Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
3. zář 2007

ahojte, tak aj my to mame za sebou. Vsetko fjn, len Riska hnevalo, ze sa hned neucili 😀 tiez si sadol do 1.lavice, ale rovno ped katedru. Dotal cervenu maslicku. Uz sme boli nakupit par drobnosti a zajtra ficime naplno aj s druzinou...Inak aj v nasej triede bolo jedno veeelmi aktivne dievca a volalo sa Vaneska 😉 Evidentne bude nieco ako prava ruka pani ucitelky 😀
Tak hor sa do boja...drzim paste

bubaczik
3. zář 2007

no uz aj my sme prvaci..aj moj si sadol hned pod katedru 😀 no v nasej triede je dost aktivnych deti.. 😅 aj niektory rodicia ma privadzali do nemeho uzasu..no tesim sa na rodicovske..inak maly ma za spoluziaka prveho obcana SR v 21storoci 😀 no a mamicka to musela oznamit celej triede..ale hlavne,ze dieta bolo v roztiahnutej a vyblednutej mikine,strapate 😅 no my ideme do druziny az od buduceho pondelka,nechceli sme ho hned dat,aj ked som nazoru ze cim skor sa dieta zacleni,tym lepsie..a slabikar maly hned hodil do tasky 😖 no to bude ina sranda ako s dievcatami

vavka33
3. zář 2007

My do druziny nejdeme.
No dufam,ze Vanes nebude"prava ruka ucitelky",lebo ma s nej svihne.Nech si pekne robi co ma,aj ked v triede prvej romskych spoluobcanov toho asi moc robit nebudu.Lutujem tu ucitelku,snad to nebudu pocitovat aj nase deti.Psychologicka mi odporucala dat malu do dake spec.triedy pre nadane deti,ale ja nechcem,je to na nich dost aj tak a nie este ucivo navyse.Ja ju doma zamestnam,ak sa jej bude malit 😉

dadulka19
4. zář 2007

ahojte,tak náš včerajší prvý deň v škole dopadol dobre 🙂 .Lucka dostala modrú mašličku,učiteľka vyzerá byť milá... 🙂
A dnes už vyrazila aj s taškou do školy,majú 4 hodiny a mali by sa už čo to učiť.....no a potom družina... 🙂 som vééľmi zvedaváááááá,čo bude dnes hovoriť,lebo včera bola nadšená a hrdá 🙂
..inak ale,je mi nejak smutno bez nej 😢 ...

vavka33
4. zář 2007

Vanes dnes dostala do slabikara prvu vcielku-taka je na seba pysna. 😵 a aj ja na nu 😉
ja som ju nedala do druziny prave preto,ze by mi tu bez nej bolo smutno.a ked som doma,naco bude niekde zbytocne zabijat cas.viem co sa robi v druzinach-nic moc,tak tam chodit nebude 😉

pacna
4. zář 2007

nasi sa dnes este neucili mali volnejsie ale zajtra uz ano.Dominika sa strasne tesi a chcela by tam zostat dlhsie.dufam ze jej to ostane.maju super pani ucitelku. 🙂

vavka33
4. zář 2007

si priamo z cadce?uci tam moja spoluziacka z VS,ale neviem kde,mozno aj tam,kde chodi Dominika.
vola sa Staskovanova

pacna
4. zář 2007

zda sa mi ze ona uci na Zarci a tam chodi moja neter a uci ju je druhacka ale neviem to isto lebo mi to brat tak rychlo povedal.

vavka33
4. zář 2007

Ano tusim tam,hovori mi ten nazov nieco. 😉

pacna
6. zář 2007

je tak dnes som bola s neterou a hovorila ze je velmi dobra ich pani ucitelka takze je to na zarci

vavka33
7. zář 2007

😉 Majka je dobry clovek,takze urcite aj pani ucitelka 😉

barja
7. zář 2007

Ahojte kočky, tak prvý týždeň je pomaly za nami, ale chcela som sa spýtať či je to aj u vás, nemáme síce ešte rozvrh hodín , ale učitelka nám povedala, že budú mávať 4x do týždňa vyučovanie až do pol druhej!!! Nejako vela, nie? Prváci!!! Akože budú sa učiť 4 hodiny potom majú hodinu na obed a potom majú ešte jednu vyučovaciu hodinu. Zdá sa mi to dosť dlho.

vka
7. zář 2007

ahoj moja dcera ma3x do týždna 5hod a 2x 4 hodiny do družiny nechodi zatial nepracujem a aspon sa jej povenujem kym je naš drobec v školke inač sa už učia podla rozvrhu od stredy a pišu nejake kruhy a zprvouky tiež už mala domacu v škole sa jej velmi pači no ako to bude pokračovať uvidime 😨

vavka33
7. zář 2007

nasa uz ma rozvrh od prveho dna,ma kazdy den vyucko do 11tej a jeden den je nabozenstvo,cize do 12tej.
prvaci by sa nemali ucit do pol druhej,ucim ich 10rokov a vzdy sme robili rozvrh tak,aby do tej 12tej skoncili,aj to im vychadza len jedna piata hodina,tak neviem,preco sa ucia tak dlho,divne,treba sa na to opytat na zdruzeni.su urcite podmienky,nariadenia a hlavne potreby a moznosti tych 6rocnych ziacikov.maju problem vydrzat tie 4hodiny a nie este poobede.

barja
7. zář 2007

No veď ani ja som ho najprv nezapísala ani do družiny ani na obedy keď som doma na materskej, ale takto, keď všetky deti pojdu na obed a potom budú mať ešte jednu vyuč. hodinu, tak som aj jeho prihlásila, aby nebol ako taký chudáčik, že na nich len kuká ako oni jedia.
My sme zatial ešte nemali žiadne domáce ulohy, ale že oddnes im to už začne.
Inak čo sa týka písania, tak v tom je naša najvačšia "slabina" - to je proste hrozné- ako kocúr 😀

barja
7. zář 2007

ja som sa na to pýtala, a bolo mi povedané, že družinárkam potom nevychádzajú hodiny čičo. tak preto. Ale furt to nechápem 😖

vavka33
7. zář 2007

My piseme ulohy kazdy den 😉
Aj vanes tak vychadzala jedna hodina,ze obed a potom,ale bola to etika,tak som to zmenila na nabozenstvo,ta bola hned piata.nestihala by som po nu utekat,potom ju tam zas vodit a zas po nu a koli jednej hoine som ju nechcela prihlasovat do druzny a na obed.
inak mozes mu dat obed len ten jeden den,hm

pacna
7. zář 2007

ahoj my mame az dnes rozvrh ale este sa bude menit.maju 4xpo 5hodin a jeden krat 4hodiny tiez sa mi to zda privela.no neviem ako to bude.

vavka33
7. zář 2007

ale to co sa tam ucia?Maju asi aj anglictinu,ze?Lebo prvaci maju tyzdenne len 21hodin,to je 4krat 4hod.a raz 5.Jedine aj maju jazyk,tak su to plus tri hodiny tyzdenne 😉

pacna
7. zář 2007

este nemaju pisanu anglictinu a ma tam TH neviete co to znamena?ved aj mne sa to zda prehnane lebo minuly rok chodili prvaci skor. 😒

vavka33
7. zář 2007

triednicka hodina,ale tu prvaci osobitne nemavaju,ta je vramci vyucka

pacna
7. zář 2007

dakujem lebo mna nic nenapadalo co to je. 🙂 ona ju ma napisanu ako poslednu piatu.

verulka
7. zář 2007

caute, tzak sa hlasim. My mame 4vcielky a 3pochvaly za obed. Risko je nadseny a spokojny.Rozvrh: Po, Ut, Stvrtok maju 4 hodiny potom obed a siestu= koncia o pol2. Ale aj ajka to tak mala. Maju 2 angliny tyzdenne.
Vavka, aj nas posielalli na vselijake skoly, ale ja som nehcela a budeme riesit veci inym sposobom- uvidi sa za pochodu.

vavka33
8. zář 2007

Pacna nemas zac,je to moje povolanie 😉
Verulka,ste sikovniaci 😉

vka
8. zář 2007

tak moja dcerka ma 2 slniečka no a pochvala za obed tak tam byý prepadla aj učitelka vravi že nechva skoro plne taniere nič nezje a ja naivna som ju dala na obed aby jedla doma sa v jedle vrta ako mača no na desiatu som urobila radikalny koniec sladkostiam dostane rožok a ovocie 😠 z jej jedenia maju kucharku velku radosť ja krmim ich rodiny 😒 😒 😒 😒 😒

maca793
8. zář 2007

ahojte, aj my to máme už za sebou. zbytočne som sa stresovala. dopadlo to fajn. myslela som si, že budem "buliť", ako inokedy, ale nie. všetko som to brala tak, ako ide život a povinosti našich najmenších.
deťom sa v škole strašne páči a na škôlku si už ani nespomenú. 😉

pacna
8. zář 2007

nasa ma tiez vcelicky a je na ne pysna aj ja.len prisiel oco domov a uz mu ich ukazovala.dnes jej povedal, ze pani ucitelka volala že není v škole a Dominika mu povedala že:tatino ved dnes sa nejde si ma chcel nachytať že? Bola zlata. 😀 😀

maca793
8. zář 2007

to je 😀
aj moje deti sa dnes chystali do školy. sú ako zmagnetizované školou. 😝
potom zistili, keď zapli TV, že je sobota a do školy sa nejde. úlohy si už porobili v piatok, takže zajtra budú oddychovať a ak sa bude dať a bude pekne, tak pôjdu von sa troška vybahať, keďže tento týždeň bol upršaný a dosť studený. 😉

barja
10. zář 2007

Ahojte kočky, tak u nás to už prišlo. týždeň očarenia školou stačil. dnes ráno Majko rozlepil oči a začal plakať , že nechce ísť do školy 😀 My sme aj celú školku preplakali, tak dufam, že to tak nebude aj v škole. 😝

dadulka19
10. zář 2007

barja,no ja som tiež čakala,čo bude ráno,ale Lucka sa tešila...len majú hned dnes 6 hodín..sa mi to nepáči na prvákov,to je veľa... 😀 ..