Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
22. dub 2008

Ahojte my mame v štvrtok rodičko som zvedava čo bude teraz pišeme f

pacna
24. dub 2008

ahojte tak ako sa mavate? 😀

dadulka19
24. dub 2008

ahojte,tak mi už máme čítanku 😉 ..veľmi rýchlo preleteli tú abecedu 🙂 ,ale to je teraz vo väčšine škôl tak 😖 .Hlavne,že deti stíhajú 🙂

vka
28. dub 2008

My sme ešte na čitankovu časť nedošli Diankina triedna sa v sobotu vydava tak moja je v euforii lebo chce jej niečo kupiť ale musim sa pochvaliť včera bola u nas suťaž mini playback show kde deti tancovali a akože spievali z 90 uťažiacich vyhrala moja dcerka 1 miesto ona bola akože spevačka a 6 dievčat tanečnice no bola som milo prekvapena ako to vedela a j sa k nim pripojiť no dokonala herečka som na nu velmi pyšna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulka19
28. dub 2008

vka,blahoželám 😉 ...si právom pyšná 😉

pacna
29. dub 2008

vka to ti verim že si pysna 😀 nemala si slzičky?
Dominike sa dala uč. naučiť taaaku velku basničku že ona je šikovna tak nech sa ju nauči. no mne sa to zda dosť vela. bude ju recitovat na den mamičiek.

vka
29. dub 2008

Pacna že slzičky?????Slzyskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Aj v našej triede porozdavala učitelka papieriky s basničkami ale niesu dlhe ......
Naši maju vystupenie 7 maja
Pacna tak napiš ako ste potom dopadli s basničkou 😉

pacna
29. dub 2008

už sa vidim ako budem potajme utierať oči 😅

vka
29. dub 2008

😀 😉 😉 😉

katka76
30. dub 2008

ahojte babule, tak kubko je konecne v skole, doma uz nevedel, co skor. taka choroba - ked sa neciti unaveny, nic ho neboli, buntosi od 6tej, von nemoze... 😖
samo, ze je hned aktivny, tak sa prihlasil, ze donesie do skoly babovku 😅 , maju zas nejaku aktivitu, takze vecer som este piekla.
no uz maju citanky, normos cudzi text na prvy sup precita plynulo, no zacal lajdacit pri odpisoch. tak sme zaviedli formu odmeny-trestu. za vcelicku dostane 1 Sk, za zajaca mu vezmen 3Sk, za slimaka 5Sk. no ide do SvP a tabora, tak nech ma na vreckove. som zvedava na to snazenie

dadulka19
30. dub 2008

katka,veru,máme to už veľkých školákov,čítajú jedna radosť 😉
naši idú 16.5.na výlet do Trnavy,ale učiteľka im zakázala v buse vracať 😕 to je fakt sila 😒

pacna
30. dub 2008

zakazala???? a to ako čo ked budu. nechapem 😅

vka
30. dub 2008

😀 😀 😀
naše deti idu do Lubovne na hrad a do skanzenu niekedy koncom maja sice tam sa zo školky nachodili ale čo už vraj maju podla roznych tried nejake obmedzenia v km 😒 ale Dianka sa teši ved vylet je vylet hlavne že vypadnu zo koly 😀

dadulka19
30. dub 2008

pacna,tiež nechápem 😠 ,veď bude ešte pred tým rodičko 😝 ...ja som ako malá grcala v aute a autobuse pravidelne 😀

vka
30. dub 2008

a možno to vracanie myslela v srande mojej tiež byva niekedy zle ale nadopujem ju cocolinom a bude 😉

maca793
30. dub 2008

ahojte, tak dnes moje odložili šlabikár nadobro, a začali viacej čítať z čítanky. písať budú už len do zošita, písanky tiež dosli 😀

vka
1. kvě 2008

maca pozeram tvoj profil tak ty maš dvjky prvačky waw ake to je vieš posudiť že ktora bude šikovnejšia????chodia spolu do jednej triedy????

verulka
2. kvě 2008

Cafte, no my sme v poode, ale momentalne fakt netusim co preberaju. Bol na sutazi v matike a strasne sa tesil..
Katka, nebojis sa, ze sa otoci proti tebe odmenovanie znamok peniazkami?
vka, gratulujem k sikovnicke 😉

vavka33
2. kvě 2008

Verulik gratulujem k nadhernemu syncekovi.a prajem vam vela zdravicka a mliecka 😉

katka76
2. kvě 2008

verul, bojim, ale zacali mi dochadzat sily, pochvaly a pokarhania sa minaju ucinku, aj vysvetlenie, ze sa uci nie pre nas, ale pre seba. on ma proste vzdy tolko protiargumentov, ze nestiham zatvarat usta (jaj mami, odpisy su len v prvaku, diktaty mi idu a aky som sikovny v matike...)

vka
2. kvě 2008

Verulka tak gratulujemmmmmmmmmmmmmmm k babetku nech vam robi velku radosť 🙂 🙂 🙂 🙂

dadulka19
2. kvě 2008

verulka,aj my gratulujeméééé 😉 ..veľa zdravíčka a mliečka prajeme 😉

vka
2. kvě 2008

Ty veruli kde si prišla k takemu tmavemu vlasačovi 😀 no je ozaj zlaty a ako sa s Ajkou podoba 😀

Chcelo sa vašim deťom vstavať do školy či mate volno?,,

maca793
2. kvě 2008

wka
je to nednoduché, Simonka je síce pomalejšia a dôslednejšia ako Maťka. Maťka vie čítať od škôlky, takže s ňou problém nie je.
Obidve sú strašne šikovné, ale viac Maťka je aj výtvarne nadaná.
Pred školou som si myslela, že bude lepšia SIska, ale všetko sa to otočilo.
Našťastie sú tak vycvičené, že hneĎ ako prídu zo školy, si napíšu úlohy a idú von.. V piatok si robia úlohy tiež, aby v nedeľu nemuseli dopisovať a tak mali viacej času na hranie a behanie po vonku.

vka
2. kvě 2008

No mate to doma vesele 🙂
ja by som si to tiež hcela vyskušať aspon na 2-3 dni ake je to mať dvojičky 😵 nepožičiaš 😉 😀 😀 😀 😀
pekný vikend všetkým pa

maca793
3. kvě 2008

vka
požičiam a veľmi rada 😀
určite by si miich vrátila o 2 hodiny 😀

vka
4. kvě 2008

😀 😀

maca793
6. kvě 2008

vka
tak daj potom vedieť, kedy 😀

vka
6. kvě 2008

V stredu maju naše deti vystupenie pre mamičky no zaroven aj pre oteckov hraju rozpravku o pampušikovi Dianka je liška .....idem po nu lebo ide na hudobnu pa

verulka
7. kvě 2008

cafte, dakujeme za gratulacie 🙂 vka, no konecne sa nam zadarilo jedno aj na tatina 😉 tak som spokojna a uz sa nemusime dalej rozmnozovat 😀