Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

marfuuuska
31. srp 2009

TAk to Matýsek se moc těší, ale je pravda, že chodil do školy celkem často se mnou a tak už ví, že ve škole musí hezky sedět a dávat pozor. A hlavně se těší, že se naučí číst a bude číst malýmu bráškovi, má ho moc rád 😵

No, ale velký iluze si neděělám, myslim že ho to bude bavit, tak týden a pak už se mu do školy taky chtít nebude 😀 😀 😀

martina26
31. srp 2009

Ahoj holky,

tak od včera jsem taky pěkně nervózní a na Toma asi taky nervozita padá, páč je dneska nějakej zaraženej.No ale už si do tašky připravil bačkory a penál. Jsem na ten títřek zvědavá. Asi toho moc dneska nenaspím.

Jinak my máme skoro vše s bleskem MqQueenem a Power rangers.

pavuska
31. srp 2009

moje dítko mi ráno řeklo, že zítra jde do školky 😀 😀 😀 😀 ................že mu je smutno po školce,ale nakonec řekl že vlastně do školky ještě bude chodit........ale jen jako doprovod až tam bude chodit bratříček, nebo sestřička 😅 😅 😅

marfuuuska
31. srp 2009

Tak jsem se teď zasmála. Říkám Matýskovi, že jdeme ven o on na mě, že se mu nikam nechce a že zůstane doma, tak jsem řekla, že je pěkně a je škoda bejt doma. No a Mates, že má poslední den volna a že se chce jen válet. Tak leží na zemi na válecích polštářích a kouká na telku jo ještě, ať mu prej donesu brambůrky, že už je velkej a tak může zůstat sám doma 😀 😀 😀
No pobavil mě už mám doma dospěláka 😵 😵 😵

martina26
31. srp 2009

Mrfuuusko tak to jsi mne pobavila 😀 jsou to miláčci co? Já jsem na ten zítřek teda tak zvědavá a vůbec na všechno. Jak tu budeme smolit úkoly a číst....do toho Kristýnka 😉

pavuska
31. srp 2009

miláčci ??????? 😀 😀 😀 ...můj miláček včera s taťkou uklízeli v pokojíčku a manžel ..to bylo u nás veselo 😀 😀

martina26.....jé ty máš mimčo...Krystýnka je moc hezké jméno......no mě to čeká v říjnu a jsem taky zvědavá jak to všechno zvládneme......škola a mimčo....já mám bráchu taky staršího o 6let a mamka říká, jak to bylo fajn.....tak jsem zvědavá .........koukám a jsem obě ze stejného okresu, já ale v Pardubicích nebydlím, jen v Pardubicích pracuju..no tedy ještě týden....vlastně jen čtvrtek,pátek a příští pondělí a pak MD 😀 😀 😀

marfuuuska
31. srp 2009

Holky tak to je sranda já mám taky mimčo. Martínek je jen o měsíc starší než Kristýnka, takže se s Máťou budu učit, když bude Marťas spinkat. No nějak to musíme zvládnout.
Na začátku prázdnin jsme byli v nemocnici na neurologii - špatná reakce na očkování proti klíšťatům, a mimo jiné nám řekli, že je Máťa hyperaktiní, tak nevim jestli o tom mám nějak informovat pani učitelku, nebo to nechat.
Nevíte některá?

lprost
31. srp 2009

Marfuuusko, já bych to zatím nechala být...pokud nemáte vyloženě pocit, že by mohli nastat problémy...a to podle toho co o malém píšete bych neřekla 🙂
Jinak dámy - zítra ať to dobře zvládneme my i naši prvňáčkové a dejte vědět!

martina26
1. zář 2009

Ahoj holky,

přeji šťastný vstup dětem do školy, jsem skoro celou noc nespala a od pěti čumákuju. 😀

pavus a od kkud jsi, já taky nejsem z Pardubic přímo ale z Chotče, to je 6 km od Pardubic.

Mafus taky bych to nechala být až jestli nějaký problém nastane tak bych to řešila.

Tak zatím papa a dejte vědět. 😉

simculik
1. zář 2009

ahojky tak co jak vam dopadnul prvni den ve skole???piste piste v albu mam fotky Pata se moc tesil ja sem byla nervozni vic nez on

alesek
1. zář 2009

Ahoj,tak to my jsme dneska byli poprvé ve škole a David byl uplně nadšený a pak sklamaný,že tam byl jen chviličku,jak jsme přišli domů,tak si hned začal chystat věci na zítra. Taky jsem přidala pár foteček🙂

roasha
1. zář 2009

jej,v Cesku uz ste zacali? 😕 my az zajtra... 🙂 😵

martina26
1. zář 2009

Ahojda

uf tak jsem vstřebala všechny informace ze školy,vyplnila nejrůznější dotazníky, je toho teda hafo, zlatá školka. 😀 . No a co se dne týče tak Tomik to zvládnul perfektně. Sedí ve druhé lavivci u okna, je 1.B., paní učitellku mají mladou, myslím celkem v pohodě. Teď sedí v obýváku a študuje pracovní sešity. Myslím, že to snad zvládneme. Akorát mi nechce chodit do družiny, nechci ho nutit ale na obědy jo no a když jsem se zeptala učitelky jak to v jídelně chodí tak prý děti musí chodit samy. Teda ty co nejsou ve družině. Tak snad to nějak zvládne. Je to nezvyk. Já byla zvyklá ho všude vodit za ručičku a te´d už musí všechno sám. Snad se zaběhne. Teda řeknu vám, že mne pěkně z toho všeho bolí hlava. Holt nervy pracují a samozřejmě mi ukápla i slza. Nojo no to se dalo čekat.

lprost
1. zář 2009

Ahojda, tak my už máme i po rodičáku . ..všechno v pohodě, dobrá atmosféra 😉 Paní učitelku máme starší, ale byla děsně milá......ale určitě bude umět i přitvrdit!
Náš Luky taky v pohodě....sice aktovku ráno nesl a nenesl, ale pak se dokonce i vlažně hlásil s ostatníma. Ještě jsme se vraceli do školy, protože chce zítra už na oběd, tak jsme ho šli objednat. A zítra už i do družiny...na tu ho chci zvyknout, protože za měsíc nastupuju do práce, takže ho to stejně nemine!

peige
1. zář 2009

Martino, Tom si určitě zvykne 😉 ,
naše Anička byla taky nadšená, dostali spoustu věcí, platili jsme jen padesát kaček na tvrdý výkresy, dost mě to překvapilo. Bude chodit, jak na obědy, tak i do družiny. Myslím, že to bere jak ve školce, že po obědě byla taky ve školce, kde si hrála. Takže jsem jí říkala, že si tam vlastně bude taky hrát a odpočine si od učení 😉.

marfuuuska
1. zář 2009

Ahojky všem,
tak Matýsek je ze školy úplně nadšenej 🙂 . Sedí v první lavici na kraji. Dostali jsme úplně vše, jen musíme nechat udělat razítko se jménem a koupit tenisák, švihadlo, sedátko na židli, notýsek a pogumovanej ubrus na stůl. Některý věci mě překvapili, ale zase toho neni moc, tak to neni hrozný.
Děti byl přivítat i pan starosta a dal jim spoustu sladkostí. Vše bylo moc pěkně zorganizovaný.
Matýsek chce chodit do družiny, tak se ještě rozmyslim, ale přijde mi to zbytečný, když sem doma s malym. Na obědy chodit nebude, ale ty děti, který choděj na obědy a do družiny už ne, tak vodí pani učitelka a pak je předá rodičům. Což se mi líbí, protože si na prcky nebudou velký děti vyskakovat a nikde se nezatoulaj 🙂 .
Dokonce budou 2x v týdnu rozděleni na půlku na Čj a M, aby se jim pani učitelka mohla individuálně věnovat.
Přeju vám všem další hezký školní dny 🙂

martina26
2. zář 2009

Ahojda tak mi dnes ráno v pohodě, ale jakmile jsem ho dovedla do třídy a chtěla odejít tak začalo slzavé údolí. Problém byl v tom, že ve třídě nebyla paní učitelka.Ta čekala dole u šaten no a já jsem musela s ním dokud nepřišla. Podotýkám že jsem byla jediná. No doufám, že ho to nebude dlouho držet. Máme dovoleno tam s nima chodit 14 dnů.

marfuuuska
2. zář 2009

MArti, tak u nás podobně. Dneska šli už jinym vchodem přes šatny a Matyse to tak rozhodilo, že začal klepat bradou a já tam musela bejt s nim. Naštěstí se nakonec chytil kamaráda ze školky, ale stejně, když si je pani učitelka vedla do třídy, tak jsem musela dloooouho mávat 😀 .
Za chvilku si pro něj zase jdu dnes maji jen do 9.40.

alesek
2. zář 2009

Ahoj maminy,tak dneska jsem šla do školy sama,David má šílený průjem a celou noc běhal,ráno mi brečel že tam strašně chce jít,a pak zase běžel na záchod ☹ , tak jsem ho odhlásila. Tak strašně se těšil

martina26
2. zář 2009

Marfuuusko no ten náš je totiž takovrej cíťa. On tam žádnýho kamaráda ze školky nemá, do školky chodil do Pardubic a do školy chodí do Sezemic.Je to náročný. Teď mi tu tvrdil že zítra brečet nebude, ale já si myslím, že ho to držet ještě bude. Jemu totiž dýl trvá než se někde zžije. Pane bože ať už se zaběhneme.To se mi uleví. no ale obědy ve škole zvládne ale družinu ne. tak ho nutit nebudu.naši měli dneska do půl desátý. Oni totiž začínají s vyučováním už v 7:40 a tak i dřív končí. Od příštího týdne budou mít do 11:20. Zítra a v pátek mají tři hodiny.No a máme první úkol. Malovat klubíčka tak jdeme na to.

marfuuuska
2. zář 2009

Marti, tak to je jiná. To by náš Máťa taky plakal, kdyby tam nikoho neměl.
Dneska jsem byla já jak prvňáček, když jsem došla pro Máťu před školu a čekala tam na něj, tak mi bylo až do breku. Všechny maminky se tam bavili a já tam byla sama ☹ . Před rokem jsme se sem přestěhovali a já tu nikoho neznám, no a jak jsem bydlela dřív, tak jsem měla hodně kamarádek s dětma, tak mi to tu chybí jen tak pokecat, takže Tomáška chápu 😅 .

ambret
2. zář 2009

Ahojky můžu se přidat? Naše Týnka šla také včera do první třídy 🙂

martina26
2. zář 2009

Ambret ahojda 🙂 Jak jste holky nástup zvládly?

Marfuuusko tak to jsme na tom úplně stejně 😉 ale my dospělý to nějak přežijem i když někdy blbě, ale Tomika je mi líto. Kór když se ve třídě většina dětí zná ze školky.

marfuuuska
3. zář 2009

Ahoj Ambret, jaký byl první den školy? Koukám, že má taťka doma pěknej babinec 😀

Marti budu držet Tomáškovi palce ať to ve škole zvládne a brzy si najde kamarády. Je to důležitý mít nějaký spojence 🙂

ambret
3. zář 2009

Bylo to docela v pohodě. První den se tvářila statečně, ikdyž v jejím výrazu jsem viděla, jak jí to nebaví. Druhý den bylo trošku slziček, ale pak už v poho. Dneska už to bylo O.K, dokonce ě vyháněla abych už šla domů- odvádím jí až do třídy. Mají dneska 2hodimy, tak jsem zvědavá co zase bude vyprávět. Pokaždé když se jí ptám, co mají mít na zítřek, tak odpoví NIC. Když se jí ptám, co jim říkala paní učitelka, odpoví NIC 😀 😀 😀 Snad to takhle nebude pořád a pořád se ve škole podle ní NIC dít nebude 😀

karainnkaa
3. zář 2009

Ahoj,můžu se připojit?Máme doma taky prvňáčka. 😉 Míšu...a ve škole se mu zatím líbí 😀

simculik
3. zář 2009

ahoj holky ahoj karainnko to vis ze se muzes pridat jak to probehlo u vas? holky vcera syn prisel ze skoly a az doma sem se dozvedela ze dostavali zakovskou knizku a papir s krouzkama co je potreba vyplnit a desky na sesity a myslite ze neco z toho prines domu???ani nahodou porad to bere jen jako skolku jako ze si tam budou asi s kamaradama povidat

karainnkaa
3. zář 2009

Ahoj,Sim.... u nás je vše na dobré cestě,máme moc hodnou p.uč. 🙂 Dokonce už dala dětem první symbolické jedničky, 😵
Třídní schůzka byla včera a tam nám vše vysvětlili,takže máme jasno.Právě by to chtělo nějakou organizaci od p.učitelky,děti jsou zatím zmatené a takové vyřizování formalit a papírů by mělo být mezi rodičem a třídní,ne,??

Tak bych se za to na prcka nezlobila 😉
Od příštího týdne bude syn chodit na vlastní přání sám.Ale jen proto,že to má ke škole minutku 😀

andrissek
3. zář 2009

Ahoj mužu se přidat? Taky mám doma prvňáčka 😉

karainnkaa
3. zář 2009

Ambret.Tak to máme stejné,ve škole p.uč.nemluví a NIC se tam neděje. 😀