Školní fobie, nevolnost hlavně ráno, zvracení, průjem

ines22
26. bře 2014

Ahoj, nemá s tímto problémem někdo nějakou zkušenost? 😖 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=s... Dítko v podstatě neví, není schopno určit, proč mu je špatně, evidentně je to ze školy, ale není schopno určit, co je důvodem, proč do školy nechce. Budu ráda za každý postřeh nebo radu.

speedygon
26. bře 2014

Co když dítko ví, jen o tom nechce mluvit?

milmic
26. bře 2014

Já s tím zkušenost mám. 🙂 Akorát nevím, co bych k tomu měla napsat, na co se ptáte. 🙂

ines22
autor
26. bře 2014

Tezko rict,jestli vi nebo nevi.Do hlavicky ji bohuzel nikdo nevidi.
@milmic jak ste to resili? Neterinka uz byla u psychologa,dostala nejake leky,myslim ze antidepresiva,me ale pripada sileny cpat do 12 lete holky takovy svinstvo.

milmic
26. bře 2014

@ines22 Napíšu do IP, jo? 🙂

speedygon
27. bře 2014

Jako já na tom nebyla až takto, ale do školy jít pro mě bylo taky za trest....byla jsem dlouhé roky nejmladší, nejmenší a terčem různých "žertů" od spolužáků 😖

ines22
autor
27. bře 2014

@speedygon Pokud je to takhle tak je to asi pochopitelné, že se do školy nechce, ale my vážně nevíme proč, několikrát jsme se ptali jestli jí někdo neubližuje, nebo nenadává, nebo se jí nesměje 😒 Nebo jestli jí nevadí nějaký učitel, spolužák nebo tak, a výsledek žádný...

speedygon
27. bře 2014

O některých věcech se těžko mluví..já, když si doma stěžovala, máma to zlehčovala nebo řešila naprosto de.ilně...bohužel...nemá nějakou kamarádku, která by mohla vědět více??

pavlapl
28. bře 2014

Já mám s tímto bohužel osobní zkušenost. Od první třídy jsem do školy nechtěla a vymýšlela jsem si všechno možné abych tam nemusela. Máma si semnou nevěděla radají a já jsem jí prostě nedokázala říct že se mi tam nelíbí a děti mě nemají rádi. Celou základní školu jsem neuvěřitelně trpěla. Protože jsem byla nespolečenská, stydlivá a ještě ktomu s nadváhou. Děti mě šikanovaly ale bohužel v té době co jsem chodila na zš se to ještě neřešilo. Měla jsem z toho řadu problémů jak zdravotních tak prospěchovím. Vše se uklidnilo až na učňáku. Teď jsem něco podobného řešila se svojí dcerou. Nesedla si s učitelkou v první třídě tak jsem jí raději dala na jinou školu než aby se musela zbytečně trápit.

tarra27
28. bře 2014

určitě ví, proč se ji tam nechce...má srach o tom mluvit......pořádně si popovídejte, nesmí se bát cokoliv říci a navrhni změnu školy, pokud jsi schopná ji udělat a dodržet, když to slíbíš.....a pokud to pomůže, tak bych školu změnila.....

terezet
28. bře 2014

podle mě to ví, ale strašně se stydí to říct... zvlášť v tomhle věku... buď bych si s ní v klidu popovídala a pokud by nic nezabíralo, zkusila bych psychologa...