Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vka
7. kvě 2008

😀 😀 😀 my sa zberame pomaly na to vystupenie tak pa naše deti maju aj v piatok volno no ja pracujem tak dufam že bude aspon mužik doma pa

pacna
7. kvě 2008

Dominika dnes nebola v škole,lebo sme šli na pohreb ☹
a oni šli ku svokre.
zajtra mali ist na strečno ale nepustim ju.

vka
8. kvě 2008

😒
neviem ako u vas ale u nas čas o ničom mužik lyžuje v Tatrach .......a dufam že sa po obede vyčasi zašla by som s deťmi k mamke aspon by sme poopekali
Pacna prečo nechceš pustiť Dominiku 😒 😠 😉

pacna
8. kvě 2008

lebo nejdu so svojou uč. ale s niekym z CVC. A ja ich nepoznam tak som ju nepustila. 😅
aj tak nevyslo počasie ja som taky strachoprd čo sa bab tyka. 😖 😕

pacna
9. kvě 2008

dnes sa Dominika prešla. neučia sa a ona sla do školy 😒 susedu mame upratovačku ale nepovedala nam. taka som na nu nahnevana!!!! 😠 😠 😠 😠

dadulka19
9. kvě 2008

pacna,to je teda hnusoba ☹ 😠
naši sa tiež neučia 🙂

vka
9. kvě 2008

No toto tak našim pisali do slovnička že sa neučia ale družina že funguje a mala ako zareagovala ????? ja si neviem ani predstaviť čo by robila keby došla do školy a tam zatrvorene zrejme panika neviem čo by robila 😒 😒 😒 😕

simond
9. kvě 2008

Ahojte babenky
Ja budem mať prváčika od septembra a mám strach ako to tam zvládne je strašne moc hyperaktívny 😖 tak neviem. Ako to bolo s vašimi deťmi? Kajka

vka
9. kvě 2008

Simond tak naša prvačka školu a tie prve dni zvladla lavou zadnou a musim poklopať dari sa jej aj teraz patri medzi chvalene deti akurat na čo spominam s usmevom je ked vonku pršalo tak sa ma spytovala či aj ked prši sa musi ist do školy 😀 😀 😀 lebo ked chodila do školky a bolo rano upršane škarede tak ostala doma 😔
Neboj všetko bude fajn niekedy si myslim že my rodičia robime z toho väčšiu dramu ako deti ak je synček žive dieťa nahlasiť ho na kružky nech sa vybije možno u chlapcov je to ine ,,, ale nemaš sa čoho obavať v škole deti zo začiatku maju hravejšie dni a potom sa pridavaju povinnosti a anebudeš vedieť ani sama ako prešiel prvy rok presne ako ja ked si pomyslim že moje dievčatko bude druhačka 😨 😨 😨

pacna
9. kvě 2008

vka mne to po odchode autobusu zavolala ta susedkina dcera, že sa neučia tak ja sadla na bicykel a letela po nu. V škole stretla riaditela a ten už rozmyšlal ako jej ide autobus domov tak sme šli potom peši. samozrejme mala slzy na krajičku (cela ja) 😢
ona nebola v stredu v škole a vtedy im to pisali do slovnika.

vka
9. kvě 2008

😖 😖 😖 no čo by tie deti obili bez nas
ked si spomeniem na svoje detstvo tak moja mamka sa takto kolo mna netočila žeby na kružky vyvolavala kedy su o kolkej končia ,zajtra ma vystupenie zo suboru na mila pre mamu a v nedelu zasa v kulturnom dome pre maminky tak som zvedava na tanečnicu našu pa a dobru nocku

dadulka19
10. kvě 2008

simond,aj ja som mala väčší strach zo školy ako moja dcéra.Ale zvládla to super.Veľmi sa do školy tešila a to je dôležité 😉 ...Aj vy to zvládnete super 🙂 🙂 🙂

pacna
13. kvě 2008

vka tak ako bolo?
našim sa stale prehadzuje to vystupenie z utorka na stredu 😖

verulka
13. kvě 2008

simi, ja budem v tejto teme aj od septembra, kedze budeme mat opat prvaka- tiez paradne zive striebro...ale isto to zvladnu 😉

vka
13. kvě 2008

Dianka bola užastna ked bude viac času pridam fotočky tak mrknete dnes ma v školke vystupenie synček čo mi doma recitoval tak mu to ide uvidime ako v školke ´´akurat mame riadne hromobitie tak čakam aký sa lejak spusti Dianka ma isť zo školy o 14:30h lebo ma hudobnu zrejme pojdem po nu aj s daždnikom a tak sa ukazoval krasny dnik 😒
Veruli a ako detičky hlavne maly ??spinka celu noc???

vka
13. kvě 2008

Veruli až teraz som mrkla na tvoje foky tak gratulujem k štatniciam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no si šikulka deti domacnosť škola ....klobuk dole ja nastupujem v septembri do školy a mam obavy ale asi sa to zvladnuť da ako pozeram no super inaš na fotočkach si kočka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

vka
13. kvě 2008

kuk na fotky

pacna
13. kvě 2008

vka super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pacna
14. kvě 2008

tak dnes o pol štvrtej ideme na to vystupko 😀 tešim sa 😀
verulka aj ja ta obdivujem styri detičky, škola domacnosť klobuk dole 😉

vka
14. kvě 2008

tak včera vystupoval malý vystupenie mohli učitelky aj lepšie nacvičiť 😒 taketo deti dokažu viac ako chodiť dookola a sem tam vyskočiť či basničky vravieť 😒 ale boli zlate

dadulka19
14. kvě 2008

ahojte 😉

verulka,4 detváky a ešte si aj titul zmákla 😉 ..si fakt šikovnica šikovná 🙂 🙂 🙂 a to je ešte slabé slovo 😒 ..normálne "SMEKÁM"pred tebou 😉 😉 😉

pacna,ako vystupko?

vka,krásne fotky 😵 😵 😵

naši idú zajtra do tej Trnavy do divadla,tak som zvedavá na zážitky 😉

vka
15. kvě 2008

Naši su v škole ešte len na ô na to ako na začiatku roka šli dopredu teraz ked rozpravam s maminami tak sme pozadu
Dadulka dakujem dnes nemam v praci žiadnu objednavku tak idem umyť deťom v detskej okno deti maju izbu na balkon a v lete sme tam neustale či sa tam hraju alebo si len tak lenošime či pijeme kavu na obed až do večera nam tam svieti krasne slnko 😎 na zimu im vešam zaclonu na cele okno ale na leto iba taku organzu po bokoch aby šlo lepšie otvoriť a chodiť na balkon
Nosia už Vaše deti do školy trička s kratkým rukavkom?? Dianka velmi chce ale počasie je vrtkave a nieje až tak teplo na kratky rukav aspon tu u nas na vychode 😒

pacna
15. kvě 2008

ahojte vystupenie mali dobre Dominika zvladla celu basničku bez chyby 😀 😀 😀 😀 som na nu hrda až moc 😉 a tanečne vlohy ma po tatovy kedže ten chodil do suboru.
Vka naša mala tričko s kr. rukavom od utorka ale dnes s dlhym.ale zato že ma kr. rukav tak nosi tenunku bundičku a na vrch ešte mikinu 😅

vka
15. kvě 2008

Pacna je to super šikovnica 😉
pa pa idem robiť lebo PC je požierač času 😖

pacna
15. kvě 2008

zajtra maju ist na vychadzku ale ak bude pršať do školy 😀

dadulka19
15. kvě 2008

pacna,šikulku máš 😉

tak v Trnave vraj bolo super a v buse nikto nevracal 😀 .Každý mal preventívne cocculine alebo kinedryl 😀

vka
16. kvě 2008

No vidiš ako všetko dobre dopadlo aj naša maju isť na vylet niekedy koncom maja alebo začiatkom juna tak tiež dostane davku cocculinu 😀

maca793
17. kvě 2008

ahojte aj vy ste mali program ku Dňu matiek? čo dobré vám deti dali, okrem programu

dadulka19
17. kvě 2008

maca,my nie 😒 ,ale Lucka mi v škole vyrobila 2 nádherné srdiečka a napísala do nich básničky a ešte mi vyrobila ružičku z papiera 😉

maca793
17. kvě 2008

naše mali program aj s druhákmi, a nakoniec nám dali ruže, oranžové a ja som dostala 2 😉 pripadala som si, akoby mi ich dávali na hrob 😀
každý dostal po 1, ale ja po 2.
aj na začiatku roka, keď deti dostávali nejaké veci, tak dostali 2 rovnaké knižky, jednu máme odloženú a s druhou sa hrá Karolínka 😀