Sháním školní aktovku pro dítě menšího vzrůstu

agnessi01
8. říj 2014

Moje dcera půjde s největší pravděpodobností v září do školy, ač bude mít 6 let až v 19.srpna. Paní učitelka ji ve školce moc chválí, že i když je teprve září, tak je velmi šikovná. A větší stejně nebude, takže na to se ohlížet nemám. A právě to je to. Měří jen 102cm a pod bráchovou aktovkou (ten teď chodí do 1.třídy) se doslova ztrácí. Nevíte některá, jestli existuje výrobce, který by nabízel aktovky pro takovéto prcky? Syn má Topgal, tak bych chtěla pro ni nejlépe také tuto značku, ale zrovna tu jeho má nad kolena 😒

nonnni
8. říj 2014

agnessi01 mam dceru narozenou 18.8. a take sla v cerstvych sesti ted do skoly. Ma spis neco do batohu (stylem) a zasadne jsem vybirala podle vahy (ne velikosti), protoze ta mi prijde stezejni....taktez z povzdali vypada, jako kdyz batoh ma dve nozicky a kousek hlavy, ale nosi se ji pohodlne.

Jinak i Topgal dela vice velikosti batohu, je treba to vyzkouset. Ale nechala bych to az na pristi prazdniny, az bude jasne, jak to s jeji vyskou opravdu bude😉

nonnni
8. říj 2014

@agnessi01 dcera ma tento, jen trosku jinak silene ruzoej s jinou kocici priserou...

https://www.mall.cz/skolni-batohy-aktovky/hello...

jeni maly, ale je lehky, dobre se ji nosi, sam stoji atd...

jetynka
8. říj 2014

@agnessi01 Ahojky když šla Barča do první třídy, tak měla 118cm a 16kg, takže malinká. S výběrem aktovky byla potíž, ale máme aktovku zn.Still a jsme spokojení, je lehká a prostorná, v ostatních se Barča ztrácela nebo i prohýbala byť aktovka byla prázdná.

nonnni
8. říj 2014

jeste za sebe nedoporucuji Herlitz, ma starsi dcera a je nemotorny...a dost maly.

vojtisek2007
8. říj 2014

@agnessi01 ahoj, dcera teď nastoupila do první, má nějakých 116cm a necelých 18kg, je taky drobonká a batoh má přesně ten co psala odkaz @nonni a úplně v pohodě, batoh má nějaký snad 1kg a v tej první třídě nosí max dva prac.sešity a penál....taky když jí nasadím tašku na záda, tak je taška, nahoře kousek hlavy a dole čouhají nožičky jak hůlky 🙂, ale v pohodě, hledala bych podle kg co váží taška,než podle velikosti...

krystalka
8. říj 2014

@agnessi01 - tak ona v podstatě půjde do školy až za rok, to se ještě může trochu vytáhnout....já mám teď syna prvňáčka, měří 119 cm a váží mezi 19 a 20 kg, podle toho, jak zrovna moc jí....má batoh Emipo, sice se za ním taky trošku ztrácí, ale jinak mu sedí na zádech pěkně a zatím jsme spokojení, ale občas mu tu aktovku stejně nosím já, protože momentálně tam nosí penál, 0,5 l láhev s pitím, krabičku se svačinou a v deskách na sešity má 4 pracovní sešity, notýsek na vzkazy a žákovskou....v podstatě to s sebou nosí každý den, jen jeden ten sešit občas vyndaváme - prvouku mají jen dvakrát týdně....do školy to máme docela daleko, jezdíme autobusem a metrem...takže se to docela pronese....

agnessi01
autor
9. říj 2014

@krystalka Tak to máme stejně, prvouku mají taky 2x týdně 😀

Jinak všem moc děkuji za rady, mrknu po všech, co jste tady napsaly a vyberu tu nejlepčí 😉