Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

jevel
27. bře 2009

ahojte

andrysek2 - aj môj syn začal od tohto týždňa chodiť na plavecký výcvik. On sa dosť vody bojí a keď mu náhodou prskne trocha vody do tváre tak je z toho hotový 😅 . ale teraz boli prvý krát na plavárni a zvládol to (aj si potopil hlavu pod vodu 😵 )

andrysek2
27. bře 2009

ahojik tak ti moji jsou vodnici 😀 😀

martinka79
28. bře 2009

u nás jsou vodomilové také vlastně celá rodinka milujeme vodu a plavčíme. 😀 se školou budou chodit až příští rok, ale to neva malá umí už plavat i potápět se takže díky rodičům už je z ní delfín jedna báseň.

hasleerka
28. bře 2009

naši prváci na plavecký nejdú, ale ja chcem Zuzku prihlásit na plavecky vycvik, trvá asi 1,5 mesiaca a potom može zase pokracovat dalej ... naši teraz trenujú na telesnej džudo

bzuco
28. bře 2009

naši chodia momentálne - už od decembra - 1x do týždňa na klzisko

a plavecký mávajú až v 4. roč. ale naša sa naučila plávať minulé leto - sme ju prihlásili na kurz, takže plávať vie 😉

marianka8004
1. dub 2009

🙂 prajem vesely 1.aprilovy den.kde ste sa stratili? 😎 každy asi robi jarne upratovanie.aj ja sa snažim.dala som si maličku pavzičku a frčim daléééj.tu je takkrasne 🙂

hasleerka
2. dub 2009

marianka, asi nemá nikto nič nové ... a veru tak, aj ja robím pomaly rôzne upratovanie ... pekný deň

lucinda7
2. dub 2009

ani u nás nič nové,učenia spúúústa 😝 berieme de te ne le di ti ni li 😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka
3. dub 2009

aj my zmekčujeme ... a furt ma ide poraziť s tým písaním ... ak nad nou stojím s varechou, tak napíše pekne, len sa otočím už škriabe ...

hasleerka
6. dub 2009

dobré ránko, kdeže ste všetky ... tak naša hviezda išla dnes sama do školy, lebo ja nemôžem ... pozerala som ju z okna, ako si kráča s tou ťažkou taškou ... len dúfam, že prišla aj do triedy a niekde nezablúdila ... ja sa našťastie cesty báť nemusím, ale aj tak s nou chodím každé ráno a hlavne aj tú tašku je treba odniesť

maruschka
6. dub 2009

hasleerka, naša chodí tiež už sama, ale vždy si po pár metroch odchytí nejakú tlupu deciek a idú spolu do školy...Tiež som mala prvý krát strach, keď som ju pustila a volala som sestre do školy, či malá prišla v poriadku..Ale keďže sme to absolvovali aj my, keď sme boli krpci, tak si myslím, že naše deti to zvládnu dva krát lepšie 😉 😉

U nás učí už 3 týždne nový pán učiteľ..S učivom nejdú nejako závratne rýchlo/možno si to myslím iba ja, keďže im nedáva skoro nijaké úlohy/, ale to nevadí, chlapec sa musí aklimatizovať, keďže naše decká sú jeho prvá trieda..Ale zasa s nimi stále cvičí a robí rôzne cvičenia a hry-hm..tu je vidieť, že je to vyštudovaný psychiater 😀 😀 😀 Takže som zvedavá, či nám už dá nejaké rodičko, alebo to už ani nestihne, keďže o tri týždne odchádza škola do Talianska a medzitým je Veľká noc a potom, to už je flákačka, keďže koniec mája a jún je absolútne nezáživný čas už pre každého,. nielen pre decká 😎 😎 😎 Jednoducho sa u deciek dobre uchytil a to je podstatné 🙂 🙂

hasleerka, aj ja idem upratovať, síce som upratala k Veľkej noci už minulý týždeň a v naivnej predstave som si myslela, že to aj vydrží, lenže to by v našom byte nemohli bývať neandrtálci..Tak som aspoň s hlbokým povzdychom zavesila ozdobný venček na vonkajšie dvere a čakám, kedy sa mi to tu samé poupratuje 😀 😀

hasleerka
6. dub 2009

ahojte, tak náš prvý samotný chod do školy dopadol dobre, dieťa bolo v škole ... som na nu pyšná ... dokonca mi napísala krásny list, síce s chybami, ale hlavne že tam bolo ako ma lubi ... a chcela by chodiť sama častejšie, tak ju asi postupne začnem nechávať

inak ako píšu vaše deti napr. včela, vták atd, vedia už rozoznať spodobovanie, alebo napr . ia, ie

lucinda7
7. dub 2009

dobré ránko....

my sme si predlžili prázdniny a dovolenkujeme na Liptove.....a učivo doháname večer 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka,ja mu to diktujem tak polopatisticky,naschvál to tak vyslovujem,aby vedel,on ešte kym napíše si to vyhláskuje či je to tak.....

maruschka
7. dub 2009

našim prváčikom to pan učiteľ ešte diktuje-aj y,i..aj ia,ie.. 😉

hasleerka
7. dub 2009

no u nás to tiež učiteľka diktuje, len som si chcela overiť či to už náhodou nemajú vedieť

jej a včera som zabudla napísať, že je dobre, ked sa pán učiteľ uchytil a že ho budú mať detičky radi ... inak, ani naši nemávajú domov veľa úloh.

lucinda7
7. dub 2009

naši mávajú mooooc úloh....ale zas musím uznať,vedomostne sú na tom fakt dobrer.....sú na nich síce prísni ale aj dosť vedia.... 😎

gagusinka
7. dub 2009

Ahojte, dávno som tu nebola je dobre, že Vám to pán učiteľ hovorí aj y aj ia ie iu, ved nech si to poriadne zautomatizujú a potom nebude problem v 2. triede. Ja som dnes diktovala na diktáte 3 vety a z 22 deti malo 20 od nula do 2 chyb , co je jednotka takze mam super deň.

hasleerka
7. dub 2009

gagusinka - 2chyby je ešte jednotka?

gagusinka
8. dub 2009

ANO STUPNICA JE TAKáTO: 0-2 =1 vo vyššom ročníku sa môze posunúť takto 0-1=1
3-5=2 2-3=2
6-8´=3 4, 5,6=3
9-10=4 7, 8=4
NAD 10=5 9=5

andrysek2
8. dub 2009

ahojik tak nasi maji od zitra prazdniny a tez dostali plno ukolu 😀 😀

gagusinka
8. dub 2009

Tak ja zasa domáce na prázdniny nedávam žiadne, prázdniny sú na oddych aj tak sa úlohy robia len deň pred nástupom do školy

hasleerka
8. dub 2009

hurá aj my máme tie prázdniny - super veľkonočné .... sa konečne vyspinkáme 😀 ... my nemáme žiadne úlohy, presne ako píše gagusinka, aj tak by sme ich robili posledný deň ... my už doma vôbec nečítame ani nepíšeme

zase išla dnes do školy sama a je z toho celá šťastná

a dokonca máme aj prvú lásku 😀 (moje nervy, keby vedela že to sem píšem, tak ma vymení) 😀

maruschka
9. dub 2009

hasleerka, tak o dlhom spaní môžem len snívať..Naše baby dnes vstávali pred 6 a už prišli skákať po posteliach 😖 To budú zasa prázdniny....

Ešteže je vonku krásne a tak budeme chodiť do prírody..Aspoň niečo poteší..ja mám dnes takú nanič náladu a nijako si ju neviem zlepšiť.. 😔 😔 😔

lenka132
9. dub 2009

Ahoj holky, tak malá byla ve škole po 3týdnech a jen na 3dny a má prázdniny....ty děti se mají!! Zase mě včera dostala, večer, když jsem si s ní šla lehnout, tak jí říkám, že dnes musíme na očkování proti klíšťovce a ona mi na to řekla-mami proč mi kazíš prázdniny??? Ta mě zase dostala 😀 😀 jinak u nás jezdí na plavčo až od 2třídy

andrysek2
13. dub 2009

ahojik maminky tak je po prazdninkach a velikonocicvh a zitra do skolicky deticky 😀 😀

lucinda7
13. dub 2009

u nás nie,u nás sa ide do školy až v stredu 😝 😝 😝

maruschka
13. dub 2009

u nás sa ide až v stredu tiež 😎 😎 😎 😎 takže zatiaľ je tu prázdninový ošiaľ..decká si stavajú domček na strome v školskom sade 😕

andrysek2
13. dub 2009

teda az ve stredu to se maji deticky 😀 😀

bzuco
13. dub 2009

ahojte

my sme sa dnes mordovali s úlohami...matematika - vymyslieť slovnú úlohu podľa obrázku a potom mali také obrázky na štvorčekovanom papieri a na nich mali spočítať celé štvorce a potom 3uholníky a doplniť druhú časť do štvorca 😝
a písanie 2 celé strany v písanke, lebo hoci čítajú už neviem kde v šlabikári, do písanky nejako v poslednom čase vôbec nepísali, tak p. uč. dobieha 😅
napísali sme 1 stranu, druhú až zajtra ...a ešte čítala 1 rozprávku a knižky čo dostali na zač. roka - o prváčke kláre 🙂

lucinda7
13. dub 2009

my sme dobrali tie dvojhlásky a po prázdninách nás hned čaká CH 😝
na prázdniny mali písať vety na velké dvojhárky a rátať príklady.... 😎