Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

gagusinka
1. čer 2009

My máme dnes tiež MDD, športujeme a varíme pre celú školu guláš

michalienka
1. čer 2009

Vsetko dobre detom k ich sviatku MDD. Nasi sa pravdepodobne dnes ucia 😒 ,nemali nic napisane v zrkadielku. Minuly tyzden vo stvrtok boli v ZOO a v piatok v kine, tak to mali v ramci skoly k MDD 🙂

martinka79
2. čer 2009

tak naše dětičky včera měli hoblinkovou dílničku vyrobáběli nějaké stojánky ze dřeva moc super akce. jinakse učili,a le něměli Dú. Odpoledne jsme měli rodičák.Nikol sedí se svojí lskou a pkěně spolu kecají a tím pádem se zhoršili ve známkách snad to pí.uč nějak rozčísne. 😉 taky musím o prázdninách s dcerou oběhat der. nesutále si stěžuje na boest hlavy a občas zvrací, dokonce i ve škole. ☹

blazula
2. čer 2009

Naši mali včera športový deň, počasie moc nevyšlo, Samko vyhral pohár
dnes išli na školský výlet na hrad Červený kameň, tak som zvedavá, ako to dopadne

lucinda7
2. čer 2009

naši sa včera učili,ale dnes išli na výlet....a v piatok idú na celodenný výlet na farmu za zvieratkami a opekačku 😵

gagusinka
3. čer 2009

Tak onedlho ma čaká výlet, bude dosť náročný hneď ráno okolo 10 máme rozprávkový festival Pat a Mat v Bojniciach, potom hneď zámok, za tým múzeum praveku a okolo 16. hod poobede planetárium. Takže s prvákmi urobíme okolo 300km tam aj späť tak mi držte palce nech to zvládnem.

lucinda7
3. čer 2009

Gagus,zvládneš....tíško závidíme.....deti budú určite nadšené 😵 a užite si to 😝

marianka8004
3. čer 2009

my sme mali na MDD športove dopoludnie a aj počasie vyšlo 🙂 a včera sme mali rodičovske spojene s vystupenim OSLAVA RODINY.bolo pekne 🙂 dnes sa učia a zajtra a v piatok maju mať branne čvičenie v prirode samozrejme podla počasia 😉

michalienka
3. čer 2009

Ahojte. Aj Vase deti pisali koncorocne testy z matematiky a zo slovenskeho jazyka? V utorok sme pisali z matematiky a zajtra pisu zo slovenciny. A nemozu to pisat so svojou ucitelkou. Zda sa mi to dost stresujuce pre prvaka. A este to budu vyhodnocovat na % a hodnotit ktora trieda bola lepsia. Detom povedali, ze to je taka sutaz.

lucinda7
3. čer 2009

naši to ešte nepísali 😝

hasleerka
4. čer 2009

naši už dnes písali niake príklady z matiky, ale zuzka vraví že vraj ešte niečo budú písať

lucinda7
5. čer 2009

naši asi až nabudúci týžden...dnes išli na výlet na ZOO farmu 😵

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hasleerka
11. čer 2009

ahojte, tak ako ... máte posledného vrabčeka, je tam Zuzkina trieda ... vraj džudisti, ale to boli len u nich v triedy, inak ona tam nechodí, ale je to zlaté

gagusinka
11. čer 2009

Tak mi držte palce, zajtra ráno o pol 7 vyrážame na dlho očakávaný výlet. Hádam to prežijem

lucinda7
11. čer 2009

Gagus,jasné,myslíme na teba....hlavne nech počko vyjde a detičky poslúchajú 😵

tu sa inak teraz poobede riadne pokašlalo počko...bola burka,okosilo sa a fúúúka 😠

naši inak tiež už pomaly finišujú....matiku prac.list ale ešte nemajú dorobený....a zo šlabikára čítajú básničky a odpisujú ich do zošita....

andrysek2
11. čer 2009

ahojik tak adysek mel vcera zkouisky v karate udelali vsici uz se moc neuci bo se blizi vysvedceni 😀 😀 minuly tyden byli na detskym dnu u nas 😅 😅 ve meste

hasleerka
12. čer 2009

my už sme matiku skončili ... už podostávali aj niake nové zošity k roku, čo sme platili 7,3€

marianka8004
12. čer 2009

ahojte.my ešte mame par stran z matematiky,z čitanky tiež čitaju a prepisuju,len keby tie dlžne a čiarky neboli.a sem tam sa stane,že vynecha pismeno 😖 .dnes maju pisať vystupny test,ale ani nevedela,či s pisania,alebo z matematiky.dufam,že ho nespacka 😎

hasleerka
12. čer 2009

tak my sme dva dni na chybách, včera 2 a dnes tri, moje nervy ... teraz trénuje, drvím ju ako sirotu 😠

michalienka
12. čer 2009

nasa je uz otestovana aj z matiky aj zo slovenciny aj z citania, znamky ma uzavrete. V skole dokoncuju slabikar a matematiku, ostatne predmety uz nemaju.

martinka79
16. čer 2009

u nás je též konec. 🙂 dodělává se matematika a jnak pohoda. nikolka má nějaké střevní potíže je druhý den doma.

lucinda7
16. čer 2009

aj my už finišujeme 😝

dnes mali v škole mobilné dopravné ihrisko 😀 😀 😀

a zajtra idú na výlet do mesta a na zmrzku 😵

gagusinka
17. čer 2009

Tak výlet sme úspešne zvládli, odchádzali sme ráno o pol 7 vrátili sa večer o pol 10. Videli sme kus Slovenska , urobili 169 fotiek a unavili sme sa teda aspon ja na dva týždne dopredu, ale ináč bolo fantasticky. Deti boli vynikajúce a rodičia ešte viac.

hasleerka
17. čer 2009

gagusinka to ste boli aj s rodičmi ... kolko máš v triede detí?

lucinda7
18. čer 2009

dobré ránko....
gagus,riadny výlet veru....vravela som že zvládnete 😵 a som rada že ste si to tak pekne užili 😝
teraz ťa čaká ešte vysvedčká vypísať 😀 😀 😀 😀

gagusinka
18. čer 2009

v triede mám 25 detí, ale mám takých super rodičov, že takmer všetci sa dobrovoľne prihlásili tiež, fotky máme na stránke, tak kuknite. Inač predstavenie nemalo chybu a planetárium tiež.
Lucinda konečne už vysvedčenia vypisuje pc, čo som nesmierne rada.

hasleerka
19. čer 2009

gagusinka a na akej stránke, rada sa pozriem ... škoda že aj naša nič také nespravila, ja by som tiež určite išla

gagusinka
19. čer 2009

www.chrobaci.spaces.live.com je to nasa triedna stranka, pre lepšiu informovanosť rodica o všetkom, čo sa v škole deje

henulienka073
19. čer 2009

Ahojte maminečky..
Gagusinka prosim porad , viem že sú dáke pracovné zošity na opakovanie prvého ročníka, ale neviem v kníhkupectve nikde zohnať...., raz sa to tu tuším už aj spomínalo ale neviem nájsť.....čo by si ty odporúčala ?