Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

bajnokova
5. lis 2009

Holky myslíte že je to blbý pro Natku na vánoce?

elomanka79
8. lis 2009

Ahojky,jeví se mi to jako dobrá pomůcka,může procvičovat i sama,aniž bys na ní musela dohlížet,při každé správné odpovědi se rozsvítí světýlko.A ta cena je super.Taky ještě nepíšeme perem.Ted se učí písmenko t.Už dostal ze psaní dvě dvojky,což se mu nelíbí,byl zvyklý na samý 1. 😠 😉

peige
12. lis 2009

Všechny zdravím, musím se pochlubit, že koupený písanky na procvičovaní jsou super, skvěle se nám osvědčily 🙂 Aničce to jde daleko líp.

pavuska
23. lis 2009

ahojky, koukám že to tady nějak vázne
psaní je u nás asi taky největší problém, jinak snad všechno zvládá...........bohužel mají pořád nemocnou paní učitelku, takže se u nich pořád učitelky střídají......jedna je hodnější, druhá zas všechno opravuje..např. i do matematiky mu naspala že má lépé psát číslice 🙂

bajnokova dobrý tip na vánoce.......já letos vůbec nevím co mu máme koupit k vánocům 😒

bajnokova
23. lis 2009

Ahojka no nějak to tu vázne
U nás psaní taky furt nejhorší některé děti už píší perem mi zatím stále ne paní učitelka ji furt v písance opravuje písmenka červěně a že má špatnej sklon 😒 ve slabikáři v celku jedou rychle každej den nový písmenko tak to už fakt na vánoce bude číst 🙂 Písanku na doma na procvičování máme taky a procvičujem 😨
Vánoce já taky vubec nevím hlavně pro tu mladší dvouletou to fakt nevím ☹
Pavuska a co Jonášek na bratříčka?A jak zvládáte?

karainnkaa
24. lis 2009

Ahojky,po delší době...Doufám,že jste zdraví,uplně se děsím,jestli Míša nepřitáhne ze školy nějaké ty bacily,mají poloprázdnou třídu.Dokonce p.uč.je nemocná,takže se u nich skoro neznámkuje,střídají se u nich učitelky,a nic dopředu neprobírají...Mají to takové oddechové,zatím píšeme tužkou,ale mají slíbené pero,až se vrátí třídní..
Dáváte prvňáčky očkovat?Já právě nevím,jestli mám nechat proti běžné chřipajzně,nebo ne... 😖

lucisa
25. lis 2009

Ahoj, tak jsme dostali hodnocení za první čtvrtletí, z výchov to byl vysmátý smajlík (tam se známky nedávají), u ostatních předmětů 1, až na psaní, kde to má Nela 1-2. Tušila jsem to, protože naše mladá se rozhodla, že základy psaní nejsou pro ni a vymyslí si vlastní sklon a tvar písmen. 😒
Takže denně bojujeme, koupila jsem také cvičnou písanku, za což jsem denně odměňována ukřivděnými výrazy, že ji dávám úkoly navíc, kteréí ostatní děti nemají a že ji z toho dlouhého psaní bolí ruka a za krkem a blablabla.
Opravdu, co jí nejde, tak to odmítá dělat. Čtení ji baví, tak by nejraději seděla v knížkách a jen četla, stejně tak z písmenek skládala slova.
Když ji opravuju, co udělala špatně, tak po mně pyskuje, někdy mám co dělat, abych se udržela a byla v klidu. Dost taky na tužku tlačí, takže jí asi fakt ta ruka bolí, ale nechce tlačit méně, protože prý pak jsou ta písmenka ještě křivější?!?

pavuska
27. lis 2009

luciasa tak koukám to psaní je stejné jako u nás....tak tlačí na tužku a skon to vůbec nezná 😀 ...o tvaru písmenek ani nemluvím

jinak se jim konečně vrátila jejich paní učitelka.....měla zlomenou ruku a nohu........ruka už má bez sádry a na noze má chodící sádru......tak snad už to bude všechno lepší, zastupovala ji učitelka co má třeťáky a dávala jim spoustu úkolů - hlavně ze psaní

bajnokova
27. lis 2009

Ahojka to psaní je teda stejné u všech mi neustále máme v písmence napsané špatný sklon opravené červenou tužkou a není den kdyby neměla tam nějakou o: jako oprava včera teda donesla ze psaní první 1 z hvězdičkou tak jsem se divila a dnes už zase v psaní 2 opravy ☹ .Příští týden bude jejich třída vystupovat na nám.Svobody u stromu budou tam zpívat nějaký písničky a říkat básničky tak to ted trénujou.Tak přeji pěkný víkend mi jdem dnes ke známým na vínko a na pokec 🙂

lucisa
30. lis 2009

Takže, holky, právě jsme dopsaly úlohy a mám fakt dost. Naše treperenda má dar mě vytáčet. Přijedeme ze školy (je v družině až do konce do 16 hod., odmítá chodit dřív domů), a než začnu chystat jídlo, tak jdu vytáhnout věci ze školy, abych se koukla, co mají za úkoly. A šok, složka, ve které nosí pracovní sešity a učebnice, je prázdná. Jediné, co v aktovce zůstalo, je slabikář a pouzdro. Tak se jí ptám, kde má učení, pleskla se do čela, že prý je trumbelina a že ho nechala ve škole pod lavicí. 🙄
Málem jsem se vyvrátiila, hned telefon do školy, jestli je tam ještě školnice a už jsem jela. Jinak by jí zase chyběla úloha, měli v písance psát a, á.
Jo a už má v písance razítko kočičky, mylně jsem se domnívala, že snad se jedná o nějaký druh pochvaly, Nela mě vyvedla z omylu, znamená to prý, že škrábe jako kocour 😒
To fakt potěší. Co vaše poklady?

bajnokova
30. lis 2009

Ahojky tak tohle se nám ještě nestalo 😀 Natka nechala nějakej papír co potřebujou do češtiny tak ho nechala v družině druhý den bylo hned v deníčku Nemá pracovní list 😉

elomanka79
30. lis 2009

Ahojky,tak už píšeme perem,jde mu to líp než tužkou.Jak jste daleko ve slabikáři?My u písmenka k.Na pátek mají mít masku čerta.Taky nakupujete dárky přes internet?A co už máte nakoupeno?

bajnokova
30. lis 2009

Jé už perem mi stále nee,ve slabikáři jsme u písmenká D.No nakupuji přes net Natka si napsala samý dárky z televizních reklam takže každej dárek minimálne tak za 800kč tak aspoň jeden musíme vybrat aby pod stromečkem měla co si přeje asi takovýho toho poníka jak mu tluče srdíčko atd.,ale už mám barbínovskej deštník ten si přála,novej závodní dres na jaro ten si zkoušela ale musela jsem ji říct že ji hi nekoupím že si to musí napsat ježíškovi.A jak to máte s ježíškem věří ještě děti Natka jo 🙂

lucisa
30. lis 2009

moje holky zatím věří, píšou a malují dopisy, ale mám obavy, že Nelča za chvíli ve společnosti starších dětí v družině zjistí, jak to je a doma bude mazec. ona hrozně těžko nese, když nezná pravdu a je někde za "blbce", hodí nafučený kukuč, tak už s manžou vymýšlíme, jak jí to vysvětlíme, proč jsme jí to neřekli dřív 😀
holkám letos Ježura naježí nějaké knížky, hry, oblečení a pár hraček, ale fakt jen pár, mají tolik blbin, že horko těžko vymýšlíme, co koupit a navíc pořád děláme inventuru hraček a odvážíme do děcáku a na charitu, neumí v tom pak ani udržovat pořádek. koukáme hodně na aukro, tam se dá sehnat spousta věcí a za slušné ceny, jen to člověk musí hlídat, aby to pak někdo 2 min. před koncem nepřeplatil 😉

elomanka79
30. lis 2009

U nás věří na ježíška oba,taky malují přáníčka,vloni jsme vypouštěli balonky s přáním ježíškovi.Taky s hrůzou čekám,až přijde ze školy s tím,že děti říkali,že žádný ježíšek není ☹ .Natálka chce barbie-mořskou pannu,tak jsem jí objednala a ještě jsme jí koupili česací hlavu.Martin chce veliké puzzle Pata a Mata a nějakou společenskou hru,a ještě teleskop.lucisa-díky za tip-mrknu na aukro. 😉

pavuska
4. pro 2009

Jonášek už jéžiška prokouk, ale i letos mu napsal.......jen mi dneska ráno řekl, že asi proleze všechny skříně, jestli tam něco nenajde 😅 😅 ..............přeje se autodráhu a lego

jinak už taky píše perem.............a dneska jim po škole chodil mikuláš s čertem a některý děti i brečeli, ale on ne

lucisa
6. pro 2009

čau holky, tady to nějak stojí. dneska jsme měli zpoždění, byli jsme u našich, tak jsme se vrátili až po večerňajsku, tak jsme holky teprve teď zahnali do pelechů, to zase bude ráno boj se vstáváním 😅
jo a opět jsem jela do školy pro písanku, tentokrát tam nenechala všechno, ale i tak to bylo tento týden 2x.
fakt nechápu, co má mé dítě v hlavě za blbiny.
zítra mají obě plavání, tak už se těší.
jo, včera šly holky s manžou do města, u nás se slavnostně rozsvěcel stromeček na náměstí a samo, že tam bylo přečertováno, tak se ta menší vrátila s bobkama.
měli totiž v pátek ve školce čerta s Mikulášem a andělem (resp. abych to upřesnila, starší dcera chodí do malotřídky a škola je jen do 5 tř., celkem 37 dětí, navíc sídlí v jedné budově se školkou, takže na takové akce jdou většinou školáci za školkáčkama), takže měli čerta obě, malá sice měla prý na krajíčku, ale ta starší si pak všimla, že se čert a spol. převlékali ve školní jídelně, a že to byli jenom lidi, tak ji to hned vykecala, opica jedna.
ale ve městě ji zase cvakala dupka. 😀
jsem zvědavá, jestli letos ještě utajíme ježíška.

peige
6. pro 2009

Ahojky jen nakukuju, s tím ježíškem... my zatím věříme a jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží. Jinak píšeme tužkou 😉

Hlavně přeji hodně zdravíčka všem a našim prvňáčkům samé úspěchy 🙂 😵

pmk
7. pro 2009

Ahoj maminky prvňáčků,
omluvám se,že vám sem lezu,ale mám na vás dotaz a prosím o radu.Máme doma předškoláka,v září půjdeme do šokly.Dnes jsme se byli podívat ve škole v hodinách 2 paní učitelek a rádi bysme jednu z nich vybrali.První byla hodná a mladá,děti tam sedí v lavicích po dvou,fakt se učily celou hodinu i psaly nějaký testík,který hned známkovala.U druhé paní učitelky se mě osobně líbilo víc,hodina začínala povídáním dětí na koberci,co prožily o víkendu atd.pak se učily chvilku na koberci formou hry,zpívaly atd.Děti tam sedí v lavicích po 4.Já osobně se přikláním k té druhé variantě,dceři se ale líbí víc ta první paní učitelka,ta druhá holky(byla jsem ještě s kamrádkou)hned zapojila mezi děti,dala jim udělat nějaké úkoly,což se asi dceři moc nelíbilo,teď je dost stydlivá,tak proto se jí víc líbila ta první učitelka,ta po nich nic nechtěla.Prosím poraďte,jakou paní uč.vybrat,pro mě je důležitý,aby dcera chodila do školy ráda,ale je důležitý i to aby se naučila učit,víc se začala prosazovat,je to takový naše telátko stydlivý.Máte někdo nějaké zkušenosti,prosím moc o rady a názory,děkuju.

bajnokova
7. pro 2009

Ahojka
Pmk nevím asi ti moc neporadím naše Natka je velice společenská stydlivá není vubec ale líbí se mi tak to máme ve škole i mi že děti sedí na koberci a povídají si co dělali v sobotu a v nedeli sedí v lavicích po 2 taky píšou už 5 ti minutovky z matiky a češtiny taky je hned známkuje,já jsem s naší paní učitelkou moc spokojená.Ted jsme dostali hodnoení za listopad tak už tam máme že se zlepšila v psaní i v čtení tek to jsem ráda 🙂

pmk
8. pro 2009

bajnokova,díky moc,ještě popřemýšlím,asi zvolíme tu druhou učitelku.A gratuluju ke zlepšení holčičky.

karainnkaa
8. pro 2009

Ahoj, 🙂

pmk,mě by se teda líbila výuka té druhé p.uč. 😉 Vy si můžete vybrat třídní?My ji teda vyfásli,a hotovo 😀
Ale zase nemůžu si vůbec stěžovat,takovou jsem si představovala.Míša je ve škole rád a to je hlsvní.Vím,že ho p.uč. chválí,to ho moc povzbuzuje.Dokonce před spaním si chce dělat nějaké úkoly navíc,aby měla radost 😀
Se psaním je to u nás tak nějak zvláštně,písmenka lítají všude nad řádek,nedotahujeme,no snad to bude brzy o.k
Docela vám závidím,že máte pořád Ježíška,my už od loňska ne 😢
V celé třídě věří jen jedno dítko,měli jsme třídní schůzky,tak se o tom debatovalo.Tento týden mají ve škole ukázkové hodiny,tak jsem moc zvědavá.
Jinak pod stromek si kluk přeje lego,tak ho chci nějak ještě přes net splašit.Jinak nějakou hru deskovou a dalekohled 🙂
Nonic užijte si předvánoční atmosféru,ahojíkk 😉

pmk
9. pro 2009

Ahoj,
kara,díky moc,taky se kloním k té druhé učitelce.U zápisu si můžeme říct,ke které bychom chtěli.A je nás ze školky víc,tak snad dají známé děti spolu,no uvidíme.

bajnokova
9. pro 2009

Ahojka tak mi ode dneška mužem psát perem!!!Hurá mám z toho radost že se konečně zlepšila,mám dobrou náladu tak jsem se konečně dokopala jdu udělat těsto na rohlíčky a jdu péct 🙂

martina26
10. pro 2009

Ahoj holky,

měla jsem trochu absenci 😅 všechny vás zdravím a gratuluju k úspěchům. Ten náš prvńáček má taky největší problémy se psaním. U něj to komplikuje to, že je levák. Ale snaží se. Jinak čtení a matika mu jde celkem dobře. perem zatím nepíše nikdo, prý budou začínat po novém roce.

Jinak na naší paní učitelku si taky nemůžu stěžovat. je bezvadná.

Pavusko gratuluju k Ondráškovi. 🙂 🙂 🙂

martina26
10. pro 2009

Jo a zítra je Tomikovi sedm, holt velkej chlap 🙂

peige
10. pro 2009

Gratulujeme Tomáškovi od Marti 🙂

Tak Lego jsem měla objednaný od Legáčka už koncem listopadu, a teď mě napsali, že jeden set už není možné sehnat 😠 😠 , tak jsem celkem naštvaná, jelikož slibovali, že jej mají dodat od dodavatele 9.12. takže mě plány celkem zbortili 😠 ☹ , druhý set pro Aničku zas pořád nemají na skladu, tak nevím, zda jim to nemám hned stornovat 😖

Jinak Anička ve st bude mít školní besídku 😵 , tak mají mít kostým andílka tak jdu šít, zatím se mějte krásně 😉

bajnokova
14. pro 2009

Ahojka tak mi už besídku měli jejich třída vystupovala ve čtvrtek na námestí Svobody zazpívali tam pár písniček a jednu básničku.Od kdy mají děti u vás vánoční prázdniny?Natka až od 23.12.

martina26
16. pro 2009

Ahojda,

tak v naší škole byl včera vánoční jarmark a pak konzultace s učitelkou. Prázdniny jim začínají v pondělí.