Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rychlý srdeční puls u 7mi letého dítěte

lucinka22
15. pro 2008

Dobrý den, obracím se na vás všechny s takovou malou prosbou, už několik dnů pozoruju na mém synovi, že má strašně vys, puls i 100 - 120 tepů za minutu. Je pravdou, že je aktivní hodně a tak to nebylo měřeno v úplném klidu, ale je taková vysoká hodnota normální?jinak tlak byl O.K, a ještě jedn avěc, syn se strašně moc potí, ted v zimním období ho nemůžu ani moc navlíkat, protože se hned spotí a je mu horko, máte někdo podobné zkušenosti? Děkuji jinka všem za rady a přeju hezký den.Lucka

plostice
31. pro 2008

Ahoj,
tep v klidovém stavu by měl mít hodnoty 60 - 80, ale to by měl být v klidu nejméně 10 minut před měřením. Když pobíhá, lozí a tak, tak je ta stovka naprosto v pohodě. Jinak na srdeční vadu by ukazovalo, kdyby se potil např. při jídle (třeba rohlík, horká polívka "dojme" i dopěláka 😠 ). Každopádně pediatr by poznal, že se něco děje podle šelestu na preventivce a pak by případně doporučil kardiologa.

ined77
30. říj 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/puls-u-deti/ Puls u dětí.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete Vaše zkušenosti s problémy s pulsem u dítěte. Vaše rady a zkušenosti ocení jistě i ostatní maminky, které třeba právě teď hledají o tomto téma dostupné informace.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti.

Krásný zbytek dne a ještě jednou velké díky 🙂,
Denisa.
@plostice @lucinka22 ... a další 🙂.