Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
8. říj 2007

to dali rodičom vedieť že sa deti fotia no naši pišu slzičky priprava na pisane a moc jej to neide juj ale sa nagumovala

vavka33
8. říj 2007

Ano dali to vediet a mali sme napisat,ci suhlasime.Urcite to caka kazdeho prvaka,fotolaby na tom rizuju 😀

vka
8. říj 2007

ako mam na stene miesto pre jednu fotku tak to by som privitala bru noc

verulka
8. říj 2007

my uz mame prvacku fotku- uskrn ako vzdy 😀
my sa trapime s M...rozmylsam, ze sa vyprdnem na to plniace pero a kupim take nejake kvalitne normalne pero. Vo stvrtok chcem ist za ucitelkou sa poradi. Inak skrabe ako kocur, ale neprepisuje nic. Nemam srdce ho tyrat...ked mu je luto, ze sa mu lepsie nedari i ked sa snazi, ukazem mu moje poznamky zo skoly a hned je veselsi 😉 😉
vavka, to je fajn, lebo ak by si sla robit uplne, tak by si mozno nemala na kona cas 😒 mne sa to stalo- zo zaciatku som nestihala ani na WC chodit 😅

vka
9. říj 2007

vy už perom pišete waw naša ešte ceruzou ale každý tyžden ma novu neuveritelne ju zhryzie alebo ked je obalene farebne dokaže to strhnuť ake vaše deti použivaju farbičky mojej sa tak neuveritelne lamu že tie čo najviac použiva su take male zostruhane dajte daky tip na značku

dadulka19
9. říj 2007

vka,klasika KOH-I-NOR,píše s nimi každý deň a sú jak nové,aj jej sem tam popadajú.... 😉

zabinka
9. říj 2007

Ahojte, aj my sme sa včera trápili so slzičkami, tiež mu to moc nešlo, ale nakoniec boli celkom fajn. Už sme tiež dostali odkaz, že mu máme kúpiť pero. Dokonca nám p. učiteľka napísala aj značku pera. Nie je to jedno aké bude mať? Hlavne nech je plniace, nie? Zajtra idú naši na plaváreň, tak som zvedavá, či to prežijeme v zdraví. Malý sa veľmi teší.

verulka
9. říj 2007

zabinka, podla mna je dobre pero velmi dolezite. My sme vyskusali niekolko, kym sme nasli to naj (samo, ze za rozumnu cenu) Je to tornado s 3uh uchopom- je taky vyrazny a dobre sa drzi, nesmyka. Dokonca aj spicka pera prezije extramne tlaky ruky. Mozem ho len odporucit. Mali sme aj jolly, ale malo zivotnost asi 2tyzdne. Zavisi od konkr. dietata- niektore prekrasne pisu s hocicim, ine sa trapia...
Ceruzku mame taku rhubu 3uholnikovu- je makka a nelame sa. Ale znacku netusim, zistim

zabinka
9. říj 2007

Presne TORNADO nám odporúčala. Tak asi nebudem špekulovať a kúpim mu ho. On má inak dosť ľahkú ruku, veď chodí už druhý rok do výtvarnej. Ale zas keď mu to môžem uľahčiť, tak prečo nie.

katka76
9. říj 2007

ahojky, my sme lavak a tak som zhanala plniace pre lavakov, tiez tornado od firmy LERLITZ, stalo okolo 130. no pani ucitelka odporucalo tornado od centropenu - za 35, ma splostenu cast na spravny uchop, je lahucke, nefrka, nerozmazava a nerozoznat ho od atramentu 🙂

vavka33
9. říj 2007

jeeeeeeej,tu sa uz ide pisat perom?no su tie ucitelky rychle,na skole kde som ucila sme zvykli pisavat s perom od decembra

vka
9. říj 2007

aj mz mame pisať perom zajtra ho ma priniesť takže je to na atrament či na tie bombičky

vavka33
9. říj 2007

kup tornado,to nie je na nic,ked dopise-vyhodis ho.a je to super pero.

barja
9. říj 2007

ahojte, tak my sme už tiež mali od pondelka priniesť do školy pero, ale nejak nam to nevyšlo, lebo sme si zo školy doniesli kiahne, tak od pondelka marodujeme 😖

vavka33
9. říj 2007

no tak to je radost,ale aspon to buete mat za sebou

barja
9. říj 2007

veru, dufam, že sa už teda chytí aj mladší a budem ich mať z krku obidvoch naraz 😝

dadulka19
9. říj 2007

naši píšu plniacim už minimálne 3týždne 🙂 ,už máme aj 2 machuľky... ☹ ...kúpim asi pero,čo radíte....
...a píšu malé u 🙂 ...

vka
10. říj 2007

barja naše deti to dostali v školke a malý mal 10mes ako mal kiahne bolo to koncom maja tak behali po byte v gatkach boli ako muchotravky bez komplikacii akurat naša slečna mala aj vo vlasoch a to dosť vlasy mala ako starenka dnes sa Dianka do školy velmi tešila a to už len kvoli peru 😉

verulka
10. říj 2007

vavka, aj mne sa zda, ze idu na pero skoro, ale nechcem zase velmi porovnavat ajku a riska. Snad to bude v pohode. Pero je vacsie trapenie, ale zase sa citia ako taky ozajstny skolaci.
uff a kiahne, nech to rychlo prejde, my ich uz mame nastastie par rokov za sebou 😝

vavka33
10. říj 2007

Barja,nemusi ti to chytit mladsi,ja som vanes pchala vzdy k detom,co mali kiahne,aj do skoly som ju brala,ked boli kiahne a nic.nakoniec ich dostala,ani neviem kde a odkoho ako 4rocna 😀
Veri,jasne,ze sa to neda porovnavat,len sa mi to zda proste skoro,neviem kam sa p.ucitelky nahlia,ale je to ich rozhodnutie. 😀

katka76
11. říj 2007

v kubkovej triede idu na pero postupne, najskor pisali vsetci ceruzkami, a kto ma dobry uchop, pise jemne a netlaci, dostane pero. takze stale su deti, ktore maju zatial ceruzku
pani ucitelka mi volala, ze ma asi kiahne ☹ , vyhodila sa mu jedna vyrazka a objavili sme potom este jednu, taku zaschnutu, ani doki nevedela, ci to su, a kedze sme sa do troch dni nevyhodili, sme putovali opat do skoly

vavka33
11. říj 2007

maminky,dnes som v skole objavila tuto stranku,skuste sa pozriet,mozno si nieco vyberiete a su tam prac.zosity pre nasich ziacikov.ja si idem objednat,nech sa vanes uci 😀
www.skolak.sk

dadulka19
11. říj 2007

vavka,fajn stránka 🙂 ...
...naši začínajú zajtra písať M......a budúci týždeň sa budú fotiť so šlabikárom.... 🙂

vka
12. říj 2007

ahoj naša piše pisane a a m som prekvapena ako jej to ide ked piše m tak si vra jedn kopček druhý kopček treti kopček a dolinka žeby učitelka im to kazala čo bude pri ostatných pismenach recitovať basne???, neviem ako vaše deti no moja dcera neskutočne ohlodava ceruzky čim to je ale pero ma v perečniku ale s nim vobec nepišu 😖

maca793
12. říj 2007

ahojte, tak mi sme už na U a sčítame 1+1. v pondelok idú na M. takže začína škola života!!!!!!!! 😉
a hlavne našich nervov!! 😝
dnes mi baby vraveli, že im učiteľka chcela dať poznámku, že vyrušovali. hovorili, vraj nie, len si odkladali veci zo stola, lebo mali výtvarnú. už sa mi stalo tento týždeň, že deti prišli 2x s tým, že im učiteľka chcela dať poznámku. neviem, ale budem musieť ísť za ňou a porozprávať sa s ňou. deti chodia už druhý týždeň samé do školy, mne sa nechce, lebo ráno je zima a školu majú od domu len 2 minúty peši. 😝
hovoria aj to, že sú iné. asi im dáva cítiť, že sme v na hranici životnéh minima. ostané deti sú so super situovaných rodín, kde o peniaze nie je núdza. ak to pôjde takto ďalej, tak ich radšej preložím na inú školu.

maca793
12. říj 2007

a šete si myslím, že učiteľka by ich mala viesť aj k tomu, že aj keď urobia nejakú chybu, tak im to má pekne vysvetliť a nie karhať ich. neraz som ju počula kričať na deti, že kričali. to nekričala, priam vrieskala.
a bojím sa toho, že deti mi budú odmietať chodiť do školy.

pacna
13. říj 2007

baby som tu po tyzdni lebo sme mali pokazeny internet a konecne som tu. nasi pisu U a od pondelka M a v matike idu na cislo 4.a celkom jej to ide. 🙂

dadulka19
13. říj 2007

naši idú tiež od pondelka na M a v matike sú stále na 1. 😉

dadulka19
13. říj 2007

maca,to snád nie??...učiteľka ich súdi podľa toho,ako ste na tom finančne?? 😝 ...by som niečo také čakala skôr od detí,ale určite nie už v prvej triede ☹ ...

vavka33
13. říj 2007

Maca,tak to je teda hnusne od tej ucky,ak to tak berie.Ja by som si nikdy nedovolila deti posudzovat podla prijmu rodicov.Teraz ucim aj dost romov a berem ich ako ine deti.Chod sa porozpravat s ucitelkou,bude to najlepsie.
Ja som zas rada,ze som sla ucit tam,kde chodi vaneska,lebo aspon viem,preco bola stale chora.Oni ich na velku prestavku vyhanaju na dvor a deti tam mrznu,teda aj v skole.nekuri sa tam a ja zamrzam ,a deti duplovane.Aspon viem,ze to nie je koli niecomu zanedbanemu,ale koli vymyslu uciek.Som im na to povedala svoj nazor,ze sa mi to nepaci a ze tim detom je zima.no neviem,ci im to vobec bolo platne povedat.