Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
17. bře 2008

Pacna,drim palceky 😉
Verulka,ty uz za chvilu rodis,ale to leti.ako sa citis?

vka
17. bře 2008

Pacna držim palce 😨 😨 neh všetko dopadne dobre

pacna
17. bře 2008

babky diky 🙂

dadulka19
17. bře 2008

pacna,ale 😕 ,tak sa drž 😉

pacna
17. bře 2008

včera som volala p.uč nech poznači Dominike čo si ma spraviť ked nebude v škole a pisanie 6stran a matika 4strany.tak ma čo robiť.
dadulka dakujem 😉

verulka
19. bře 2008

pacna, tak to drzim palce...viamka, no blizi sa mi to. Citim sa dost nemotorne a hlavne akosi unavene posledne dni..
vcera moji skolaci vyhrali ajdruhe kolo europskej hviezdicky 😵 tentokrat prezentovali Belgicko 😎 joooj aka som na nich hrda 😀

vka
21. bře 2008

veri maš byť na čo 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ;-
Požehnanu Velku Noc 😉 😉 😉 malo vody.................................. 😔

maca793
22. bře 2008

ahojte, nebola som tu dlhšie ako sa máte? naši dostali nový šlabikár, vedia celú abecedu a rátajú do 20. neviem,č o budú robiť do júna. teraz po veľkej noci pôjdu do školy v prírode, takže budem mať pokoj týždeň. nebudú sa hádať.

mixka
22. bře 2008

jeeej maci, vsetko naj naj tvojim kockam k narodkam 😵

maca793
22. bře 2008

díky som rada 😵

pacna
27. bře 2008

ahoj zienky tak ako sa mavate? naši už pišu aj čitaju ô. zajtra maju volno.
vela trpezlivosti všetkym p. učitelkam 😀

vka
27. bře 2008

Aj naše deti maju zajtra volno nše pišu ť
Všetko naj učitelkam učitelom vela DOBRýCH DETí

katka76
28. bře 2008

ahojte, nasi su tiez na ô, uz im chyba len par pismen. jakub vsak uz cita vsetky, momentalne robime 3 certifikat v poradi, citanie-pisanie
ozaj, aj vase sa vedia neskutocne sismat? on ked sa niekedy zabudne, tak pise jedno slovo vecnost, takze som zacala so stopovanim 😒

pacna
31. bře 2008

ahoj kočky tak to vyzera že tu za chvilu nikto nebude vonku je nadherne.
my tiež hned bežime vonku. 😀 😀 😀

vka
31. bře 2008

No veru aj človek s tym krajšim počasim odlenivel 😉 😉 😉 😉 naši tiež ked dojdu zo školy škôlky sa zberaju na bicykle ved konečne sa bude dať byť aj vonku lebo dnu boli znudene a v poslednom čase tak do seba zabrdali .... 😒

No čitam že vaše deti su na ô no to pismeno je u našich v nedohladne ô je na konci a kym tam naši dojdu ......alebo žeby mali ine pisanky???,, no
tak krasny slnečný dnik všetkým pa 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

pacna
1. dub 2008

no našim zostava ŕ, ĺ, ou a x a koniec druheho šlabikara.
včera mali akosi teplo v triede tak dnes pytala Dominika kratky rukav 😎 😎 😎 no rano bol mraz 😖

vka
1. dub 2008

Aj u nas bolo rano o dosť chladnejšie ako včera aj tak je aprilove počasie vrtkave ale čo hlavne že je už o čosi teplejšie lebo to obliekanie ma raz privedie niekam 😒

katka76
1. dub 2008

tak my sme sli dnes pre zmenu do skoly v pyzame - ze 1. april, no ale kedze bolo chladno, na pyzamo som mu normalne natiahla rifle a pulak. som zvedava, ako to dnes teda prebiehalo, lebo ani desiatu si nemali doniest. stale nieco "vymyslaju" - aspon maju deti zabavu a nie nejaky stereotyp.
vcera ani neboli na sk. dvore a telocvicnu momentalne dezinfikuju, nakolko v nej boli umiestneni pezinski glejovkari, kt. zhorela chatrc.

vka
2. dub 2008

Tak naša ide spievať na slavika zatial maju iba vyber v triednych kolach som zvedava ako uspeje 😖 dosť sa jej v jednej piesni miešaju slohy ale čim viac sa učime tym viac sa to pletie 😖

dckami
2. dub 2008

ahoj holky,
v září mi jde dcerka do školy, ráda bych se zeptala, jakou vybrat školní tašku či batoh. S jakým iznačkami máte dobré zkušenosti??? Dívala jsem se po taškách firem Herlitz, Hama, Topgal, Donau, Lego, ale nevím, dle čeho vybírat co se týká velikosti.
Poradíte někdo 😉

pacna
3. dub 2008

ahoj dckami my sme vyberali spolu ktora dobre sadla. znacku neviem ale je to skor ruksak lebo ona je chuda a aktovka je širšia.ma tri zipsy a je nepremokava. 😀

katka76
3. dub 2008

dckami, my mame od topgalu, je odlahcena, je to skor taky ruksak, ale s pevnym chrbtom i dnom, ma v sebe i plastenku a reflexne znaky. kubko patri k mensim a tensim detom, a s taskou je uplne spokojny. vyberali sme ju spolu.

vka
3. dub 2008

Naša ma značku cool ma všetko anatomicky tvarovane vysthy nepremokava kadejake vrecka je ozaj krasna ale dosť velka skor asi pre silnejšie a väčšie dievčatka v lete sa ju chystam predať a kupiť nejaky ruksak 😉

verulka
3. dub 2008

kati, dc, tasku chod kuúpovat s dcerkou, ale nechala by som to na leto- vtedy je najvacsi vyber. My sme nakoniec kupili donau a sme nadmieru spokojni...moji krpci su relativne drobni, takze som potrebovala hlavne lahku tasku. Na znacke nezalezi...pokial ma dobre popruhy a pevny chrbat. Aj tak ju znicia (teda aspon ti moji 😀 ) my sme nechceli velku, lebo v 1.-2.triede aj tak nemaju tych veicaz tak vela a zbytocne potom nosia blbosti...
vka, ako ste dopadli na sutazi?

vka
4. dub 2008

9 aprila maju vystúpenie v telocvični za ich triedu ide ona a ešte jedno dievča no som zvedava= a potom by mali mať suťaže školy medzi sebou tak uvidime ked jednu piesen dosť falšuje hlavne refren možno s klavirom jej to ide lepšie ,No u nas škarede počasie fuči vietor ech kedy pride konečne teplo 😒

pacna
4. dub 2008

no tak my už len x a hotovoooo.koniec abecedy. 🙂

vka
8. dub 2008

Naši teraz čitaju mäkke slabiky de te ne le

dadulka19
8. dub 2008

ahojte ♥

naši sú na ô 😉

vka
8. dub 2008

Krasny dnik všetkým 😎 😎 😎

pacna
8. dub 2008

ahoj tak ako sa mavate?
ešte dva mesiace aj čosi a koniec prvakom.
ale to leti že? 🙂