Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

bzuco
3. zář 2008

no márnosť...to by som si asi rozmyslela, či by som malú dala do družiny, keby to stálo 330,-...

bardott
3. zář 2008

No veď práve ma to udivilo, že sa správala tá pani učiteľka tak prísne ..... práve by som od učiteľky čakala presne to isté ako u arabesky. To je prístup pedagóga. No v každom prípade malému vysvetlím, že musí robiť len to čo od neho pani učiteľka chce a nič naviac. A uvidíme ako bude.l

lucinda7
3. zář 2008

čaute 😵
Bardott,klidek,neboj,bude dobre 😝 a učke by som asi povedala nech ide na neho jemnejšie,že to myslel dobre len ona zle pochopila 😖

naši dnes tiež kreslili krúžky,potom mali nakresliť seba do šlabikára 😵

a vdružine sa mu strašne páčilo a bol nahnevaný že som prišla skoro/o 14.30/.....boli vonku....ved bolo dnes krásne,....
u nás stojí družina 200 sk mesačne a za obedy sme platili včera 551 sk myslím 😵

zajtra máme rodičko 😝

doniesť si majú už aj Moje prvé čiary 😵

petrahy
3. zář 2008

Ahojte tak aj my sme v pohode zvladli druzinu aj skolu malej sa nevedela pusa zastavit co stale rozpravala. Dnes prisla do skoly o pol osmej a bolo tam iba jedno dieta a skola zavreta iba brana do skoly bola otvorena ☹ u nas je rano strasny problem v skole skolnicka si chodi ako chce a deti cakaju na nu vonku pred skolou. Teraz je este teplo ale neviem ako to budem riesit v zime a ked bude prsat. Viac mi vyhovuje ked ju rano zavedie muz a ide na osmu do roboty.
druzina stala minuly rok 50sk a zdrazili ju na 100sk na mesiac a za obedy je 20sk

arabeska
3. zář 2008

verulka nasa druzina je drahsia.stoji 370sk 😲
hehe tak zdravim malickovu 😀 basket este trenuje?

verulka
3. zář 2008

jasne ze trenuje 😉 ale nastastie aj gymnastiku 😉 no ok, tak ste nas tromfli 😀
peta, no na toto je super ranna druzina.
Bzuco, je to dost, ale zase je to super pre deti, aj sa tam pohraju, utuzia kamaratstva, kruzky a akcie tiez nie su na zahodenie...no a v neposlednom rade, si tym "platim" za volny cas( cize len s 1 dietatom ) 😅 ja na druzinu nedam dopustit 😉
ja obedy netusim ,lebo som platili 1 spolocny sek a tam boli aj odratatne , co ti starsi nechodili na obedy v juni...

petrahy
4. zář 2008

verulka: byvam na dedine a tu ranna druzina nie je oni si myslia ze vsetci maju asi babky a dedov. V nasom pripade to tak nie je byvaju totiz inde ako my ☹ tam kde byvaju svokrovci by som dieta do skoly nedala je tam totiz viac romov ako bielych a nie som sice rasistka, ale az taku dobru povest tam nemaju. A moji rodicia sa pred dvoma rokmi odstahovali do rodneho mesta po 30rokoch. Takze mam smolu.
Uvidim ako to bude neskor mozno ju budem pustat samu ale to bude az o par mesiacov.....
Ozaj odkedy je vhodne dieta pustat same resp. s kamaradmi rano do skoly? Kdo ma skusenosti napiste

bzuco
4. zář 2008

petra...ja mám v pláne ju celý september odprevádzať do školy a od októbra by som ju už chcela púšťať s kamoškami....a možno bude sama chodiť aj z družiny domov...ale to ešte neviem na isto

lucinda7
4. zář 2008

my budeme vodiť celý rok kedže bývame dosť daleko od školy....
u nás z družiny samých nepustia 😝

bardott
4. zář 2008

Ahojte. No tak naši už prvé čiary robia a dokonca sme už mali aj domácu úlohu. S pani učiteľkou som sa dnes rozprávala, a s tými včerajšími kolieskami to nebolo celkom tak ako nám to Boris zreferoval. On za tie krúžky dostal včielku ale mu pani učiteľka len povedal, aby nabudúce naviac krúžky nekreslil. A jeho sa dotkla tá výčitka, asi. Tak sme v pohode. Ešte dostal včielku za básničku. Dnes som do školy stupala nabalená ako Ježiško: vrecko na telesnú, hygienické vrecko, výtvarná - vrecko, školská taška .... uff, majú toho naše deti dajako moc. Nezdá sa Vám?? A ešte mi kočky napíšte či aj vaše deti majú tak príšerne ťažké tašky. Dokopy tam v nej ani nič nemá a teda ťažká je dosť. Máme tašku topgal. Hm ?

bzuco
4. zář 2008

aj naša má dosť ťažkú tašku...a to tam nemá ani šlabikár ani PZ, na školu prišlo málo kusov, tak čakajú na doobjednané... len písanky niesla, vraj ich bude mať pani učiteľka u seba v triede....a má tam len prezuvky, perečník, desiatu a dosky na písanky...aj to tenšie

verulka
4. zář 2008

cafte, my sme dnes zaspali 😀 ale ja som viezla gymnazistku 1x do skoly a teda to bol stres 😅 taku som mala aj mala aj ja ritku stiahnutu...ale super to dopadlo.
ja som vyberala tasku podla vahy a velkosti, mame najmensieu aku sme nasli 😉 je v pohode...u nas sme dohodli s ucitelkou, ze prac. zosity si nechavaju v triede. moja ajka mala taky tazky slabikar (tvr.vazba), ze sme kupili radsej este jeden na doma 😉

bardott
4. zář 2008

Verulka aj ja som kupovala tašku podľa váhy lenže taká ktorá by bola primerane malá a ľahká sa mi zdala nelogická. Totiž nehodlala som kupovať školskú tašku na jeden rok.A vzhľadom nato, že druhé dieťatko nemáme ..... Dúfam, že mu vydrží aspom do 4 ročníka. No ale to som v ríši snov, že 4 ročník 😀 😀 😀 . Budem rada, keď prekonáme tento a potom ďalší .....
Borko si tiež necháva dajaké tie zošity a pastelky v škole ale aj tak sa mi zdá tá taška ťažká. No nič vydržíme. Verulka a teraz ti chodí do prvej Radko či Riško? Alebo nebodaj obaja naraz???? 😲

niuska
4. zář 2008

no baby tak konečne sa cítim ako hviezda 😀 naši maú družinu až do 17,30 😅 najlepšie na tom je, že keď bola v škôlke tak som si to odskákala v robote s tými skorými odchodmi a keďže som už na MD tak teraz si ju vyzdvihujem hneď na obed. Platíme 350,- Skk p.m. a ráno sú od 6,30. Pomôže jedine tlačiť na školu aby to posunula, i keď v škôlke som tlačila štyri roky a nevytlačila som nič 😒 😒 Tiež nechápem kde všetci tí rodičia pracujú... .
My ideme dnes písať prvé dve úlohy 🙂 dúfam, že si to užijeme.
Nini chodí tiež unavená 😎 to sa mi páči, šak oni sa nám zachvíľku otrkajú.
Baby s tým chystaním dvoch a viac detí, juuuuuj za chvíľu sa v tom plavím s vami 😝

lucinda7
4. zář 2008

čaute 😝
my sme mali dnes rodičko 😵 scucli nás zas o peniaze 😀 😀 😀 😀

a dostali sme rozvrh 😵
úlohy nebudú dostávať ešte asi týžden.....ale prvý mesiac fakt len máličko učka slúbila 😵

taška je ťažká aj tá naša....ale koho neni???? 😝

zajtra už máme doniesť aj kufrik na vytvarku s potrebami aj telesnú do skrinky..... 😝

a od konca septembra začnú chodiť na klzisko 😵

verulka
4. zář 2008

to uz ulohy? takych my budeme mat snad co najmenej 😀
bardott, no taku tasku si ani predstavit neviem...nam vydrzi 1,5 max 2r...potom sa uz aj zunuje a cheme vsetci inu 😉

arabeska
4. zář 2008

caute,u nas nastal 1 big problem 😔 z davida si spravil jeho o hlavu vyssi a asi o 15kg tazsi spoluziak boxovaci pitel 😠 😠 skoro som ho zabila! zajtra mam pokec z druzinarkou aby to poriesila z jeho rodicmi ak nepomoze budem to riesit s nimi ja a to bude teda ina debata.keby ste videli aky je dobity 😢 😢 on sa branil ale co mu je to pri takom obrovi platne?on bitku neznasa a vyhyba sa jej a teraz mi kvoli takemu somarovi nexce ist do skoly 😔
inak dnes dostal 4 peciatky 🙂

verulka
4. zář 2008

kokos ar 😕 to vazne??? pocuj, ak druzinarka nezaberie chod za riaditelom, to treba riesit...kokos, ja by som tiez vradzila 🤐

paska
4. zář 2008

ahojte tak my sa ešte neučíme len si kreslia a kecaju ani rozvrh ešte nemáme tak som zvedava kedy bude
no je to nemilé že kôli agresívnemu spolužiakovi nechce ísť do školy 😒 len ktovie aký budú rodičia ked chlapec je agresívny 😔

lucinda7
4. zář 2008

arabeska,že wau....to už u prvákov takéto beží???? 😕 😕 😕 😕 😕
no riešiť-a čo najskôr,lebo si bude "silák"len viac dovolovať 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jéééj,ja som zabudla,aj my sme dnes dostali 2 pečiatky 😝

petrahy
5. zář 2008

Ahojte tak dnes som isla s detmi ja da to teda zabrat jeden v kociku jeden do skolky a mala do skoly 😝 nastastie skola a skolka niesu od seba daleko a maly zajde hore sam len ho musim previest cez cestu, pockam pokym zajde do skolky a mozem ist mala zajde za skolsku branu a hura domov. Aj my sme vcera dostali peciatku 😀

arabeska
5. zář 2008

caute,
tak dnes som to riesila s pani ucitelkou tak dufam ze to pomoze ak nie tak pojdem za jeho rodicmi a poviem o tom malom bitkarovi aj na rodicku aby si davali aj ostatny rodicia baxa,podla vsetkeho to je nejaky maly grazel 😠 tak sa obavam ci zaberie to ze sa ucka alebo aj porozpravame s jeho rodicmi,ak to nepomoze pojdem za riaditelkou a asi budem zvazovat davidkov prestup na inu skolu ja si dieta sikanovat nenexam

bardott
5. zář 2008

Teda hrúza čo sa v dnešnej dobe deje na školách!!!!!! Neviem ara. či ten dohovor zaberie. Kiež by. Držím palce ale ak je niekto grázel a ak to ešte nedaj boh vidí aj doma ...... smutné. A na tvojom mieste by som zvažovala rovnako a ak máš kde, tak malého prelož ( ak sa nenájde iné riešenie) ☹
A baby teda mi sme už včera mali 3 domáce úlohy. Zo šlabikára, z matiky a z mojich čiar. Des, ale zvládli sme. Našťastie ide víkend. Papa
😀

arabeska
5. zář 2008

bardott,kokos ze ulohy,my este take nastastie nemame..
ja som len nestastna z toho lebo ta skola je super,davidko ma uzasnu ucitelku a paci sa mu tam a teraz kvli takemu debilovi ho mam prekladat?ja by osm bola najradsej keby prelozili jeho 😔 stale naivne dufam ze ten dohovor pomoze,nic ine mi nezostava 😔 😔

petrahy
5. zář 2008

arabeska: to je teda smutne ale skus cu by nemohli vyradit toho bitkara u nas v skole bolo jedno dievca velmi problematicke a rodicia sa stazovali a zo skoly ju vyradili a neprijali uz spät.
ak je skola dobra tak ju nemen skus este pockat mozno sa to obrati v tvoj prospech predsa nebudu chciet mat zle meno kvoli jednemu bitkarovi a ako velky a tazky je ten tvoj Davidko? Ja mam totiz Veronku dost malicku ale nastastie ju deti prijali medzi seba

arabeska
5. zář 2008

no som zvedava ze ako to cele dopadne 😔

petrahy,davidko ma 18kg a v cm som si veru neni ista ja som ho uz strasne davno nemerala 😅

petrahy
5. zář 2008

arabeska: Mala ma tiez 18kg a 113cm 🙂

blazula
5. zář 2008

no čaute maminy,
aj ja sa hlásim k Vám
Samko je už prváčik, družina ok, 100 Sk, škola ok - su ma v nedohľadne
zošity a ušebnice dostali v škole, obaly som kúpila už tretie - Samovi sa nezdali, vyhodil ich v škole do koša, že on to nebude každý deň odbaľovať. včera priniesol dve zrkadielka a chýbal šlabikár - kontaktovala som maminu spolusediaceho, všetko je ok, pobalili si čo našli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bardott
5. zář 2008

Vítame ťa blazula medzi nami. Len sa mi zdá, že to máte dajaké príliš ružové 😀 😀 😀
Náš malý má 118cm a 22,5kg. Myslela som si, že je strašne krpatý ale ako tak čítam rozmery vašich detí tak je to úplne normálne. 🙂 🙂
Už sa neviem dočkať koľko úloh bude mať malý na víkend. Súdiac podľa včerajška tak asi dosť. ☹ Papa

verulka
5. zář 2008

petra, viem o com hovoris 😉 i ked ja ich vozim autom, chalnov rano sups pred skolu a letim cez celu Ba v zapchach, aby som stihla ajku...v pondelok ideme trenovat busom, takze chalanov musim dat do skoly pred 7mou aby som stihla s ajkou na 7,30by t v skole...uff,
inak v skole ziadne ulohy alebo tak, len zabava...
arabes, snad nebude treba prelozit, maly je rozumny... ustoji to, som zvedava ako a to doriesi