Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

hasleerka
23. dub 2009

no lucinda to už je dosť aby som skúšala či jej bude dobré

lucinda7
23. dub 2009

no na skúšku je to dosť....my s ním píšeme hned od oktobra ako prešli na pero.... 😎

marianka8004
23. dub 2009

možno ma kupovanie tornada na cely rok tiež vijde na 10€,ale mi nebude luto,ked ho strati(čo u nas nieje nič nezvičajne),alebo sa jej zlomi,niekto ho ukradne,alebo jednoducho zmizne tu sa deju čudne veci. 😉

lucinda7
23. dub 2009

u nás v pohode,nosí domov všetko do poslednej farbičky 😀 😀 😀 😀 aspon zatial 😵

hasleerka
23. dub 2009

no tak vám chcem povedať, že pero je schválené a mám pocit že aj lepšie píše, len až to nezarieknem, uvidíme zajtra ...

prosím vás a majú vaši prváci už aj frajerov, ja z tej mojej asi zošediviem .... u nás bol dnes už Zuzkin frajer-spolužiak 😀 ... som normálne mimo, však ani neviem ako sa mám správať

martinka79
23. dub 2009

haslerak normálně se xchovej jako budoucí tchýně. 😀 naše malá mívá ctitele,ale domů je nevodí. Jinak spíše kluci jsou jako její kámoši 🙂

píšeme tornadem a super píše. jinak máme i plnící pero,a le to nehcce píše tím co jí dala pí uč. 🙂

lucinda7
24. dub 2009

Hasleer,to je normál....aj náš má frajerku z vedlajšej tiredy a dali si pusu na dvore za kríkmi 😀 😀 😀 😀 😀

andrysek2
24. dub 2009

ahojik tak my tez piseme tornadem 😀 😀

lenka132
28. dub 2009

Ahoj maminky a prvňáčkové....tak naše Kačenka má taky miláčka-Martina, dokonce ho tatínek o Velikonocích přivezl z vedlejšího městečka-6km vzdáleného, aby mohl Kačku vymrskat...Kačka bude mít za 14dní oslavu narozenin a samozřejmě koho jako první pozvala byl Martin-hihihi nějak nám ty dětičky rychle rostou, co?

Jinak také píšeme tornadem, k Ježíšku jsem jí koupila to drhé pero(200,-) pro praváky, ale blbě se jí s ním píše, píše silně a ještě se jí blbě drží ☹ vyhozené peníze

andrysek2
28. dub 2009

ahoik tak adysek nosi bryle a dostal vcera prvni trojku 😝 😝

hasleerka
28. dub 2009

andrysek, v pohode ved si to opraví ... a okuliare mate do dialky či na čítanie?

Zuzka dostala od spolužiaka tornádo, a čuduj sa svete ako zrazu krásne píše, takže všetky perá čo sme kedy nakúpili stáli za kočku

som rada , že ste ma podporili, ved až nie som dáky snob pred dcérou 😀 😀 😀

martinka79
28. dub 2009

hasleerka vidíš a tornádo vyhrálo. 😀 to je pěkné číst jak vašem slečny jsou zamilované. nikolka je asi po mě. dlouho nic a potom už na celý život. 😀 andy brýle to je pohoda, snad je chce sám nosit.potom nebode žádný problém.

andrysek2
29. dub 2009

ahojik jo ja mu taky rikala ze to nevadi ty bryle musim nosit porad a na dalku 😀 😀 ale slusi mu 😀 😀

bzuco
29. dub 2009

ahojte
my máme dnes rodičko, tak som zvedavá 😝

martinka79
29. dub 2009

tak to bude v pohodě. bzuco užij si ho jsem ráda, že je za námi. 😀

andrysek2
29. dub 2009

ahojik my meli rodicak spojeny kdyz decka vystupovali jak se uci a tak ted nevim jestli jsem to tu psala bylo to minuly pondeli 😀 😀 ted maji kvetna vystoupeni pro maminky 😀 😀

lucinda7
29. dub 2009

my sme rodičko stále nemali 😒

martinka79
29. dub 2009

luci ono není o co stát. neboj teřba budete mít už jen závěrečný rodičák nás ještě jeden čeká.

marianka8004
29. dub 2009

my sme to rodičko nakoniec nemali.bude pri vystupeni k dnu matiek.zajtra sa neučia,idu na vylet na Morske oko pri priležitosti dna zeme.takže maju predlžene volno. 🙂

gagusinka
29. dub 2009

Ked to tu tak čítam, nakoniec dospejem k názoru, že rodičko ani netreba. Škoda, že práve na rodičko prídu rodičia, ktorých deti sú fajn a tí ktorých by sme tam potrebovali nepridu alebo pridu prezrú si písanky vypočujú úvodnú reč a bez slova opustia triedu. O spoluprácu a hľadanie riešenia spoločnými silami nemajú vôbec záujem.Toľko pohľad z mojej strany.

lucinda7
29. dub 2009

Gagus,presne ako píšeš....aj u nás chodia na rodičko zrovna tí,ktorých uč.ani "nepotrebuje"....a tí čo by ich potrebovala,tak radšej neprídu 😖

gagusinka
29. dub 2009

Veď práve, ibaže nakoniec práve takýto potom všetko kritizujú hlavne teda učiteľa. Niekedy sa môžeš neviem ako snažiť a jednoducho to nejde. Každý má pocit, že jeho dieťa je super atď, ale keby boli v škole kamery podaktorí by zabudli zavrieť aj ústa a určite by sa dušovali, že to ich dieťa doma nerobí atd. Nakoniec si urobia záver, že chyba je v učiteľovi a nie v dieťati a v jeho celkovej výchove doma.

andrysek2
30. dub 2009

ajoj tak adysek je nemocny ma anginu 😝

hasleerka
2. kvě 2009

andrysek želáme adamkovi skoré uzdravenie 😉

andrysek2
2. kvě 2009

diky uz mu je lip na kontrolu jdeme ve stredu 😀 😀

martinka79
4. kvě 2009

krásné pondělní ráno tak už tu zase je školní a pracovní týden. u nás se tedy moc z postýlky nechtělo nikomu.
Snda to bude i úspěšný den pro vás všechny 🙂

hasleerka
4. kvě 2009

dobré ránko, no ani nám sa moc nechcelo vstávať , boli krásne tri dni voľna ...

andrysek2
4. kvě 2009

ahojik tez dobry ranko 😀 😀

hasleerka
4. kvě 2009

ahojte, tak ja som dnes stretla Zuzkinu triedu boli na vychádzke a ona ruka v ruke so spolužiakom, aké je to vážne ... sme mu cez víkend aj smskovali ... ved ja to s nou normálne prežívam, že prvá láska, aké je to zlaté 😀 😀 😀

martinka79
4. kvě 2009

haslerka tak to je krásnéééééééééé 🙂