Školní zákon. Kde si ho môžem prečítať?

bertica.h
18. čer 2010

Prosím Vás,poradíte mi,kde si možem prečítat nový školní zákon?
Ide mi konkrétne .o prijatie preškoláka do školky.
Ďakujem pekne 😉

bertica.h
autor
18. čer 2010

na MS som ho nenašla..

berenika39
18. čer 2010
janula34
18. čer 2010

@berenika39 - www.zbierka.sk 🙂 🙂 so z

bertica.h
autor
18. čer 2010

zabudla som napísať..prepáčte.ide mi o Český školní zákon

berenika39
18. čer 2010

@janula34 no joooo, noooo, to bylo z hlavy, když máme www.sbirka.cz tak jsem to šoupla do slovenčiny.... 😉 😉

takže nakonec nej bude www.zakonycr.cz 😉 😉 😉
a do slovenštiny se už nepletu, ač jí mám ráda....a nepiš to do tématu Gramatické okénko, pls..... 😉 😉 😉 😉

janula34
18. čer 2010

@berenika39 - že si to ty, Beri, urobim vynimku 😀 😀 😀 😀 😀

berenika39
18. čer 2010

vďaka , děkuji🙂)
@janula34

bertica.h
autor
18. čer 2010

díy idem to preštudovat.
neviem rpáce čo moja dcéra je,alebo nieje predškolák od záři,kedže sa narodila v říjnu ..odvšadial počúvam,že ju už musia zobrat do školky..tak či to náhodou nieje fakt tak..díky. 🙂

ria80
18. čer 2010

No je daný,že když se dítě narodí na podzim,tak automaticky jde do školy o rok později,v tvém přépadě v šesti letech a osmi měsících.Takže předškolák z ní bude až za rok. 😉

jabber
18. čer 2010

bertica - no a kdy nastupuje tvoje dcera do školy? Ředitel musí vzít dítě do školky ten poslední rok před nástupem do školy.
Jestli jí teď v říjnu bude 5, tak je opravdu předškolák až za rok, jak píše ria 😉 protože do školy půjde až v necelých 7 letech

bertica.h
autor
18. čer 2010

jabber,áno,dcéra má terz na podzim 5rokov.Ale práveže plánujeme,aby išla doš koly o rok skor,kedže už teraz vie čítat a píše,čaká nás návšteva PPP..tak uvidím podľa toho,čo povie psychologička.
nechápem..keby som ju chcela dať o rok skor do školy ako postupovať.

jabber
18. čer 2010

bertica, já ani teda nevím, jestli je to vůbec možné, aby šlo dítě do školy dřív, než mu je 6 😅 skoro bych řekla, že ne 😒
Ve stejné situaci jsou moje neteře, těm bude 6 v půlce září a jdou taky až o rok později 😒 Taky už čtou, píšou, počítají, chytré jsou jak opice, ale nevezmou je a to jim to uteče o blbých 14 dní......
Vyřešili to tak, že je dali do školy do nulťáku

ria80
18. čer 2010

No ted už může jít dítě v pěti letech do školy,když je na dost chytrý a i jinak zralý.Ale je fakt,že asi moc dětí to splnovat nebude a je to hodně nové,takže tady ty školkový záležitosti a ty právní věci kolem s tím ještě asi moc nepočítají.

jabber
18. čer 2010

ria - a jo, vidíš, je to tam, teď jsem na to koukala. V tom případě fakt nechápu, proč je teda nevzali, když zralé jsou ažaž 😀
bertica - je to paragraf 36, odstavec 3

bertica.h
autor
19. čer 2010

dakujem