Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

hasleerka
28. únor 2009

hurá tak my si už užívame, len neviem ako, počasie už na smýkanie nie je, uvidíme ako využijeme prázdniny 🙂

blazula
2. bře 2009

tak úvodnú básniku zo šlabikára sme sa učili aj my - včera večer o 21,30 v posteli si na to spomenul, ale našťasti do 22,00 to zmákol. Som zvedavá, ako dnes dopadne

lucinda7
2. bře 2009

naši dnes mali vedieť naspamäť zas tú o mačiatku 😝

hasleerka
2. bře 2009

no vy letíte s tým učením ... my sme konečne dostali nový šlabikár, ale majú teraz prázdniny, tak začneme s písmenom c až buduci týžden ... už sme dostali aj tie fotky, no stáli síce 9e ale je to naozaj pekná pamiatka 🙂

maruschka
2. bře 2009

aj u nás prázdninujeme...Tak ideme von, lebo sa nudia dievčatá..Učiť sa budeme zajtra..Pani učiteľka im nedala veľa úloh, tak som rada..
Ani u nás sa nedá sánkovať, včera sme boli vonku, aj sme stavali snehuliaka, ale vydržali sme len chvíľu, lebo ten sneh je ako špongia napustená s vodou..tak baby išli domov totálne mokré..Asi sa pôjdeme bicyklovať.

hasleerka
2. bře 2009

fíha tak vy vytiahnete bicykle, tu sa mi zdá trošku chladno, hlavne ked musia mať ešte prilby ... a julka ide niekde do toho tábora ... ja som chcela zuzke pozrieť niečo čo má naše cvč, len sa nemôžem dostať na ich stránku, tak sa preflákneme domácky

petrahy
2. bře 2009

Ahojte my sme brali dnes pismenko H, z matematiky beru stale pocty do 20 u nas sa nefotili asi az na konci roka sa budu, alebo ku dnu matiek. Od piatka zacina plavecky vycvik uz sa tesia

hasleerka
2. bře 2009

vy budete mať doma plavca, u nás chodia až niekedy v 3 alebo 4 triede ... dovtedy budeme chodiť skúšať sami

marianka8004
2. bře 2009

my zas zarezavame po prazdninach 😉 dnes z pisania velke K a matematikastr.7
vy tahate bicykle?u nas je ešte sneh a chladno.
a plavecky?na to naša škola určo nema prachy 😒 😒 😒

lucinda7
2. bře 2009

u nás sa chodí na plavecký až od 3.triedy....
prvé dva roky len na korčulovanie.....

Peta,do 20 sa budú učiť až do konca roka 😵
naši idú na H zajtra 😝

gagusinka
2. bře 2009

Aj my robime plavecke pre deti len od 3. triedy a bicykle Vam zavidim. U nas je este 1m snehu a hura mame prazdniny

petrahy
3. bře 2009

U nas plavecky zacina v skolke u predskolakov a potom sa pokracuje v skole. Oni to ale mavaju namiesto TV takze viac menej dobrovolne nasilu ak dieta donesie potvrdenie od doktora ze nemoze chodit plavat tak nechodi ostatny musia chodit, Ine aktivity, ale nemame

martinka79
3. bře 2009

tak u nás palvání až ve třetí a řtvrté třídě. bruslení Ne. Naše už umí plavat i ptápět se ta to bude pohoda. Jinak na kolo to u nás je my máme po sněhu a od minulého týdně i jarní počasí, jenže jsme doma zalezlí. Nikolka jede zítra na výlet do národní galerie a svět čáry a Mišák je nemocný od neděle. ☹ Chodím jen vyvenčit hafana když prdelín spí nebo když přijede tatin. 🙂 užívejte prázdniny a my ostatní hurá do školních lavic a učit se.
ym se doučili skoro vše co nám pí uč. zadala.

hasleerka
3. bře 2009

no u nás sa plavecký platí zo zrš, to sme sa skladali celá škola po 300,-sk ... každé dieťa tie peniažky využije, jeden rok viac, jeden rok menej

no u nás sú užasné upršané prázdniny, ešteže je mm doma a robia vystrihovačky z vrabčeka (čo nestihli porobiť v škole)

ani to bicyklovanie by nebolo moc dobré, všade samé kamienky po zime

andrysek2
3. bře 2009

ahojik vidi ze tu pisete o plavani my zacneme plavat od dubna 😀 😀

marianka8004
3. bře 2009

škoda,že vam prši.tu je krasny den,ešte krajši ako včera.aj Viktorka ma rada vystrihovačky.v škole odobera vrabček a kupujem jej šikovniček alebo bobik.

hasleerka
3. bře 2009

marianka a stíhajú v škole toho vrabčeka ... naši ani nie, tak ho potom doma ešte robíme, tiež ju to baví a hlavne s tatom 🙂

marianka8004
3. bře 2009

no oni ho maju predplateny,ale v škole s nim nepracuju.to na začiatku roka sme si mohli vybrať z ponuky.ale to lan kto chcel.aj Viku to viac bavi s ockom,ale teraz je do 17.3.preč,tak jej musim stčiť aj ja. 😉 😉 😉

lucinda7
3. bře 2009

naši z Vrabčeka robia vždy na jednej hodine v týždni.....tiež ho majú predplatený....

martinka79
3. bře 2009

to my nemáme kupuji časopisy s vytřihovánkami,a le po pravdě naši to moc nebadí ta spíše na pohyb. a když tak si maluje či modeluje. 🙂 s tatine raději Pc a akční hry.

martinka79
3. bře 2009

akční hry myslím pohybové venku či doma nějaké prolézání. 😉

maruschka
3. bře 2009

hasleerka, Julka ide v auguste do Rajeckých Teplíc na tábor..na týždeň..Minulý rok boli v Makove-Pančava, tiež na týždeň..V máji ide do toho Talianska-to majú zasa školský tábor a ako som spomínala v júlli je zapísaná na tie 3 týždne na tú letnú školu-tiež organizuje škola a odtiaľ budú chodiť plávať do Piesťan, do Trenčína, atď...takže kopec výletov..Ešte aby jej zostal čas ísť niekam aj s nami 😀 😀

maruschka
3. bře 2009

dnes nám sestra vybavila školskú telocvičňu..Ja už nevládzem, pekne som sa vyskákala na trampolíne-ako malé decko. 😅 😕 .Naše deti sa tam išli zblázniť, všetko,čo tam bolo vyvláčili-žinenky,prekážky,lopty,florbalové palice,no skrátka kopec vreskotu..Ideme aj zajtra, tak sa tešíme, lebo na zajtra hlásia škaredé počasie s dažďom,takže vonku by sme nemohli byť a takto sa vyšantia hlava-nehlava.,.. 😎 😎

martinka79
3. bře 2009

takt o máte super. naše malá jede na 14dní na letní tábor jinak s námi na dovolenou a potom takové to střídání dětí a známých. 🙂 gtrampolínu máme doma vlastně máme takovou malou těkocvičnu.

hasleerka
3. bře 2009

aha maruska, no mne sa zdalo že si písala že ide aj cez tieto prázdniny, asi tu moc chodím a čítam a potom neviem čo 😀

maruschka
3. bře 2009

hasleerka, tieto prázdniny-jarné je doma..nejdeme nikde-len tak možno do telocvične, na krúžok a hotovo.. 😎 😎

momentálne čakáme čo sa bude diať-sestrine deti majú ovčie kiahne/končia/ a naše sa s nimi hrali každý deň/pokiaľ nemali vyrážky,to už sme vedeli, koľká bije/..Už ubehli dva týždne a stále nič..Možno je šanca, že ich nedostanú-stále dúfam..Mne stačilo raz, že vynechala 1 deň a dobiehať to učivo v škole+domácky, tak to bolo-učenie na 3 hodiny..A už si fakt neviem predstaviť, čo by bolo, keby chýbala dajme tomu týždeň-neviem, koľko sa zostáva s ovč.kiahňami na maródke.. 😖

hasleerka
3. bře 2009

no my sme ešte kiahne nemali, ale počítam že tie 2 týždne sú isto doma ... inak vraj sa dá proti nim očkovať, ale mne sa už toľko očkovaní nezdá 😒

marianka8004
3. bře 2009

vika už kiahne mala.ešte v školke.natierali sme jej to tekutym pudrom.tteraz sa to už nenatiera, a aj2krat denne sa maju sprchovať.a vysušiť len tak prikladanim uteraka.ked sme my boli deti,tak sa to nemohlo sprchovať.

petrahy
4. bře 2009

Ahojte my sme uz kiahne mali. Existuje v dnesnej dobe na to namiesto pudra nejake telove mlieko stoji cca 200sk a je to omnoho lepsie ako natierat pudrom ten je totiz potom vsade. Nam nedoporucovali sa sprchovat ja som to natierala a potom zmyla tamponom aby som vydela ake to je a znova natierala. My sme marodovali asi tyzden ked je to vysusene uz dieta moze ist do skoly. Som rada ze to mame za sebou sice este ma to caka pri najmladsom

lucinda7
4. bře 2009

my sme kiahne ešte nemali....ale jedno dievčatko v triede teraz má,tak možno dostaneme 😖
teraz sa vraj na to strieka Tantum Verde 😝