Škola-prňáček. Nosí se první den něco paní učitelkám?

janiagi
30. srp 2021

🙏🙏🙏🙏prosím prosím maminky prvňáčka ,nosí se první den něco paní učitelkám???uz mám dítka větší ,nepamatuji se 🙈Díky moc !!!

eloise02
30. srp 2021

První den určitě ne.

marketka_m
30. srp 2021

Ne

janiagi
autor
30. srp 2021

@eloise02 Děkuji

janiagi
autor
30. srp 2021

@marketka_m Děkuji

jaja01k
30. srp 2021

U nás loni nikdo nic.

hermanka88
30. srp 2021

Taky nic nedáváme,až na konci, jako poděkování za celoroční práci a nervy 🤣🤣

pabka
30. srp 2021

@janiagi my tedy nesli kytku a mělo ji 80% dětí, možná i víc…

korin
30. srp 2021

U nás nesly některé děti kytku, nicméně já svým prvňákům pro učitelku nic nedávala.

hojda
30. srp 2021

nic

panihk
30. srp 2021

My nesli kytku a měla tak půlka dětí.

irmamala
30. srp 2021

My neseme kytku.

ee.liska
30. srp 2021

Syn nosí pokaždé, má vždy pro všechny děti i paní učitelku 😁 Vysvětlení: je narozený 1. září 🙂

oli_k
30. srp 2021

@janiagi Děti předloni nesly a vlastně bylo jen pár dětí bez kytky. Přijde mi to automatické, že dají kytičku někomu, kdo s nimi bude trávit tak důležité momenty v začátcích učení.

janiagi
autor
31. srp 2021

@panihk o té jsem právě přemýšlela,nechci aby se malá cítila blbě že nic nenese .

janiagi
autor
31. srp 2021

@ee.liska tak přejeme vše nejlepší k narozeninám 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺👏

herminka
31. srp 2021

U nás loni nenesl nikdo nic.

cilkat
31. srp 2021

Zvážila bych i to, jak moc je dítě společenské: dítě, které se rádo seznamuje, získá kytkou v ruce důvod jít za učitelkou osobně a "pozdravit z blízka". Naopak pro stydlivé dítě bude velký stres muset vystoupit ze skupiny a jít za tím cizím dospelakem... A ten první školní den je podobných stresu až dost.
Pro učitelku samotnou podle mě kytka opravdu nemá žádný přínos, krom kontaktu s dítětem. Navíc první den jsou ve škole hodinu - za tu dobu musíte všem ukázat šatnu, záchody, jejich místa k sezení... Žonglování s třiceti kytkama mi u toho dost přijde jako zbytečný problém navíc.

pabka
31. srp 2021

@cilkat děti se sejdou ráno ve třídě, tak si kytky muže nechat tam když jim jde ukázat další prostory 😉 jen taková poznámka pod čarou 😂

cilkat
31. srp 2021

@pabka Zdaleka ne všude se schází ve třídě. Zvlášť teď se spoustu tříd schází nejprve venku a učitelka je tou školou provází. A i v té třídě musíš minimálně mít připravenou vázu, protože nechat dárek jen tak válet na stole je dost neúcta, ne? ... Ale učitelka je dospělá, tak to kdyžtak vyřeší :D. Navíc mnohé ta kytka i potěší... Ale na tu psychiku dítěte bych koukala určitě 😉 .

marimanta
31. srp 2021

Děti nic nenesly, první den je den pro ně, jejich poprvé, oni jsou v centru dění...proto mě ani nenapadlo jim něco pro paní učitelku dát.
Kytka je fajn na konci roku jako poděkování a rozloučení. Když někdy vidím, jak se maminky předhánějí v dárcích na Vánoce a konec roku, přijde mi to vtipné 🙃

izz76
31. srp 2021

Dcera jde zítra poprvé do školy a vůbec mě nenapadlo, že by měla něco paní učitelce nést, přijde mi to takové vlezle.. Ale asi se pletu, dnes jsem šla kolem květinářství a tam cedule, zítra 1.9. otevřeno už v 7h. Asi očekávají větší nákup květin 🙈

pabka
31. srp 2021

@cilkat jasne, já jen reagovala na to, ze nemusí vlacet 30 kytek celou školou… ale jinak samozřejmě, u těch prvňáčků jde i o ne, aby se cítili dobre, dcera strašně noc kytičku nést chtěla, tak nesla. A u nás ji měli opravdu téměř všichni, tak jsem byla rada, ze ji měla, protože by ji to bylo o to víc líto.

izz76
1. zář 2021

Čerstvá zkušenost z dneška, kytku nebo bonbonieru přinesla tak třetina třídy, ostatni nic. Ani nevím kdy to učitelce daly, asi až po skončení hodiny.