Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

katka76
8. dub 2008

no to teda leti, hej. dnes si bral kubko do skoly dres, lebo ked citaju nejaky clanok, tak si k nemu zakazdym zahraju divadielko. (futbalovy zapas - dres, o medovnikovom domceku - pernik, zvieratka v zoo - plysaky...)

pacna
8. dub 2008

katka tak to maju super.nasi dnes pisali x a je napisane take všeliake ale to je malo použivane pismenko. 😀

dadulka19
8. dub 2008

ahojte,veru sa to kráti 😒 ...Lucka mi doniesla dnes papier zo školy,že treba už napísať prihlášku do družiny na budúci rok 😖 .. 😀

pacna
9. dub 2008

Dominika včera pisali xa a dnes rano mi povedala ako je rada že už nebudu mat žiadne pismenka a už budu len čitat a čitat. 🙂

verulka
9. dub 2008

Mna caka dnes opat double rodicko, tak som zvedava...baby, vasi prvaci idu do SvP? Lebo dcera oni boli, ale teraz mi nokto nic nehovori- ja by som chcela aby sli, je to pre tie deti super...

pacna
9. dub 2008

verulka čo to je? 😀

vka
9. dub 2008

Myslim že verulka ma na mysli školu v prirode aj podla mna je to super susedina dcera idu koncom aprila ale u nas v škole som o tom nepočula
V školke mali isť ale stalo to kolo 2000sk tak sa nahlasilo malo deti predsa je to riadna čiastka 😒
Naša chce isť v lete do tabora ale zberame sa na dovolenku takže len tak 3500 až 4000sk jej dať za tabor k tomu nejake vreckove sladkosti a aj niečo na oblečko ....je dost vela takže si ešte počaka

katka76
10. dub 2008

ahoj, kubko idu do SvP koncom maja. uz sa nevie dockat. je to aj taka predpriprava, lebo si vymyslel letny tabor - trocha samostatnosti mu prospeje, i ked mam niekedy obavy, ze ci este nie je maly

dadulka19
10. dub 2008

ahojte,no naši neplánujú SvP 😖 ,len nejaké jednodňové výlety po okolí busom 😀

pacna
10. dub 2008

sestra hovorila, že ich škola by mala isť do Ciech ale ten kto nema pas nepojde.
tak sa mi to zda nespravodlive lebo nie každy ten pas ma. 😒

adriana1
10. dub 2008

stačí občanka a dítě mít napsané v občance ale větčinou to už nekontrolujou vůbec na hranicích

vka
10. dub 2008

Aj naše deti zo školy pojdu na konci školkeho roka na vylet pre deti 1 stupna su obmedzene na km to nam povedala učitelka ked bolo davnejšie rodičko

pacna
10. dub 2008

no ved obcianka ano ale oni idu same bez rodicov len s učitelkou.

maca793
12. dub 2008

tak máte pravdu, ani sme sa nenazdali, a je tu pomaly koniec roka a z naších prvákov budú druháci. naši už vedia celú abecedu a rátajú do 20 berú slovné úlohy a neviem čo ešte.

pacna
14. dub 2008

Dominika dnes doniesla čitanku tak zas bude čitat a čitať 😀 . Zajtra idu do divadla. 😎

verulka
14. dub 2008

pacna, co mate hviezdoslavov kubin? lebo aj nasi...no SvP sa este uvidi, som to na rodicku navrhla...U nas choda aj predskolaci, je to super. aj Radko ide orvy junovy tyzden...snad pojdu aj prvaci 😉

pacna
15. dub 2008

nie nemaju kubin. ja som to myslela tak, že ona je cely den zahrabana v knihach tak teraz ma novu tak bude v nej. 😀

verulka
15. dub 2008

ja som to mylsela, lebop nasa skola isli do kina kvoli kubinu, tak som myslela ze aj vasa 😉

pacna
15. dub 2008

boli na makovom zrniečku či tak neak a že tam puštali taky plyn a straaašne smrdel 😀 🙂

vka
16. dub 2008

Verulka ty si ešte tu taška zbalena??????????????????????????????????????????????,
Ako držia sa vaše deti tak naša Dianka začala sopliť a celý večer je jej zima teplotu nema tak uvidime ako bude rano ☹ a tak som sa tešila že sa pekne držali pišem že držali lebo ked bude chora ona tak o 4-5 dni začne malý ☹ ☹ ☹

pacna
17. dub 2008

vka držte sa ja si musim zaklopať naša chora nebola davno 😉

dadulka19
17. dub 2008

ahojte 😉

no naša školáčka má zápal stredného ucha 😠 ,mala ho tiež zhruba mesiac a pol dozadu...V škole stále niekto soplí,teraz majú aj tie črevné virozy 😠 ...sa to nejak kopí...

verulka,termín sa Ti veru blíži 😉 ..tak veľa šťastia a zdravé bábätko 🙂

verulka
17. dub 2008

dakujem kocky 😉 aj ja mam doma ajku choru, nastastie chalani sa drzia...ma len virozu ale uz zajtra ideme na kontrolu...a potom uz aj rodit by som sla 😀

tomaskokat
19. dub 2008

Ahojte chcela by som sa vas opýtať či aj u vas robia také veľké halo okolo hodnotenia v druhej triede. Normálne sme museli hlasovať či deti budú hodnotené slovne a slniečkami alebo klasika známkami. Bolo to odôvodnené aby neutrpela detska psychika. V prvej triede slniečka -pochopím deti sú hravé ale v druhej? 😖

dadulka19
19. dub 2008

tomaskokat,no u nás sa teda také nič nedeje 😒

vka
21. dub 2008

AHOJ takže choroby su tu? ☹
My sme dnes už o 7 45h sedeli u zubarky cez vikend Dianke pod zubom strašne napuchlo a sčervenalo nejak ju to až tak nebolelo ale dnes sme šli tak vraj slabši zapal korena prevrtala jej a vytiekol hnis o 10dni na kontrolu 😒 ale držala sa statočne

pacna
21. dub 2008

tak aj naša Dominika začala sopliť a kašlať 😒
čo som to asi zariekla ☹

vka
21. dub 2008

Pacna to aj naša dosť často fuka nos no dufam že sa bude držať tuto nedelu idm na birmovku a zasa na buducu nedelu na 1 sv prijimanie a sukna musi byť...................

katka76
22. dub 2008

ahojte, tak aj my sme doma, adrenalin mi pomaly stupa, lebo sa s kubom stale vadim kvoli sniakaniu soplikov. samo, ze mu zatiekli, zacal divno kaslat, tak sme boli u dr. a sme na antib. nastastie je to len v hrdle a nie na prieduskach, prip. plucach

pacna
22. dub 2008

katka tak sa rychlo uzdravte 🙂 🙂 🙂