Školní taška pro prvňáčka - Herlitz. Máte zkušenost?

antarres
27. bře 2015

Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s tímto školním batohem pro prvňáčka. Máme od P+P Karton a už se nám rozpáral, vypadla nám jedna opěrná nožička na spodku, sice tam nandáme všechny desky atd., ale zdá se mi to dost neprostorná taška. Volné stěny batohu (až na tu zádovou část) taky nejsou ideální. Na další školní rok tedy budeme pořizovat novou tašku. Šla bych do této tašky Herlitz, je to osvědčená značka, ale nevím o nikom v našem okolí, kdo by ji měl.
Budu moc ráda za jakékoli reference. Moc děkuji. 🙂

krystalka
27. bře 2015

@antarres - my sice nemáme zkušenosti s touhle značkou, ale kdyby to mohla být i jiná značka, tak my jsme naprosto spokojení s batohem od Emipa....od září vypadá pořád jako nový, nenašli jsme na něm žádnou věc, co by nevyhovovala, i prostorově nám bohatě stačí, ale syn nenosí ty klasické tvrdé desky na sešity, ale má takové ty plastové obálky s drukem a v každém má sešity a pracovní sešity na jeden předmět...je to lehké a přehledné...a od Emipa máme i penál a také pořád drží, kromě nějaké té čárky uvnitř od pastelek je jinak taky jako nový...

berenika39
27. bře 2015

Ahoj, něco o aktovkách se řeší i tady, jsou tam odkazy, mrkni: https://www.modrykonik.cz/group/6886/

antarres
autor
27. bře 2015

@berenika39
@krystalka

Děkuji Vám za odpovědi. 🙂

konidana
27. bře 2015

@antarres Já loni koupila Herlitz dcerce z druhé ruky, 2 roky nošenou. Vypadala skoro jako nová a teď je v provozu 3.rok. Dcerka se s ní nemazlí, takže podle toho vypadá - napraskaly nožičky a začíná se dost prodírat v místě dolní hrany zad, kde doléhá na záda. Je lehká, přehledná, jednoduše uspořádaná (netřeba žádné extra desky na sešity) - za mě velká spokojenost!

jajina.c
28. bře 2015

Tuto tašku má partnerovo syn, taky se s ní nemazlí, má jí od září a je jako nová. Chtěla jsem ji pro syna taky, ale jemu vůbec nesedí, tak jsem zvolili nakonec batoh od Bagmaster, ta mu sedí perfektně.

linda.r
29. bře 2015

Dcera ji má od září, akorát v jiné barvičce a je super. Ve třídě ji mají ještě další 2 děti a taky spokojenost. Doporučila bych hlavně pro drobnější děti, protože proti většině aktovek je lehoučká 🙂 Ale fakt je že ten vnitřní prostor je tak akorát, ale oni toho ti prvňáčci a druháčci naštěstí moc nenosí 😉

numerenka
29. bře 2015

@antarres : naše Terezka má úplně stejnou jako na obrázku. Zatím jsme v první třídě a kupovali jsme jí novou. Nejvíce jsme obě ocenily, že má jednu velkou kapsu, kde hned vše najde - vleze se jí tam velká složka, krabička se svačinou, láhev s pitím. Do přední kapsy si dává čip do školy, peněženku, kapesníky a pod. Nosí se dobře, pohodlně...zároveň počítáme s tím, že do třetí třídy kupíme novou. Takže za mě naprosto dokonalá pro 1.a2. třídu 🙂

antarres
autor
29. bře 2015

@numerenka Můžu se ještě zeptat, jak prostorné jsou ty postranní kapsy? Upřímně, nechce se mi dávat lahev s pitím do velké kapsy k sešitům a knížkám. Na té tašce, co máme teď má vně batohu takovou tu síťovanou kapsu, kam dáváme lahev. Díky za info. 🙂

numerenka
29. bře 2015

@antarres : ty kapsy na stranách jsou hodně velké...půl litrová láhev se tam vleze na 100% 😉
My dáváme do velké kapsy, jelikož když dám pití na jednu stranu, tak malá má více aktovku na tu stranu zatíženou. Vyvažovala jsem to papučkama, ale ty teď nechává ve škole 🙂

krystalka
29. bře 2015

@numerenka - my máme sice aktovku Emipo, ale taky mi trochu vadí, že když má tu lahev v té postranní síťované kapse, že to má zatížené jednostranně...ale nejsem si jistá, že by uvnitř vydržela na jednom místě, stejně bych ji musela dát k jedné straně a nebo by tam lítala sem tam, jak syn běhá a poskakuje...krabičku na svačinu má v menší kapse vepředu....a bačkory s sebou nenosí, mají je ve škole ve skříňce....

luucia
29. bře 2015

Máme taky Herlitz..necelý rok v provozu a je pořád jako nová. Dcera i já jsme moc spokojené. Pití dávám do bočních kapes. 😉

zzuzinda
29. bře 2015

My Adamovi koupili Herlitz midi a je skvělý. Napřed jsme ho vyřadili z výběru, ale ve finále Adamovi sednul nejlíp a z obchodu odešel s aktovkou na zádech. U něj ve škole ji mají i třeťáci, a vyšší ročníky mají Herlitz i jiný tip a vypadají pěkně a co jsem se bavila s maminkami, tak je v pohodě a vydrží hodně.

iluss
7. dub 2015

Dcerka si taky vybrala tuto školní aktovku - Herlitz smart - jen s jiným motivem. Tak přemýšlím, jestli ji koupit nebo vybrat jinou značku.

@numerenka chtěla jsem se zeptat, vy máte taky herlitz smart nebo midi? Zajímá mě, jestli ta smart není až moc malá a jestli se tam vše potřebné vejde. Nejvíc mě zaujala, že je lehounká, dcerka je celkem drobek, tak bych pro ní nechtěla žádnou těžkou tašku.

lukajda
8. dub 2015

Máme Herlitz Smart - syn je hodně drobný, takže velikost a váha tašky byly rozhodující. Za nás naprostá spokojenost, taška vypadá i dnes jako nová.Vše potřebné se do tašky bez problému vejde. Určitě s ní bude bez problému pokračovat i do druhé třídy.

alka2015
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zzuzinda
18. kvě 2015

@iluss Ta smart je víceméně stejná jako midi, akorát je levnější, nemá dno celé pevné, ale jen nožičky, má jinak udělané kapsy. Někde jsem četla, že je to midi předělaná na levnější verzi. Asi bude i o fous lehčí. Ale uvnitř bude velikostně stejná nebo podobná 🙂

iluss
18. kvě 2015

@zzuzinda Už ji máme doma a jsem s ní moc spokojená 🙂 Moc se mi líbí.

zzuzinda
18. kvě 2015

@iluss Tak ať se dobře nosí 🙂 Adam je z aktovky pořád nadšený 🙂 Nevím, co budeme dělat o prázdninách, asi jí bude nosit jen tak 🙂

krystalka
18. kvě 2015

@zzuzinda - fakt je pořád nadšený? 🙂 Jiřík má sice se svým oblíbeným vlakem, nosí se mu dobře, ale doma ji hodí na botník a vzpomene si na ní až ráno u dveří při odchodu a to mu jí někdy musím i připomínat, jestli mu něco nechybí 🙂 ....a teda ještě když mají náhodou nějaký úkol, jinak tam vlastně nosí to samé, věci co potřebují jednou dvakrát týdně, tak mají ve škole....

zzuzinda
18. kvě 2015

@krystalka Jo, jo, Adam je nadšený z celé školy. Pořád se mu tam líbí a na prázdniny se těší jen když mu babi začne vysvětlovat, že jsou fajn 🙂 Dnes v jednom obchodě ukazoval učení paní prodavačce a chlubil se jako blázen 🙂

berenika39
18. kvě 2015

@zzuzinda ano nevíš, jak to od tebe ráda čtu. 😀 ,je šikovnej. měli jsme ted třídní schůzky a možná bude mít pana učitele.-).
a tašku stále nemáme🙂

zzuzinda
19. kvě 2015

@berenika39 Adam pana učitele nechtěl, měli jsme i domluvené, že kdyby měli chlapa, tak půjde k paní učitelce. NEvím, proč, ale fakt se bránil učiteli. Asi ví, že na ženské umí zapůsobit 😉 Ale teď už chlapy zvládá v pohodě 🙂 Jinak ve škole jsme pořád spokojení 🙂 Tašku doporučuji pořídit v Sevtu, v Bohnicích, tam mají výběr.

berenika39
19. kvě 2015

@zzuzinda děkuji, v sevtu byl starší syn acc.manager, dva roky, máme tam jistotu🙂, určitě tam ale zajedu, vyzkoušet. zatím mi přijde všechno mega velké, krom Topgalu, aktovky má jak mravenec kládu🙂

zzuzinda
19. kvě 2015

@berenika39 tak to máte pohodu 🙂 My původně taky chtěli TopGal, ale nakonec byl nej Herlitz 🙂

tanuki
13. srp 2015

@iluss Ahoj, chtěla bych se zeptat ještě na ty boční kapsy, jestli je ten sucháč dobrý a dobře drží, na všech obrázcích jsou ty boční kapsy prázdné, tak se jen bojím, aby to pak naplněné nebylo neforemné, netrčelo to "zapínání".
Jinak dcera drobek a jde do montessori, takže bude mít míň věcí, takže chci tu nejmenší na první, druhou třídu.
Moc se mi líbí Topgaly, ale na těch prvňáčkách je to fakt obří.

antarres
autor
18. srp 2015

Vyšel test školních aktovek pro prvňáky. Upozorňuji aktovky, ne batohy!!! Vyhrála nějaká značka Hamé (pořizovací cena 3900Kč 😒 ), pak P+P Karton a Topgal. Tak mi docela zklamal Herlitz i Emipo. Máme koupený Topgal, vypadá dobře, kolegovo malá z práce ho nosila celý rok a dobrý. Naopak my s P+P kartonem úplně vyhořeli, koupili jsme batoh, ne aktovku a teď mě to štve. dělají to z nekvalitní látky. No, co dodat....

antarres
autor
18. srp 2015

@tanuki Jestli máte přístup do Makra, tak tam teď mají velký výběr tašek Herlitz pro prvňáčky. 🙂 A jsou v akci kolem 1350Kč. Možno i s penálem myslím, ty jsou pak o něco dražší... Přeji dobrý výběr....v testu Herlitz nedopadla moc dobře.

sisstin
18. srp 2015

@antarres tak syn Topgal absolutně mít nemohl, měl ho až po kolena, Herlitz midi mu sedí naprosto perfektně, víc zatím zhodnotit nemůžu, teprve nás to čeká 😉

zzuzinda
19. srp 2015

@sisstin Krásně mu sedí 🙂 Ať se mu dobře nosí 🙂

kikimaruska
19. srp 2015

Synek nosil tu z nejměnší kolekce Herlitz Mini, jelikož to byl drobeček a byli jsme spokojení. Tady měl syn 109 cm,16 kg. Jako jediná mu sedla, zbytek byly fakt obří. Letos už dorostl, takže bude mít svou vysněnou s dinosaurem od jiné značky.