Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

martinka79
20. bře 2009

tak mi naštěšstí pohoda,a le zase řádí jinak. JInak radím vařečku do ruky Ano a malé bubu a jinak se ta to maminy vykašleme. stejně to dětema si nic nedá když hulákáme. 😀

petrahy
20. bře 2009

nasa ked prepisuje text tak spravi vzdy chybu, ale si to vsimne a opravi nevyzera to moc pekne ale ma to bez chyby.
a krikom sa fakt nic nedosiahne akurat ze sme z toho nanic asi to moc bereme vazne pozhnam to podla seba

marianka8004
20. bře 2009

pozeram,že rozoberate,posluchanie.u nas to je o držku ☹ .ja si možem aj jazyk zodrať.... vsetko jej treba 100x povedať a potom to možno spravi.nič nepočuva neviem,kde som spravila chybu vo vychove,ale ma to trapi,že nepočuva.a lenivučka je,všetko by robila,len nie to,čo mamka povie.som z toho smutna 😒

hasleerka
20. bře 2009

marianka, presne tak, všetko urobí, len nie to čo jej poviem ja ... a to nebude výchova, ved tá menšia má 2,5roka a tiež je hluchá, na nu tiež len varecha platí ... dnes som ešte ani nekričala, len chodím ako diktátor s varechou ... počítam že sa mi zachvíľu budú smiať, že čo idem variť 😀

petrahy
20. bře 2009

prave mi volala riaditelka zo skoly malá mala na plaveckom uraz ☹ ale vraj to nie je az take zle ze si roztala koleno v sprchach osetrili jej to tam. No uvidim ako to bude vyzerat. A to sa chystame na vikend prec a malemu zas idu stolicky vsetky styri naraz tak je strasne mrzuty. Som zvedava ako zvladneme taky vikend uz teraz mam z toho nervy ved mrzute deti to je des 😝

martinka79
20. bře 2009

Maminy tak ase přidávám do klubu nelsyšících dětí i ty moje jsou jakési divné. a doma jsem občas jak žena ozývající se z amplionu co vyslovuje nestále stejná slova dokola. ☹ asi to je věk. či co.

petrahy snad to bude OK.

lucinda7
20. bře 2009

peti,aj ja verím že to nebude nič vážne.... 😝

petrahy
20. bře 2009

no vyzera to dost blbo 😝 mala teraz spi tak uvidim ked sa zobudi ci ideme na pohotovost, alebo k nasim na vikend je to cca 150km od nas

petrahy
20. bře 2009

ked ona sa robila taka hrdinka pred vsetkymi a doma slzicky to je strasne ake su tie deti aj vase su take?

bzuco
20. bře 2009

ahojte

marianka...naše prváčky sú asi naklonované...presne ako keby si o mojej písala....hluchá a lenivá
aj do školy jej musím pomáhať s obliekaním, lebo by neprišla ani na 5. hodinu 😝 😀 😀 ..vstáva hodinu pred odchodom do školy a aj tak nestíha...ja už neviem, čo s ňou robiť 🙄

marianka8004
20. bře 2009

bzuco-ja som z nej riadne zufala.ona je schopna pri obliekani natiahnuť si nohavice po kolena,a tak sedieť aj pol hodinu,kym ju 5x neupozornim.a ked sa ma učit to iste.kym sa uloži k stolu...nekonečny pribeh.ked je aj v škole taka pomala,tak neviem,neviem.dohovaram jej,pekne na nu,aj pokričim,sem tam pohrozim varechou,ale to ako keby na stenu hrach sypal. ☹ .som zvedava čo mi povie učitelka na rodičovskom 😢 😢 😢

bzuco
20. bře 2009

marianka 😅 .....naša úplne rovnako...presne si to s tými nohavicami vystihla 🤐 😔 ...aj od stola 100x odbehne...všetko robí za pochodu a moje dohovárania idú jedným uchom dnu a druhým von 🙄

už sme vyskúšali všetky finty, len aby sa trošku spamätala, nasľubovali hory-doly a nič....asi 3 hodiny bolo dobre a potom zasa sme boli tam, kde predtým 😖

bzuco
20. bře 2009

inak...si ma troška potešila 😅 ...som si myslela, že to len ja mám také dieťa...lebo ona je fakt riadny exemplár 🤐

hasleerka
21. bře 2009

marianka, bzuco ja mám rovnaké nerváky pri obliekaní, pančusky ku kolenám a dosť, zahladí sa do blba s otvorenou hubou, čo musím po nej zrevať aby sa obliekala, takisto aj nohavice ... dnes ma zas vytočili, ráno ju musím budiť do školy, ale dne herečka vstala sama a zavčasu čo ja by som ešte driemala 😠

petrahy, tak ako kolienko? 😉

martinka79
21. bře 2009

maminy já taky a někdy to je až na zabití. 🙂 nechápu proč dítě sedí civí nebo mele pantem a má jen jednu nohavi nataženou. to je boj. 😉

maruschka
21. bře 2009

našu obliekam ráno pravidelne ja-popri tom mám obvyklé 15 min kázanie o poslušnosti, lenivosti, pozornosti..Už to vedia všetci naspamäť, len Júlia si to akosi nevšíma a nie je schopná zapamätať si len malé percento z mojej výchovnej reči.. 😕 😕 😕 .Obliekam ju preto, že si nechcem rozhádzať nervy už od rána..Hovorím jej: Julka, máš tam nachystané všetky veci, obleč sa..o 5 min predpokladám, že je už oblečená, ale omyl: malá si kľudne sedí v kuchyni,kreslí nejaký strašne dôležitý obrázok..o ďalších 5 min je schopná navliecť na seba spodné prádlo a potom stratím nervy a doobliekam ju ja 😖 😖

A najviac ma štve, že chodí stále rozgajdaná-dúfam, že ten výraz všetci poznáte..Jednoducho, krásne ju oblečiem, prídem pre ňu do školy a spodné tielko na nohaviciach, vrchý roláčik alebo tričko špinavé, kolená na rifloch totálne lesklé vyšúchané od parkiet..ja neviem, kedy z nej vyrastie naozajstné dievčatko..Bože, veď ja mám doma chalana..Hlavná vec, že maľovať sa a lakovať si nechty sa naučila skôr, ako začala chodiť do škôlky..Ale také úplne jednoduché úkony jej trvajúúúúúúúú... 😕 🙂

hasleerka
21. bře 2009

maruska my chodíme takisto nielen vygajdaný ale špinavý, ved tá menšia je zatiaľ čistejšia, tej tričko vydrží niekedy aj dva dni 🙂

bzuco
21. bře 2009

baby.... 😅 😅 😅 😅 ...tie naše prváčence sú totálne klony 😝

marianka8004
21. bře 2009

moja vika tiež chodi rozgajdana,špinava a večny problem zips.ked toto vidim,tak ma ide roztrhnuť. 🙄 .to nebolo dačo vo vzduchu kad sme ich planovali??? 😀 😀 😀

bzuco
22. bře 2009

marianka 😅 ...ja len dúfam, že jedného dňa sa zo predsa len zlepší 😝 😀

a zakasať si tielko do pančúch sa konečne naučila po pol roku neustáleho napomínania...to ked som po ňu prišla do družiny a videla som gate spadnuté pod pupok a holé brucho, zúrila som 😀 😀

hasleerka
22. bře 2009

ktovie či sa vtedy veru niaky vírus nešíril po slovensku 😀 ... ale zaujímavé je že teraz ide s babkou do kostola a to sa rýchlo vyobliekala, ani nohavice neboli zastavené v kolenách, proste vychystaná raz dva 😒

bzuco
22. bře 2009

haaslerka...naša tiež išla do kostola - ale rituál rovnaký - obháňanie, aby to vôbec stihla 😝

hasleerka
22. bře 2009

bzuco som sa 😀 , spadnuté gate mávame aj my

lucinda7
22. bře 2009

pridávam sa do klubu-spadnuté gate,rozpravený a rozopnutý zips 😝 😀 😀 😀

andrysek2
22. bře 2009

ahojik tak se pridam adysek ma vecne diru na kalhotach a to mezi nohama jestli to jsou rifle nebo jiny kalhoty ja nevim co dela anebo diry na palecku na puncochacich 😀

dukla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dukla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrahy
22. bře 2009

ahojte kolinko je celkom v pohode velmi krasne sa vyfarbilo 😀 ona snad sukne nikdy nosit nebude, lebo tie jej modrinove nohy su fakt des. boli sme u babky a ona si herecka lozila po horolezeckej stene na ihrisku a cez prekazky ako keby sa jej nic nestalo a ked mala kracat to zrazu krivala

hasleerka
22. bře 2009

petrahy toto poznám, ked ona chce je Ok, ale ked jej čosi kážem hned nevládze ... no hlavne že to nie je vážne ... a neboj, my nemáme tiež nohy modelky, ale dobitého športovca, každú chvíľu natieram modriny

bzuco
23. bře 2009

ahojte

zasa sa pridávam do klubu modrinových prvákov 😀 😀 😀 😀