Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

vavka33
21. zář 2007

Dadulka,urcite sa obrat na pani ucitelku,povedz jej to vsetko a nech to riesi ona.Ty toho moc neurobis,ona by to mala riesit pohovorom s rodicmi v pritomnosti riaditela skoly a predtym s tou ziackou.Treba to zastavit hned,lebo sa to vyvinie do niecoho horsieho.Drzim plceky a daj vediet ako to dopadlo.

verulka
21. zář 2007

dadi, ja plne suhlasim s vavkou. To musi riesit ucitelka, moze sa to otocit proti tebe. Rodicom toho dievcatka by sa nemuselo pacit, ze ty ako cudzia osoba nieco "prikazujes"ich dietatu...Ale je to neprijemne. No na druhu stranu, taketo kadejake spolky medzi dievcatami vzdy boli a a asi aj budu 😒 len to nema byt o niceni veci. Ajka sa v triede dokazali s takouto babulkou krasne vysporiadat. Spojili sa tie "odmietane" a za chvilu to boloi vsetci okrem tej rypacky. Tak to pochopila a prestala s tym...teraz je to uz ine, predsa len su vacsie a prefikanejsie 😝

dadulka19
21. zář 2007

vavka,verulka ste zlaté,dakujem vám za rady 🙂
Dnes ráno som sa chcela porozprávať s Ivankinou mamou,ale už som ju v škole nestihla.Lucka hned utekala do triedy a vybehla aj s novou loptičkou od Ivanky.A vraj sa dnesspolu aj hrali a Ivanka už nerozkazovala kto s kým má byť kamarát.Uvidím,dokedy jej to vydrží.Ale rada by som jej mame povedala,čo sa stalo.Snád sa budúci týždeň v škole stretneme.A asi aj učiteľke, je síce na škole nová,taká mladučká,ale mala by vedieť,ako sa také niečo rieši,nie?
Ešte som rozmýšlala,čo také malé dievčatko vedie k tomu,aby takto vedome robilo zle inému.....ona sama súrodenca nemá,do škôlky a školy ju vodí len mama,či má otca neviem...

zlatka
21. zář 2007

Dadulko, taky souhlasím, zajdi za třídní a třebas vychovatelkou do družiny, já jsem něco podobnýho řešila ve třídě taky, holky se mi tam dělily na dva tábory a bojovaly spolu a měla jsem tam dvě, co vždycky rozkazovaly ostatním, s kým si dnes budou hrát a s kým se nebudou bavit...Čím dřív se to bude řešit, tím líp. Přece jen budou spolu chodit do třídy dlouho, tak by se tam měla vytvořit pohodová atmosféra, je jasný, že se občas děcka porafají, ale s obavama a strachem by do školy neměly chodit.Já to řešila s rodičema a hlavně potom s dětma, kterých se to týkalo, pomocí různých her jsem se jim to pokusila vysvětlit. Nevím, jestli se podařilo, protože v pololetí jsem šla na mateřskou, vyřešení toho problému totiž není otázka jednoho posezení. Ale jako učitelce mi to nebylo lhostejný.

pacna
21. zář 2007

poznam tiež par takych dievčat čo su take aj dcera ma v triede taku a ona je dosť citliva no sedi s chlapcom a kamaratia sa tak sa jej aj zastane. 😀

maca793
22. zář 2007

ahojte ako sa darí deťom v škole? páči sa im? mojim babám sa veľmi páči. a hlavne tie pečiatky. deti si vymysleli, že namiesto poznámky dostanú kaktus.
vraj je to akoby 5.
zatiaľ som spokojná aj s učiteľkou.zdá sa dobrá. no uvidíme časom. ako ďaleko ste s učením? my len cvičíme na písanie a.
z matiky rátame do 5.

vavka33
24. zář 2007

Vanes isla dnes po tyzdni do skoly,strasne sa tesila,uvidime,co budeme musiet dopisat a doucit sa.Dnes ma 5hodin a zo skoly pojde sama,velmi chcela,tak dostala mobil,aby som ju mohla o 12tej skontrolovat,ked pojde zo skoly.

bubaczik
24. zář 2007

ahojte..tak ako v skole?nam sa pani ucitelka taaak paci,ze moj syn jej kresli doma srdiecka a nosi jej kazdy den jedno 😵 no uvidime,dokedy ho to bude drzat..inak piseme len tie lastovicky,moc nam nejdu,trosku take opite su 😀 ale sak sa nam to casom podari aj krajsie..dufam 😅 no a ucit sa nam nechce,musim sa mu max venovat,skor sa ucime formou hry,no nasmejeme sa 😀 😀
no a mame aj negativne postrehy so skoly ☹ uz prvaci sa delia do skupiniek "bohatych" a "chudobnych"deti ☹ smutne,velmi smutne..tiez sa mi nepaci jednotvarnost mliecnych desiat,stale dostanu chlebik s pomazankou a caj,alebo ciste mlieko..ja mu balim do skoly aj desiatu,ktoru vobec nezje,ale rizkovat ze bude hladny nechcem..a tiez sme dostali upozornenie ze v skole sa vyskytli "zvieratka" 😒

verulka
24. zář 2007

bubaczik, no zvieratka sa vyskytnu sem-tam...Nam najlepsie zabral Difussil, tie franzucke sampony a vodicky vobec 😒
Nastastie delba na bohatych a chudonych sa u dcerky nevyskytla a tak dufam, ze to bude aj u Riska..Ale je to des.
My na desiaty nechodime, robi ich muz doma, takze neviem, ci su pestre alebo nie 🙂

vavka33
24. zář 2007

Ani my nechodime na desiaty.A to delenie deti som si kazdy rok vsimala aj ja v triedach.neda sa s tym nic robit,deti su take a robia to z nich catokrat ich rodicia,prilisnym upozornovanim na ich fin.situaciu napr.tym,ze im daju do skoly drahe hracky,mobily,mavaju zo sebou dost penazi,a deti sa aj radi pochvalia,co maju,co si idu kupit,co kupili,kde boli,kam pojdu na rok a tak.a ti jednoduchsi sa ani moc nemaju cim chvalit,tak vlastne nezapadnu do debat a tym su na okraji kolektivu,utiahnuti,smutni a vlecie sa to s nimi celu skolu.Aj ked ja ako ucitelka som sa snazila aby si v triede boli vsetci rovnocenni.Ale je to tazke.
My piseme A a pocitame do pat,takze sme sa doma ucili v sulade s planom pani ucitelky 😀

dadulka19
24. zář 2007

vavka,verulka,zlatka...tak dnes som stretla Ivankinu maminu,porozprávali sme sa a povedala,že je rada,že som jej to povedala.Baby v škole zatiaľ o.k. a vraj už nikto nehovorí kto ským sa má hrať a pod. 🙂 Už som spokojnejšia 🙂
Preberajú v škole tiež A a zajtra idú na i.Boli sme dnes dať nabrúsiť korčule,v stredu idú na korčulko miesto telesnej,tak som zvedavá,ako to zvládnu,ked idú všetky 3 prvácke triedy 🙂

vavka33
24. zář 2007

dadulka,to je super,ze sa to vyriesilo,tesim sa.
Aj ja som chodila s detvakmi korculovat v stredu,bolo to super,deti sa velmi tesili,chodili sme vramci TV.

vavka33
26. zář 2007

kde ste prvaci? 🙂

dadulka19
26. zář 2007

vavka,nové foto!! 🙂 🙂 🙂

dadulka19
26. zář 2007

na korčulku bolo vraj super,som rada..... 🙂
dnes preberali už i a včera e.Idú dosť rýchlo,sa mi zdá... 😉

barja
27. zář 2007

Ahojte, babulky tak my sme už zas doma, už od minulého týždna sa tak nejak s nami vleču choroby: Najprv mal ráno strašný kašel, tak bol 3 dni doma potom zas bol v škole a teraz je zas doma , lebo včera mal teplotu a pozerám mu do pusky a on same afty po dasnách. vobec nechápem kde to nabral. A to som dufala, že ked pojde do školy , tak už nebude bývat tak často chorý ako v školke ☹ Ale chcela som sa spýtať - my sme už dostali prihlašku do školy v prírode čo maju íst na jar. Zdá sa mi to trochu skoro, ale aj tak neviem, či ho dat. On teda nechce. Ja ho nutit nebudem, ale aj keby chcel neviem, či by som ho pustila. Ved aj tak sa mi zda ešte taký maličky 😀 Vy by ste dali?

vavka33
27. zář 2007

Barja mi hovor,my sme boli minuly tyzden na ATB,od pondelka sla do skoly,bola tam tri dni a vcera prisla s teplotou.dnes sme boli u lekarky,ma to len vylezat,vsetko ma ciste,ziadny zapal.Ja neviem,nebyvala chora skoro vobec max.dva krat do roka a tera...?Podla mna ju skola dost vycerpava a aj ta tazka taska a novy kolektiv...
A prvaka by som do SVP nedala,mozno v druhej triede,ale prvej isto nie.

barja
27. zář 2007

Tiež si myslím že asi aj z toho stresu má teraz taku slabšiu imunitu. To sa nezdá, ale predsa len je to pre nich dost zaťaž a hlavne na psychiku. Maš pravdu, tiež sa my zdá ešte dost malý na to aby som ho niekam pustila na týžden samého.

jeane1
27. zář 2007

barja mi sme nášho dali do školy v prírode už v školke-prípravke a si to veeeelmi vychvaloval aj sme ho boli navštívit tak tam boli deti spokojné,ak je majko hravý tak sa mu tam určite bude páčiť 😉

vavka33
27. zář 2007

Barja,ona chodi domov unavena a boli ju chrbatik z tasky,tak myslim,ze je to o tej unave ako pises.
O tej SVP sa musis rozhodnut sama,ja to posudzujem ako ucitelka,maju toho v prvaku dost na ucenie,len koli tomu by som ju nedala,zabiju tam tyzden a nic sa nenaucia,viem ako je to v SvP 😉 ale zabavia sa tam dobre.a kam maju ist?

barja
27. zář 2007

jaj to ešte neviem, ale učitelka hovorila, že tie "lepšie " lokality sa dosť rýchlo obsadia, tak preto už teraz zistuju, že kto by mal záujem. Keď to asi ja som taky strachopud o ňho, ja som ho ešte nikdy nedala spat ani k babke, nieto aby spal niekde uplne inde. On bol prvý krat bezo mna až ked som bola v porodnici s Matkom. A aj to bol aspon s tatinkom, tak som bola kludná. Bože baby snad ma to časom prejde, už aj kamošky nadomnou krutia hlavu 😖
možno jednu noc by som ešte riskla, ale týžden no neviem neviem. budem nad tým špekulovať 😉

vavka33
27. zář 2007

Co sa ucite?My dnes porovnavame cisla a citame A,a 😉 Vymyslam jej rozne ulohy a cvicenia,ona chce stale nieco robit,tak nech robi,lebo v slabikari a matike je toho malicko na precvicovanie.
ale strasne zle sa nam uci,lebo stale sa tu mota lea,vsetko by hcela robit aj ona

mamicka07
27. zář 2007

ahojte mi sa ucime pisat A naprv nam to neslo ale uz to ide

dadulka19
27. zář 2007

barja,taky tak....malú by som nepustila,by som sa strachom zbláznila ☹ ...hoci ju plánujem dávať do tábora každé leto,no ked to príde.... 😀

vavka,naši píšu I,i,E,e.... 😉

vavka33
28. zář 2007

Dadulka,vasi idu prebrat za rok asi dva rocniky,nie? 😀

dadulka19
28. zář 2007

vavka,veru netuším,čo učiteľka zamýšľa 😉 ,no vedlajšej triede píšu stále A.

maca793
29. zář 2007

ahojte naši sa už učili písať A a teraz píšu I. je to super. rátajú do 6. od budúceho týždňa budú už rozlišovať väčšie-menšie číslo. myslím si, že sú trošku vpredu, ako kamoškin prvák.

verulka
29. zář 2007

Barja, Ajka sla do SvP v 1.triede a bolo to uzasne. Cely kolektiv sa stmelil, mali kopu krasnych zazitkov 😉 takze ak bude moznost dat Riska atk bez vahania. Nemyslim si ,ze je vhodne ich obmedzovat vlastnym strachom 😉 aj ja som mala zaludocne krce, ze bude v noci atd...No samozrejme, ze to zvladla, bola nadsena a rozpavala zazitky vyse tyzdna 😀 samozrejme, ze aj tusim 2 vecery plakala, ale to patri k tomu 😉
Takze ja by som sa porozpravala s dietatom, ale snazila by som sa ho motivovat, aby sa rozhodla, ze tam pojde 😉
inak my este nic nepiseme- teda konkr. pismenka, len kadejake prirpavky. Ideme asi tak ako Vavka.
Tiez sa mi zda v septembri pisat I nejako skoro 😕 Asi su v triede sami sikovnici 😉

vavka33
30. zář 2007

My uz porovnavame cisla.Vanes to strasne bavi,tak jej stale davam priklady a retazovky

pacna
30. zář 2007

Ahojte kocky nasi idu v pondelok pisat E a rozlisuju vacsie a mensie. 🙂