Šikana ve 2. třídě ZŠ. Jak ji řešit?

daisy1
19. led 2010

prosím o názor jak reagovat. Přítelův syn začal po vánocích chodit ze školy pokakanej, dnes konečně přiznal, že mají na něj spadeno kluci v družině... ráno si údajně před školou nevlastní otec podal jednoho z kluků, já osobně bych to řešila jinak, ale prosím tedy o váš názor.

dvojka
19. led 2010

No podívej,nikdo nechce aby právě jeho dítě bylo šikanované.
Způsob jakým zasáhl jeho nevlastní otec nebyl zrovna štastný,ale stalo se 🙂 takže jestli agresor nedostal za vyučenou a s šikanou budou pokračovat nahlásila bych vše řediteli školy,ba nahlásila bych to i tak,páč kdo bude další obětí????? 😔 😕 😔
Šikana je velký problém a musí se řešit,někdy stačí opravdu málo a šikanované dítě může být totálně psychicky zdeptané,někdy ale to už je určitě extrém končí šikana sebevraždou-jako to se vůbec nemusí týkat přítelovo syna,přece je ještě malý,jenže mohlo by se to táhnout pořád sním a děti tenhle slabý článek poznaj a dovoluj si a těmhle věcem by se mělo předcházet.Zajděte proto do školy a vše nahlašte,nanic nečekejte 🙂

asanaa
19. led 2010

To je strašný ☹ chudák kluk
můj syn delší dobu každé ráno kňučí že ho bolí bříško a že nechce do školky!!!bylo mi to už hodně divný tak jsem na něj dneska uhodila a on začal plakat,že s ním nikdo nechce kamarádit..prý děti navádí nějaká nejstarší holka 😔 jsem z toho zoufalá a nevím jak mu pomoct.jedině snad promluvit si s učitelkou...

zlatka
19. led 2010

Nejlepší, co můžete udělat je promluvit si hned s paní učitelkou, věřím, že tento problém nenechá nikoho lhostejným,u nás na škole jsme se se šikanou taky setkali a opravdu se to řeší hned, důsledně, rázně- dle vážnosti a věku pak i nižší známkou z chování, dokonce jednou byla přizvána i policie, aby na prvním stupni udělala bubububu.Určitě nepodceňovat, každé dítě je jinak citlivé a vnímá věci rozdílně, co jednomu nevadí, může druhému ubližovat a opravdu to nestojí za tu hrůzu, co ti drobci prožívají.
Daisy-hned zítra naklušte ke třídní učitelce, určitě to nebude řešit jen ve třídě, ale pak i s rodiči od dětí, kterých se to týká.Je to druhá třída, tam obvykle stačí děti postrašit, promluvit si s nima, probrat to.
Asanaa- stejně tak i u vás, a´t si učitelka všimne chování k Matýskovi a ať zasáhne, mnohdy to přehlédnou, protože netuší, že to může nějaké dítko tak zraňovat. Ale kdo by chtěl být vystrčenej z kolektivu? A mu pomůže vědomí, že to řešíte, jste tu s ním a nemávnete nad tím rukou, že je to blbost.
Tak hodně zdaru, ať se to brzo vyřeší a děti jsou zase spokojené.

lucisa
19. led 2010

Holky, hned běžte do školy a školky za učitelkami a řešte to. Já jsem teď řešila trošku jiný problém, nějaké problémy s učitelkou, ale taky jsem tam hned zašla, i když se to na první pohled jevilo jako blbost. Byla jsem ráda, že mi to dcera řekla a nechtěla jsem, aby ke mě ztratila důvěru, že maminka se za ni nepostaví. A je klid.

Někdy to opravdu učitel nepostřehne, navíc ve školce, které jsou teď přeplněné, ale takové malé děti fakt stačí jen postrašit.

Já vždycky, když dcery něco provedou, nebo se o něčem dozvíme z telky, od známých, tak jim to hned ukazuju na příkladu dospělých, jak je to vážné a kdyby to udělal dospělák, šel by do vězení a stane se mu to a to. a ony mají oči navrch hlavy, spoustu otázek, ale co je hlavní - zapamatují si to.

daisy1
autor
19. led 2010

jj, pritel jeste k veceru volal pani ucitelce a je s ni domluven na rano a kdyz syna vracel, tak mu ex rekla, ze nevlastni otec uz dostal "vyhubovano" a ma to jit zitra resit s vychovatelkou. Jen doufam, ze to skola vezme vazne, tak snad z ust obou otcu kdyz uz to tak musim napsat, to brat vazne budou.

berynka
19. led 2010

daisy1, určitě řešit především s vedením školy. A hlavně dotáhnout dokonce!!!

Asanaa, s učitelkou promluv. Tohle chování (té holky) je taky šikana 😔 . A je fakt, ze učitel může leccos přehlédnout, ale řešit se to dá v pohodě.

pravdiva
20. led 2010

Tak pokud chodí ze školy pokakanej, tak to už je moc...........a napadnout toho agresora není řešení, člíověk by mohl být potrestanej za napadení.

My jsme měli problémy se šikanou pze dcera je postižená ,ale nikdo to neřešil ....učitelka pořád opakovala, že nepřinesla ukol a podobný blbosti .........až tam přišli odborníci zvenčí a byl klid.......Doktorka dcery nám řekla, že je potřeba pohrozit trestním oznámením a toho se všude na školách bojí . Bojí se ostudy, že tolerují šikanu .Takže psycholog odjinud nebo to oznámit .......často se totiž stává, že se to ve škole ututlá a nic se neřeší.

asanaa
20. led 2010

daisy tak snad to dobře dopadne,dej vědět co mu ve škole řekli!!!!
holky hned zítra ráno jdu za učitelkou a bude se to řešit.Dneska mám Matěje doma,nechtěl jít.
Hned ráno mi psala kamarádka,její syn chodí do stejné třídy jako Matěj a prý mají podobné problémy.Děti se prý malému smějí že má divné příjmení,posmívají se mu a dokonce mu dal někdo pěstí pod oko 😲
To je otřesný!!!!matěj říká že s tím začínají holky,prý jsou zlé 😕

dvojka
20. led 2010

asanaa-u nás ve školce se najde taky pár děvčat v předškolním věku které jsou zlé na menší děti.Naštěstí nejsou spojený s menšími,ale i tak spolu tráví nějaký čas na zahradě a tam dojde k incidentu jedna dvě.A vim,že učitelky samy o sobě málokdy zasáhnou 😒 .
Nadruhou stranu i mezi těma menšíma se najdou agresoři kluci ☹
Držim palce at máte vše brzy vyřešené 😉

asanaa
20. led 2010

dvojka no Matěj je ve třídě předškoláků,většinou jsou tam děti o rok starší a zřejmě to nedělá dobrotu 😒
Když kluci se poperou a dobrý,jenže holky ho ničí psychicky a to on nezvládá,je hodně moc citlivý a vše si moc bere

dvojka
20. led 2010

a oni to moc dobře ví 😠 ,tomu se musí fakt čelit...

daisy1
autor
20. led 2010

pritel hned rano nabehl za ucitelkou, rekl ji i jmeno toho, co vede tu particka a pancitelka rikala, ze vi, ze je problemovej, ze detem kradl veci (i Vaskovi), ale ze uz to vypadalo, ze je klid...
Vasek se zacal pokakavat uz loni na podzim v prvni tride, to nam ale jeho maminka tvrdila, ze u ni se to nestava, ze je to nas problem (uz jsem o tom psala pred rokem v jine debate), ted konecne, kdyz chodi v 8mi ketech ze skoly defakto denne takto, tak o tom zacla premyslet.. tridni rekla, ze da vedet i druzinarce, tam ma ale dnes udajne zajit u druhy tatinek, tak uvidime.
Jeste kdyz mame Vaska, muzeme pro nej jit do druziny co nejdriv, bohuzel to je jen jednou - 2x do tydne.

zlatka
20. led 2010

No, daisy, tak jsem zvědavá,jeslti se to u vás vyřeší. Ale jak píšou hoky, trvej na tom. No, já sama jsem učila ve třídě, kde byl "dívčí gang"-shodou okolností to byla taky druhá třída, holky horší jak kluci, co ty dokázaly a jedna taková temperamentní velitelka tomu velila, říkala ostatním dětem, s kým se dneska budou a nebudou bavit, jen co se naučily psát-psaly do schránek výhružné dopisy, no děs-ostatní holky jako ovečky poslouchaly-byla to fuška, ale řešila jsem to vždycky hned- s pozváním všech rodičů, kterých se to týkalo. To ještě záleží na tom, jací jsou ti rodič toho kluka, co je, jak píšeš problémovej, já měla štěstí na fajn rodiče a i dkyž byl porblém, tak měli zájem. POkud se to doma spláchne, tak je to boj s větrnými mlýny. A malýmu řekni, aby se nebál ti hned říct, dkyž se bude něco nehezkýho dít, ony totiž děti i dlouho mlčí a to je taky špatně. A s učitelkama problém není?

daisy1
autor
21. led 2010

Já se právě divím, že to přítelovi neřek, ty nehody před rokem mu hlásil, s tím, že doma se to bojí říct, takže k němu ale důvěru má. Mě se svěřovat nemusí, to docela chápu, tak to říkal jemu, teď bohužel i když se ho přítel ptal, jestli zase nemá nehodu, neb jsem o tom byla přesvědčena, tak za ním s tím příšel až pozdě večer, jak už ho to v gatích škrábalo. S tím, že se to stalo zase v družině. To mě děsí, že to zapírá teď. A přítel mu nechce dělat věci typu - gatě dolů, ukaž trenky... to malýmu asi na sebevědomí nepřidá, na druhou stranu když to vědomě popírá...
jinak učitelku má jednu a tu má rád, respektuje ji.

zuzik31
21. led 2010

Ahoj holky,
přidám se do diskuze, ale nejedná se o šikanu ve škole, ale v zájmovém kroužku. Dcera začala v září chodit na mažoretky. Strašně ji to nadchlo, chodila tam ráda, ale od prosince začala stávkovat, že tam chodit nebude. Myslela jsem si, že je to tím, že tam má přijít Mikuláš s čertem, tak jsem ji tam nutila, dokonce jsem na ni byla i zlá, což mě teď zpětně strašně mrzí. Pak byly prádzniny v novém roce opět scéna, že nikam nejde. Před učitelkou ve školce na mě křičela, že ji tam nutíme, že ji to dáváme za trest, no hrozný scény dělala. Tak jsme tam nešli, ale já jsem pořád hudrovala, že tam prostě chodit bude. Nakonec se po celém dni svěřila tatínkovi, že ji tam dvě holky pořád ubližují a že se jí smějí a ode všad ji vystrkují. Tak už známe důvod, proč tam nechce chodit. Nevím, jak to dál řešit. Každopádně ji tam už nedám ,ale mám to říct učitelce nebo to mám nechat být? Mrzí mě to, hlavně to moje chování. ☹ ☹

dvojka
21. led 2010

zuzík-neměj výčitky,nemohla jsi nic tušit,tohle se prostě stane 🙂
Víš,je smutný,že ač tvojí dceru mažoretky baví nemůže tam chodit kvůli nějakým dvou trýznitelkám 😢 ,to je opravdová škoda.
Mě+lo by to být naopak,chodit by tam neměly ony,páč je nepřístupný aby se někdo k někomu takhle choval.Dělají to,protože jim to prochází 😠 Uritě bych zkusila promluvit s učitelkou která kroužek vede.Třeba společně dojdete k nějakýmu řešení 😉 a Karča bude i nadále do mažoretek chodit.Byla by škoda bay se ochuzovala o to co jí je milé.Si vem,že když jí přesunete na jiný kroužek,tak i tam může narazit na děti který jí budou odstrkávat a myslim že by to bylo stále dokola,proto by se to mělo řešit a zabránit dalším incidentům 😉

daisy1
autor
6. dub 2010

ahoj, u nas uz je teda vic jak 2 mesice klid, proste pritel zasel za ucitelkou, a ty uz si to nejak i s druzinarkou asi pohlidaly a musim rict, ze problemy prestaly jako kdyz utne. Jeste jsme porad ve strehu, ale maly sam rika, ze dobry.

martinka79
6. dub 2010

zuzi asi bych to vyřešila s trenerkou narovinu a pokud by malá potom chtěla na kroužek chodit tak ji tam dám a pokud ne asi bych jí nenutila... určitě ve škole bude také.Naše chování můžeme dětem opravedlnit... jde to... Malá to bude chápat...
Moje dítko pošlo šikanou v první třídě taky jsem se spočátku nezachovala profesionálně, mělaq jsem co dělat to udejchat... . Zvládli sjem to a celá situace se vyřela... ve škole s rodiči aktérky a dokonce jsem si zašla za psychologem sama. Nikolka pootm už nemusela zvládla to se mnou...

bohunka79
8. pro 2017

Dobrý den, též bych se ráda podělila o zkušenost a požádala někoho kompetentní ho o radu. Syn je ve 2.třídě ZŠ. Už v 1.třídě začal po té co nastoupil byt nerv ni, hůře spal, celkově když se kouknu zpět se změnil. Z pohodového pravdomluvneho kamaráda se stal vzteklý až nepřícetny.uzavřený nerad co si často vymýšlí atd. Již jsem to v první třídě řešila. Nic moc výsledek tak již syn nenavstevuje družinu.
Včera jsem však málem zkolabovala. Byl třídní aktiv. Paní učitelka povídala o tom jak tři chlapci které jmenovala za tlačili jednoho do rohu místnosti a kopali do něj. Po tě jak jeden chlapec, též jmenovala druhého strčil na zem až mel obyta kolena a další kolemjdoucí do něj ještě kopnul jal ležel na té podlaze.
Neřekla však komu bylo ublizovano. Po skončení výčtu jejich stížnosti na děti mi řekla ať počkám. Ze se mnou musí mluvítal. Ze je to důležité. Spěchal jsem ještě na dceriny třeba. Schůzky. Po 15minutach čekání si ke mě sedla a začala si stěžovat jak je syn nepozorny.jak se při hodinách ne soustředí atd. To už jsem pro to byla i na konzultaci kde mi bylo doporučeno zaplatit mu alespoň 2doucovaci kroúzký. Ze nedává při hodinách pozor, je ne soustředěny atd. Myslela jsem že syn začal lajdacit. Po třídních schůzkách jsem doma hovořila o incident ech které paní učitelka vyprávěla a ze syna vypadlo , že obětí šikany byl on.
Jsem opravdu mimo z toho jak si mohla ke mě jen tak sednout a začít si na něj stěžovat a ne říct mi ze tou obětí je on. Jasně že je ne soustředěny když při hodině přemýšlí co bude o přestávce a ještě mu zakázala žalovat.
Upřímně. Nejraději bych ji udělala to samé
Nahnala ji do kouta atd.
No a co teď? Když si škola hraje na prestižní školu a tutla tyto fakta před rodiči?

betelgeuzz
8. pro 2017

@bohunka79 písemně bych požádala o schůzku s ředitelem a učitelkou a tam to řešila. Nastuduj si věci k šikaně, jaká jsou tvá práva a povinnosti školy. U nás se na třídních schůzkách řešil jeden problémový žák, nejde o šikanu, ale o výbuchy vzteku, kdy háže věcmi a ohrožuje tím i děti, minule i nějak napadl učitelku, když ho chtěla zklidňovat. Věci se začali řešit až ve chvíli, kdy si jeden tatínek písemně stěžoval ředitelce. Údajně by měla škola tyhle incidenty hlásit na sociálku, to nemám ověřený, jen se o tom zmiňovali na té třídní schůzce tatínek a že se to i může hlásit na policii. Takže bych si zjistila všechny tyhle informace, škola také musí mít zpracovaný postup při šikaně a vytáhla bych to na schůzce s ředitelem a chtěla vědět, jak to bude řešit.

beny
13. pro 2017

Ahoj holky,potrebovala bych se svěřit a i poradit.Mam syna ve ctvrte tride.Trida plna kluku,jen tri holky.A po trech letech jim odesla ucitelka,ktera byla opravdu vyborna a tu třídu si dokázala srovnat.Ano vim,ze nas kluk je zlobive dite,ale neni zly.Už od zacatku roku máme ctyri poznamky tipu: vase dite dnes zlobilo,vyrusuje atd.Dnes mi volala naše nová pani ucitelka,aby mi sdelila,že náš syn jeste s jednim hochem,tukali spoluzacce o zidli tuzkou a ona si stěžovala spolužačce,ktera si poddala našeho syna.Ten ji rekl,at toho necha nebo ze to budou resit mezi sebou maminky.Ucitelka rozhovor zaslechla a rekla synovi,ze nikomu vyhrozovat nebude a ze dostane poznamku.Muj syn pry zacpal usi a pani ucitelku to dost urazilo.A jeste mi neopomenula do telefonu rict,ze ona si v te tride musi chranit ty tri holcicky co tam ma. Je to slozite a me je z toho spatne.Ale rozhoduju se co delat dal.

baris
13. pro 2017

@bohunka79 souhlasím s @betelgeuzz .

Okamžitě bych si domluvila schůzku s učitelkou - za prvé, co to mělo znamenat, že si stěžuje na změnu chování vašeho syna, když ví co se mu děje a za druhé jak to hodlá řešit.

Problém je potřeba řešit hned, sám od sebe nezmizí.

beny
13. pro 2017

Tak mi syn dorazil domu a jeho verze zni: ano tukali jsme spoluzacce do zidle a ona se tomu smala,za to druha spoluzacka sla hned zalovat a muj syn ji pouze rekl,ze to rekne doma(zadne vyhrozovani).A pani ucitelka na ne pry opet kricela,ze jsou hlucni a nevychovani.To,ze na ne krici mi syn uz nekolikrat rekl.A uz ponekolikate mi rekl,ze ho opet nenechala nic rict a vysvetlit.No a synovi verim,pac kdyz uz jde do tuheho,tak vim ze mi rika pravdu.Takze to vypada,ze si pani ucitelka nasla svou obet.Je to hrozne,zo takhle rict,ale asi to tak bude.☹

betelgeuzz
20. pro 2017

@bohunka79 našla jsem postup k řešení šikany, třeba se hodí http://www.rodicevitani.cz/poradna/poradna-dela...