Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

michalienka
14. únor 2009

Dobre rano! Hura prazdniny, takto sa zobudila nasa dcere 😀 Zajtra ideme lyzovat na Oravu, tak sa tesi. Chripka nas zatial obchadza. V slabikari im chyba dobrat este "D" a potom tiez idu na c.2. V matematike su na strane 3. Vcera pisali nestastny diktat. Bola som sklamana pretoze mala 7 chyb a z toho 5 dlznov. Smutna som bola preto, lebo kazdy den ho piseme doma a ona to potom pokazi ☹

hasleerka
14. únor 2009

michalienka, ja už tú moju doma vôbec necvičím, lebo potom bola ešte horšia ... nechávam to na nej a nosí stále včeličky, sem tam len jeden dlžen chýba

lenka132
14. únor 2009

tak nám také začaly prázdniny, v pondělí chceme jet na bowling-hlavně malá, ve čtvrtek do Průhonic do aqauparku, jinak po návštěvách a návštěvy k nám.....na horách jsme byli v lednu, takže máme letos už vybráno ☹

hasleerka
14. únor 2009

lenka nechodila si náhodou na Slovensko, ja som poznala jednu a celkom by si sa na ňu podobala 😉

hasleerka
15. únor 2009

ahojte, zbierate aj vy niečo v škole?

martinka79
15. únor 2009

tak my máme po prázdninách víken skoro u konce. ach jo zase ta škola. ☹ holky vy co máte prázdniny moc moc si je užijte, halvně dětičky. 🙂

lucinda7
15. únor 2009

Hasleerka,ako že čo zbierame??? 😕 😝
nám prázdniny začííínajúúúúú 😵

martinka79
15. únor 2009

jupííííííííí to je radosti. 🙂 závidím ač Nikol škola nevadí, já občas trpím. 😒

hasleerka
15. únor 2009

lucinda, no papier, šupky, krabice atd ... my poctivo zbierame krabice od mlieka

nám by škola tiež nevadila, len keby začínala neskôr, lebo sa nám nechce ráno vstávať ☹

martinka79
15. únor 2009

ano i nám se nechce vstávat.

andrysek2
15. únor 2009

ahojik tak nam taky skoncili prazdniny a zitra do skolicky 😅 😅

lucinda7
15. únor 2009

Hasleerka,jáááj.....myslím že na papier býva zber 😵

hasleerka
15. únor 2009

no na papier sme už mali aj my, ale čo ostatné?

maruschka
16. únor 2009

u nás sa zbierajú plastové fľaše od rôznych nápojov-celoročne, na konci roka sa zbiera papier..To decká dva dni nič iné nerobia, len chodia a zbierajú z domov všetko, čo má niečo spoločné s papierom-u nás sa to odmeňuje tuším finančne-prvé tri miesta-triedy.. 🙂

naša má chrípkové prázdniny a už dnes nevie, čo so sebou od radosti robiť..Tak práve skáču po posteliach a hrozne sa radujú, že zasa sneží..Takže ma čaká stráááášne dlhááá prechádzka a mráz za nechtami 😀 😎

akejka
16. únor 2009

my máme tiež zber papiera 2x ročne. Trieda mojej malej teraz vyhrala 1. miesto - dostali tortu a jej spolužiak, ktorý nazbieral najviac papiera na škole, dostal futbalovú loptu. Vyhrali vďaka tomu, že spolužiakov tatino robí vo firme s kancelárskymi potrebami, ten toho doniesol asi 3000kg 😉

inak mamičky, dali ste deti očkovať proti chrípke ? ja som moju prváčku dala, aj seba. Máme dobrú, mladú pediatričku, tiež si zaočkovala svoje 2 deti (9, 2 roky) aj ona so sestričkou sa zaočkovali...dosť dám v tomto na jej názor a ovplyvnil ma aj názor jedného profesora imunológie, ktorý tvrdí, že jediný liek proti chrípke je zaočkovanie...

hasleerka
16. únor 2009

maruska, keby ten sneh stál aspoň za to ... moje sa chcú ísť sánkovať, ale je to mokré, nejde to ... my sme dnes mali v škole rozprávkové vretienko, deti (I, II, III. ročník)prednášali rozprávky, aj moja sa prihlásila, ale nevyhrala ... čo som trochu sklamaná, lebo inak jej huba ide riadne, čo ju všade počuť a teraz recitovala tak tichúčko ... no ale však ja za úspech považujem aj to že tam bola 🙂

akejka my sme sa ešte proti chrípke nikdy neočkovali a ešte sa nestalo, žeby niekto bol na ňu chorí ...

maruschka
16. únor 2009

akejka, našu dávame každoročne očkovať vždy na jeseň-už od 3 rokov..Takže aj keď dostala chrípku,mala pokojný priebeh, bez vysokých teplôt, dva dni v posteli a hotovo..Aj keď celá rodina ležala s vysokými teplotami, zapálené hrdlá, Julka v pohode-bezproblémovo..Takže to očkovanie je super.. 😉

hasleerka, naša sa prihlásila na spevácku súťaž..ešte nevie, čo bude spievať, ale tiež sa čudujem, akú má odvahu.. 😀

marianka8004
17. únor 2009

my tiež zbierame papier.cely rok.ale nie ako šutaž,ale pre školu.z tych penazi potom kupuju napr.odmeny na rôzne akcie.v piatok mame karneval.už sa tešime a potom huráááá prazdniny.

hasleerka
17. únor 2009

my máme karneval zajtra, šaty sú už nachystané, len ich musím ožehliť a ísť ešte kúpiť korunku a princezná ako lusk, ale radšej by som dáku masku, len nie som taká šikulka

martinka79
18. únor 2009

tak u nás de paír nesbírá. vlastně nesbírají zatím nic. na sousední škole sbírali kaštany tak jsme celá parta chodila na kaštany a sousedovic holčina vyhrála. 🙂

hasleerka
18. únor 2009

no to je super taká pomoc ... nám zase zbierajú susedia krabice od mlieka, už sa triedna mojej pýtala, že či toľko mlieka vypijeme ... no možno aj my čosi vyhráme

martinka79
18. únor 2009

super držím ěpstě. já sbírám ještě pro synovce víščka od jogurtíků a no už jich máme hromady a Nuikolka jako chytrá holka požádala spolužáky,a by jí je vždy dali do boxíku když mají ve škole ty ml. výrobky. 🙂

lenka132
18. únor 2009

tak u nás na škole nesbírají nic.... ☹ ale u Verči ve škole sbírali papír a víčka od petlahví

nikika33
18. únor 2009

ahojte baby !
aj ja mám doma prváka a preto by som sa chcela spýtať, či nepoznáte nejaké dobré, zaujímavé stránky, kde by som našla nejaké náučné hry pre prvákov. Doma máme matematiku aj slovenčinu pre prvákov, ale už ho to nebaví ... tiež máme prázdniny , síce jarné ,ale vyzerajú skôr ako zimné 😀
diky moc

marianka8004
20. únor 2009

ahojte.hurááááá maaaame prazdniny.

hasleerka
20. únor 2009

tak my ešte týždeň ... a sniežik by mohol aj vydržať

marianka, užite si prázdniny

lucinda7
21. únor 2009

a nám prázdniny už pomaly končia ☹ ☹ ☹ ☹
ani nevieme ako rýchlo ubehli 😎

no už aby boli Velkonočné zas 😀 😀 😀 😀

lenka132
22. únor 2009

tak a dnes nám skončily prázdniny a zítra zase povinnosti ☹

hasleerka
22. únor 2009

maruska čo je s tebou, dávno si tu nebola?.. ja som mala práve zaujímavú prácu, dcéra prišla s tým aby som jej nalakovala pastelky a fixy, vraj aby si ich nemýlili ... no bude sranda ak všetky mami nalakujú rovnako ružovým 😀

martinka79
23. únor 2009

krásný den. Tak nalakovat pastelky to je dobré 🙂)