Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

elomanka79
16. pro 2009

Ahoj holky,tak u nás se jde do školy naposledy v pátek,to mají besídku,včera měla malá besídku ve školce,přednášela,zase jsem slzela dojetím.Jsem zvědavá,kolik úkolů jim nandají na prázdniny,jak daleko jste ve slabikáři a v písance?Ve slabikáři jsme u r,R a v písance včera psal y.a jak jste daleko s pečením?Já upekla 2 druhy a 2 druhy udělám nepečené,nebudu to nijak přehánět,protože nám zase dá spoustu cukroví babička a teta. 😉

pavuska
16. pro 2009

ahojky

tak u nás se jde do školy ještě v úterý................Jonášek je nemocný, má antibiotika, doktor řekl, že má jít do školy až po prázdninách, ale on chce jít v úterý do školy.........mají tam besítku s paní učitelkou, tak uvidím jak na tom bude

elomanka ..........u nás jsou v písance taky u y a čtou D.........jinak my máme upečený perníčky, van. rohlíčky a linecký.......ještě něco do formiček a taky nepečený....taky víc neudělám........dostaneme od babičky.......alespoň se tak nebudu cpá, má ještě 10kg nahoře od porodu 😒

peige
18. pro 2009

Ahojky, tak Anička byla od pondělí doma, v neděli dostala horečky, v út nám dr. řekl, že má je zadní rýmu, že je v pohodě, tak jsme jen odpoledne šli na vánoční besídku, srdíčko mě plesalo 😵
Dnes byla se rozloučit s dětma byla tam jen na dvě hodiny, rozdávali si dárečky.
Co se týká učiva, máme úkoly, co dostala, když byla nemocná) ani přesně nevím, kde jsou, doděláme přes prázdniny 😉 .

Jinak Bety má začínající zápal plic ☹ , teď jsem moc nenaspala, holky v noci kašlou... musím ještě douklidit, dopéct cukroví, samotné mi není dobře, asi na mě něco leze, SNAD to bude lepší.

lucisa
21. pro 2009

Ahoj, zase mám menší výpadek. Stále píšeme tužkou, jsme u y, ve Slabikáři jsme na str. 57 - Kouzelné slovo.
Jinak mladší dcerka už týden nechodí do školky - sklátila ji viróza a postupně celou školku, proto mají ode dneška chřipkové prázdniny. Noemi je doma od pátku, měla teplotu a kucká, zítra ji pustím jen na skok na besídku, budou mít vánoční rozloučení u stromečku a pak se musíme přes prázdniny doléčit, abych něco od holek nechytla ještě já, protože rodit ve 27 tt se mi fakt nechce.

elomanka79
24. pro 2009

Ahoj holky,přeji vám všem krásné prožití vánočních svátků,hodně klidu a rodinné pohody a dětem bohatého ježíška 😉

pavuska
25. pro 2009

ahojky také přeji všem krásné vánoce a hlavně hodně zdravíčka

elomanka79
30. pro 2009

Ahoj holky,přeji vám všem a vašim blízkým štastný nový rok 2010,hlavně hodně zdraví,protože to je to nejdůležitější. 🙂

lucisa
30. pro 2009

já se přidávám a navíc přeji pevné nervy s dětmi, a hlavně s prvňáky, protože někdy mi přijde, že je to pro mě větší zápřah, než pro dceru (viz úkoly na prázdniny, denně bojujeme 🙂 )

peige
30. pro 2009

Ahojky, nakukuju, už jsme snad zdraví 🙂 . Děckám to od pondělka zas začne 😉 .

Přejeme všem pokojné poslední dny v roce 😉 hlavně zdravíčko v tom roce novém

bajnokova
30. pro 2009

Ahojka holky taky nakukuji už se těším až zas bude škola už mě s těch holek hlava točí 😀 Přeji Všem krásného silvestra hodně štěstíčka zdravíčka v novém roce ať se Vám vše vyplní vše co si přejete!!!

martina26
31. pro 2009

Ahojda všem Vám přeju krásného Silvestra a pohodový a úspěšný rok 2010.

pavuska
1. led 2010

Ahojky

všem přeji krásný a pohodový rok 2010 😀 😀 😀

bajnokova
1. led 2010

Ahojka zdravím Vás v novém roce 2010!!
My jsme moc dobře nezačli Natka je u našich má velikou chřipku tak nevím jestli pujde v pondělí do školy 😒 já jsu taky nakřáplá mám rýmu 😠

lucisa
1. led 2010

ojoj, tak to není dobré. ale děti jsou nezmaři, za chvilku bude Naty jako rybička.
holky, ani nevíte, jak já se těším, až zase začne škola a školka, holky jsou doma už na zabití, kdyby byl aspoň sníh, ale takhle, sice se projdeme, ale je mokro, no nic moc, a holky se doma po zahřátí zase rozjedou, až nevím, kterou bych měla třísknout první. tak radši zalezu, ať si to vyřídí mezi sebou 😀
dnes jsem podle instrukcí paní učitelky Nele napsala asi 20 příkladů na sčítání a odčítání do 8 na cvičný papír, ukázala jsem to MM, jestli to jako bude stačit. prý jo, to má na dlouho. já ji to dala, že až bude v klidu, má to spočítat a pak mi to přinést. já si zatím skočila do kuchyně pro pití a když se vracím, tak se s Nelou srazím v předsíni, kde mi ukazuje vypočítané příklady. hm, tak to moc času nezabralo, tedy jí, mě to napsání trvalo podstatně dýl. 😒
taky máte denně psát s dětmi nějaké úkoly? každý den něco počteme, pár slovíček do písanky, měli dopisovat to, co předtím přeskočili, takže písanku 1 už máme celou dopsanou. ještě by měla vybarvit nějaké obrázky v prvouce, ale moc se jí do toho nechce, zítra už ji musím přinutit, nechci to nechávat na neděli, to si dám i já pauzu od učení.

bajnokova
3. led 2010

Ahojka tak mi do školy zítra nejdem dneka v noci začlo bolet Natku ucho je u babičky už od silvestra aby to nechytla ta mladší ta je zatím zdravá nejdřív měla i bolavé oko asi zánět spojivek a ted ji to šlo do ucha tak snad to zvládnou dneska přes noc zítra pujdem k doktorovi říkala jsem mamce že si ji vezmu domu už je tam dlouho je jí smutno ale mamka má pravdu tam má klid leží doma bi ju ta naše raubířka Sab ča furt otravovala,má ujž 4 den teplotu ani Nurofen sirup moc nezabírá to bude mít asi v sob nějakej zánět asi to ucho,a to mají jet holky s tátou v pátek na 3 dny na Vysočinu na tzv.apaluchu Natka se na to těší celej rok jezdí takhle každej rok tatínci s dětmi tak bude zklamaná když pojede jenom táta se Sabčou chjo ☹

lucisa
3. led 2010

jestli to nebude zánět na antibiotika, tak to možná do pátku přejde. jen by ji musel taťka více hlídat, aby neprofoukla, což asi nebude nejjednodušší.
moje holky zítra začínají zlehka, každé pondělí mají plavání, takže se vycachtají, před prázdninami byly nachlazené, tak vynechaly, a teď už se nemůžou dočkat.

bajnokova
4. led 2010

Tak máme antibiotika má to uplně všude krk zarudléj prudušky chycený jedno ucho mám hodně druhý začíná tak máme kaky do uší snad zaberou kontrola za týden 😒 tak chudinka nikam nemuže jet dnes plakala ☹ furt má teplotu už pátej den učitelka nám poslala ulohy je toho mraky ale musím počkat až klesne ta teplota po těch antibiotikách by už snad měla

lucisa
4. led 2010

bobek malý, tak to je mi jí líto. úplně si dovedu představit, jak jí je. u mě se zjistilo 4 dny před odjezdem na dovču k moři, že mám asi mimoděložní a na UZV to pořád nebylo jasné, tak se čekalo, jestli mě mají vyčistit nebo čekat, jak se mimčo chytne a já myslela jen na to, jak se holky těšily na dovču a já nemůžu s nimi a jestli to taťka s nimi zvládne. a ony doma brečely, že chtějí, abychom jeli všichni. úplně jako by to bylo dnes na to myslím.
tak se dovedu vcítit, jak té malé opičce je, když mě to bylo líto a jsem stará kukuřice. ☹

bajnokova
4. led 2010

No právě,děkuji
A jak to dopadlo odjeli jste všichni nebo ne a mimi se chytlo?
Uvařím ji její nejobl.jídlo svíčkovou a slibim že až bude zdravá tak si pujdem zalyžovat,zabruslit a budem si ty 3 dny spolu sami užívat 🙂

lucisa
4. led 2010

dopadlo to tak, že poslední možný den mi dr. řekl, že je to sice pořád tak nějak na hranici, že hodnoty hcg nic moc, ale na UZV to vypadá, že by to mohlo být v děloze. tak jsem se dohodli, že to riskneme, dal mi hormony na podporu těhu, já si u pojišťovny zjistila, zda mám v zahraničí placený tento zákrok, dr. mě vybavil instrukcemi, co dělat kdyby to a ono, a my jsme odjeli.
byla to naštětstí jen itálie, takže kdyby něco, šlo by i rychle se vrátit, ale i tak jsem se šetřila, žádné dovádění s holkama ve vlnách nebo v bazénu, spíš lehárko a relax. ale i tak jsem byla jako na trní. naštěstí ťuky, ťuky, mimčo se má k světu a za nějakých 10 týdnů bude mezi námi.

to je fajn, že jsi Natc eslíbila babskou jídz, až jí bude líp. jedině to trošku pomůže od zklamání, jen se to pak musí fakt dodržet.
já jsem byla na podzim za našima na chatě v Jeseníkách zrovna v dobu, kdy napadl ten první sníh. a obě holky z toho tak hotové, že se odmítly se mnou vrátit. nakonec jsme odvezli jen tu starší, poněvadž do školy musela, mladší do školky ne. ale za odměnu jsem starší slíbila cestou domů zastávku ve velkoobchodě s hračkami a mohla si vybrat věc, na které jsme se v autě domluvili, jako bolestné za to, že nemohla zůstat. naštěstí to celkem chápala, pak všude důležitě vysvětlovala, že ona má poviinoostti a nemůže si zůstat přes týden, kde chce, když musí do školy.

bajnokova
4. led 2010

Jé tak to gratuluji?A co to bude?Nevědela jsem že čekáte třetí 😕 Nemáš ani u sebe kolik máš dětí ani jak staré vím jen že máš 2 holky 🙂 A to těhu bylo plánované?

lucisa
4. led 2010

Díky 😉
Jojo, nemám to v pasu, kdyby jsme měli problém s napadením našeho kompu i banky, tak jsme preventivně odstranili všechny zneužitelné informace. Mám dvě holky Noemi Nelu - 7 let a Nathalie Anne - 5 let. Mimčo bylo plánované, je moc očekávané a nevíme, co to bude, protože holky si přejí každá něco jiného, tak jsme nechtěli hádky a smutek předem, zvlášť když je to tak radostná událost. tak bude překvápko pro všechny.

bajnokova
4. led 2010

Aha,jo mi taky druhý neveděli co to bude bylo to krásný když ti řeknou maminko máte...

lucisa
4. led 2010

no, mě to u druhé dcerky dr. omylem řekl, prořekl se, u prvního jsme to nevěděli.
a největší sranda na sále, po šíleném dlouhém porodu, kdy už jsem myslela, že rodím všechny vnitřnosti, malá vyšupla ven, oni ji vzali, otočili se ke mě zády a začali ji na vyhřívaném lůžku ošetřovat. a já pořád, co to je? haló, co se mi narodilo. manža byl tak zkoprnělý, že zapomněl jít fotit a točit, tak jsem ho musela skoro nakoupnout, a hned komandovala: val tam a podívej se, co to je. a najednou ta sestra: vy nevíte, co jste čekali? máte holčičku...

bajnokova
4. led 2010

My jsme první vědeli ale nikomu to neřekli.Ted mi psala učitelka ještě poslala nějaký ukoly a v pondělí máme už zas třídní schuzky měli jsme nedávno myslím v listopadu a že budou chodit od pondělí bruslit 😒 tak to Natce radši ani ted neřeknu

lucisa
4. led 2010

nás čekají třídní schůzky už zítra. též mi přijde, že je to nějak často, asi je jiná doba a učitelé mají potřebu vše prodiskutovat. stejně se nedovím nic nového, škrábe jak kocour, i když se prý v poslední době lepší, čte dobře, omalovat obrázky v prvouce ji neba a matiku taky zvládáme. občas je ve vyučování netrpělivá a vykřikne, je dominantní, má potřebu být všude první....ach jo, ale zase nejít tam, vypadalo by to, že nemám zájem o dítě.
a u mě je situace o to horší, že jsem předsedkyní Klubu rodičů při ZŠ a MŠ, tak se to hned roznese, my máme malou školu.... 😀
vaše škola chodí bruslit? u nás teď probíhá plavecký výcvik....

bajnokova
4. led 2010

Jo jo chodí bruslit jenže je to tak 15min pěšky jdou v 10.15h myslím že na to mají hodinu je to tak 15min.pěšky s těma dětma asi dýl tak než tam dojdou než se do těch bruslí nazujou tak budou 10min.na lede ted spousta dětí se na ledě ani neudrží a to jde s něma jen třídní tak prosí kdo by sjí s maminek mohl přijít pomoct jim ty brusle obut a tak aby přišel tak mi to přijde naprd

lucisa
4. led 2010

hm, tak to je blbé. to mají v rámci tělocviku?
Noemi chodí do malotřídky, ve třídě je jich 9, celkem má škola jen 37 dětí (1.-5. třída) a jezdí společně se školkou (tam jede tak cca 10 dětí - většinou předškoláků), se školou jede ředitel, učitelka a vychovatelka z družiny, přičemž učitelka a vychovatelka mají na starost ty menší - prvňáky a druháky, říďa hlídá a popohání zbytek 😅
a se školkou jeden jedna učitelka, ta na těch pár dětí stačí, pomoct jim. školka a škola jedou od školy společným autobusem, který na ně čeká u bazénu a zase je odveze zpět do školy. takže v pondělí mají jen první hoďku, pak svačinku a jedou plavčit a po návratu mají už jen oběd, aspoň prvňáčci, větší třídy asi ještě hodinu mají, ale přesně nevím. a děti jsou v pohodě, dokonce mám vypozorované, že jsou moje holky odolnější, sice taky rýmkují nebo zakašlou, ale měla jsem strach, že bazén je dorazí a je to spíš naopak.
tak pa, dnes se loučím, nějak mi blbne počítač, strašně dlouho mi to načítá, tak nevím, jestli nejsou nějaké erupce na slunci. natálce klidnou noc, ať ji ten bacil moc nezlobí 😉

bajnokova
4. led 2010

Ta dobrou já to mám tky s tím počítačem taky mi to dlouho načítá,dobrou 😔

bajnokova
5. led 2010

Ahojka tak Natce už konečně klesla teplota tak se vrhla do ukolu tak zatím jsme stejně jak ve škole udělala všechno co měli do dedneška,tak zítra bude pomalinku pokračovat 😉