Prvňačka malá vzrůstem, máte tip na batoh/aktovku?

madulinka
7. črc 2017

Ahoj,
prosím o tipy na školní batoh/aktovku pro mrňavého prvňáčka.

Dceři je teď 5,5 roku, do školy půjde tedy až příští školní rok, ale nevím, jakou aktovku jí mám pořídit vzhledem k její výšce.

Teď má 105 cm (12,5 kg), počítám, že víc jak 5 cm za rok mi nevyroste. Takže bude mít nějakých 110 cm až nastoupí do první třídy.

Chci jí už objednat aktovku, protože ji dostane letos od Ježíška. Objednala jsem od Topgalu tuhle: https://www.agatinsvet.cz/skolni-batoh-a-penal-..., ale v reálu je i tak strašně veliká. Pravděpodobně ji budu vracet.

Nechci jí aktovku zkoušet, protože ji dostane od Ježíška. Chci, aby to měla jako překvapení. Navíc rady, že si má vybrat sama, to zavrhuju. Znám svoji dceru a byla by schopná si vybrat tašku např. s traktorem, když by zrovna měla takovou náladu.. Jinak je to typická holčička, která se obléká do šatů, má ráda třpytivé věci, proto tady poukazuju na to, jak to dopadne, když si sama něco vybírá..
Není to levná záležitost, takže tohle dceři na výběr nenechám.

Chci se zeptat těch, kteří měli taky takového drobného prvňáčka, jakou tašku do školy jste pořídili? Já jsem slyšela samou chválu na Topgal, ale dost mě to zaskočilo, že je to tak velké - v porovnání s naším mrňousem.

Koukala jsem na ty jednokomorové od Topgalu, ale je tam rozdíl jen v 1 cm na výšku a ve 2 cm na šířku, což takový rozdíl asi moc není. Navíc ty jednokomorové jsou ještě těžší, protože mají konstrukci, než ta, kterou jsem pořídila..

Díky moc za rady, já se v tom ztrácím..

zelenaesmolda
19. črc 2019

@betelgeuzz
to bych jeste byla na zakladce tedka :D
mela jsem 14kg kdyz jsem sla do skoly,v 15 jsem mela 36 a ted mam 40

klea81
19. črc 2019

@betelgeuzz hm, naše děti měly 12 kg v roce, takže dítě s takovou váhou si v 6 letech jaksi neumím představit 😁

madulinka
autor
19. srp 2019

Ahoj, po dvou letech.. Náš update, dcera bude za pár dní nastupovat do 2. třídy, má aktuálně 15 kg (15,1 kg) a 118 cm (v 7 a 3/4 roce). Letos jí k svátku (má v půlce září) dám Topgal batoh, který jsem kupovala před začátkem první třídy, ale byl na ni moc veliký. Loni aktovku neunesla, nebo unesla, ale bolely jí strašně záda, a to tam měla jen penál, pití, svačinu, a pár sešitů + max. 2 učebnice. Takže jsem jí tašku nosila do školy i domů já. Uvidíme, jestli to s Topgalem už letos zvládne, protože do aktovky Herlitz Smart se jí pravděpodobně už vše pro 2. třídu nevejde.

zelenaesmolda
19. srp 2019

@klea81
ja si to taky neumim predsdtavit :D

fionkaa
28. črc 2021

Ahojky, tak to ti doporučím jednoznačně baagl. Dcera je taky drobek a tady ten jí byl akorát.