Prvňáček hned v září nemocný

yner
18. zář 2016

Dcera nastoupila teď do 1. třída - byla ve škole 3 dny a dostala zánět moč. měchýře, minulý týden byla ve škole a dnes jsme skončili na pohotovosti s angínou , takže 14 dnů do školy zase nepůjde ☹ . Nemá strach , že by nezvládla učivo - to doženeme doma, ale mám strach , aby se pak adaptovala na školu ,našla si kamárady , když na začátku už chybí .......Je tu někdo , kdo to měl podobné a dítě je v pohodě???

odula
18. zář 2016

@yner tak... Kdyz jsme nastoupili do školky, prvních pul roku narodili oba. Minulý rok nastup do školy - predskolni třída - nekolik měsíců co tyden az dva doma. Letos první třída - prázdniny kvůli nemocem prodloužené o mesic. Angina, chrapot, viroza střevní, normální... Takže myslím že některá děcka prostě musí adaptovat imunitu 🙂

verka4d
18. zář 2016

@yner Ahoj,toho bych se nebála. Nám kluk chytil mononukleózu a ve škole chyběl dva měsíce vkuse. Zvykal si na nové spolužáky,učitelku a opravdu žádný problém nebyl,i když měl i omezení v tělocviku,takže s něma nemohl jezdit na bazén a účastnit se školních akcí. Teď je v osmičce,byl zvolený za předsedu třídy,řekla bych velmi oblíbený a s kamarády fakt potíže nemá 🙂 Ony ty děti se velmi dobře adaptují,pak jsem zjistila,že starost o takové různé věci mám jen já jako rodič,děti absolutně,berou to prostě jinak a neřeší to,co mnozí dospělí... neboj,dcerka bude v kolektivu jistě oblíbená,na konci školního roku si už nikdo ani nevzpomene,že v září chyběla 🙂

odula
18. zář 2016

@verka4d joo tagle jestli se zařadí i přes nemoc do kolektivu... Tak to mě vůbec nenapadlo řešit. 😀 jasně že jo, všechno v pohodě 😉

verka4d
18. zář 2016

@odula jo jo,zakladatelka se ptala,jestli se pak dcerka bez problémů adaptuje a najde si kamarády,i když teď ze začátku chybí... 🙂 Taky si myslím,že to není třeba řešit,bude to všechno o.k. 🙂

yner
autor
18. zář 2016

Já doufám , že ano, ale minulý týden, když ve škole byla, na mě paní učitelka vyjela , že jí někdy v hodině dcera nevnímá , že jí něco musí opakovat víckrát....tohle mi řekla po 2 dnech ve škole, tak si říkám, aby si pak zvykla na ten režim ve škole, když už jiné děti budou ,, zajeté,,.

lajla
18. zář 2016

@yner ať si uca trhne nohou, přece nebudete posílat do školy nemocné dítě
Vyjela že nevnímá? Máte ji říct že její výklad není dostatečně zajimavy a pokud se takto bude chovat nadale, budete muset její chování probrat s nadřízeným

odula
18. zář 2016

@yner ježkova noha... Od čeho jinýho tam uca asi je, nez aby dětem pomáhala zvykat si na režim? Opakovat vícekrát ? No to je tedy něco... 😲 pardon ale tenhle přístup učitelek me rozbesnuje. Neboj, dcerka se adaptuje, decka jsou pružný. bejt tebou svítila bych si na učitelku jak postupuje a jaký ma přístup k žákům.

yner
autor
18. zář 2016

@lajla krásně jste to napsala 🙂

yner
autor
18. zář 2016

Mi přišlo divné, že hned po 2-3 dnech jí hodnotí, malá je takový snílek, ale přitom si vše ze školy pamatuje, jen je z té školy paf , že neví jak se tam má chovat. Já jsem hned po sdělení paní učitelky zavolala do ped.psych. poradny a tam si ťukali na čelo, že něco takového paní učitelka vůbec řeší po 3 dnech ve škole

lukajda
19. zář 2016

Přesně náš případ...letos už chodí syn do třetí, ale s velkou nemocností bojujeme dodnes. V první třídě onemocněl také hned na začátku - během prvního týdne. Většinou chodil do školy tak max. 10-14 dní a přišla další nemoc. Měla jsem tehdy obrovský strach, jak si najde kamarády, že ho děti nebudou brát. Ale všechno proběhlo úplně v pohodě. Děti jsou bezprostřední a seznamují se snáz než se nám zdá - určitě to bude v pořádku. Zkus si o svých obavách promluvit s učitelkou, třeba se tím situace trošku uvolní, odlehčí. Přece jen se teprve seznamujete děti mezi sebou i rodiče s učitelem a pro všechny je všechno nové.

karlajasmine
19. zář 2016

@yner já jsem ve škole prosnila celé dětství a prospěch měla v pohodě, ale byla jsem veliký snílek.. To bych spíš brala taky že problem bude v ucitelce. Jinak do kolektivu určitě zapadne, takhle malé děti tohle neřeší..tohle by bylo horší někdy v 15ti.