Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

andrissek
14. zář 2009

Ahojky mamči, Naše Deniska je taky v první třídě a pokud vám to nebude vadit ta se k vám přidám.
Zatím vše zvládá v pohodě,tak snad jí to vydrží 🙂 . Jinak jsem vás pročítala,tak do družiny malá chodí i když nemusí ( je hrozně dotčená když pro ni příjdu brzy 😅 😅 ). platíme 20kč na měsíc . Na obědy taky chodí i když jsem doma s malím a vařím (choděj s družinou) když tam zrovna nezustává tak jde s družinou jen na oběd a potom domu. Obědy máme 14kč (dost připlácí škla). Chodějí každý týden na plavání (taky jim to škola platí).
Číslice má zatím do 5 ,písmenka ještě nemáme.

bajnokova
14. zář 2009

Ahojka tak to teda máte tu družinu nějakou levnou i ty obedy 😕 my budeme mít v zimě bruslení

andrissek
14. zář 2009

Ahoj Banjokova v družině platíme jen tech 20 kč na papíry ,pastelky atd i tak mi to příjde málo. obědy nám dost doplácí škola ,ted nevím přesně kolik (abych nekecala ).
Bruslení bude taky super 😉

pavuska
14. zář 2009

tak my máme družinu za 100,- Kč na měsíc a obědy za 19,- Kč. Myslím, že to docela jde.

Jinak včera večer Jonáška zase bolelo bříško, řekla bych, že má "školní chřipku", ale nakonec je docela v pohodě, tak snad mu to vydrží. Písmenka my už máme A,E,O, a dneska si přinesl i slabikář.

bajnokova
14. zář 2009

Tak jsem doma ze tř.schuzek paní učitelka na mě pusobí hrozně dobře klidně trpělivě fakt super dala mi ukoly na celý týden a vždycky když je dítě nemocný tak si ho tam nechá ve středu na doučování to mě přijde taky bezva,Natka že je šikovná akorát moc upovídaná už je rozsazená sedí s klukem a stím taky kecá tak to bude problém.Taky už se nás ptali na školu v přírodě Natku jsem nahlásila jezdila i se školkou vždycky byla strašně spokojená ani domu nechtěla ☹

lprost
14. zář 2009

Ahojda,
my písmenka ještě nemáme! Zatím čísla - dnes jsme vystřihávali 4. A domácí úkoly jsou zatím pořád takové to kreslení na uvolnění zápěstí - takže pohoda. Obědy mu děsně chutnají, asi na rozdíl ode mě umějí opravdu vařit!
Pavlusko: náš Luky má školní chřipku asi vždy v pátek - to ho nemůžu dostat z postele!

peige
14. zář 2009

bajnokova - asi 40km od Brna na sever 😉
U nás družina stojí 120kaček na měsíc.
A Anička netěší se na tělocvik ☹

bajnokova
14. zář 2009

No mi tam už v těch ulohách máme písmena A,O,M a číslice 1-5 a tečky tak zítra si doma zahraju na paní učitelku 😀

andrissek
15. zář 2009

Ahojky hezký den 😉
Deniska dneska nechávala učení doma a nesla si jen batužek se svačinou 😉
Mají dneska sportovní den,slavnostně se otevíralo nové hřiště. Bou nějaké soutěže atd.
Bajnovka s tím doučováním je to dobrej nápad aspon nebudou mít zameškáno 😉
Děláte dětem svačinky ,nebo mají ve škole? U nás je možnost svačinek ve škole,tak většina prvňáčku je má . Já je denisce platila na tento týden až včera tak měla včera sváču z domova a byla s toho nešťastná 😅 ,hrozně jí svačinky chutnají. Nosej jim to co mají ve školce na sváču a chtějí 5 kč za svačinku 😉 . Denice většinou sebou dám třeba ještě jablíčko,papriku atd.

ambret
15. zář 2009

Ahojky mamči 🙂

Tak mi ode dneška ležíme doma. Byla jsem za paní učitelkou, tak mi řekla co procvičovat tak se budem učit doma. Jinak mi už se učíme písmenka a, e, i, o a číslice od 1 do 5 a už se učí i znaménka menší, větší a rovná se

martina26
15. zář 2009

Ahoj holky,

všem marodům přeji brzké uzdravení. My taky máme rýmu tak čekám jestli nepadneme.

Písmenka zatím nemáme jen číslice do 5.

Známku zatím taky nemáme žádnou ale razítek už asi 8. Tomika to ve škole baví a od včera chodí do družiny a z ní je samozřejmě víc nadšenej jak ze školy. Taky začal chodit na fotbal takže každé pondělí a pátek má tréninky a ve škole bude chodit na angličtinu a dovedný ruce. 😉

bajnokova
15. zář 2009

Jéda další marodi ☹ vřera učitelka říkala na schuzkách že hodně detí je nachlazených že mají rýmu kašlou tak jsu teda zvedavá aby Natka neořišla v pondělí do školy a zas nelehle po antibiotikách je tělo oslabený 😒
My jsme se dnes už učili písmeno A,zítra nás čeká O,pak M ta písmenka taky od 1-5 i ty znaménka menší větší a tečky.Tak přeji také brzké uzdravení 🙂

ambret
15. zář 2009

MY máme asi 7 razítek a jednu velikou 1 s *

peige
15. zář 2009

Ahojky, já dělám Ani svačinky, ve škole možnost si koupit svačinky není.
Jedniček má celkem už dost 😉 (myslím, že to tak mají všechny děti z třídy)
Dnes dělala Ani poprvé DÚ, a bylo to s brekem, měli do MAT namalovat dle číslice stejný počet hrníčků, jeden hrníček dělala asi půl hodiny, že to prý chce mít pěkný 😉 , a pořád gumovala a gumovala, až na stránce měla díru, takže pláč. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že nejde o hrníčky, ale aby věděla kolik těch hrníčků má namalovat..., ale prý to chce mít pěkný 😅 .Takže DÚ dělala celkem dost dlouho, jestli vše tak dělá ve škole, tak to nemůže stíhat ☹ 😉 . Uvidíme. Jak je to u vás.

karainnkaa
15. zář 2009

Ahojky...
Marodům přeji,ať se rychle vyleží.
My měli dnes dva úkoly 🙂 Míša sotva položil aktovku,tak se na ně vrhnul,měl číst samohlásky a říkat,jestli jsou malé,nebo velké,pak do matiky dokreslovat tečky k obrázkům.A prý ho matika nebaví,že je pro mimina 😀
Umí docela slušně počítat,takže asi proto.(toto nevím,kde pobral 😀 ale po mně rozhodně nebude)
Svačinky dělám doma,většinou je vždycky snědl.Ve škole mají nějaký automat na mléko,nebo jogurty,tak jsem mu musela koupit k tomu čip.Zatím,ho nedostal,tak vůbec nevím,o co jde. 🤐 🙂
Peige,ti prvˇˇnáčci se tak krásně snaží,umím si Aničku docela dobře představit,jak s tím zápasila,muselo jí to být mooooc líto!
Martino,u nás se taky chodí na fotbal.A moc to Míšu baví,je to na dobré cestě,myslím,že ho to jentak nepustí 😵 Mají skvělého trenéra a je vidět,že kluk na něm visí,je to pro něho velký vzor.Tak ať vám to taky vyjde podle představ 😉

pavuska
16. zář 2009

dobré ránko

já svačinu dělá, zatím ji pokážde snědl...........a zaplatili jsem mu mléko, ale zatím ho nemají, stojí jen 3,- Kč a měl možnost si vybrat příchuť. Zaplatí se na 10týdnů. Nakonec si vybral bez příchutě, on strašně rád pije studený mlíko. Jinak chodí ve družině na angličtinu a keramiku, měl možnost jít na sportovní kroužel, ale nechtěl.

bajnokova
16. zář 2009

Tak já taky svačinky dělám taky mají možnost si koupit nějakej ten čip na ta ochucený mlíčka nebo jogurty ale Natka to nepije Natka je rohlíková takže 3 pulky rohlíku s něčím namazaný k tomu nějaký ovoce zatím vždycky snědla všechno

karainnkaa
16. zář 2009

Mamky,z čeho se u vás učí angličtina?
Míša donesl nějakou učebnici,ale je to bez překladů,myslela jsem,že se s ním budu učit ,ale nedává mi ta kniha nějak smysl 😕

bajnokova
17. zář 2009

Natka mají taky nějakou knížku ani jsme ji neviděli paní učitelka říkala at si ji děti nechají ve škole že stejně v té první třídě ta angličtina je takový seznamování že si budou lepit písničky do sešitu a psát ani nebudou.

martina26
17. zář 2009

Ahoj holky,

Karainnkaa my máme trenéry takový drsný chlapy. Těm prďolům noc nedarujou, no ale zatím to Tomika baví tak uvidíme.

V matice máme čísla 1-5. V češtině zatím písmenko žádné, pořád se propracovávají přes ty hravé úkoly. Myslím ale že dneska už přijde na řadu M.

Razítek už máme hodně. A taky dvě jedničky. To jsem pyšnila.

V družině chodí na dovedné ruce a pak budou mít od října angličtinu tak na tu ho taky dám.

Taky máme dotovaná mlíčka a jogurty a jsou tam ještě nějaké tyčinky tak jsem mu dneska dala peníze na čip, prý jim to paní učitelka zařídí.

Jinak svačinky taky mažu doma. Většinou dvě půlky rohlíku nebo housku a do družiny nějakou sušenku a ovoce. No ale teď jak bude mít ten čip ta si do drůži koupí mlíčko nebo jogurta. Má to rád.

peige
17. zář 2009

Ahojky 😉 , dnes Ani donesla leták, že si můžou kupovat mlíčko a jogurty z automatu, musím jí koupit "mléčnou kartu". Ty automaty nejsou u prvních tříd ani u jídelny, tak se spolu musíme podívat, jak se tam dostane. Úkoly teď máme každý den a zatím jí škola baví 😅 😉

pavuska
18. zář 2009

Ahojky..........tak skoro další týden je pryč

ten náš má tedy úkoly každý den, většinou v písance, u nás dostává jen razítka........a taky ho paní učitelka zase přesadila, už podruhý ..........dala ho ke klukovi co hodně zlobí, že je prej Jonášek hodnej 😀 😀 , to ho měla vidět včera odpoledne když si psal úkol (takový kolečka) a strašně se u toho rozčiloval

karainnkaa
18. zář 2009

Hihihi kolečka 😀 😀 😀
Míša dělal tečky,jako že zrní a málem jsme měli díru i ve stolu 😅 Jinak mají denně úkoly ze čtení,jednou týdně z matiky a na víkend nemají.
Čtou samohlásky a pak mu musím napsat,kolikrát je přečetl,tak se chudák snaží 😀
Dnes byl na hodině klavíru(teda keyboardu)a přišel zklamaný,že to není podle jeho představ.Tak jsem se ho ptala,cože se mu nelíbí.Tak prý musí zpívat písničky pro mimina(myslel tím skákal pes 😀 ),no asi by chtěl,aby mu tam paní učitelka hrála Kabáty 😝
Nonic užijte si hezký víkend!

martina26
18. zář 2009

Ahoj holky,

u nás jsou úkoly každý den no a dneska jsme psali nuly a Tomik je levák tak holky asi blbá otázka u nás totiž nikdo levák není, má mít sklon písma na levo? Předloha je na pravo ale to mu jde proti ruce, jak říkám nemám s tím zkušenosti tak jestli někdo jste levák tak mi poraďte 😉

bajnokova
19. zář 2009

Ahojka tak mi byly včera na kontrole tak v pondělí muže do školy týden necvičit neplavat,ukoly co nám napsala paní učitelka už máme hotový 🙂
Karainnkaa coo?Vy máte ukoly ze čtení to teda čučím 😕 My zatím máme jen 3 písmenka A,O,M teprv budou asi skládat slovo Máma
Martina 26 bohužel neporadím jsme praváci 😉

peige
19. zář 2009

Jé Marti taky neporadím, u nás bude asi Bety taky levák, my jsme všichni praváci, tak jsem zvědavá 😕

pavuska
20. zář 2009

martina26...........já mám leváka, ale nad sklon jsem nepřemýšlela, já si myslím, že má být v pravo, tak jak je to na předloze.........my už jsem psali nuly a takový klubíčka, jemu nejvíc vadí, že si tu předlohu tou levou rukou vlastně schová 😠 . Je jediný levák ve třídě.

karainnkaa
20. zář 2009

Ahojky,taky neporadím,my jsme napravo.Ale není tady nějaká diskuze pro učitelky?Myslím,že jsem zahlédla,tak se poptej na radu tam 😉
dajnokova:čtou jen písmenka a říkají které jsou malé a velké 😀 😉

ambret
20. zář 2009

Ahojky mamči 🙂

Tak už jdeme zítra do školy, tak jsem zvědavá. Týna už mají čísla do 10 a písmenka maj a,e,i,o,u. Nějak jí to vůbec nebaví a z číslic si pamatzje akorát 1 😠

Jinak my jsme taky všichni praváci, ale levák asi bude psát na druhou stranu. Sice jsem pravák, ale píšu doleva a všichni se divý 😀

bajnokova
21. zář 2009

Ahojka tak mi jsme šly dnes po týdnu do školy tak jsem zvědavá s čím přijde,ještě dnes má Natka i flétnu tak uvidíme 😕 .