Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

maruschka
29. led 2009

no, malá je šťastná..Z triedy vychádzala pyšná a natešená..Samé jednotky 😵 😵 Deti mali aj horšie známky, lebo je tam pár exotov-ubližujú druhým, nechcú sa učiť, pomôcky do školy-to nehrozí, aby si doniesli, skôr berú od detí, ktoré si ich donesú...atď.To je asi v každej triede tak. ☹

Ale podstata je taká, že dnes sa bude oslavovať..naše prvé vysvedčenie 😀 😵 😵

michalienka
29. led 2009

Aj my sme uz doma. Veronika je tiez stastna. Ma zo vsetkych predmetov "velmi dobre" + diplom "pochvala za usilovnu pracu" Len tak dalej..... Gratulujem vsetkym prvakom. Aj u nas v triede boli horsie hodnotenia.

amor
29. led 2009

Ahojky chtela jsem se zeptat mate nekdo zkusenosti z dvoj jazycnou skolkou??

lucinda7
29. led 2009

čaute....
aj my sme doma....máme samé jedničky....a absolvoval 4 také predmety že ani tom neviem/teda okrem korčulovania/😀 😀 😀 😀 /

arabeska
29. led 2009

aj my mame same 1 a k tomu poxvalu triednou ucitelkou za usilovnu pracu a vzorne spravanie 😵 😵

hasleerka
29. led 2009

aj my sa môžme pochváliť, máme samé veľmi dobre 🙂 ... nakoniec sme si urobili malú oslavu doma a teraz sa už išla hrať ku kamarátke

martinka79
30. led 2009

my máme tzaklé samé+pochala za svědomitou práci.: moc jsme si den užili až do večera a super večeři s tatínkem doma. No krása.

tak krásné pololetní prázdniny.

cukrikk
30. led 2009

my sme mali tiez ciste jednotky 😀 maly sa velmi tesil asi ako kazde dieta hned po skole sme isli do Prahy s kamaratmi do herne prespali sme u jeho najlepsieho kamarata dnes sme boli lyzovat zajtra je na plane kino a plavanie🙂 a v nedelu oddychujeme🙂))

marianka8004
31. led 2009

aj my mame prvačku.tiež mala same jednotky.aj vaše deti mali znamkovanu telesnu,hudobnu a vytvarnu?my sme mali.mala bola natešena.je to take pekne ked sa deti tešia.ako odmenu dostala pekne farbičky a vybrala si pizzu. 😀 😀 😀

lucinda7
31. led 2009

hej,výchovy sme mali aj my známkované 😵

maruschka
31. led 2009

to mali asi všetci známkované 🙂 aspoň bolo viac jednotiek 😀

andrysek2
1. únor 2009

ahojik tak jaky bylo vysvedceni adysek mel samy jednicky a pochvalu 😀 😀

maruschka
2. únor 2009

no dnes ráno to bolo veselé..Nie a nie z postele, ledva išla do školy..Asi ich tam bude musieť pani učiteľka preberať z prázdninového spánku..dnes pôjde bez pripomienok o 19,00 do postele.. 😔

marianka8004
2. únor 2009

o kolkej chodia spať vaše prvačence?ja by som bola najradšej keby vika pišla spať o tej 19,ale sa mi to neako nedari.ona je vtedy smedna 😀 ,potrebuje na vecko,a všetko ine by vtedy robila len nech nemusi do postele.rano nama problem vstať,ale všetko jej trva strašne dlho 😉

martinka79
2. únor 2009

my máme obě děti do 19hod v posteli až nanějaké vyjímky. 🙂

bzuco
2. únor 2009

fíha...tak to chodia skoro spať...našu ženiem do postele o 20tej, ale kým zaspí, ak je aj pol 9 🙄
no a včera....poobede zaspala a spala 2 hodiny, no samozrejme sa jej večer nechcelo spať...ešte o pol 10 vybehla z postele na wcko...ale našťastie ráno vstala celkom dobre 😅

michalienka
2. únor 2009

Nasej sa tiez nechce do postele. Lahnut si ide okolo 20,30 hod, este rozpravku pocuva, kym zaspi. Nerobim z toho vedu, pretoze vzdy rano vstane. Rano ju budim o 7,00 hod.

bzuco
2. únor 2009

naša vstáva 6,45, lebo tá kým sa vymotá, naraňajkuje...trvá jej to ako slimákovi 🙄 ...a 7,25 odchádza do školy

marianka8004
2. únor 2009

moja vika dnes nešla do školy ma niečo v oku.tak išla s mužom na očne.na ake kružky chodia deti?my na anglicky a umelecko-dramaticky.a ešte som sa chcela spitať.rodičovske ste mali kolko krat?

lucinda7
2. únor 2009

my chodíme spať tak do 20.00 😵
náš chodí na angličtinu a výtvarku....
rodičká sme mali zatial len 2 😒

michalienka
2. únor 2009

Nika chodi na basketbal 2x do tyzdna, pocitace- raz za dva tyzdne, zdravotnicky kruzok 1x do tyzdna. Rodicovske sme mali 2x.

maruschka
2. únor 2009

Naša chodí spať tak okolo 20,30..Nie a nie zaspať..Tiež, vždy má príšerný hlad, nedokáže ležať lebo ju hrozne bolia nohy, chrbát..Alebo sa bojí, keď sa pozrie do okna... 😀 😀 Ale dnes ju dám spať o 19,00 aj keby traktory padali..

bzuco
2. únor 2009

naša má 2 krúžky - plavecký a šikovné ruky

a rodičko sme mali len 1..teraz na polroku nebolo vôbec, čo mi je záhodou 😕

lucinda7
2. únor 2009

tiež beriete slovné úlohy z matiky??? 😀 😀 😀 😀 dnes sa s nimi trápime celé poobedie 😒

bzuco
2. únor 2009

luci...ešte nie...už máte PZ č.2?...naši len končia č.1

lucinda7
3. únor 2009

naši dnes končia PZ 1,tie uráče....a asi dostanú konečne tú 2-ku....
tie slovné úlohy robia do písanky malej 😎

martinka79
3. únor 2009

tak naše malá vstává kolem 6.30hod aby stihla bus. musím z domu po 7hod. jinak chodím na angličtinu a potom na sportovky. rodičák jsme měli 2krát.

lucinda7
3. únor 2009

náš už je od 6.30 v družine 😀 😀 😀 😀

martinka79
3. únor 2009

jé to je šikulka. v kolik vstává? 🙂

lucinda7
3. únor 2009

vstáva 6.10 😀 😀 😀 😀