Školní taška pro prvňáka. Co v ní má být?

evaviki
25. lis 2010

Ahojte, potrebujem poradit.. Ideme kupovat ako darcek skolsku tasku pre prvaka, co vsetko v nej ma byt (vybava) a poraddte prosim, co by sa 6 rocnemu klukovi mohlo pacit na taske? (myslim napr. auticka, postavicky z pohadek a pod...)
dakujem

beruska2x
25. lis 2010

@evaviki nezlob se, ale bez ditka bych to nekupovala, mel by si ji vybrat, zkusit a s vybavou.. penal ale bez vybavy, kazdemu sedne neco jineho a kazda skola pozaduje taky trosku neco jineho...desky na sesity.. myslim ze vyber je veliky ale kazde ditko ma rado neco jineho, a melo by se mu to libit 😅 😉

evaviki
autor
25. lis 2010

@beruska2x nemozem to kupovat s chlapeckem, ten to pisal jeziskovi a je z detskeho domova, takze ho ani nemozem vzit do obchodu a sledovat, co sa mu paci.. tasku chcem vybrat nejaku tvarovanu kvuli zadum a lehkou.. par dobrych znaciek som nasla na inom fore, spis mi ide o ten dizajn..

beruska2x
25. lis 2010

@evaviki no prave.. co vis co se mu libi 😅 deti jsou na tohle prisne, aspon co vim ja...http://www.sara-jbc.cz/kozene-zbozi/skolni-bato...
tady myslim koupis dobre.. a asi s motorkou/autem nic nezkazis... ☹ snad...

schnek
25. lis 2010

@evaviki nemá oblíbenou nějakou pohádku? třeba Cars, ToyStory atp a nebo naopak nějakej večerníček,...? to by mohlo výběr usnadnit 😉 ale jinak neporadím, školáka zatím žádnýho nemáme 😅 😉 sama jsem zvědavá, co všechno dneska děti do první třídy potřebujou 😉

evaviki
autor
26. lis 2010

@schnek to prave neviem.. ☹(

neumisa
26. lis 2010

@evaviki my koupili neutrální - bez pohádek, s koníkem. Jinak pouzdro, trojboké pastelky a tužku, složku na písmena a na číslice, složku na sešity, bombičkové nebo plnící pero, guma, nůžky s tupou špičkou ... no pokud si ještě na něco vzpomenu, tak dopíšu, už je to přece jen rok ... 🙂

maart
26. lis 2010

@evaviki ...Evakiki, je to od vas naprosto uzasne a krasne, ze kupujete skolni tasku pro kloucka z domova.... 😵 . Jsem z toho uplne namekko....Mym synum se v soucasne dobe libi vsechno, co je na tema lego star wars, jeste porad je pomerne drzi treba bionicle, ale presne jak pise Neumisa, neni potreba kupovat batoh s nejakym hrdinou, je mozne neco bez nametu, ale hlavne takove, aby to bylo pro "velky chalpy" 😉 .
Muzes k tomu koupit penal, do nej pekne pastelky....vic bych asi nekupovala, kazda skola ma jine pozadavky na pomucky. Ale fajn jsou jeste takove ty tvrde desky A4 a A3, synove v nich maji sesity a slabsi ucebnice. Mladsi syn na nich ma dinosaury a je moc spokojeny.

evaviki
autor
26. lis 2010

@neumisa jeeeeejda, tak to teda dufam, ze mi v obchode poradia, veci ako slozka na pismena a cislice mi nic nehovoria...
a zvysok snad bude v plne vybavenom penali, dakujem za tip, vytalcim si to a vezmem so sebou 😀DDD

@maart tak skusim nieco neutralnejsie, aby mu to par rokov vydrzalo.. do tohto domova kupujeme kazdy rok par darkov, deti si vzdy napisu, firma, kde pracujeme to zverejni na intranete a pak sa zamestnanci hlasia a kupuju draky.. (ja som vzdy namakko, ked citam tie priania - vacsinou si pri tom pobrecim a neviem si vybrat, co kupime, nakoniec musi rozhodovat manzel..) 😀 desky urcite kupim..

neumisa
26. lis 2010

@evaviki když v papírnictví řekneš, že to je pro prvňáka, tak budou vědět, co chceš - jinak je to to samé, co jsme měly my zamlada - plastová složka A4 s přihrádkami. Jinak sadou štětců, vodovkami, temperami a plastelínou navrch taky nic nezkazíš 😀

evaviki
autor
26. lis 2010

@neumisa 😀 vdaka...

maart
26. lis 2010

@evaviki ...mrkni, tenhle ma muj pan Prvnacek 🙂 ....je to super batoh, lehky, hodne prostoru, vydrzi urcite az do treti tridy 😉 ...a jojo, modelina, tempery, vodovky, to porad leti.
http://www.topgal.cz/batohy/skolni/EFI-115/D---...

neumisa
26. lis 2010

tak my máme tohle:
http://www.skola-vola.cz/skolni-batohy-a-aktovk...

tedy, krom ferrari máme koně, ale typ je stejný ... je fakt, že letos už půjde do kytek a na příští rok mu babička koupí novou ...

evaviki
autor
26. lis 2010

tak na ten topgal som pozerala aj ja 🙂
dakujem za pomoc..

evaviki
autor
10. pro 2010

tak som kupila topgal a je uzasny... fakt parada, uz aspon viem, aku tasku dostane sebik, ked pojde do skoly.. (teda ak ich este budu vyrabat) 😀

maart
12. pro 2010

@evaviki To je perfektni, malej bude mit strasnou radost 😵 . Krasne Vanoce 🙂 !

petruna110
31. kvě 2011

Myslím si, že nějaká postavička, kterou má rád by byla uplně ideální. Zrovna řeším s kamarádkou, že její syn půjde po prázdninách do školy a vybíráme školní potřeby. Narazily jsme na http://www.sevt.cz/obchod/skolni-potreby-a-pomu... v aktovkách je tam jedna s medvídkem Pú, je za výbornou cenu, takže to asi vyhraje. 🙂

evaviki
autor
16. črc 2011

@228filip ahoj, ked to kupis solo, tak sa tiez da dostat na taku cenu 🙂) ja som teda kupila nakoniec vtedy topgal, vyhrala test (v podstate ako jedina presla vo vsetkych kategoriach) a ked som ju potom videla "nazivo", bolo rozhodnute.. ak by ktokolvek hladal tasku, odporucam.. a ked pojde sebik do skoly, tak je vyber jasny 😀
vtedy som vybrala tento http://skolni-batohy.heureka.cz/topgal-chilli-c...

andrissek
16. črc 2011

Já mužu taky ze zkušenosti doporučit tašky od topgalu. Opravdu jsou super .
Budeme ted kupovat do třetí třídy a zase jedině topgal 😉

mayem
28. črc 2011

Taky mohu ze zkušenosti doporučit Topgal. Synovi vydržel batoh Topgal 4 roky. Do páté třídy jsme kupovali nový a ten starý má ještě plně funkční, prala jsem ho každý rok v pračce na 30 stupňů a teď ho tahá na ryby. S dětskými motivy bych aktovku nekupovala, pač ve druhé třídě dítě tašku s Medvídkem Pú apod. už nechce 😉

ludva
28. črc 2011

Topgal je super, ale já mám výbornou zkušenost i s aktovkama od firmy www.leasyn.cz
Lehoučké tašky co vydrží opravdu hodně 😉

ladybugie
28. črc 2011

u synovce frčí piráti z karibiku a auta 🙂 ale jak už tu někdo psal, byla bych s těmi motivy opatrná, aby člověk na každý pololetí nekupoval novou podle toho, co je zrovna v módě 😀

bertica.h
28. črc 2011

Viktorka má doma tuto:
http://www.topgal.cz/batohy/skolni/chi-173/?h--...

ale celkovo mi všetky tašky prídu velmi velké.Naša nebude mat ani 6rpkov ked pojde do školy má necelých 14kg..neviem ako to ponesie.tu tašku má pod zadok 😒

kikimaruska
13. srp 2013

Obnovuji tuto diskuzi...Budeme mít letos předškoláka. Popravdě si myslím, že dostaneme odklad z několika důvodů, ale i tak mne dopředu jímá hrůza, jakou vůbec mu budeme a kde shánět aktovku. Vyčetla sem, že dítě by mělo nosit 10% své hotnosti na zádech maximálne. Syn je hubený a doted jsme nepřesáhly nastálo 15 kg, neustále se pohybuje mezi 14,2-max.15 kg na nějaký čas. Z toho plyne, že plná aktovka by měla vážit.max.1,5 kg, aby se mu neničila páteř... 😕 . Popravdě aktovky váží v průměru 1,5 kg, takže to by ji měl nosit asi prázdnou, vubec si nedovedu představit, jak to budeme dělat. Jako základ je určitě kvalitní a pro nás důležitá odlehčená aktovka pro prvňáčka, nemáte nějaký tip jakou značku? Trochu se bojím, že aktovka pod 1kg se nesežene a neforemný batoh mu moc dávat nechci. Máte někdo podobný problém s hubeným a malým předškoláčkem? Děkuji...

cikilik
13. srp 2013

@kikimaruska
Nevim,jak je to teďˇ,ale já jsem v 1. třídě
měla dvoje učebnice,jedny doma a jedny ve škole,protože jsem jsem byla malá a drobná,tak ať se s nima nemusím tahat.

kikimaruska
13. srp 2013

@cikilik to mi mamka říkala také, ale od kamarádky co vím, tak je nyní moderní mít spousty pracovních sešitů/učebnic, které rodiče koupí a dítko si do nich zapisuje ve škole i doma, proto nelze mít dvoje a neustále to psát 2x 😒 ...

cikilik
13. srp 2013

@kikimaruska
aha tak to je blbé to ani nevim,jsme témeř stejně staré,takže za nás jsme měli sešity jedině jako písanka,prvouka ,matematika a vyjímečně hudebka

kikimaruska
13. srp 2013

@cikilik jj, to je pravda. Snad se najde nějaká maminka maličkého předškoláčka/prvňáčka a poradí, jak to vše zvládají......

etinka
13. srp 2013

@kikimaruska,neteře dvojčátka šly po odkladu do 1.tř.a měly jen 17 kg☹. Batoh mají od firmy Emipo,je nízký a lehký,pod 1 kg má určitě a je pro drobné dětičky opravdu super.Já osobně jsem ho kupovala ii synovi,teď jde do 2.tř.,ale ten byl na rozdíl od holek vazoun,měl 20kg 🙂

kikimaruska
13. srp 2013

@etinka děkuji, no okolo nás jsou o rok mladší kluci, ale všichni mají přes 20 kg a jsou o hlavu větší 😕 😝 , nijak zvlášt moc ho už vykrmit asi nestihnu, protože to je motorová myš co skoro nejí a neposedí ani chvilku a jídlo je za trest. 😒 . Si děláme srandu, že ho mladší brácha za rok, za dva za chvilku přeroste a to jsou od sebe 5 let 😀