Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
23. čer 2008

Ja davam Dianke kvet takisto aj pre učitelku na hudobnu a do družiny za kvet daš kolo 100sk a za nejaky darček no neviem každy ma nejaký iny vkus a žeby som kupila niečo čo sa jej nebude pačiť???? 😒 vkusne veci su drahšie .....toť môj nazor ...

Junovka kvet by som určite dala ... 🙂

dadulka19
23. čer 2008

ahojte,ani mne sa kvety nezdajú vhodné,resp.učiteľky asi viac poteší niečo,čo deti samé vyrobia.

vavka33
23. čer 2008

ahojte,tak mame tu posledny tyzden nasich prvaceniec.Vanes dnes doniesla ucebnice do druhej triedy a vytvarnu a telesnu a proste vsetko, dni sa budu len besnit 😀

vka
23. čer 2008

Naši idu v stredu na kupko zajtra maju doniesť len šlabikar ešte tam maju zopar stran dosť boli pozadu 😒

sasenka
23. čer 2008

Ja posielam nejakú dobru menšiu bombonierku, kvetov dostane dosť.
Ja ked som učila, moji boli tak zvyknutí, že sa poskladali a dali mi urobiť jednu velku kyticu za triedu 🙂 to bolo lepšie ako nejakých 30 kvietkov po jednom a pre nich lacnejšie (sa im stačilo poskladať po 20-30,-)

sasenka
23. čer 2008

Naši už sa učia iba do 10:30 každy deň a nosia si šlabikare, aj matiku. Neviem, čo ich tiež niekem ešte nevezmú 😒 😢 Aj tak už nič nedobehnú ani sa nenaučia 😕

vka
24. čer 2008

Saši a kam cestujete na dovču ??

Dianka dnes brala do školy kabelku s čačkami a každe rano sa vypytuje kolko ešte dni ostava som prekvapena že prve 2 tyždne prazdnin škola organizuje dnove vylety na ktore sa môže prihlasiť maju tam vylet do demenovskej jaskyne tak hadam ju pustim nech sa nenudi doma 😎

sasenka
24. čer 2008

to je potom niečo ako denny tabor, no u nas nič take nie je, asi preto, že v budove školy je aj CVČ, tak to nechávajú na nich.
Heni dnes doniesla 2.-cke knižky, musime kupiť obaly, a uložiť to do skrinky.
Dnes ma poslednú hud. teoriu, tak ešte tam pojdeme.
A ideme do Chorvátska na ostrov Krk, ja som si predstavovala neskorší termín, v auguste, že Alex by bol zasa starší, ale toto nam ponukli z CK, že Heni neplatí do 7 rokov, tak stíhame do jej 7.-ich narodenín (bude mať 7.7.). potom by nas to vyšlo o hadam 10.000,- drahšie, tak to je velky rozdiel 😉

vka
24. čer 2008

🙂 🙂 🙂

pacna
25. čer 2008

Dominika dnes do školy nešla uč. povedala že nemusi tak je doma 🙂
zajtra idu čistiť lavice 🙂

sasenka
25. čer 2008

aj naši, vyčistia lavice a pojdu na dvor 🙂

dadulka19
26. čer 2008

ahojte,
aj naši dnes čistia lavice 😉

vka
26. čer 2008

Naši nečistia lebo na druhý rok budu mať nove budu 2A aj triedna ostava

pacna
26. čer 2008

nasa dnes doniesla všetko domov vytvarnu, telesnu aj kvet no mala toho dost 😖 🙂
aj našim triedna ostava aj 1.B 🙂

vavka33
26. čer 2008

Pacna,nasa to vsetko terigala domov v pondelok
Aj vanes ostava triedna.
Vcera tatko kupil taky mily kvitnuci kvietok v kvetinaci a ja dnes cokoladku-tak zajtra to vanes da p.ucitelke-to je este k tomu,co ste sa bavili nedavno 😉

sasenka
26. čer 2008

Našim to davali domov postupne, jeden deň VV, druhy deň TV, a kvet sme nedavali.

vka
26. čer 2008

Dianka dnes tiež doniesla hyg vrecuško kresby ......
Kvet davame zajtra okrem toho kupujem kavu a čokoladu pre triednu deťom lizanky. lebo v pondelok ma Dianka narodky tak to zajtra da 🙂 🙂 🙂

sasenka
26. čer 2008

jejda na to som zabudla, aj Heni bude mať cez prazdniny narodky 😔

vavka33
27. čer 2008

Tak mile prvacence,prajem vam krasny posledny dnik v 1.triede a nech vas vysvedcenie potesi a motivuje do 2.triedy.
😵

pacna
27. čer 2008

tak tak vavka a je na tebe založit temu pre našich druhakov 😀 😀

konečne viem ktora to je ta Staškovanova poznam ju len z videnia. 🙂

vavka33
27. čer 2008

Ak ju uvidis,pozdravuj ju 😉
Temu zalozime,ale dnes nie,este su to nase prvacence 😀

dadulka19
27. čer 2008

jáj,veru,dnes to končíme...som mala normál slzy v očiach,keď som ráno malú do školy vyprevádzala 😝

sasenka
27. čer 2008

tak a je to tu, vštkym detičkám- prváčikom prajeme krásne vysvedčenie a ešte krajšie 1. školské prázdniny 🙂

katka76
27. čer 2008

tak sme doma s vysvedcenim, slzy som mala na kraji, ked maleho hodnotili ako naj ziaka triedy a bolo mi luto, ze som tolkokrat pochybovala o jeho schopnostiach

vka
27. čer 2008

No musim sa prikloniť k slzy na krajičku mamičkam Dianka ukončila 1 ročnik s velmi dobrými vysledkami takisto bola hodnotena ako naj žiačka čiže dostala pochvalu trienou učitelkou a takisto diplom navyše k tomu 50 sk zlavu na nakup v Spolku sv Vojtecha kedže chodi na cirkevnu školu a tričko to priniesla skôr som hrda že mam tak šikovnu dcerku za vysvedčko si vybrala bedminton skočime aj do cukrarne ale to už aj s malým aby sa mu nekrivotilo...

Všetkým prvačencom gratulujem za skvelé vysledky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

K R A S N E 😎 😎 😎 PRAZDNINY 😎 😎 😎 DRUHAčIKOVIA 😎 😎 😎

verulka
27. čer 2008

Cafte, tak my sme to nejako neprezivali...my totiz vysvedceniu neprikladame nejaky speci vyznam..sli sme vsetci na pizzu a bolo 😉 Risko bol pochvaleny, dostal aj oficialnu pochvalu riaditelom skoly az vzornu repre 😉 ajka detto...tak som zvedava, co nas caka na bud. rok...inak podla mna je 2.trieda dost nuda 🤐

dadulka19
27. čer 2008

no,prvý ročník úspešne ukončený 😉 ,ubehlo to veľmi rýchlo.....

všetkým detičkám prajem krásne prázdniny!!!!!!...ahojte,druháci!!! 😵

maca793
28. čer 2008

ahojte, tak konečne sú z naších prvákov druháci, bola som na ukončení a bolo to také dojímavé, že som sa ledva ubránila slzám. dostali po knižkách, diplomoch z krúžkov a dostali aj zošit s úlohami. do pravej strany si majú robiť matematiku, na ľavú slovenčinu a posledné 2 strany majú nakresliť obrázok z knižky, čo si prečítali. takže úlohy máme.
takže týmto pádom opúšťame túto tému a zakladáme od septembra novú, druháci 😉
doslali ste aj nejaký oznam vecí, ktoré budú potrebovať v druhom ročníku a dostávali aj knižky? lebo my nie.

katka76
28. čer 2008

kubko priniesol druhacku matiku, hudobnu, 2x citanku
potom i zoznam pomocok do 2. triedy

maca793
28. čer 2008

a čo to obsahovalo? síce mne chodia do súkromnej školy, takže rátam že dostanú nové knižky. možno.
je toho zo zoznamu veľa?