkama, taky já mám doma malou školačku - Kačenku, ráno snídá většinou kakao, k tomu corny, músli, nebo když mám napečíno, tak nějakou tu buchtu, do školy na svačinu jí většinou mažu rohlík, dalámánek, nebo housku s máslem a šunkou, nebo co je zrovna v ledničce, musím jí pochválit, za ten půl rok, málokdy přinesla nějaký zbytek, také má kartičku na mléko, které si ve škole může koupit, toho dost využívá, má již čtvrtou

lucinda7
26. led 2009

no u nás si dnes robili v každom predmete aj zrkadielku velkú červenú čiaru a písali 2.polrok....tak šup sa do druhej polovičky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka
27. led 2009

no veru, vo štvrtok už vysvečká, tak som zvedavá, ako to vlastne bude a potom druhý polrok ... už aby boli prázdniny ... neviem aký je dnes rizitkový stupen, ale moja dnes krásne sama vstala, rýchlo vypila mliečko a hup do školy 🙂

martinka79
27. led 2009

tak my také odebíráme od začátku roku mléčné výrobky. Dcera je má moc ráda, někd yis domů donese jogurtík a spapá ho odpoledne. Já u dítěte s jídlem nemám porblém. Jako mamina se na prázdniny moc těším, to bude trocha uvolněnosti a klidu. 😀

maruschka
27. led 2009

U nás na škole sme mali záujem o ten mliečny automat Rajo-ktorý propagovalo Ministerstvo školstva v spolupráci s firnou Rajo..Jednoducho, záujem bol veľký aj z iných miest/sestra-učiteľka u nás na škole, písala maily po školách, až po Nitru,zisťovala záujem, ktorý bol mimochodom skutočne veľký/, ale odpísali, že ich inštalujú iba do 3 krajov..Také regióny, ako Orava,východ,Trenčiansky kraj....nie sú pre nich rentabilné...A najväčšia sranda je, že sme si potom o týždeň v Pravde prečítali správu z tlačovky, kde zástupca ministerstva a firmy Rajo vyhlásili, že na Slovensku je malý záujem o tieto automaty a preto ich nainštalovali iba do 3 krajov... 🙄 🙄 🙄 🙄
Takže toľko k mliečnym výrobkom na školách...ale to už som tuším kedysi spomínala..

Dnes doniesla malá už nové známkovanie..Majú hviezdičky-hviezdička s nápisom pekná úprava, hviezdička s nápisom pochvala,rybka s nápisom si bystrý,slniečka-usmievavé a smutné zostali naďalej a ešte aj smutný a veselý psík...Už sa teda tešíme na vysvedčenie... 🙂

lucinda7
27. led 2009

no naši budú fičať na smajlikoch....včera nám uč.poslala rozpis presne ktorý smajlik bude ako známka.... 😵 sú vždy aj s -,čiže:1,1-,2,2-,3 😲

martinka79
27. led 2009

tbo vé znákmyk se nás netýkají u nás se jede už od začátku se známkami klasika 1-5. ☹

martinka79
27. led 2009

to vám vážně závidím. 🙂 smajlíky, hvězdičky.

michalienka
27. led 2009

Pre zaujimavost nasa ma peciatky 1 - usmievave slniecko
2 - vcielka
3 - srnka
4 - kohut
5 - zamracene slniecko

cukrikk
27. led 2009

maly vstava o 7:08hod so stavanim nema problem chodi spinkat okolo 7:15hod tak si myslim ze sa vzdy dobre vyspinka... problem je s ranajkovanim tiez do neho nic nedam ale snaizm sa aspon trosku mlieka a na desiatku si berie jogurta sladkost a to kazdy den 😖 nic ine okrem toho nezje:( nie je vyberavy od mala malo papal .... no a dnes sem dostali dvojmu z MAT. myslim si ze pani ucitelka je dost pristna mali na patminutovke 36 prikladov a jeden priklad mal nespravne a dostal 2 .. myslim ze z takeho poctu prikladov by si zasluzil 1 😀
a mamicky prosim vas ak dostanete slabikar cislo 2 nezabudnite na mna dajte mi prosim vediet ako sa zacina dakujeeeeeem

maruschka
27. led 2009

neboj cukrikk dáme vedieť..a tá 2 je fakt nespravodlivá 😖 Naša mala tiež teraz písomku a mala tam 2 zle-určiť, koľko je na obrázku tvarov, z toho trojuholníky,štvorce,...a zoradiť tie čísla od najväčšieho po najmenší a dostala usmievavé slniečko..Takže jej nezhoršila známku..Tak si myslím, že prváčikovia by sa nemali tak prísne známkovať..

hasleerka
27. led 2009

moje nervy, to je známkovanie, šak celý zverinec, to už rovno môžu dávať aj známky ... my sme zatiaľ žiadny rozpis nedostali, zistujem od dcéry, vraj majú aj niake iné pečiatky, ale že ona nevie ... zrovna mi odvrkla, že si to mám sama zistiť u jedného chlapca ... ja si myslím, žeby stačili pre prváčikov dva stupne známkovania, bud si dobrý 🙂 alebo slabší ☹

michalienka
27. led 2009

Mozete mi niektora poradit ako mam naucit dceru pisat v diktate slova, ktore maju za sebou dve spoluhlasky. Dnes som jej diktovala slovo ako napr. topanky, vyskusali, kvet.......atd a vynechava mi pismenka. Pri slove topanky napise topaky vynecha n. Ja som uz zufala, este jej to aj zdoraznim to n a ona je ako hlucha.