Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

martinka79
19. črc 2009

tak hlásím, že prázdniyn si užíváme z plna hrdla na školu kašleme trénujeme formou hry a čte si sama a píše sama. teď odjela na táboj jupííííí
jinak sešity nakoupí škola... kolik nevím a nestarám se. mějte se tu prímově a užívejte si též.

hasleerka
31. črc 2009

pekné slnečné ráno, ešte patríme sem ... tak my dnes oslavujeme!!!! 🙂

peige
5. srp 2009

Ahoj, vy máte už za sebou se svými dětmi první den ve škole. Prosím napište, jak to probíhá. Dostaly od vás dětičky nějakou pozornost, vzpomínku na první den apod. Mě to čeká 1.září, tak chci být trochu v obraze . Ahoj, vy máte už za sebou se svými dětmi první den ve škole. Prosím napište, jak to probíhá. Dostaly od vás dětičky nějakou pozornost, vzpomínku na první den apod. Mě to čeká 1.září, tak chci být trochu v obraze .

nikika33
6. srp 2009

JA som pripravila malému ztv. Schultute , čo je v Nemecku zvykom, to je taká akože taška plná sladkostí a drobností, čo maju deti radi a to dostane maý školák po prvom dni. Je to super nápad a malému sa veľmi páčil ... pozrite si v googli slovo schultute a uvidíte na čo myslím ..

marianka8004
7. srp 2009

ja som malej dala knihu MOJA PRVA čITANKA a velmi sa jej potešila.
už mate nachystane veci do školy?my sa chystame na nakup,len sestra nam slubila neake zošity po synovi,tak počkame ,aby sme to zas neprehanali 😀 tašku už mame novu 😉

simculik
8. srp 2009

ahojky tak nas to holky taky ceka od zari tak se pomalu chystame nakupovat syn ma ted za par dni narozky tak mu to dame s velkou oslavou.Chtela sem se vas zeptat v cem cvici vase deti na telocviku?ve cvickach nebo normalne v teniskach?ja sem vzdycky cvicky nenavidela 😝 tak bych mu raci normalne koupila tenisky ale aby tam pak zas nebyl jedinej ze jo 😕

marianka8004
8. srp 2009

ahoj u nas v škole cvičia v tramkach,cvičkách,botaskach...komu čo rodičia kúpia,
tak včera sme boli na nakup a musim povedať,že všade sama hana montana,HSM až prehnane a tie ceny čo za to chcu,no nech sa nehnevaju.za velke dosky na zošity s "normalnym"obrazkom chcu 1,2€ a take iste len tam je "hviezda" chcu 3,5€ a nehovorim o ostatnych veciach,lebo mi je s toho zle

marianka8004
8. srp 2009

kupujete aj vy svojim detom všetko,čo teraz letí,alebo ostava niekto aj pri klasike?

peige
8. srp 2009

Děkuji za tipy 🙂 , včera jsem byla v Glóbusu a bylo tam plno maminek se seznamem a už kupovaly věci do školy 🙂 , tak to nesmím nechat na poslední chvíli.

Marianka, máš pravdu některý věci jsou přehnaně drahý - desky s Barbii, i s Krtečkem apod. 😲 . Do TV máme od školy napsaný cvičky i tenisky, takže kupovat budeme oboje 🙂 . Myslím si, že cvičky budou do tělocvičny a kecky na ven 😉 . No už se to děckám pomaloučku blíží.

bajnokova
9. srp 2009

Ahojky taky to jdu sem okukovat v září nás to taky čeká včera jsme dojeli s dovolené tak už asi příští týden vyrazíme na nákupy do školy at to nenecháme na poslední chvíli pak bude všude nátřesk mám typ že máme jít do Globusu a tam vševhno koupíme tak jsem zvědavá 😕

martinka79
11. srp 2009

já nějak nejste na hitovky ale preferuji kvalitu a praktičknost, dcera je silná osobnost tak není nijak odstrčenáa spíše si sama umí udělat respekt a využít toho, že není v linii trendů a mínie..... když se jí ěnco líbí a opřijde mi to fajn bereme to. 😉

tak jak děti na prázdninách a prvňáčci se chystají na druhou třídu????
dcera je už 4týden pryč učení jsme nedali skoro nic, ale ono to přijde.

lenka132
11. srp 2009

Ahoj holky, tak se také po delší době hlásím, prázdniny užíváme jak to jde, Kačka byla na táboře, byli jsme na Zvůli, na Nechranické přehradě a ještě má Kačka týdenní soustředění s gymnastikou-poslední týden prázdnin a pak hurá do školy-no a my stará parta budeme mít druháčky a asi si budeme muset zavést nové téma, abychom uvolnili místo novým prvňáčkům 😉

martinka79
11. srp 2009

Leni ahojky taky si říkm, že sem už asi nepatříme... 😉

bzuco
11. srp 2009

ahojte

bože baby...ja mám taký zlý pocit...tak ja učiteľka, deckám vždy na koci roka kážem, aby si opakovali aspoň troška cez prízdniny......a teraz?????....malá nevypočítala ani 1 príklad a nenapísala jediné písmenko...troška si prečíta niečo a to je všetko 😔 😔 😔
ani do školy nemáme ešte nič....akurát som jej tašku vyrajbala a má nový perečník.....
ale na telesnú ešte nič, písanky tiež skoro žiadne, obaly.....na VV....vidím to na začiatok š. roku, lebo teraz na to nemám vôbec čas, nakoľko sa učím na štátnice z AJ - mám ich posledný augustový týždeň....takže všetko ostatné ide bokom 😒

gagusinka
11. srp 2009

moja, kováčova kobyla chodí bosá, som na tom podobne.

lenka132
11. srp 2009

holky nezoufejte, my jsme na tom úplně stejně, Kačce tuhle přišel pohled a ona ho tak koktala, že se myslela, že vylítnu z kůže 😠 řekla jsem si, tak od večera každý den bude číst, jenže skutek utek, lítá do tmy venku a já jsem ráda, že si užívá prázdniny a nesedí doma u bedny, nebo u počítače, takže ji nechávám hrát 😉

michalienka
11. srp 2009

Ahojte. Zachvilu sa presunieme do temy druhaci. Ani nasa mala nevypocitala ani jeden priklad, ani necitala 😒 Uziva si prazdniny, vskak nie je ani poriadne doma. 😀 Nemame kupene este nic 😒

martinka79
11. srp 2009

jé i unás ke kébylka bosa..... ale co poslední týden na to vlítnu a bude hnedle hotové a nakoupené. 😀 😀 😀 jo tak malá psala pohledy z prázdnin -tábora tak to je dobré a poň něco.... 😀 😀
nebojte se dětičky to zvládnout i bez opakování a na prázdniny o to více budou vzpomínat.

marfuuuska
12. srp 2009

Ahojte všechny co jste prvňáčky už vypravovali a nebo máte v okolí někoho z minulého roku 🙂 . Syn jde taky poprvé do školy a už se moc těší. Máme už skoro vše od babiček a tak, ale stejně bych chtěla poradit.
Nejdříve ohledně penálu. Dostal dva jeden je klasickej otvírací s jedním zipem a druhý je trojpatrový, který si myslíte, že je lepší dát do školy.
Chtěla bych malýmu koupit kornout a něčím ho naplnit + jsem mu koupila hodinky, ale nevím kdy se kornout dává jestli hned ráno, když vchází do školy, nebo až když vyjde ze školy. Jen, abych neudělala zbytečně nějakou nepříjemnost 😉
Jinak všem přeji pěkné a příjemné 1.září 🙂

martanoha
12. srp 2009

Ahoj všechny,tak už se blíží školní rok.Náš Kuba půjde do první třídy.Mám docela strach,co bude.Je to dítko až moc živé a má špatnou výslovnost,není mu moc rozumět.Všichni mě ujišťují,že se ve škole rozpovídá.Já mám spíš strach,aby se mu nesmáli a nechtěl být doma. 😔 Já jako malá holka jsem se do školy těšila,ale Kuba by byl nejradši s bráškou Rudou / 5 let /ve školce.Jsou pořád spolu a asi se jim po sobě bude stýskat.

hasleerka
12. srp 2009

martinka, gagusinka a všetky ostatné, mali by sme sa pomaly presunúť ku druhákom ... no aby vám nebolo ľúto, u nás tiež ani jeden príklad nevypočítaný (akurát euráče si furt v penaženke ráta 😀 😀 😀 ) ... o písaní ani nehovorím ... bude sa nám ťažko začínať

bzuco
13. srp 2009

haslerka....tak euráče ráta aj naša....ani prechod cez desiatku jej nerobí problém, ked treba rátať prašule 😀 😀 😀 ...a to sa ešte neučili 😉

hasleerka
13. srp 2009

bzuco 😀

marianka8004
13. srp 2009

my sme včera pisali diktat aj dnes.včera s chybičkami a dnes bez chyb, 🙂 ,dufam,že jej to ostane.počitať sa jej nechce a čita len letaky a rôzne napisy,len knihu nie 🙄

martinka79
14. srp 2009

holky já dnes udělal čistku ve školních potřebách a vyřazovaní metodu co stačí a co se koupí.... takže dobrý..... 😀 už jen krůček ke škole. jinak učení házím za hlavu začneme kldině v prvním týdnu školy pozvolan a do tempa se dostane. fakt jí nechávám žít a říkám úplně blbá není a pokud je tak s tím nic neuděláma drtit jáí je k ničemu. jsem šťastná, že si sama čte.... to je základ. 😀 až se budete přesouvat do druháku písněte mi do IP.... jedu v neděli na dovolenou tak a´t vás nehledám. ☹

andrysek2
14. srp 2009

ahojik holky jo uz se nam to blizi 😀 😀 teda muj adysek se ucil i o prazdninkach trosku cetl trosku pocital ui kdyz nemusel 😝 😝 😀 😀 joo uz budem druhacci 😀

hasleerka
17. srp 2009

no my sme dnes boli už kúpiť nové papuče, aj obaly na knihy ... ale na matematiku sme nekúpili, musím ešte skúsiť iné papiernictvo

nespomínal tu niekto niečo o vlastivede, nemôžem to nájsť?

hasleerka
17. srp 2009

aha už som to našla , my už máme vlastivedu ... ale náboženstvo nemáme

gagusinka
17. srp 2009

ano to som spominala ja, vlastiveda je od 2. rocnika zaradená ako nový predmet

hasleerka
17. srp 2009

no veru je tuším aj nová tá kniha ... a to náboženstvo, bude aj dáka kniha ... prvý rok mali len také prefotené listy