Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

blazula
23. bře 2009

No tak tu sa pridám už aj ja - mesiac po zrážke na telesnej výchove máme pod okom stále hrču, modrina už zmizla. Medzitým nová modrina v kútiku oka a nohy má Samko také doudierane, že ak by prišla sociálka, povie že ho týrame!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

lenka132
24. bře 2009

ahoj maminky, tak Kačenka je druhý týden doma, minulé úterý mi volala družinářka, ať si pro ní dojedu, že má zvýšenou teplotu, večer už měla horečku, doktorka nám řekla, že je to viróza, jenže horečky pokračovaly až do včerejška 6 dní, takjsem jí včera opět vzala k Mudře....poslechla jí a řekla mi, že jí to spadlo na průdušky, že má zánět, takže ATB a do konce týdne ležet, v pátek se pžijít nechat poslechnout.....výborný, jsem zvědavá, jak to ve škole bude dohánět ☹

martinka79
24. bře 2009

Leni neboj my byly taky nemocní a zvládli jsme to vše jsme dělali doma dopředu máme super pí uč. 🙂
my zatím bez modřin.

hasleerka
24. bře 2009

lenka želáme skoré uzdravenie

ked budete počut v správať, že mama pridusila dieťa pri domácich úlohách tak vedzte že to som bola ja ... som tu teraz také kriky narobila ... čmára ako kocúr, prsty špinavé, drzá a papulnatá, som už stratila nervy a dostala pár pohlavkov

lenka132
24. bře 2009

holky díky za milé zprávičky, no dnes nám malá sousedka, která chodí také do první třídy, akorát, že do Ačka, přivezla úkoly.....no tak máme tedy co dělat, abychom to všechno zmákly-ale my jsme holky šikovný 😉

jinak, já musím zaklepat, Kačka ze školy modřiny nemá, ale chodí na gymnastiku a z té tedy občas nějakou přinese ☹ jinak nohy má horší jak kluk 😝

marianka8004
25. bře 2009

aj u nas sa sem tam neaka modrinka objavy, 😉
včera sme sa učili basničku,po obede ju vedela,pred spanim jej vravim,že si ju zopakujeme a nič.... ako keby ju v živote nepočula 😎 a rano ju zase vedela,užas... som zvedava,čo bude v škole.

lucinda7
25. bře 2009

marianka,ktorú ste sa učili??? 😝
naši práve dobrali dˇ 😵

martinka79
25. bře 2009

tak my se učili básničku na velikonoce měla j naučenou za 5minut. 😀 dnes je v družině dlouho ukecala mě že si chce prý pohrát.doma bude až v 16hod.

lucinda7
25. bře 2009

náš má stredu vždy dlhú....končí až o 15.30.....má dvojhodinovku výtvarného kružku 😵

marianka8004
25. bře 2009

lucinda- O Jankovi hraškovy,ale ani sa to velmi nerimovalo,mne sa ani velmi nepačila. 😝
dnes ma 4hodiny konči 11:25 🙂

martinka79
25. bře 2009

no my máme každý den 4hodiny a domů jezdí vždy kolem 13.30hod doma je 13:45hod, ale dnes chtěla pobýt s dětmi v družině. 😀 aspoň mám klid. 😉

andrysek2
25. bře 2009

ahojik 😀 😀 my mame taky ctyri hodky denne a tez chodi adyysek do druziny 😀 😀

hasleerka
25. bře 2009

tak vy ste už na ď ... naši preberajú práve ľ ... dnes sme sa zo školy uliali, bola vystupovať z tanečnej pre deti zo škôlky

andrysek2
25. bře 2009

my se ucime di ti ni a de te ne

marianka8004
25. bře 2009

my sa učime H.a dnes čitali članok-Hostina.myslela som,že ma trafi 🙄 .vobec sa nevie sustredit na to,čo robi.25minut čitala jednu stranu.(medzi tym bola na wc,napiť sa, musela si odbehnuť,len aby nečitala)len som sa v duchu ukludnovala. 😢 .A vypestovala si zlozvyk.napriklad,ked čita,tak za každym slovom zakašle.ako ju to odučim?vaše deti ako čitaju?už plinule?ja som z nej na prašky,ak to tak pojde dalej,tak jedna z nas určite skonči na psychiatrii ☹ už neviem,čo mam robiť.su aj neake pripravky na sustredenost,alebo na lepšiu pamäť,nemate s tym skusenosti?nesim velmi zastancom tabletiek ☹

maruschka
25. bře 2009

marianka, Walmark má pre školákov taký doplnkáč Hviezdičkovia sa to volá a je to na lepšie sústredenie a učenie.. 😉 😉 😉

Aj my berieme ď,Ď..

Zajtra nám odchádza pani učiteľka na materskú, to bude žiaľu. ☹ .Malá je už teraz nervózna, pani učiteľka je pre ňu hviezda a má ju rada, tak neviem, ako prežije, že ich bude mať už len ich nový učiteľ. 😕

petrahy
26. bře 2009

tak nasa mala priniesla predvcerom z domacej ulohy 3ku ☹
zato vcera same jednotky
z piatka na sobotu maju noc s Andersenom budu celu noc v skole a budu citat oblubene knizky maju si doniest nafukovacku, spacak, jedlo, pitie a knizku

lucinda7
26. bře 2009

Peti,to je super nápad....

nám domáce neznámkujú 😒

petrahy
26. bře 2009

nam znamkuju vsetko a to ma teda riadne vytocilo neslo tak ani o gramatiku ako o uhladnost pisma proste sa ponahlala a naskriabala to kde je riadok ju vobec nezaujimalo 😝

lucinda7
26. bře 2009

no známok máme habadej,lebo píšu na známku denne....

ale domáce neznámkuje,len to čo vidí že robia na hodine sami 😒

bzuco
26. bře 2009

ahojte

no dnes ráno zasa klasika - obliekanie alias spomalený film 🙄

včera naša doniesla 1 s hviezdičkou z pravopisného cvičenia na de,te,ne,le, di, ti, ni, li 😉
a mám pocit, že ich pani učiteľka asi ani nedáva horšie známky ako jednotky 😅 ...minule urobila v diktáte 3 chyby a v žiackej mala len diktát a počet chýb, bez známky 😝

a preberáme dvojhlásku ia 😉

lucinda7
26. bře 2009

bzučo,tak ste popredku od nás 😝
naši idú na nˇ dneska....

u nás dáva po 3-ku.....jeden chlapček mal 10 ch.v matike a dala mu 3 😎

bzuco
26. bře 2009

luci...ved pozerám, že nejako utekajú 😅 😅 😅
tak ale s 13 žiakmi v triede to je pohodička 😉

lucinda7
26. bře 2009

našich je 23 😝 😝 😝 😝

martinka79
26. bře 2009

tak u nás 25dětí ve třídě znákmy i za úkoly a kldině solí pí uč i 4ku. 😠 je to síla. u nás bylo včera veslo moje milá si mislela, že jako poslouchat snad nemusí tak trajdala venku kdesi kde něměla až skončila u sousedůna návštěvě bez zeptání a tam kde marodí jiné dítě a sice nahlásila, že to amina neví, ale nidko se nevzrušoval mi písnout. tak dsotala večer vylágoš. dnes odjíždí k dědovi a zítra nejde do školy. tak jsme pí uč psala ať jí pěkně naloží úkolů plnou hromadu. 😀

hasleerka
26. bře 2009

nás je v triede 18 ... a k tomu čítaniu, ja už som to vzdala ... v pondelok jej kážem čítať článok, no hrôza, najprv potichu po písmenku, potom nahlas ako z chlpatej deky, tak som tým praskla, že beda ked doniesie prasa ... a ona si donesie včeličku ... tak teraz neviem či si robí zo mna doma srandu, že zle číta, alebo to fakt majú tak pomaly čítať, alebo neviem ... rada by som ju videla v tej škole

maruschka
26. bře 2009

hasleerka, robí si srandu..Toto isté robí tá moja krčica..Keď sa má naučiť niečo naspamäť alebo prečítať, tak tiež-nevie, povie iné slovo, ako je tam napísané, seká, prečíta úplne inakšiu vetu...Keď som v stave asi tak 50 sekúnd pred rozsiahlym infarktom myokardu od nervov, tak to behom 20 sekúnd zo seba vysype naspamäť úplne bez chyby..Jednoducho si myslí, že to je ohromná zábava ma naťahovať a oberať ma o čas...Ja ju nechápem, lebo fakt som niekedy v stave jej jednu vyťať za to-neviem, prečo riskuje-to je asi najnovší adrenalínový šport u prvákov... 😎 😎 A tiež, vždy donesie výborné hodnotenie-ale doma by som jej za to dala čerticu..

martinka79
27. bře 2009

krásné ráno, maminy děkuji za přijemné porbuzení, já se tak krásně nasmála jak to maruška i hasleerka popisuje. 😀 Viděla jsem zcela úplně naši Nikol taky mě šroubuje do obrátek a já nevím zda vyskočit či raději zůstat ještě v klidu. 😠

marianka8004
27. bře 2009

ahojte.no to iste mame s čitanim aj my. 😝 doma nevie,popismenku si prečita a povie nič mi z toho nevychadza.ale ona to vie.a ked sa jej pitam,ako čitala v škole,tak ,že dobre.nrviem,lebo ich ani neznamkuju,ani pečiatky nedostavaju 😢 ,takže nič neviem.a rodičovske sme mali v septembri.o chvilu je koniec roka a ja o ničom neviem.

andrysek2
27. bře 2009

ahojik jo a od pristiho tydne budou chodit misto telocviku do bazenu plavat 😅 😅 tez u vas deti plavat 😅