Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

pacna
13. říj 2007

nasa piše perom už asi 3 tyždne.a može byt aj keramicke pero?v utorok idem prvy krat na rodičko tak som zvedava 🙂 😀

maca793
13. říj 2007

pacna
keramickým môžu písať len ľaváci, pravákom doporučujú len plniace. 😝

vavka33
14. říj 2007

Keramickym sa nema pisat,dieta s tym nevie,ani lavakom by som ho nedavala,pre lavakov su plniace pera,alebo tie tornada,co ich stale spominam,tie su vhodne aj pre lavakov,je to take nieco ako keramicke,ze nerozmazava,len je take akoby maksie na pisanie,keramicke je moc tenulinke a tvrde-myslim tu spicku,co pise,neda sa to dobre vysvetlit.Myslim toto,lebo su aj plniace a tie nie.
http://www.logbal.cz/hracky/vyrobky/8595013623480/

pacna
14. říj 2007

lebo minuli rok suseda sa pytala ucitelky a oni mohli pisat keramickym.nasa mala prve dni prsty modre lebo ho držala nizko ale už je to ok. 😀

pacna
15. říj 2007

baby no dnes to bolo niečo rano vsade bielo bol mraz a dominika povedala že ona tam teda nejde ale postrčila som ju z dveri tak isla. 😖 😀

adriana111
15. říj 2007

ahojte 🙂
dlhsie som sa tu neukazala, ale akosi nic nestiham ☹ ale poctivo som si docitala vsetko popisane. vidim, ze niektore deticky maju zo skoly uz aj negativne zazitky... je to smutne, ze hned na zaciatku skoly sa musia stretat s takymto niecim,moze ich to odradit. my nastastie nic podobne riesit nemusime.
v skole uz Natalka tiez pise perom, Tornadom, ani som neuvazovala o inom. toto sa dobre drzi a nie je ani take drahe a hlavne jej sa s nim dobre pise. uz pisali a, m, ulohu mali slovo "mama". sme sa natrapili, kym pochopila spajanie pismeniek do slova. cita uz aj dlhe slova, princip citania pochopila hned, ako zacali slabikovat a teraz precita uz vsetko. ved uz aj doniesla dve pochvaly za citanie. dnes by mali zacat "e" a v matike "2". minuly tyzden mali vo stvrtok branne a v piatok riaditelske volno, pretoze skola oslavovala 40. vyrocie. takze sme mali predlzeny vikend a dnes sa jej moc vstavat nechcelo. a este ta zima - brrr.
a este k poznamkam. neviem, aka to je ucitelka, ale podla mna je hlupost davat prvacikom poznamky. oni su este hravi zo skolky, treba im trpezlivo vysvetlit, ze pravidla v skole su ine, nez v skolke, nie hned davat poznamky.

vavka33
17. říj 2007

Kde ste prvacence? 😀

pacna
17. říj 2007

ahoj akosi to tu riedne co mate nove? 🙂

vavka33
17. říj 2007

My sme dobrali O,o 😀

pacna
17. říj 2007

nasi uz citaju ma,me,mi,mo,mu a su pri cisle 5.a vcera bolo rodicko bolo nas tam sedem. 😅

vavka33
17. říj 2007

typicke-hojna ucast 😅

pacna
17. říj 2007

nic moc sa nehovorilo par dobrych rad ale dominika chcela az idem.tak som sla 😀

vavka33
17. říj 2007

vzorna si ty maminka a poslusna 😀

pacna
17. říj 2007

dakujem no ked mi povedala ze "a ak tam pojdu vsetky mamy a ty nie?"aspon som na chvilu vypadla. 😝

dadulka19
17. říj 2007

ahojte 🙂
...no baby,v škole majú vši!!!Zatiaľ sa ale do Luckonej triedy nenasťahovali.. 😉
Dnes brali číslo 3 a zajtra už začínajú písanku dvojku ma,me,..... 😉

vavka33
17. říj 2007

vsi-to je normalne 😅

dadulka19
17. říj 2007

pacna,to ste mali už druhé rodičko? 😀

pacna
17. říj 2007

nie iba prve rodicovske 🙂 sestra hovorila ze najstarsi u nich v skole ma kiahne. 😕

dadulka19
17. říj 2007

tak u nás rodičko dopadlo s účasťou dobre.Neboli len dvaja... 😉
..kiahne by som brala,ale tak za rok,kým mimi podrastie.. 😉 Lucku som dávala už 3krát nakaziť a nič 😝 ,aspoň by to mala za sebou...

pacna
17. říj 2007

ako nakazit nechapem. 😅

dadulka19
17. říj 2007

no k deťom,čo mali kiahne....ale to funguje len na začiatku choroby,potom je to už nechytľavé 😝

pacna
17. říj 2007

ahaaa.lutujem sestru lebo ona ma styri a trosku neschopneho manzela tak je skoro na vsetko sama a ma tretiaka, prvacku skolkara a mojho milacika rocne krsniatko 🙂

dadulka19
17. říj 2007

fuu,tak to má môj obdiv 🙂 ...si neviem predstaviť tie rána,ked treba do školy,škôlky..... 😉

pacna
17. říj 2007

no to ani v tej najnajnaj fantazii ja som tam bola raz rano a stacilo mi.ta prvacka si hocico na seba neda,tretik je pomaly a skolkar chodi urazeny a dokaze sestre aj vynadat.no chuda ale .... 😔

dadulka19
17. říj 2007

ja by som štyri deti nezvládla 😀 ,aj keby som chcela viac detí....ale netrúfam si... 😒

pacna
17. říj 2007

vies ona ma toho tiez dost ale jej podareny manzel povedals usmevom na tvari ze on by sa nebranil ani piatemu!!!!!!!!!my sme skoro spadli na zadok.je zodpovedny? 😠

dadulka19
17. říj 2007

bože,takých chlapov neznášam.... 😠
..ked mi kamoška porodila,boli sme pozrieť mimi a jej podarený muž hovorí:do roka bude dalšie.A ona,no určite!!!!A on:no čo,ved to vraj zuby bolia viac ako pôrod!!...som pozerala s otvorenou pusou,debílek 😠

pacna
17. říj 2007

no to su ti chlapi moj taky nieje. ahojkaj idem uz zalahnut lebo tu moju prvacku nezobudim dobru nocku 🙂

verulka
17. říj 2007

Baby, vela deti sa da zvladnut,no je vyborne ich mat s normalnym chlapom 😉 Ja som vzdy vedela, ze chcem mat vela deti a doteraz som nemala akosi cas riesit, ci si trufam alebo nie 😀
My rano chodime skola, skolka robota...rana su uz ale v systeme 😉
my sme uplne ok, piseme o 106- nakoniec sme zatial ostali pri plniacom pere. Same pochvaly a tak. Uz je to zabehnuty skolak. Teraz mal narodky, tak bol dolezity 😀 a vsi nas zatial obchadzaju, no min. sk. rok sme si uzili zabavy 😖

dadulka19
17. říj 2007

pacna,dobrú nocku 🙂