Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucinda7
31. led 2008

nám papier o prijatí dali hned na zápise 😝

andrysek2
31. led 2008

dobre ranko maminky 😀

pacna
31. led 2008

dobre ranko tak dnes idu posledny krat.Dostani vaši drobci vysvedcko? Nam hovorila uč. davnejšie, že nie ale možno čosi donesie. 🙂
dnes rano mala červene oči Dominika asi zapalene. ☹

pacna
31. led 2008

doniesla taky obrazok je tam napisane vysvedčeni a podpisana uč. aj riaditel. akurat si to maluje. 🙂

dadulka19
31. led 2008

ahojte,no naša prváčka doniesla Hodnotenie počítania,čítania,písania,správania...je to taká dlhá básnička...je to milé.... 😉

jojo1
3. únor 2008

zdravím všechny 😀

u nás prvňáčci dostali klasické vysvědčení 🙂 syn svoje samé jedničky ukazoval po rodině, po sousedech, v nemocnici na kontrole doktorce, sestřičkám 😀 😀

vavka33
4. únor 2008

Ja som dala vanes do albumu jej vysvecko. 😉

verulka
5. únor 2008

cafte, my sme dostali pochvalny list a od ucitelky vyrobene vysvedcenie + kopu diplomov 😀 bol taky spokojny...Ajka v pohodke same 1, co ma tesi, lebo dostane plusove body na prijmackach na 8r gymko.
No a v pia ideme na zapis s tretim pokladom- ten uz ma pod vankusom peracnik 😀

zabinka
6. únor 2008

My sme tiež dostali pochvalný list s básničkou, ktorá bola zároveň hodnotením. Malý sa s ňou chválil po celej rodine. 🙂

vavka33
7. únor 2008

Babulkyak vas to nebude otravovat,neposlali by ste mi kopie tych hodnoteni na mail?Ak mate moznost to naskenovat a poslat mi,lebo ja som zatazena na slovne hodnotenie a hadam sa rozhodnem robit s neho aj doktorat,tak by sa mi zisliel kazdy novy napad.Dakujem.
vavka33@azet.sk

katka76
7. únor 2008

vavka. poslala som ti to do IP

vavka33
7. únor 2008

Dakujem,mam to ulozene 😵 snad niekedy ,ked sa dokopem k dizertacke,pouzijem vase hodnoteniapotom to uvediem,ze je to od deticiek super mamiciek z MK-nooooooo,a a vyhodia ma s obhajoby 😀

zabinka
7. únor 2008

vavka, poslem zajtra, lebo to nemam si sebou v robote. 😖

dadulka19
7. únor 2008

vavka,pošlem cez víkend 😵

vavka33
7. únor 2008

dakujem 😉

dadulka19
13. únor 2008

halooo,prváci..,kde ste 😕 ??...ako sa máte?..naši mali dnes na korčulku karneval... 😝 ..a mali sa na zajtra naučiť básničku so šlabikára 😀

pacna
22. únor 2008

ahoj kocky mali sme pokazeny počitač tak už je celkom v poriadku.
ako prazdinujete? je hrozne počasie ani vonku sa neda ist take prazky o ničom. 🙂

vka
22. únor 2008

Ahojte po dllllllllhom čase tak mate prazdninky len si ich užite my budeme prazdninovať až 3.3

dadulka19
22. únor 2008

ahojte,my prázdninujeme od pondelka 😉 ...dnes v škole ešte zmákli karneval,zatancovali si a šup do ničnerobenia 😉

verulka
22. únor 2008

cafte, my sa mame vselijako, ideme riesit ako s Riskom dalej...vyzera to ze koncom roka budeme robit skusky a preskakovat 2.rocnik...uz sa velmi nudi a je nespokojny...no takze po prazdninach ideme k psychologicke a potom za ucitekou a uvdime ako to dopadne. Kazdopadne to nebude uplne lahke, ale snad to vyriesime ku spokojnosti vsetkych...

mracik
24. únor 2008

verulka máme známych, ktorých dcérka sa tiež v prváku veľmi nudila, zhoršilo sa jej aj správanie, tak ju po pol roku preložili do druhej triedy. Je to super, malá je zrealizovaná a spokojná 😉 😉

adriana1
27. únor 2008

Ahojky holky, potřebovala bych poradit. Mám doma prvnačku. Dída se nedokáže dlouho soustředit. Na vízo sme měli dvě 2 jinak samé 1. Chtěli mi jí dát do zvláštní školy kvůli tomu že je pomalejší. Takže doma se sní každej den učím. Událi sme velké pokroky ale učitelce to pořád nestačí. Za jednu chybu máme za dvě. To sme i řešily, že jí dávala ze čtení za 5. Co učitelka řekla že pětky se dávají pro to, aby si zvykly , že jsou i jiné známky. Ve škole se nic nenačí a musím jít to naučit já. Bylo by nejlepší kdybych jí učila doma, ale jelikož se mi za chvíli na rodí mimčo tak to nejde. Nechci jí trhat z kolektivu a nevím jest-li by nebylo vhodné změnit školu. Za každou radu děkuji

mracik
27. únor 2008

adriana, máme s Kubkom takmer rovnaký problém. Je veľmi nesústredený, pomalý, okrem toho má aj špecifické poruchy učenia. Od budúceho týždňa sa budeme čiastočne učiť doma, na niektoré hodiny bude dochádzať práve kvôli tomu kolektívu.
Inak ma prekvapilo, že tvoju dcérku tak známkujú, u nás sa známky vôbec nedávajú, aj vysvedčenie bolo ústne. Myslím, že je to pre deti aj rodičov lepšie. Neviem, či by preklad do inej školy u vás niečo vyriešil, možno keby tam bolo oveľa menej žiakov, že by sa učiteľ mohol tvojej dcérke viac venovať...

adriana1
28. únor 2008

To já taky nevím. Sem jí sehnala hru. Je hezky udělaná,musí plnit úkoly počítá se tam, jsou tam různé úkoly. Tak uvidím jestli jí to bude bavit. Snažím se vymýšlet různé hry. Mracik a jakou metodou se sním učíš?

vavka33
28. únor 2008

Adri aka je to hra?

adriana1
28. únor 2008

jmenuje se školka2 balonkov(je výlet se zajdou za poznáním) ale nemáme ji kopovanou. Nejlepší na tom je že ta hra je určená pro děti předškolního věku a přitom se to mají učit až v první třídě. Třeba tu hru seženeš. Ona funguje jen cd. Nebo jest-li budeš mít výlet do prahy tak bych ti jí mohla skopírovat.

vavka33
28. únor 2008

Jasneeeeeeee,do Prahy to mame kusok-hihi.Ale nie,skusim to pozhanat,dakujem 😉

adriana1
28. únor 2008

Není zač. Hodně lidiček má příbuzný různě po světě

pacna
28. únor 2008

ahoj kocky. tak čo sa učite? naši už končia ď. dnes som bola na rodičku a učitelka povedala no s vami to pojde rychlo.pekne piše az na makčene tie zabuda dobre pocita a zas hovorila že dobre že sme ju dali do školy skor.tak som sa potešila. 🙂

adriana1
28. únor 2008

my tenhle týden máme jarní prázniny. Jinak sme brali č