Šikana mezi holkama ve 4. třídě

janulm
2. pro 2013

Zdravím mamči, už nevím co s tím, jestli náhodou nedělám z komára velblouda....
Setkaly jste se někdo s tím, že holčičí kolektiv se chová jak banda slepic? Jedna tam velí, další snad aby si zachovala její přízen jí dělá sluhu- ostatní holky jí pod pohrůžkou toho, že s nimi nebude kamarádit, mají dávat část svačiny apod. Mám tam dceru, s ní nikdo nic nechce, je odstrkovaná a tyhle zážitky mic chodí domů vypravovat. Jak řešit posmívání kvůli oblečení? Prý se i holky mezi sebou baví, že už se dlouho nepohádaly, tak si vyhledají nějakou pitomost a rozhádají se spolu. Jeden den kamarádí Petra s Aničkou, další den už zase Aničku odstrkuje...Za mojí dcerou choděj jen, když už s nima fakt nikdo není, na to je jim prý dobrá. Prosím o rady...

leni78
3. pro 2013

@dora13 Never tomu, ze to bylo primárně kvůli té televizi.

zunem
3. pro 2013

@janulm U nás na základce to tak bylo taky... Byla jedna, která byla nejoblíbenější a okolo byl hlouček ,,slepic,, pro které bylo její slovo zákonem, taktéž oblečení, doplnik a tužka na psaná, všichni co měli něco jiného, byli k smíchu. S učitelkou nic nevyřešíš nebo nemyslím, že by nějak mohla zasáhnout, nedá se nakazovat kdo s kým má kamaradit. Já jsem do toho hloučku nikdy nepatřila a hlavně ani patřit nechtěla, protože to bylo jak říkáš, když neměly nikoho tak došly i k těm ,,odstrčeným,, postupem času jsem utvořili druhou skupinu a bylo to v pohodě. Ať si tedy najde jednu kamarádku, ale za to pořádnou.

dora13
3. pro 2013

@leni78 no tak jasne ze ne -- byla jsem ambiciozni jednickarka, ktera hodne cetla a neznala serialy a horory.
ale jak jsem uz rikala, mela jsem jine kamaradky ve tride, dalsi jednickarky a tyhle tridni hvezdicky, ktere mimochodem povetsinou dost brzo otehotnely, nedokoncily skolu a dneska jsou nezamestnane a rozvedene, nijak neresila.

ivaanka
3. pro 2013

Doporučím taky kamarády kluky a koníčka, kde najde kamarády, kteří jí budu blíže. Jenom tím získá sebevědomí a se sebevědomím přijde i oblíbenost.

Já jsem byla dokonalý adept na šikanu, malá, tlustá, s brýlema, jedničkářka s nezájmem o nové řady šminek. Ale měla jsem ve třídě hodně kamarádů kluků a jednu holku, se kterýma jsem neřešila žádné slepičí problémy, nepřetvařovala se, prostě jsme se bavili, později hodně pařili a super. Navíc jsem chodila na cvičák, kde jsem měla další kamarády na stejné vlně. Byla jsem ve třídě oblíbená, ačkoli jsem nikdy nikomu do zadku nelezla a nesnažila se zalíbit. Samozřejmě, člověk chce být oblíbený, ale neměl by to dát najevo, protože tím to stejně nezpraví, když bude dělat něco proti své přirozenosti.

Měli jsme i 3 takové slepičí princezny, vše značkové, parfémy, šminky...Nejvíc mě vždycky fascinovalo, jak si navzájem pochválily oblečení a po odchodu jedné z nich ty druhé dvě řešily, jak je v tom tlustá 😀 Měla jsem ale asi štěstí na třídu, protože ty 3 byly spíš outsideři, byly prostě směšné a nikdo se jim líbit nechtěl 😀

Mimochodem, s partou ze třídy už jsme přátelé 18 let, teď už i s jejich manželkami a manžely a dětmi, vidíme se skoro každý víkend.

Vím, že citlivému dítěti se těžko vykládá, ať je své, že se na nějaké kozy může vykašlat, tohle by nepobral ani dospělý. Podle mě pomůže jen to, že najde kamarády na stejné vlně a zjistí, že není jiná.

etinka
3. pro 2013

Tak my máme ve třídě u dcery něco podobného☹ a to jsme malá vesnická základka.....Dcera je teď v 6.třídě,ale tuhle "velitelku" máme už asi 3 roky bohužel.Na jeden rok se se svojí kočovnou matkou přestěhovala a loni v květnu se nám bohužel opět vrátila.Slýchala jsem od dcery něco podobného,jak jim velí,chce aby bylo po jejím a bystřila jsem,zatím....Nepatřím mezi matky,které s každou blbostí lítají za učitelkou,ale vydržela jsem jen dod doby než......6.třída měla projekt přespávání ve škole,byl začátek října a zrovna ty první mrazíky.Nechci,aby se stranila ostatních a tak jsem povolila.Druhý den ráno,když jsem přivezla syna do školy,už mi bylo vše jasné,to už bylo na ní vidět jak jí není dobře a po návratu ze školy už měla teplotu,do večera kašlala jak tuberák.Naše oblíbená spolužačka nařídila ostatním holkám,že si přes noc otevŕou okno(podotýkám,že ráno byl 1C a námraza na autě,oni prý spí doma při otevřeném okně 😢 ).Paní učitelky nocovaly v protějším kabinetě a prý jim okno kontrolovaly,ale dívenka si ho prý došla otevřít,protože ostatní holky se jí bojí....

Tak tohle bylo moc i na mě a když jsme ráno dostaly antibiotika a doktorka určila jako příčinu kašle zápal plic,vyrazila jsem do školy. Paní učitelce jsem taktně naznačila,že tohle překračuje vśechny meze,holčině sebevědomí neupírám,ale tohle fakt přehnala... A že tedy buď si na ní dají pozor a trošku jí přibrzdí nebo že se tedy budu hlásit opakovaně a začne se to řešit..... Zřejmě něco proběhlo,od té doby je dle dcery klid 🙂,tak snad to vydrží a nebo se daná odstěhuje 😀
Takže určitě se nebojte a ozvěte se,pokud to překročí únosné meze....musí se to řešit.