Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

lucinda7
23. srp 2008

našich bude mini 24....najprv malo byť 5 tried,nakoniec budú len 4 😖

zero
23. srp 2008

Tak u nás jich je ve třídě 23. A seznam s kým jdou do třídy a jakou budou mít učitelku jsme měli už na začátku května. A když byla na začátku června schůzka pro rodiče, tak už jsme byli rovnou v té třídě kam bude chodit a mluvila s námi jen ta učitelka kterou bude mít.
Ráno na autobus bude chodit sama. Bydlíme na vesnici a zastávku máme 3 min chůze. Autobusem jako řidič jezdí aspo náš děda, takže ví že na ní má čekat. Michalka je celkem samostatná ale jestli nedostanem tu družinu, tak z toho fakt mám hrůzu. Auto máme taky jedno a tím dojíždí manža do práce. 😖
No v pondělí na ně jde tchýně, protože ve škole dělá kuchařku, uvidím jak dopadne a v úterý tam dojdeme s manželem 🙄 .Určitě dám vědět jak jsme dopadli.
Ještě nás napadlo že by si po vyučování došla na oběd, tam by pak musela počkat u tchýně v kuchyni a ta by ji pak poslala na bus. Jenže ta taky neví jestli jí to povolejí. No děs. 😠

niuska
23. srp 2008

tak úloha na budúci týždeň je jasná, musíme sa vybrať na prieskum ku školskej bráne 😀 😀
No u nás to tiež bude masovka - minimálne 5 tried po 25 kusov.
Zero tak aspoň to tam máš pod dohľadom, držím teda päste nech dobre porieši aj svokra aj ty s manželíkom.

bardott
25. srp 2008

Jej ženy aj ja som strašne zvedavá s kým a pri akej pani učiťeľke vyštartuje môj syn do študentského života. Inak by ich malo byť v triede cca 16. To sa mi zdá celkom fajn. Hádam sa pani učiťeľka bude môcť venovať viac detičkám ...... dúfám. Inak úplne super to máte zariadené zero. Vlastne váša prváčka sa mohola už celé leto zmierovať s tým akých bude mať spolužiakov. Nebude to pre malú stresujúce. Ja teda neviem ale bojím sa, veľmi. Ešteže existuje takáto stránka a počas roka sa tu budeme vzájomne podporovať. Aspom v to verím. A dnes skúsim aj ja zájsť do školy aby som videla ten menný zoznam prvákov a aich rozdelenie. Tak sa zatial majte krásne. Papa

motiilik
25. srp 2008

ahojte....maminy,poradte,čo kúpiť malej do školy na prezuvky...kalsické papučky,alebo sandálky alebo šlapky....ja neviem,lebo každý hovorí niečo iné...prosím o radu.... 🙂

lucinda7
25. srp 2008

šlapky mať nemôžu 😝 a ak sa potí nožička lepšie sú sandálky...ja som kupovala klasické papučky 😵

dadulka19
25. srp 2008

luci,môžu mať aj šľapky.Tretina detí ich mala.My sme mali sandálky 😉 .V papučkách sa zbytočne noha potí.Síce aj naša Lucka chce teraz papučky,ale tie jej nechcem dať 😒

lucinda7
25. srp 2008

Lexikovi sa nepotia....aj v škôlke mal papučky a v pohode 😵 on nechce sandále 😠 😠 😠 celé leto furt žobronil či si môže dať tenisky 😖
myslela som že šlapky nemôžu,vždy to zakazovali kvôli bezpečnosti 😒

pass
25. srp 2008

ahojte 😀

ja by som tiež šlapky neodporúčala, na schodoch nie sú práve najbezpečnejšie, my sa chystáme kúpiť papučky, na jar možno sandále. Vidím, že ja budem všetko kupovať posledná 😅 Mňa skôr zmiatlo to, že na zozname sme mali, že treba dva páry prezuviek 😕 Muž tvrdí, že mysleli, že majú byť dve, ale chcela by som vidieť toho, kto by kupoval jednu prezuvku 😀

lucinda7
25. srp 2008

pass,jedny sú tenisky/cvičky/na telesnú.....s bielou podrážkou 😝

pass
25. srp 2008

luci - obuv na telesnú bol napísaný zvlášť - no záhada nad záhadu, v stredu rozlúštime 😀

lucinda7
25. srp 2008

pass,no divné veru fakt....
my sme taký zoznam kde boli aj prezuvky ani nedostali....len čisto školské potreby 😝

pass
25. srp 2008

my sme tam mali napísané všetko od zošitov po nejaké tabuľky s handričkou...

lucinda7
25. srp 2008

aké tabulky???? 😕 😕 😕

bardott
25. srp 2008

No Pass aké tabuľky?! Trošku nám to objasni. Vidím, že aj lucinda sa tomu divý. Aspom niesom sama. 🙂 🙂

lucinda7
25. srp 2008

veru divím.....lebo tabulky som žiadne nekupovala 😀 😀 😀 😀

pass
25. srp 2008

no máme tam tabuľka s fixkou a handrička na utieranie 😅

bardott
25. srp 2008

Do kelu a ja, že aké tabuľky 😀 😀 😀 Už rozmýšlam, že načo by im boli matematické... no nič aspom som sa pobavila 😀 😀 😀 Dik.

pass
25. srp 2008

mne to pripomenulo časy, keď deti v škole písali kriedou na malé tabuľky 😀

lucinda7
25. srp 2008

sranda,no taká tabulka ma tiež nenapadla 😝

pass
26. srp 2008

baby drzte palce, my ideme konecne na ten test..

lucinda7
26. srp 2008

pass,myslíme na vás...neboj,zvládne v pohode 😝

pass
26. srp 2008

vďaka luci, už tradične mám z toho väčšie nervy ja 😝 vlastne ani neviem, ako chcem aby to dopadlo....

petrahy
27. srp 2008

Ahojte tak ak mozem pridavam sa k Vam ideme tiez do skoly od buduceho tyzdna
Nasa Veronika je dost mala takze mna bude dost trapit ako sa k nej budu chovat deti v triede ma totiz len113cm a 18kg

andrysek2
27. srp 2008

ahoj tez se pridam budu mit prvnackaa 😀 😀 uz se tesi do skoly tak jsem zvedavaa 😀 😀

verulka
28. srp 2008

cafte, uz sme s dovci 😉 kocky, co sa tasky tyka, tak zavisi od dietata, ja mam takeho drobca- petra ma 19kg a 115cm 😉 a vacsina tasiek mu nesedela. S vysuvacou rukovatou iba ak dieta chce a bude tasku tahatr, inak je to zbytocne tazsia taska...my mame od donau- vypolstrovany chrbat aj popruhy a spodok spevneny...bola najmensia v obchode 😉
petra, vobec sa neboj, o vysku nejde, ja mam aj starsiu dceru velmi drobnu( ma 10r a 134cm a 27kg a to ma 10r) a do skoly nastupila uplne drobna a nikdy s tym problem nebol 😉
o tabulkach pocujem 1x...my sme nic nekupili, lebo Radko bude mat Ajkinu triednu a ona ma super system- dame jej 200Sk a ona kupuje a dava detom zosity...takze len par veci na VV aTv a mam pokoj. PRezuvky sa fakt najviac osvedcili slapky u nas...uz neviem co som chcela..pekny den 😀

petrahy
28. srp 2008

verulka takze kabelu som kupila tiez od donau vypolstrovanu lebo bola najmensia a zdala sa nam kvalitna 🙂 u nas musia byt prezuvky cele nie slapky, a cvicky a tenisky na telesnu. A tabulky ziadne nepisali 😉 a chcem sa spytat davate deti dfo druziny a ako to tam zvikne fungovat? prajem pekny predlzeny vikend 😀

pass
28. srp 2008

Ahojte maminy 😀

verulka vitaj doma, ako bolo na dovolenke? Vďaka za názor ohľadne vysúvacej rukoväťe, u nás sa hroozne páčila krpcovi, ale mne moc nie..

Boli sme včera na tom teste - čo sa týka intelektu dopadol výborne, normálne som bola na neho hrdá 😵 Psychologičku sme absolútne neovplyvňovali a vyjadrili sme sa v tom zmysle, že sa spoľahneme na výsledok testu. No a ona náš názor len potvrdila, takže už máme vybavený odklad kvôli dopadu zmien v našom živote na krpca, čo sa odrazilo najmä na jeho pozornosti a reči - neverila by som, čo všetko sa dá stihnúť za pár dní. 😝 Verím, že sme sa rozhodli správne, keďže najväčšie zmeny nás ešte len čakajú... už mám pre malého vymyslené nejaké krúžky, aby sa nenudil...

Takže všetkým prváčikom držíme palce, aby sa im v škole darilo a maminám želám pevné nervy 😀

verulka
28. srp 2008

pass, super bolo 😵
takze davate odklad? kazdopadne stze sa isto rozhodli spravne 😉
druzina- u nas v skole je od pol7 do 5tej kazdy den, su v nej kruzky podla vyberu- tie ma kazda skola ine...funguje aj v 1. den, ale ak sa da, tak odporucam zacat az na 2.-3.den

dckami
28. srp 2008

ahoj kočky,
přidávám se k vám, mám doma holčinu, která jde v pondělí do 1. třídy.Tak jsem na ní zvědavá. Je narozená 6/2002, takže bude jedna z nejmladších ve třídě, ale je šikovná a věřím, že to společně zvládneme. 😉 Všechno máme nakoupené, zítra jde naposledy do školky a huráááááá. to bude zítra slziček 😢 , ve školce se jí mooooc líbíl 🙂 .