Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
2. zář 2008

cafte, my sme uz tiez doma 😉 mame oranzovu maslicku a je 1.A, 24deti a skvela ucka 😀 zvladol to uzasne 😉 Risko chytil taku divnu, no uvidime..ajka nastupuje az vo stvrtok. mam nejake foto, tak kuk 😉
Nasi maju do konca tyzdna 3hodky, ale zajtra idu este na obed a potom uz ficia v druzine.
u nas sa prvaci v skole vobec neucia v druzine- cielene, aby si oddychli a okrem toho potrebuju kazdy isty pristup a ten im tam nevedia poskytnut...my sme sa ucili so stasimi velmi malo 😅 nebolo treba 😉 citali mi v kuchyni, matiku stihli na hodinach a na DU dostavali cca 4riadky 😉
ja som nervozna skor z toho stvrtku 😉
arabeska, aj ajka a aj radko su najmladsi v triede 😉 vobec nic to neznamena 😉 radko bude asi aj najmensi 😀

bzuco
2. zář 2008

aj my sme 1.A 😵

barborka má celý tento týždeň len 3 hodiny...končia 10,40
budúci týždeň sa učia len 4 hodiny každý deň
a až potom nabehnú na poriadny rozvrh
a doniesť si majú papučky, tašku, desiatu, pastelky a plyšáka 😀
zapísala som ju aj do družiny a na obedy.....nech mám troška menej roboty s varením, lebo sa zbaštím kadečo, ale ona preberá a to by ma nebavilo vyvárať a potom nad tým dáma ohrnie nos...idú na obed a do družiny kamošky, tak ide aj ona...sama to tak chcela

bzuco
2. zář 2008

som pridala fotky 😉

arabeska
2. zář 2008

aj davidko je 1.A 😀 a cervenu stuzku dostal 🙂

verulka,radko xodi kam do skoly?inak davidko je najmladsi ja najmensi 😀 ale uplne to zvladol dnes,hned uz si tam kamosa nasiel a sedi vedla takej strasne zlatej blondiny 😀 😀
ja som v tom strese rano zabudla doma fotak tak sme sa fotili iba mobilom 😖

inak ja netusim ci sa s nimi budu v druzine ucit,tak ci tak sa s nim budem ucit aj ja doma 🙂

bzuco
2. zář 2008

moja dostala knižku a nejakú "listinu" že je oficiálne prváčka 🙂

petrahy
2. zář 2008

Ahojte tak aj my sme dnesok zvladli perfekne, len ma zarazilo ze maju 2krat do tyzdna 5hod. a 3 krat 4hod. Ved take nieco tu nikto nepise. Druzinu mame aj my a vraj zalezi ako je sikovne dieta a podla toho si moze robit aj ulohy s pani ucitelkou, alebo si to moze nechat na doma. Od zajtra zaciname aj s druzinou. Tak zatial 🙂

niuska
2. zář 2008

no tak aj my sme už tu 😀 Nini skáče ako na pruižinke, že ani netušila ako perfektne môže v škole byť 😝 Učiteľku majú proste geniálnu ani neverím, že by mohla niečo pokaziť, družinárka bude ťažší oriešok taká staršia dáma a móresy ale aj to je život 😅 Nini sadla rovno do prvej lavice a nik ju už odtiaľ asi nedostane 😎 Nevie sa dočkať zajtrajška. Celý týždeň končiíme o 11,30 a potom majú obed. Tiež som ju prihláila na obedy, variť jedno jedlo denne mi rozhodne postačí a ako píšeš bzuco bude jej to vzácnejšie. S družinou ešte neviem, musím sa poradiť s manželíkom. Asi to aspoň vyskúšame a potom sa uvidí. Toho učenia sa aj bojím aj sa teším. Ale verím, že budú dobre zmotivovaní. Ešte sa neviem rozhodnúť ako s krúžkami v tom prvom ročníku..... Myslíte, že sa dá niečo stíhať popri tých školských povinnostiach?

lucinda7
2. zář 2008

aj ja som dala malého do družiny,napriek tomu že som na MD a denne varím 😵
lebo napr.stredy budú chodiť na klzisko,v utorok bude angličtina až 7.hodina a tak.....aby som ho nemusela brať domov na obed a letieť s ním naspäť do školy 😖

a tie družinárky s nimi robia všelijaké aktivity poobede,tak nech sa vyblázni 😵 úlohy si nerobia v družine myslím 😖

a z krúžkov chodíme na výtvarku.....on strašne rád kreslí....chodil tam aj minulý rok.....no dnes sme zistili že zmenili učku a tá nová sa mu nepozdávala......tak som ho dnes zapísala do štátnej umeleckej....predtým chodil do súkromnej 😖

bzučo,pekné fotečky....a máte krásne lavice....my máme také staré 😒 hodím foto aj ja 😵

paska
2. zář 2008

ahojte hlásim že to dopadlo dobre 😀 družina ešte neni poriešená až v priebehu týždňa
zajtra už maju dve hodiny a maju si priniesť desiatu tak naša slečna si myslí že idu na piknik 😀

verulka
2. zář 2008

no supeeeer, vsetci sme to zvladli, inak druzina je super vec, aj sa lepsie deti skamaratia 😉
petra, my mame 3x do tyzdna 5h...a konecne im zrusili tu povinnu prestavku po 4tej hodine, lebo to bol des...
ar, tam kde je malickova 😀

bzuco
3. zář 2008

krásne rááánko 😵

tak barborka je v škole, martinko spí....no väčší kľud svet nevidel 😀 😀 😀 😀 😀

ráno sme zvládli v pohode, som sa trošku bála toho, ako vychystať seba a 2 deti, urobiť raňajky a desiatu a neprísť do školy neskoro 😅 ...ale celkom sa to dalo...akurát som si musela privstať o 6,00 🙄

verulka
3. zář 2008

bzuco, caf, my sme to tiez uspesne stihli..teraz chodi muz do prace strasne skoro, tak vsetko riesim sama 😝 som zvedava ako zajtra, kedze musim ist aj s ajkou 😝 to budu chalani v skole najneskor o 7,10 😅

bzuco
3. zář 2008

mne tiež MM chodí iž o pol 7 do práce, takže som na všetko sama....

a to sa "teším"...ako ich budem chystať v zime...poobliekať to množstvo vecí 🙄 🙄 🙄

verulka
3. zář 2008

joooj, no ani nevrav, ale zase oni su uz velki a oblecu sa sami 😉 teda okrem miminiek 😉 zvladneme 😎

bardott
3. zář 2008

Ahojte. Včera som nebola v práci tak som sa sem dostala až dnes. Tak máme to za sebou. Prvý deň býva vždy v pohode a dúfam, že tak ako sa páčilo našim deťom včera tak im to vydrží aj dalších 10rokov 😀 😀 😀 Aj náš malý bude v družine ale funguje len do 15.30h, čo sa mi teda vôbec nepáči, lebbo mne pracovná doba kočí tiež až o 15.30. Takže by som mala začať chodiť na školenia ku Coprfildovi aby ma naučil dajaké "rýchlopremiestňovacie" triky 😀 😀 A ráno zasa školu otvárajú až o 7.10 a družiny ráno niet. ☹ Normálne sa zamýšlam ako to funguje v iních rodinách. Čo majú v každej rodine babku na dôchodku či čo??!! Inak máme do konca týždňa tiež len 3hodiny a rozvrh ešte neviem ale šokovali mi lebo prvákom zrušili cudzí jazyk, ktorý doteraz v škole normálne vyučovali. A tak. papa

lucinda7
3. zář 2008

bardott,u nás je ranná družina od 6.30 a poobede do 17 😕 😕 😕 😕
fakt to máte krátko 😝

bardott
3. zář 2008

Lucinda ani nevrav. Veď som z toho v šoku ako to budem všetko stíhať. Na MD ešte ísť nemôžem ...... tak fakt neviem. Som z toho dajaká nešťastná. No čo žiť sa musí. Tá vaša družina by mi bodla ako soľ. Máte to úplne ideálne. Takže pozdravujem vášho pána riaditeľa. 😀

lucinda7
3. zář 2008

máme riaditelku 😀 😀 😀 😀
myslela som že je to všade rovnako s družinou 😖

bardott
3. zář 2008

No vidíš a nieje ☹ ☹ . Už sa neviem dočkať kedy pôjdem z práce. Som nedočkavá aký referát mi podá malý zo školy. Tuším to prevážim viac ako on. Sranda. 🙂

bardott
3. zář 2008

Oprava : prežívam. 😀 😀 😀

bzuco
3. zář 2008

my máme družinu ráno od 5,45 a poobede do 16,00

bardott
3. zář 2008

Baby pomóóóc. Práve mi volala mama do práce, že malý hučí odkedy prišiel zo školy. V škole im pani učiteľka kázala nakresliť každému 1 koliesko a náš malý sa nudil tak nakresil ešte ďalšie 2. A pani učiteľka ho nepochválila lebo chcela aby nakreslili len 1 koliesko a nie 3.Vraj jej povedal, že veď on nakresil 3 kolieska každé zvlášť..... Tak a tohoto presne som sa bála. Náš malý totiž keď si dačo zaumieni tak s ním nehne ani pár volov. Radťe čo teraz......

arabeska
3. zář 2008

tak my mame za sebou aj 2 den davidko dostal 2 vcelicky 😵 herec maly uz aj s uckou vyhupal,mali nakreslit seba a on nakreslil spidermana ( 🙄 ) a uhral to na to ze to je on v kostyme spidermana 😀 tak dostal vcelicku za kreativitu 😀

u nas je druzina od 6:30 tusim d 16:30,inak kocky co u vas stoji druzina?lebo u nas 370sk co je o 150 sk viac ako za nu plati moja krsna 😕

verulka 😀 a koho ma triednu?

bardott,klud vsetko bude ok,oni si musia este zvyknut na seba

bardott
3. zář 2008

Mám veľký strach ........ a družina je u nás za minimálny poplatok 70Sk/mesiac. No ale zasa funguje ako funguje.

arabeska
3. zář 2008

bardott,skolku ako zvladal?

bardott
3. zář 2008

Bez problémov. Učiteľky zo škôlky vraveli, že je jeden z najšikovnejších. No ale vieš ja to posúdiť nedokážem lebo každá mama má na svoje dieťa zvýšené nároky.

arabeska
3. zář 2008

tak potom bud v klude,ona si musi zvyknut na novu ucitelku,prostredie,spoluziakov...je to prenho strasne vela zmien tak je logicke ze to nenesie moc dobre,ale uvidis za to coskoro prejde a ons a zacne do skoly tesit 🙂

bzuco
3. zář 2008

ar.....my platíme za družinu 100,- mesačne a obed stojí 27,-

barborka prišla normálne unavená z školy, som chcela ostať s deckami von, ale vraj si ide domov oddýchnuť 😲

bardott
3. zář 2008

Tak si teda držme palce navzájom, aby sa naším dietkam darilo a ďakujem za podporu. Snáď to bude dobré. Paaa

verulka
3. zář 2008

no tak my mame suverenne najdrahsiu druzinu 331 Sk mesacne- z toho sa 301 odvadza miestnemu uradu ci komu a 30sk ostava skole na odmeny pre deti...no ceny su euracske 😀 ale zase druzina funguje super, toho roku od 6 do 17,30 a maju kopu kruzkov
bardott, skus pokecat s uckou, ze nech ho vela chcvali a jemu skus vysvetlit, ze treba robit, co sa ponom chce 😉 vid arabeskina ucitelka- vcelicka za kreativitu 😀
my v pohodicke,
arabeska, no malickovu predsa 😎