Rostoucí židlička pro prvňáčka, máte už odzkoušenou?

antarres
8. dub 2014

Chceme koupit malé co nejdříve, ještě před nástupem do první třídy, židličku k psacímu stolu. Stoly máme doma dva 😀 (ještě uvidíme, který bude mít dcera, každý je jinak vysoký), takže dokoupíme jen tu židli. Nejspíše se rozhodneme pro dřevěnou rostoucí židličku. Máte už někdo doma odzkoušené? 😉 Dívala jsem se na židličky z Domestavu a na židličky Jitro, ale nebráním se i jiným výrobcům. 🙂 Byla bych moc ráda za Vše reference.

ivular
9. dub 2014

Já bych doporučila židli Maja - http://www.hajdalanek.cz/0,47,rostouci-zidle-ma...
Nemám k ní výhrad - naopak přemýšlím, že koupím ještě jednu 😀 Taktéž prodávající Tomáš Kupčik je velice ochotný člověk.

antarres
autor
9. dub 2014

@ivular Děkuji za referenci. Židlička je pěkná, již ji tedy používáte? Někde jsem se dočetla, že rostoucí židlička již v 6ti letech dítěti nestačí. Tak nevím, zda ta dotyčná paní nepopisovala rostoucí židličku, kterou používali nejdříve jako krmící židličku. Proto se ptám na zkušenosti ostatních.

ivular
9. dub 2014

@antarres Ano používáme. Syn si ji oblíbil, proto přemýšlím, že bych ji pořídila i do našeho přechodného bydliště. To jak jste četla, že dítěti přestane židle stačit, to se týká tohoto typu? Je konstrukčně velice jednoduchá, ale přitom promyšlená, takže si moc neumím představovat, který parametr by měl "přestat stačit". Občas na ni sedávám i já - samozřejmě, že bych potřebovala jiné výškové nastavení, ale jinak není problém 😉

krystalka
9. dub 2014

@antarres - my máme židličku Klára z Domestavu a jsme s ní moc spokojení, synovi bylo nedávno 6 a ještě v pohodě mu vystačí, ani tu opěrku na nohy nemáme v té nejnižší poloze, ještě tam má rezervu, sedí se mu na ní dobře, jen tak pro představu má cca 118 cm a 19 kg....Máme ji tedy u jídelního stolu, ale dost často si tam i maluje nebo něco vyrábí... Jinak do pokojíčku jsme mu ke stolku kupovali rostoucí otáčecí židli Actikid, je sice dražší, ale je nastavitelná cca od 4 let prakticky do dospělosti, i hloubka sedu, takže už jsme to chtěli mít do budoucna...má u ní rostoucí stůl, váhala jsem, jestli mu tam nedat taky tu dřevěnou židli z Domestavu, ale má tam koberec a na tom se ta židlička špatně odsunuje apod. Ale do školy půjde teprve v září, takže uvidíme, co se osvědčí víc, možná stejně bude chtít psát dole v kuchyni 😉

antarres
autor
9. dub 2014

@krystalka No, já jsem taky chtěla nejdřív točící židli, ale na ní se právě dítě spíš baví tím točením a nemá klid na práci. Někde jsem četla článek, že pro prvňáka je točící židle nevhodná. Točící židličky doma máme, ale ještě uvidíme, jak to pořešíme. Ve škole na kurzu pro prvňáčky už teď kontrolují, jak dítě sedí a jestli má nohy na zemi. Jinak moc díky za příspěvek. 🙂

antarres
autor
9. dub 2014

@ivular Jednalo se tam o nosnost. Ještě jsem se na to dívala a jde o židličky, které se nejprve používají spolu s pultíkem.

ivular
9. dub 2014

@antarres Ta naše má nosnost do 110 kg 😉

krystalka
9. dub 2014

@antarres - co se týká té nosnosti, tak třeba Jitro má tuším do 100 kg, takže na ní klidně může sedět jakýkoli dospělý, ta naše z toho Domestavu má tuším asi 60 kg...ale to dítko stejně hned tak mít nebude, takže jestli vyloženě nepotřebujete, aby na ni občas sedl i dospělý, tak myslím vystačí celkem na dlouho...já jsem nad Jitrem váhala taky, ale nakonec převážila cena, ta naše židlička stála polovinu toho Jitra a službu dělá stejnou....možná, že kdyby to měl pak zdědit sourozenec, tak bych vzala Jitro, ale další dítě neplánujeme, takže nám stačí tahle....
Jinak k tomu točení na židličce - taky jsem to četla, tak uvidíme, jak se to osvědčí, ono totiž já třeba teď vidím, že když sedí na té točicí, tak se samozřejmě trochu pootáčí sem a tam, ale na kreslení to třeba žádný vliv nemá (nohy má tedy na zemi)...na druhou stranu, když sedí na té dřevěné rostoucí, tak si ten pohyb stejně někde vykompenzovává, protože minimálně pořád kope do té opěrky nohou, případně každou chvíli jednou nohou stojí na zemi a druhou má na opěrce, různě poposedává....tak ono je to možná taky záležitost temperamentu, některé děti prostě potřebují být pořád trošku v pohybu, aby se mohly soustředit na něco jiného....

antarres
autor
9. dub 2014

@ivular Ta z Domestavu má nosnost 70kg, tak by to asi stačilo.
@krystalka Jaký máte stůl, že má nohy na zemi? Nechceme pořizovat další stůl, sice tu místo máme, ale psací stoly máme už dva. 🙂))

antarres
autor
9. dub 2014

@krystalka Tu Kláru z Domestavu máte tu rovnou(1900Kč) nebuo tu z ohnutou konstrukci(3400Kč)?

krystalka
9. dub 2014

@antarres - máme tu rovnou a tenkrát jsme zrovna ještě vychytali, že jí měli v akci, takže stála tuším 1400,- 🙂
Jinak my máme rostoucí stůl, zdědili jsme ho po známých...je to tenhle http://www.rostoucinabytek.eu/rostoucinabytek/e... , momentálně ho má v té nejnižší poloze...

sarihy
9. dub 2014

Holky už mají koupeno odtud: http://www.chytrazidle.cz/ ...ale starší dostane až v září k narozeninám, mladší asi až za 2 roky...Já potřebovala bílou...

majatob
10. dub 2014

taky máme pro děti židle Sedees jako @sarihy, jen v přírodní barvě. Používáme je asi třičtvrtě roku a naprostá spokojenost, můžu jen doporučit 🙂

sarihy
11. dub 2014

@majatob Však jsem jí vybrala na základě fotky a komentáře ve tvém albu 😉 ....potřebovala jsem bílou se žlutým a nikde jinde jsem na ní nenarazila...

lenynka
11. dub 2014

Můžu se zeptat? Když prcek sedí na té rostoucí židli, tak se asi sám nepřisune,ne? Moc si nedovedu představit, že při psaní úkolů nebo kreslení ho budu pořád přisouvat pod stůl?
Není lepší ten rostoucí stůl a k tomu koupit otočnou židli? Bude mít nohy na zemi a zvládne se sám přišoupnout?

Mám necelý měsíc na rozmyšlenou, než budeme zařizovat pokojík pro prvňáčka a nemůžu se rozhodnout 😒
Zatím syn sedí u velkého psací stolu s otočnou židlí a je to děs, jak mu plandají nohy ve vzduchu a všelijak se u toho kroutí 😖

ivetavesela
13. čer 2016

Ahojte holky, my jsme kupovali taky nejprve rostoucí židličku s pultíkem a pak jak malý vyrost, tak jsme pultík odmontovali a teď ji normálně využívá k pracovnímu stolu. Je to fajn, že nemusíme utrácet za 2 židličky. Židličku jsme objednávaly od Hyráků na eshop.hyrakdesign.cz. Doteď jsme se židličkou spokojení a stále vypadá jako nová.