Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

verulka
1. říj 2007

Ja som zazila sok- Risko mi v nedelu napisal asi 10vetovy pribeh. napisal 😕 vsetko tlacenymi a velkymi pismenami ale nepoplietol ziadne pismenka (dokonca ani ia, ie) a vpodstate jedine chyby mal, ze dtnl zmakcoval maksenom 😕 skoro som odpadla...Naucil sa to uplne sam...

dadulka19
1. říj 2007

verulka,je to šikula 🙂
Lucka tiež píše vety napr:LUCKA LUBI MAMIKU DARIKU A LIDU(LUCKA LUBI MAMINKU DARINKU A LINDU.).No N jej všade chýba,nevie si ho zapamätať.... 🙂 ...a všade píše dátum,ako v škole.. 🙂

pacna
1. říj 2007

dominika dnes doniesla znova 2 včeličky a zajtra idu na "telovychovnu vychadzku" už sa teši trošku kašle ale strašne chce ist.Rozpravala som sa s pani uč.a povedala že nech nebanujem že šla skor že je velmi šikovna a bolo by škoda keby ostala tak som rada. 🙂

vavka33
1. říj 2007

Vanes ma v skole akesi divadlo,maju doniest 35sk a ze kto nedonesie,tak sa bude ucit.A ja jej na to:tak ty nedonesies,lebo sa budes radsej ucit,ze?Ona chuda-nieeeeeeeeeeeeeee ja chcem ist na divadlo. 😀 trosku som ju natiahla 😀

verulka
1. říj 2007

vavka 😀 😀 😀 😀

jojo1
1. říj 2007

Prosím maminky, poraďte, začínám šílet. Můj syn - prvňáček - umí přečíst jednotlivá písmenka, ale neumí si je dát do slov. Přečte T-E-T-A, ale už ne TETA. Jak mu můžu pomoct? Umíte mi někdo poradit?

verulka
1. říj 2007

jojo, ja som to neucila, krpec to vedel zrazu sam. ale dcerka to vobec nevedela a ked to zacali brat v skole, tak to pochopila. To by ich mali naucit v skole a odicia doma len precvicovat, ci nie 😅 ?
i ked najlepsie ti poradi Vavka, je od fachu...

dadulka19
1. říj 2007

jojo,ako napísala verulka,naučí sa v škole,netreba to siliť 😉 ..určite je to šikovný chlapec 🙂

pacna
2. říj 2007

tak dominika nešla na to branne lebo hrozne kašlala a teraz baby mam napisať ospravedlnenku?a aku? zavolala by som p.učitelke ale nemam čislo. 😀

vavka33
2. říj 2007

Jojo,on to nemusi vediet precitat hned ako slovo,staci,ked to bude slabikovat-Te-ta,ma-ma,postupne to sam zacne spajat dokopy,ked bude citatelsky zrucnejsi.Niekedy este tretiaci slabikuju.takze ho ved k tomu,aby cital vsetko po slabikac 😉

dadulka19
2. říj 2007

pacna,zavolaj len do školy,číslo nájdi v zozname.Nám učiteľka dala číslo na mobil,takže jej zavolám hocikedy...aj dnes...naša prváčka je znovu chorá,má antibiotiká 😢

maca793
2. říj 2007

ahojte, naši idú zajra zo školy na plaváreň, budú chodiť každý týždeň. je to super. už sme začali písať E, a porovnávať číslice. zatiaľ to ide. 😝
píšete s nimi aj diktáty? ja im diktujem písmenká, potom ich ohodnotím a za dobrý výsledok dám pochvalu a sladkosť. ,

dadulka19
2. říj 2007

diktáty sme začali písať a my.Strášne sa jej to páči. 🙂 Plaváreň-super 🙂

vavka33
2. říj 2007

My sme este nepisali,zatial jej davam pismenka len pisat a priradovat k tlacenym pisane a naopak.Dnes ale zacneme,lebo uz preberali aj íi 😀

jojo1
2. říj 2007

děkuju všem za odpověď. učí se číst genetickou metodou, ale dnes jsem začala se slabikami (učitelka ať promine) a je znát pokrok, když mu řeknu P-A, on už dohromady PA dá, ale když má přečíst PÁJA, pořád to je problém. takže slabikujeme. pančelka řekla trénovat trénovat, tak holt trénujeme. ještě jednou děkuju, dnes už jsem klidnější 🙂

verulka
3. říj 2007

Diktaty 😕 to este nie, tych si uzije vo vyssom veku habadej 😉 a kedze toho vela oficialne este nepisu, tak v tom velmi nevidim zmysel. Skriabe ako kocur, takze upravu nebudem hodnotit 😉 On si sam z vlastnej iniciativy robi veci navyse, ale do toho mu nezasahujem 🙂
my mame plavenie az v 2. a 3.triede, je to super

zabinka
3. říj 2007

Diktáty ani u nás zatiaľ nehrozia. Jednak ešte nepíšeme žiadne písmená a zatiaľ ani nie je treba. Domáce úlohy si väčšinou napíše už v škole, tak doma len skontrolujeme. Včera doniesol dokonca dve pochvaly. 🙂 Z čítania som bola minule dosť prekvapená, lebo mi sám od seba začal čítať aj trojslabičné slová. 😲

vavka33
3. říj 2007

Baby,ako maju vase prvacence citat tie slova v slabikari-napr.lizatko,ihlice?lebo Vanes to ma po pismenkach,co ja sa cudujem,ja to ucim vzdy po slabikach a ona to po pismenkach nevie,vcera sme sa naplakali nad slabikarom.nakoniec som jej to oznacila oblucikmi ako na slabiky a citala to tak bezproblemov

pacna
3. říj 2007

no to je horor.dominika ma zapalene hrdlo a skoro nerozprava a dnes som chcela aby mi vyhlaskovala telefon a ona vedela len te.nevie vyslabikovat vobec slovo aj si poplakala.čo ste učitelky mate zlate nervy obdivujem vas. 😉

vavka33
3. říj 2007

Slabikovat my vieme uz davno,este ked zacala chodit do skolky,tak sme slabikovali.ale rozklad na pismenka-horor.nemam na nu nervy a to som ucka.musim sa ist porozpravat s ucitelkou,ze preco to od nich ziada.
Neboj mala sa slabikovat nauci rychlo,v skole sa stale slabikuje,cele hodiny 😀 nech si to vytlieskava,vytukava ceruzkou,slova v slabikari jej porozdeluj na slabiky a pojde to,nech si tie obluciky pod slovom/tak sa to zapisuje-ta slabika/ukazuje prstekom.
A nech sa skoro uzdravi,je to na tie nase male prvacence dost,tak su oslabene.

pacna
3. říj 2007

no akosi jej to nejde krava-krv, hrozno-hrzn uplne mimo inač dakujem. 🙂

dadulka19
3. říj 2007

ahojte,som volala dnes do školy,že čo budú brať do konca týždňa,aby som to s malou doma porobila....do piatku budú písať O,o.A porovnávajú väčšie,menšie,rovná sa....no len má stále teploty,tak neviem,či to postíhame... ☹ ☹

vavka33
4. říj 2007

jej pacna ma novu fotocku,konecne ju vidime 😉

pacna
4. říj 2007

no neni to bohvieco ale aspon cosi. 😀

vavka33
4. říj 2007

ale je to super.moc mi pripomonas kamaratku z kubina

katka76
4. říj 2007

ahoj, my mame ine slabikare a pisanie, lebo po A sme zacali brat M, nasleduje L, potom E a I.
slova slabikujeme - hra na robotov, ide nam to fajn
matika, vacsie-mensie-rovna sa - skvela zabava
v skole sa kubkovi zatial strasne paci, ma rad pani ucitelku, ale povedal, ze mna ma este o trosku radsej 😖
prajem vam kopu zdaru s prvacikmi

verulka
4. říj 2007

no aj vavka ma novu fotku, mimochodom tiez peknu 😉 teda aspon ja ju vidim poprve..
hlaskovanie- no neviem, krpec to vie,ale netusim ,ci to potrebuje v skole. Aj u nas sa crta rpoblem- zacina sa nudit na matike. Nab. tyzden idem za ucitelkou, ze ci mu bude davat veci rata ona alebo mu nychystame doma..
Vsetkym choruckym skore uzdravenie.
a uz piseme perom- lavackym, normalne to funguje 😀 nechcela som tomu verit 😅 no vsak, prava blondyna 😀

vavka33
4. říj 2007

verulka dakujem.to je fotka zo vcera,najaktualnejsia 😀
Vanes tiez matiku robi rychlo a spravne,ci sa nudi neviem,ale ide jej to rychlo,doma ju zamestnavam porovnavanim 😀

pacna
4. říj 2007

dominika je ešte doma vobec nemože rozpravat tak len raz čitala.a boji sa že to zabudne kym pojde do školy.matika jej ide tiež sup-sup. 🙂

dadulka19
4. říj 2007

Lucka dnes bola konečne bez teploty,tak aj niečo popísala do školy 🙂 ,no a matika-porovnávanie ju neskutočne baví.....musím jej písať čísla a ona porovnáva a porovnáva... 🙂