Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

dadulka19
6. led 2008

...tak,dnes sme sa polepšili 😅 ,dala som Lucke 10 príkladov vypočítať a tatík jej dal diktát 😉 ...a až dnes som zistila,že do školy idú až v utorok 😵 ..ja by som ju normálne vystrojila už zajtra 😠

pacna
8. led 2008

AHOJTE maminy. tak ako to prve rano? my a uplnym užasom dobre, čakala som že bude plač a hundranie a nič ani nemukla. som totalne prekvapena. 🙂

vka
8. led 2008

no moja sa nevedela dočkať rana o 4 00h prišla dp spalne mami nezaspali sme??? tak si šla naspaäť lahnuť a tiež sa jej vstavalo bez problemov domace nemali žiadne vzala im všetky zošity tak zajtra bude uloh.....................

dadulka19
8. led 2008

ahojte 🙂 ...vka,zlatá Tvoja malá 🙂 🙂 😉
Lucka mala ráno trochu nervičky,ale potom o.k 😉 ...nové nebrali nič,len opakovali a za úlohu dostali len čítať,že kde otvoria náhodne šlabikár,tam čítať vety.... 😉

verulka
9. led 2008

cafte, tak sa aj pridavam...my sme mali vcera tazke vstavanie 😖 ale v skole ok, len si obaja zabudli telesnu. My sme boli pred prazdninami chori, takze sme sa doma ucili, ale nastastie nemusime nic dobiehat 😀 Ale zacali sme az 5.1. 😉 inak sme stale bez problmeov, vsetko ide krasne...
a v decmbri mi obaja vyhrali sutaz Europska hviezdicka- v BA to bolo, vylosovali im stat z EU a oni ho mali odprezentovat+kviz+sutaz...mali 29 z30tich bodov 😎 takiii hrdiiii boli...aj pochavlu riaditela maju 😉

pacna
9. led 2008

verulka to su sikovni. 🙂
naši pisali c aj citali.akurat im zbierala žiacke knižky.

vka
9. led 2008

no verulka myslim že nielen deti hrde boli ale aj maminka že??? naši su ešte len na ,N, my nemame žiacke knižky iba slovničky kde piše učitelka odkazy Rano vstavame ako tak ale večer nie a nie zaspať niekedy je 9h a konečne v izbe je ticho 😒 no tak sme mužikom kecali ako ide doba dopredu mala dostala pod stromček mobil nie novy ale po mne sice dostala prima katru aj s čislom mobil do školy zatial nenosi zatial vo februari nastupujem do prace tak kvoli tomu lebo bude chodiť na kružky a to zo školy do centra mesta dosť tak pre kontrolu tak si dievčata čiže jej spolužiačky prezvanaju a ked jej kričim že jej zvoni mobil tak mamka to len spolužiačka na mna mysli tak som saporiadne zasmiala 😀 😀 😀 😅 😅

dadulka19
9. led 2008

verulka,tak to máš riadnych šikulov 🙂 ,asi po mamine,že? 😉 ....gratulujeme... 😉

verulka
9. led 2008

dakujem kocky, no jaska, ze som hrda 😉
mne sa sterasne pacia tie prvacke ziacke knizky- je to take oficialne...
Nasa dostala mobil az teraz na 9narodky, lebo uz chodi aj sama, okrem toho cela trieda ich ma uz 2-3roky...

pacna
15. led 2008

ale nam ten čas letí pravda? takto pred rokom sme zapisovali tie naše detičky do prveho ročnika a hop už je to rok.
A čo pišete? naši už čitaju aj pišu r 🙂

vka
15. led 2008

my sme ešte len pri Y teraz im učitelka namiesto slniečok dava slovne hodnotenia akurat pre pisanie ešte slniečka tak školopovinne deti dostavaju zabrať ale aj my rodičia kde su tie školkarske bezstarostne dničky 😒 učia sa s deťmi aj vaši manželia? lebo naš ocko moc nie akurat pochvali ked dcera poukazuje pochvaly slniečka a ako piše najlepšie bolo ked k nam na navštevu došli znamy kde mamička pracuje a otec je doma na materskej s 2 ročnym synom a ich dcerka je takisto prvačka a pytal sa mojho mužika že ake pismeno preberaju moj mužik sa nedal zahanbiť vypočital si že ked je polrok tak asi musia byť v strede abecedy a zahlasil asi M ja spustila smiech že M je na začiatku tak my mame takto informovaneho ocina 😀 ale čo pracujuci ocko je rad že je doma že s deťmi sa môže vyblazniť pred spanim kedy deti sa nevedia do kože zmestiť a kedy im prečita polovicu rozpravky a aj to od tretej vety za každým slovom zíva no ale čo už......................................................

verulka
15. led 2008

vka, moj muz sa poctivo uci s detmi- my si delime predmety alebo sa uci s nimi ten, kto mal lahsi den 😉
mna caka teraz 8.2. opat zapis 😀 takze ja budem v tejto teme aj v novom sk.roku 😉

bzuco
15. led 2008

verulka ahoj
aj my sa chystáme už na zápis
22. alebo 23.1, to je za chvíľu 😉

pacna
16. led 2008

nas tatino sa s Dominikou neuči,lebo chodi domov okolo siestej a to už mame všetko hotove.
ale niekedy spolu čitaju. 😀

verulka
16. led 2008

pacn, no my sa pred siestou malokedy ucime, nakolko kym sa poflakame vonku, nakupim, tak je uz vecer 😉
bzuco ahooooj, tak to je super, budeme mat spoluprvacikov...aky je -martinko uz velky 😕 cas strasne leti...

bzuco
16. led 2008

verulka, ti poviem - veľký...a hlavne ťažký 😉 -má rovných 5 kíl 😅

aj tebe to uteká, že 25tt 😲 😲

dadulka19
16. led 2008

ahojte 🙂 ...naši píšu D,d... 🙂 ..a miesto šlabikárov majú len prefotené strany 😠 ,lebo nové im stále nedodali.. 😠

dadulka19
16. led 2008

V pondelok bolo rodičko a že už bude učiteľka brať prísnejšie písanie,úpravu a tak,takže sa môže stať,že budú už aj prasiatka dostávať 😀 ..Neviem,čím to je,ale Lucka v škole píše pekne,no doma škaredo 😠 ,pritom ju nikto neruší ☹ ...
ozaj a chystáte tašku do školy s deťmi,či si chystajú samé?Lucka si chystá sama,my len skontrolujeme.Aj uč.hovorila,aby si už sami chystali,lebo jej niektoré deti hovoria:mama mi zabudla nabaliť to a to... 😉a preto si majú chystať sami a ked niečo zabudnú,bude to ich chyba a dostanú čierny bod 😒 .Po 10bodoch nasleduje poznámka.. 😒

pacna
16. led 2008

dadulka dnes som napr. chystala tasku ja ale už budem len kontrolovať.
Dominika pisala pekne ale teraz od najvačšieho po najmenšie. 🤐
dnes plakala lebo namiesto martin napisala 2x mirtin. 😠

verulka
16. led 2008

ja tasku nechystam uz velmi dlho, dokonca ani nekontrolujem 😉 to su jeho povinnosti a zvlada .

pacna
17. led 2008

no dnes ma Dominika riadne vystrašila 😲 .mala prist o pol dvanastej autobusom a neprišla, no samozrejme ma napadali tie najhoršie myšlienky.rano ju chystal muž t,lebo som musela isť preč a tak som si myslela, že mi zabudla povedat či nemaju o hodku viac. 😒
prišla o jednej, že zmeškali s kamošku lebo boli v obchode.mala len osem sk tak si kupila len lizatko.
kolko davate detom peniažkov do školy? 🙂

vka
17. led 2008

pacna tak to by aj mna vystrašilo a nedavaš jej mobil možno by si bola aj ty spokojnejšia moja nedostava žiadne peniaze lebo do školy ma 600m samozrejme ked nemame doma chlieb to sa stava najmä po vikende dam jej 5sk na rožok ktorý si kupi v jedalni v škole nefunguje žiaden bufet vtedy by som jej dala aby si kupila nejaky keksik či džus ==verulka vyzeraš mladučka ak sa smiem spýtať kolko maš rokov dufam že som sa ťa nedotkla ak ano prepač =

pacna
17. led 2008

mobil zatial nema.u nas tiež neni bufet ale na zastavke su potraviny a novin.stanok. 🙂

vka
17. led 2008

a mate daleko školu od bydliska ? inač rano ju odprevadzam ja alebo ju mužik vozi a po vyučovani chodim po nu do družiny nechodi zatial ale od februara ide tak bude musieť byť viac nabalena s jedlom ale nieje moc na jedlo malo poje neviem ako v družine musim sa popytať niekedy ked dojde domov tak by zjedla aj klince maju obednajšie prestavky medzi hodinami (ked maju 5h)

pacna
17. led 2008

no autobusom tak 10minut pesi chodit nemože ja som antitalent na vzdialenosti ale opytam sa večer polovičky kolko to je.
nasa mala dnes jogurt a nezjedla ho lebo ho nenašla v taške tak jej dala p.uč. svačinu.
keby tam mala čokoladu tak ju sto percent najde. 😀

vka
17. led 2008

sladkosti to hej už ste naučene my ano ale čitať mi bude ešte večer lebo sa plaši pozerať na minimaxe nejaku rozpravku a ked nedovolim čita somariny

vka
17. led 2008

inač vzdialenosť viem iba preto lebo mam novy telefon na ktorom mam krokomer a meria mi kroky a vzdialenosť takže ked dojdem domov mam 1,2km takže napol 600m

pacna
17. led 2008

no ešte sme sa neučili čakam kym sa mladšia zobudi a potom ideme na to.ma len pisanie a čitanie.
ale pisat bude aj do cvičnej lebo je to hrozne. 😖

vka
17. led 2008

no aj moja piše najprv do cvičneho ale ked vidim že pekne hned jej dam normalny zasa s pisanim nema problem piše ozaj krasne zasa čitať sa jej nechce ju a kolko sa pri nej nezlostim a kolko kričim kolko sa naplače ech keby to niekto nafilmoval tak ma udaju

vka
18. led 2008

dnes priniesla Dianka zoškoly pochvalu že si plni svoje školske povinnosti vraj len ona mala z triedy pomocky na prvovku mali vyrobiť hodiny chodievaju vaše deti do družiny kolko sa plati u nas 150sk