Psychicky kašel u prvňáčka. Setkali jste se s tím?

petrakm
9. únor 2012

Ahoj,toto tema jsem nenašla,tak základam novou..poprosim o vase postrehy,muj syn uz 2 mes s prestavkami kasle-suse( v noci ,pres den,v aute,naposled 5hodin prokaslal a pak se pozvracel)pediatr. mi rekla,ze je to pravdepodobme alergie- ma údajně jiz otok na sliznici,dala nám sl.kortikoidy ve spreji..v noci jsem bohužel jiz musela dat,ale celou noc jsem premyslela a myslim,ze je to psychicke:-/takze ten sprej je podle mne naprosto zbytecny..priblizim vam situaci:mám 2 syny,starší je prvňáček,velmi aktivní,ve skole výborný,chodime na hokej-také ho moc baví,často jezdíme lyžovat,jsme uplna rodina,VŠE zvládá,sport potrebuje pro sve vyklidneni..máme ale take roční batole,kt neni úplne zdrave,(11mes na atb,operace..),muj prvorozený si myslim na něho zarli a nemůže se s nim stále vyrovnat(resp s láskou ,kt ted delim)..ano,bohužel nejaka domluva ohledne dělání čehokoli u nej neplati(úkoly apod),nepřiměřene hraní se svým bratrem(zavaleni mimina a pod..,rekneme ze ho občas trosku sikanuje),bohužel zvyšuji na nej hlas,nebiji ho,ale proste domluvou to u nás vždy nejde(mám načteno par chytrých knih)domluva funguje jen kdyz jsme sami..tím ze kašle ,si myslím,ze ma pocit ,ze mne získa..litam kolem nej..setkaly jste se a tím?nemate radu?neni odstrcen,snažím se..alergeny to nebudou,vlhkost take ne,u babičky nezakasle a tam jsou snad všechny alergeny,Děkuji za rady

mates22
9. únor 2012

@petrakm no takovou zkušenost nemám, ale dcera zase nechtěla chodit do školky, po necelém půl roce, po narození sourozence (i když od mala ho miluje) najednou měla i teploty kolem 37,7 a vyšetření nic, všechno OK. Trvalo to 3/4 roku, pak se jí najednou začalo ve školce líbit a teploty zmizely. Dneska tam je od rána do odpoledne, chodí první a odchází mezi posledními, na vlastní žádost. Dodnes příčinu neznám, ale myslím si, že to byla psychika.

petrakm
autor
9. únor 2012

@mates22
Diky,myslím,ze je to taky obdobný..teplota z ničeho nic..jestli to je ale psychika ,tak si moc vědet rady sama nebudu,to budu muset ještě vyhledat nějakýho Detskyho psychologa..každopádně u nás to přestane asi az začnu kázat 😀 Taky tomu malýmu..ten starší by mu nejraději porad říkal tytyty ..nenene..diky za reakci,tenhle problem mám asi jen já,kdyz se nikdo Neozval..no asi jsou všechny deti bezproblémové a citové stabilní..kez by i to naše..diky moc

helulela
9. únor 2012

@petrakm možné to je, ale takovýhle závěr by měl přijít až po vyloučení všeho ostatního. Kašle jenom v tvojí přítomnosti nebo i ve škole apod.? Byl na rtg, nějakých alergo testech nebo dostal sprej jen tak po klinickém vyšetření? Psychická příčina se nabízí, ale byl by průšvih, kdyby se to na ni svedlo hned a něco se kvůli tomu zanedbalo. Nakonec i ten psychogenní kašel by se musel nějak řešit.