Informace o ochraně osobních ůdajů a používání cookies.

Přečti

Školák si cucá rukávy a výstřih, co s tím?

Ahoj! Chci se zeptat, náš sedmiletý školák si začal cucat rukávy a výstřih. :-p Říká, že to dělá protože mu to chutná. Co s tím? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
garzonka
19. pro 2012
@maleva Zeptám se : kdy to dělá?
Já mám s takovýmito zlozvykmi zkušenost, že je to většinou když se děti nudí, nebo sledují TV, PC...
Co tak zkusit ho nějak zaměstnat, zaúkolovat , .... (něco tvořit, buď sám nebo společně).
nevím, to mě napadlo...
malevaautor
19. pro 2012
Dělá to většinou, když je na počítači, nebo kouká na televizi. Dneska to dělal při čtení.

A ještě se zeptám, dalo by se nějak zlepšit, aby ve škole víc pil? Docela se to zlepšilo. Bere si do školy termosku, to už aspoň něco vypije. Prostě ve škole málo pije.
garzonka
19. pro 2012
@maleva Mladší syn také málo pije, někdy donese domů stejně plnou láhev jako si ráno bral do školy :-p
U nás klasický černý ochucený čaj s citronem není vůbec v oblibě, takže dávám ( a střídám) ovocné štávy, vodu se sirupem a hlavně to připomínám ať pije!
Tak zkuste třeba střidat to pití, já bych možná i tu termosku zrušila, možná to není "IN" , dala bych nějakou láhev z ochucené vody ... Prostě zkuste změnu.
malevaautor
19. pro 2012
Díky, k vánocům dostane "Zdravou láhev" tak uvidíme. 🙂
kacajam
9. říj 2013
Mám na starosti 25 dětí (1.-3. třída) a tak každý třetí neustále něco žužlá - výstřih, rukávy, popruh od aktovky, peněženku, klíčenku, šňůrku, řetízek, tužku, propisku apod. Dělají to cestou na oběd i z oběda i při kolektivních hrách i při sledování pohádek i při čtení knih... Obávám se, že s tím nic nenadělám 😞
patrycja
14. bře 2014
Můj syn to dělá taky, ale pouze při sledování TV nebo u počítače. Za měsíc jdem k psycholožce, tak se na to poptám. Zatím s tím neděláme nic, jen upozorňujeme. Dost mu to zkřivilo horní jedničky, bohužel.
kubikovamamina
30. dub 2014
Náš malý je prvnáček,a pokaždé když přijde ze školy tak ma okousané pastelky,propisky a ožužlanou šňůrku s klíčema a taky nevím co s tím...
evaje
28. čer 2014
Jestli to nemá souvislost se zubama, která se mění =-)
katerinaoo7
27. srp 2014
Můj syn to také dělal. Ožužlával si triko tak, až bylo děravé ... nepomohlo nic ... snad to bylo lepší, když jsem mu zaměstnala ruce. Dělal to hlavně u telky nebo u PC a přestal to dělat sám od sebe. Dodnes nevím, proč to dělal ... myslím, že prostě zlozvyk.
katerinaoo7
27. srp 2014
Jo a zuby se mu v té době ještě neměnily ... vy to máte holky spíšu u školních dětí, tak jestli to nebude stresem, nervozitou ... nebo tak nějak ... prostě jestli to nebude spojené se školou.

Začni psát odpověď...

Odešli