Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
5. říj 2007

ach babky neuverite ale mame problem dcera asi 3dni sa sťažuje na bolenie bruška najprv som myslela že ozaj dostala paralen zapraženu polievočku masirkovanie....až včera sa tak večer rozpravame a vravi že chce isť do inej triedy lebo jej chlapci robia zlosť kopu do stoličky rozhadzuju zošity so sandalou jej hraju fotbal a vraj aj inym dievčatam no mna zaujima moja ona mi plače tak rano som šla s nou do školy počkala na jedneho s akterov prehovorila som mu do duše a uvidim čo bude dalej s ostatnými to zrejme preberiem v pondelok alebo pripadne ked ich stretnem v meste myslim rodičov a ked to nepojde potom s triednou no ešte je len prvačka a už mi dava zabrať

vavka33
5. říj 2007

Vka za triednou chod hned,ona s nimi pojde k riaditelke,uvidis ako skrontu.
Dnes moje prvaca podrastlo-idem od ponelka ucit na skolu,kde je aj ona,tak sa dnes tesila,ked ma zbadala v skole.Vsetci sa jej pytali,ci tam idem ucit a ona hrdo odpovedala-ANO 😀 Budem ju mat pod kontrolou,sice len par dni mozno tyzdnou,ale ona sa tesi a to som rada 😀

vka
5. říj 2007

tak fajn držim palce

vavka33
5. říj 2007

dakujem

dadulka19
5. říj 2007

vka,my máme niečo podobné za sebou,že Vavka?Prečítaj si niekde v predu.... 😉
...tak,Lucka má dalšie atb,ale je už našťastie bez teploty a vraj by mohla aj do školy v pondelok.Teraz tu dorába matematiku,porovnávanie ju fakt baví a pýtala si dnes aj diktát 🙂

vavka,aj my držíme palce 🙂 a čakáme na info... 🙂

vavka33
5. říj 2007

Ano Dadi,uz si nieco podobne riesila 😉
Dakujem a budem sa hlasit 😀
a uz nech ste zdrave

verulka
5. říj 2007

vavka, ides akoze pracovat? Ako mozno som iba nechapava 😅 poslednou obou sa mi to stava..
my sme boli dnes na dopravnom ihrisku, vraj to bolo supis 😀

vka
5. říj 2007

ahojte čitala som to je to stou loptičkou???u nas aspon si myslim je to horšie konflikt medzi chlapcom a dievčatom je viac asi zavažny ked som kecala s inými mamkami dnes na kružku povedali mi o tom chlapcovi že je to pripad a vraj mali aj problemy s nim v školke a boli prekvapene že ho pustili do školy asi sa ho v školke chceli zbaviť taky mam pocit rozhodla som sa že v pondelok pojdem za učitelkou porozpravam sa snou myslim že kecať s chlapcovou mamou nema zmysel a nič sa tym nevyrieši jedna mamina my povedala ale nevedela to na isto vraj ten chlapec ma poruchy spravania povedzte taky chlapec nema navštevovať špecialnu školu kde potrebuje špecialny pristup??????????????do kelu ale štve ma to 😔 😔

verulka
5. říj 2007

vka, to zavisi od konkretnej poruchy..On mozno potrebuje iba iny pristup a podporu. Rozhodne to ries s ucitelkou a ked bude treba aj vyssie. drzim palce

vka
5. říj 2007

možno že len ked ja sama pojdem za učitelkou a žiadna ina mamina tak neviem len aby to brala važne možno je iba moja dcerka taka citliva a ine deti to beru inak no neviem

verulka
5. říj 2007

ono vela ludi sa prida, ked sa najde niekto, kto je ochotny nastavit svoju tvar a riesit problem. To som uz zazila vela krat. Na rodicku nikomu nic nevadilo a potom, ked som sa ja stazovala, tak postupne sa pridali dalsi..V podstate je jedno, ci je dcerka citliva lebo nie. ak sa jej deje nieco neprijemne, tak to treba zastavit, nech s amoze sustredit a pod

andrea.m
5. říj 2007

ježíííííš verulka ja som si sž teraz všimla tvoj pas 😀 srdečne blahoželááááám a teším sa s tebou 😉

verulka
5. říj 2007

andrejka, dakujem 😉 ako vzdy neplanovane, ale tesime sa 😵 😵

vka
5. říj 2007

tak fajn dakujem za podporu dam vedieť ako sa to dufam začalo riešiť 😔

dadulka19
5. říj 2007

vka,držím palce,nech sa to rýchlo vyrieši a Tvoja dcérka ide s radosťou do školy 🙂

dadulka19
5. říj 2007

vavka,dakujeme,snád sa tej choroby rýchlo zbavíme,lebo je viac doma ako v škole... ☹

vka
6. říj 2007

DIK BABKY

vavka33
6. říj 2007

Verulka,idem pracovat,neviem na kolko dni-tyzden,dva,mesiac,za jednu ucitelku co je v nemocnici,prosila ma riaditelka,ci by som neprisla,tak idem,ale mam strasne obavy a krutenia v zaludku,neviem ako to bez Lei vydrzim a ona bezo mna.este som sa od nej ani nepohla,vlastne par krat som bola v obchode kym spinkala,inac sme spolu stale.joj,uz nech je november,aby to bolo za nami 😅

maca793
7. říj 2007

ahojte naši už berú O, takže vedia a.e,i,o. nie je to veľa za mesiac? vlastne za necelé 3 týždne? ja si myslím, že idú trošku rýchlo.
dávajú aj vašim deťom učiteľky poznámky, že jedli cez hodinu, alebo že vykrikovali? našim dáva učiteľka kaktus do zápisníčka a k tomu kaktus. 😀

mamicka07
7. říj 2007

ahojte nasi preberaju i a z matematiky mensie vetsie mozem sa k vam pridat ak neotravujem 🙂 diky

maca793
7. říj 2007

AHOJ KľUDNE SA PRIDAJ

jeane1
7. říj 2007

ahoj maca náš brali ešte okrem vašich písmenka L,M,N a teraz berú písané velke E a skoro velke písané A len bez toho oblúčika iba tu slzičku a poznámky zlé ani nemáju nieto aby ich ešte aj dostávali 😉

jojo1
7. říj 2007

přidám se i já 🙂 naši probrali A, E, I, O, U, Y, T, P, J, B. v matice plus mínus do 5 a větší menší. a angličtině máma, táta, babička, děda, bráška, sestřička a základní fráze 🙂 poznámky nedostávají, ještě by je to odradilo 🙂 je to fakt děsný fofr 😒 psala jsem tu už, že syn měl problém se čtením (genetická metoda) - učím ho slabikovat a je to ok 🙂

andrea.m
7. říj 2007

jojo tak tomu sa hovorí rýchlosť 😀 kedy im začínaju prázdniny? 😕 ked budú tak pokračovať tak v januári sú hotoví 🙂

dadulka19
7. říj 2007

jojo,teda fakt sú rýchli,naši sú na O. 🙂
Poznámky nedostávajú 🙂 ,ale na nástenke vraj majú tabuľku a tam za 3 napomenutia za deň je čierny bod... 🙂

verulka
7. říj 2007

Baby, no my sme uplne pozadu oproti vam, ale zas eidu asi tak ako sli krpci predtym. I ked ako som zistila po A ide aj u nas M 😉
Vavka, budem silno drzat palce- a nieze sa ti to prilis zapaci a zdrhnes z MD 😀

jojo1
7. říj 2007

andrea.m: prázdniny mají 25.,26.10. - podzimní 😀 akčně jsem syna objednala k zubařce, aby nezameškal školu 🙂 taky mi to přijde jako děsný fofr, ale snad pančelka ví, co dělá 😒

vka
8. říj 2007

ahojte maminky tak a naš problem sa neviem či vyriešil ale bola som s dcerkou v škole najprv som si to vyriešila s chlapcami a tak som to povedala učitelke z toho vyplinulo že niesom prva čo sa sťažuje a to je tam jeden chlapec ktorý nabada druhych robiť zle všetko som to vypisala do temy škokari zmýlila som sa ak chcete mrknite takže uvidime či si chlapec do svedomia vstupi či nie alebo to učitelka vyrieši z jeho mamou??????netušim len dufam že bude dcera do školy chodiť s usmevom na tvari 😒 😒 😒 😒 😒 😒

vavka33
8. říj 2007

Vka,snad sa to vyriesi,aby mala nemala ziadne stresy zo skoly.
Vanes prebera E,e,ide hned po A.
Dnes doniesla fotku,fotili sa so slabikarom 😉
Verulik,neboj nezdrhnem,snad az od buduceho sk.roku-chcela by som ist robit normalne 😉

vavka33
8. říj 2007

Opravujem ,to e ide po I,ktore uz prebrali.
Dnes mi svitori 😅