Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
9. srp 2007

barke, uvidis ako to bude, s tymto bohuzial nemam skusenosti. A ako si prezivala nastup do MS, nebolo to este intenzivnejsie 😀 u mna teda hej, to som chodila pod okna skolky, ze ci je vsetko ok 😀 ked sla do skoly, tak som bola nervoznejsia ale trosku menej. Teraz si este ani neuvedomujeme, ze sa to uz blizi 😕 ale tesime sa

barke
9. srp 2007

Verulka, se školkou to bylo u mě taky tak. Já jsem navíc měla jako malá ze škoky trauma, takže jsem teď byla vyloženě ráda, že tam nemusim zůstávat já 😅 , ale Vendulce se tam naštěstí docela líbilo.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to první školní den, nosí se učitelce kytka ?
Kdyžtak, asi nějaká menší, aby to nevypadalo podlýzavě, že jo.
Já už si to nějak nepamatuju.

verulka
9. srp 2007

my kvety vobec nenosime, nakolko neuznavam tento zvyk- my nosime sladkosti 😉 ale na 1. den tusim nie, lebo je to odveci, vsak este nemaju zaco dat kvietky. No niektore deti nosia. My davame na vysvedcenie a na den ucitelov 😉 normalne i ma uz navnadila....

vavka33
9. srp 2007

Ja som ucitelka a ziacikovia mi vzdy dali na 1.den kvietok,a vzdy mi ho davali s takou iskrickou v ockach,ze to je odo mna,aby si ma mala rada 😀

verulka
9. srp 2007

hmmm, nam to akosi nenapadlo a na konci roka nosime bonbonieru, aby mala ucitelka radost (a z jedla je vacsi osoh ako z kvietku 😉 )
vavka, ty ucis 1.stupen?

vavka33
9. srp 2007

verulka,nejde o to,co nosite,alebo ci vobec nosite.napr.ja som vzdy vravela,ze nech mi nic nenosia,ale to je pre nich radost.
ano ucim,teda teraz nie,ale uz 10rokov som ucitelka 1.-4.v ZS

vavka33
9. srp 2007

Inak mne prto nenosili bonboniery,lebo ja som to vzdy otvorila a ponukla ich,tak vedeli,ze si to nenecham pre seba.Tak mi davali kvetinky v crepnikoch,alebo slonikov keramickych a take drobnostky.
Ked som doucila mojich uuuuuuuuplne prvych,kupili mi obrovsky kvet v kvetinaci,taku palmu-yuccu a dali mi obrovskeho plys.slona-tak to ma vtedy dojalo.To sa poskladali rodicia a dali mi to spolu s detmi.Bolo to nadherne prekvapko.boli to moje deturence.teraz uz maturovali 😵

verulka
9. srp 2007

ja to viem, no moji krpci vzdy narobia asi zo 5 darcekov (zvacsa obrazky, vytvory z plasteliny...)a tym nadsene zasobuju ucitelky. 😀 ale nie na 1.den skoly, nejako to tak u nas je, ale zato slavime den ucitelov( hlavne vdaka tomu, ze moja mama je ucitelka a da mi avizo 😅 )

vavka33
9. srp 2007

no mas zlate deturence. 😀

vavka33
9. srp 2007

Moja Vanes ide do skoly a normalne mi jej je luto,lebo ona sa strasne tesi a ja viem co ju caka,tak dufam,ze ju to ndsenie neprejde.
Na prvy den kupime pani ucitelke jeden kvietocek,nech si ho nesie-bude hrda prvacka.hlavne,ze taska je vacsia ako ona. 😀

adriana111
9. srp 2007

ahojte 🙂
aj my mame od septembra prvacku 🙂 Natalka saelmi tesi, pre mna zacinaju dalsie povinnosti. predsalen v tej skolke to bolo ine. aj sa tesim, ze mam taku sikulku (sikovna je, boli sme aj na psychotestoch), aj som smutna, ze to tak rychlo ubehlo a ona je uz skolacka.

bubaczik
9. srp 2007

ahojte..tak u nas tiez pribudne v septemmbri dalsi skolak..uprimne mam s toho strach...maly sa tesi,a dufam,ze nebude nasledovat svoju starsiu sestru,ktora prvy den sla a na druhy sa na mna zacudovane rano kukla,ze ja som uz vcera v skole bola,to musim ist aj dnes? 😀

verulka
11. srp 2007

no u nas to nadsenie pretrvava uz 4.ty rok a snad to vydrzi ( i ked uvidime, ci pojde na 8r gymko). Risko je uplne happy, len Radko je smutny, ze on este musi cakat 😀 to je fajn, ze je nas viac, ktore mame prvacikov 🙂

vavka33
11. srp 2007

mozme si potom predavat skusenosti 😀

jeane1
11. srp 2007

pripájam sa k prváčikom aj náš syn sa teší do školy a nič cele leto nepočujeme len kedy už skončia prázdniny tak dufam že mu to nadšenie ostane neskor 🙂

vavka33
11. srp 2007

Ja som vecer triedila svoje veci z prace,vyberala som vanes veci,co budeme potrebovat,rozne prac.listy a zosity a knihy,casaky a tak,tak uz chcela vsetko robit.a stale sa pyta,kedy uz pojde do tej skoly.dnes sme obalovali aj zosity,predvcerom sili vrecko na telesnu a ukladali veci na vytvarku do vrecka.no proste skolska horucka u nas vrcholi

vavka33
13. srp 2007

No a vcera sme pokupili posledne obaly,co nam chybali-na hud.zosit,slovnicky a ziacku knizku.Mozme ist tea do skoly 😀 😀

dadulka19
15. srp 2007

my máme tiež doma prváčku 😉 ,veľmi sa do školy teší,školskú tašku dostala už na Vianoce aj peračník,pastelky,...no a zbytok ešte musím dokúpiť...len som niekde odpásla zoznam,čo sme dostali... 😖

vavka33
16. srp 2007

Ani ja nema,m zoznam,nam nedali,kedze ucim aj prvakov,viem,co treba.ak budes potrebovat poradim 😉

verulka
18. srp 2007

jaj, tak to ,yete nic nemame 😀 iba peracnik. Skolske tasky mam uz vybrane, ale sa neviem dostat k tomu aby som ich kupila( ale tento tyzden to bude ulohu No.1)a ostatne nekupujem vopred. Kazda ucitelka ma ine poziadavky a viem, ze nehrozi, ze nieco nedostaneme, takze este mam klidek. snad bude moznost zaplati v skole a potom sa cely rok o zosity nestarat 😀
vavka, ete mam jednu otazku, neivem,ci mi vies poradit- syn je lavak- ake pero mu mam kupit, som z toho zmatena...Nemas nejaku skusenost alebo radu- moooc dakujeeeeem

bzuco
18. srp 2007

verulka, ja ti poradím, ak môžem
ja som pred prázdninami učila prváčikov a ľaváci mali normálne perá na atramnent - bombičky, ale to pero malo ten hrot na písanie, nie taký ako býva na plniacich perách, ale okrúhlý ako na čínskom. ako písali hned to schlo, takže takmer žiadne machule neboli. naozaj sa mi to pero videlo 😉

verulka
19. srp 2007

jej dakujem bzuco, skusim sa popytat v obchodoch, ci nieco take zozeniem...este raz diky

bzuco
19. srp 2007

nemáš za čo 😉

vavka33
20. srp 2007

Verulka,ako pise bzuco,su pera urcene konkretne pre lavakov,ale mne sa osvedcili TORNADA/asi tie mysli bzuco/,ja som ani ziakom nikdy nekazala nosit bombickove.Tie ornada su super,nezozmazavaju a nemusia tam nic menit-bombicky,su jednorazove,ale vydrzia dlho a stoja do 20sk a su vhodne aj pre lavakov.

verulka
20. srp 2007

vavka dakujem, len dufam, ze na nich je ten 3uholnik. uchop. No budem trochu obahavat papiernictva, diky

vavka33
21. srp 2007

Aky trojuholnik uchop?myslis,ze nie je gulate,ale take hranate?su aj take aj take 😉

vavka33
21. srp 2007

A maju ich aj v hypacoch,nemusis obehavat papiernictva.V tescu su teraz super akcie na sk.potreby a kupis tam fakt vsetko

dadulka19
21. srp 2007

..ja som dnes chcela nakúpiť v Tescu podľa zoznamu,čo sme dostali 😀 ...no horor...moc tam toho už nemali a čo mali,tak rozhádzané,pomiešané... ☹

vavka33,ty ako odborník 🙂 ,poradíš mi,prosím?Vysvetlíš mi,čo mám kúpiť,ked je napísané na zozname:
papier písací...
papier fareb.neg.(čo je to to neg.?)
obálka na výkresy..(to tie tvrdé dosky,alebo čo?)

dakujem 🙂

vavka33
22. srp 2007

Pisaci papier myslia klasicky kancelarsky,ale daj jej pre istotu aj nacrtnik,niekedy myslia to-len napisu pisaci papier
neg.far.papier neviem co je,ale su dva druhy far.papierov,jeden je ten klasicky a druhy je taky co sa da lepit,ked ho namocis,ako znamky na dopis 😉 A obalka na vykresy,to asi nieco,do coho si budu odkladat vykresy,je jedno co kupis.
snad som trochu pomohla 😉

dadulka19
22. srp 2007

vavka33,dakujem... 🙂