Skoro 7letý se začal počurávat

theronnie
19. kvě 2019

Zdrávím,

nevím jak začít zkrátka mám prvňáka, který byl bez plen ve 3 letech. Do jeho 5 let sem tam nejaká noční nehoda. Každopadně od té doby bez problému až do teď. Začalo to tak před měsícem. Noc co noc.... Jenže kdyby to bylo jen v noci, on je schopný to pustit i ve dne. Napříkad i ve škole. Ve škole je to tedy od nástupu jeden problém za druhým, ať už jde o výsledky, o kamarády o ne moc příjemnou učitelku. No a teď tohle. Je to neuvěřitelně náročné. Kluk mi denně brečí, že to nezvládá, že je k ničemu, že se mu smějí. Já na něj bčas taky vyjedu, protože to každý den převlékám postel, jeho nacházím pročurané spodní pradlo různě po baráku, někdy o pokaděné.

Doktorka nos poslala na Urologii a proktologii. Fyziologicky je v pořádku.
Už jse opravdu v koncích. Jsem jediná, komu se tohle děje? Mám pocit, že ano a nemá to řešení. ☹

codal
19. kvě 2019

@theronnie vůbec nejsi špatná máma.. ono to chvíli trvá, než si člověk uvedomi, co se vlastně děje,ale přišli jste na to, řešíte to, děláte pro něj to nejlepší... On ví,že ho milujete a je dobře,že mu to říkáte, on to teď potřebuje slyšet a cítit...především potřebuje vědět, že to,co se mu stává, není jeho chyba, že to není žádná hanba a že se to spraví! Společně to zvládnete ❤️

helabella
19. kvě 2019

@theronnie -- je mi moc líto, čím tvůj syn prochází. Určitě je moc dobře, že ho necháš doma -- nejllíp rovnou do konce školního roku. Myslím, že ve škole nepůjde jen o pouštění na wc -- vypadá to, že učitelka si na něj zasedla a kdo ví co všechno mu dělá ☹ Ono úplně stačí mu před celou třídou říct, že je neschopný, jak to, že nechápe to a to, že je nešikovný, atd. A pak se k tomu přidají i děti, které vidí, že synek nemá u učitelky zastání, takže je jednoduché se do něj strefovat. Docela bych si tipla, že v nové škole bude synek mít úplně normální známky, možná se i ukáže, že je ve skutečnosti nadaný.... jen potřebuje být v klidu a ne ve strachu a stresu z toho, co zas ve škole bude. Psycholog je dobrá volba, syn potřebuje trochu pomoct si to všechno srovnat a napravit škody. Moc držím palce!

pabka
19. kvě 2019

@theronnie určitě i pokud zůstane doma ze školy, poté školu budete měnit, i tak určitě doporučuji psychologa. V Praze mám tři dobre psycholozky, bohužel vše soukromé co se platí, ale v případě zájmu pošlu kontakt!! Prosím řešte to co nejdřív, nám psycholozka řekla, ze jedno z nejdůležitějších co musí dítě vidět je to, ze rodiče jeho starosti berou vážně a stojí za nim! Je mi ho moc líto, učitelka na svém místě nemá co dělat!! Toto musí řešit. Ach jo, v dnešní době, jak to muže neřešit...

lucajda17
19. kvě 2019

@theronnie
Syna netrestej a nelituj. Musi nacerpat sebevědomí, ze je uzasny pro vas takovy jaky je, ze ho za jakychkoliv okolností mate radi a nikdy se na tom nic nezmeni. Objimat, v noci s nim spat, pred spanim pustit treba bily sum. Hrat si spolu a hodne si povidat, nejen co trapi jeho ale i tebe. Ujistit ho, ze kdyz se pocura, tak budete spolu na tom pracovat, aby se to zlepsilo a ze nic hrozneho se nestalo, ze to casem bude vse v poradku.
Urcite bych ti doporucila paragraf. S doktorkou se domluv, z jakeho duvodu paragraf potrebujes, ale jen muj nazor, aby o tom syn nevedel, aby si nepripadal jeste vic trapne. Psycholog je urcite na miste, drzim pesti at brzy sezenes a necekas na termin vic jak dva mesice.
Pristup skoly pro me nepochopitelny, resila bych to na vyšších mistech a je fajn, ze mate jinou skolu. To mu hodne pomuze.
Držte se.

angelyn
19. kvě 2019

Dětský psycholog...ja jsem se jako dítě zničehonic začala pocuravat, převážně v noci, někdy ale i přes den...ja si na to nepamatuju, ale příčinou byly noční můry, desy, naši tehdy koupili televizi a já jsem asi nebyla schopna některé věci v hlavě zpracovat z filmu a tak, takže to prý bylo z toho. Soudě dle problémů ve škole to bude jeden z duvodu...

knuffel
19. kvě 2019

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale syna netrestat, ale mít pořádně ráda, neremcat, prát, převlíkat v klidu, mít pochopení, každopádně z takové školy rychle pryč, tam bude zakopaný pes, beztak má nějakou čůzu učitelskou. Nějaká neřešená šikana? Broučka je mi strašně líto, pomazli ho a dej naději, že bude dobře, zvládnete to. Když mu naznačíš, že už nebude muset do téhle školy, co to s ním udělá? Buď s ním a nezlob se na něj, to je určitě reakce na něco, co nedokáže sám zpracovat...

ariadna12
19. kvě 2019

@theronnie reseni je podle mne v tom, ze je dite psychicky v haji ze skoly, popr. i z domova. Sama to v podstate pises. Mozna taky ma pocit, ze ho nema nikdo rad takoveho, jaky prcek je. Zasla bych za dobrym detskym psychologem nebo psychiatrem.

ariadna12
19. kvě 2019

@theronnie nezlob se, ale tohle uz je dle dalsiho prispevku spis na psychiatra (existuji centra krizove intervence, aby si kluk z toho vseho neco neudelal, kdyz takhle mluvi, musi byt fakt v silenem stresu, strachu a v depresich. Urychlene bych to resila, vcetne okamziteho stazeni ze skoly a presunu ditete na jinou skolu, kde se mu budou venovat dle jeho schopnosti a moznosti, popr. jiny postup dle psychiatra. Pryc z toho prostredi a resit. Jedna byvala spoluzacka ze zakladky na zakladce propadala, deti ji delali peklo, v podstate se ji furt smali, delali neprijemnosti, nadavali do debilu, apod., pak presla do zvlastni skoly, celkem po zmene skoly ozila, rozkvetla, mela kamarady, nyni je vdana, ma dve deti, ridicak, delnickou, ale dobre placenou praci, koupili s manzelem starsi domek, ted ho opravuji, nasla pudu pod nohama a sebevedomi. Tim chci rict, ze naroky na dite je treba mit takove, aby je bylo schopno zvladnout, a je treba najit mu skolu, kde se bude citit dobre, a projevovat mu lasku, netrestat. Resili jste to, ze dite potrebuje na wc i behem vyucovani, s detskym lekarem? Kdyby melo dite potvrzeni, ze ma zvysenou potrebu, musi ho pustit i behem hodiny. Jinak ze strany skoly bych to videla na neresenou sikanu (coz resi Ceska skolni inspekce, kam lze podat stiznost na necinnost vedeni skoly). At se kluk da dohromady, podporte ho v rodine, at ma pevne zazemi.

theronnie
autor
20. kvě 2019

Holky dekuju moc za podporu. Ráno jsme byli u doktorky. Ta neměla problém, dokonce rikala ze je to vhodné a spis to řeším pozdě. Rovnou nás poslala urgentně na psychiatrii do nemocnice. Což mě osobně dost vyděsilo, ale jak jsem zjistila bylo to za 5 minut 12. Dostal recept i na antidepresiva. A to je šílený u tak malého dítěte. Volala jsem i do školy abych ho omluvila a učitelka mi na to řekla ze to chápe a ze je vlastně rada ze bude mít aspoň ve třídě klid a naschledanou. Nevím teda v čem to je ze můj syn je tak hrozny ze ani učitelka ho nechce ve třídě :( Každopádně nás teď čeká boj.

Mockrát všem dekuju bez vás by mě tohle vůbec nenapadlo .

anakolut
20. kvě 2019

@theronnie doktorka se k tomu postavila skvěle a je dobře, že má hned odbornou péči. Vidíte, jak jste to zvládla. Vše je na dobré cestě. Učitelka je neskutečná kráva a to říkám jako někdo, kdo ucil. Malého máte doma, nebo musel zůstat na dětské psxchiatrii. Moc Vám přeji, aby byl malý v pořádku a aby měl zdravou dušičku a už nikdy nemusel projít takovým trápením. Asi jsem divná, protože i když Vás neznám, tak na to od včerejška pořád myslím.

irena1111
20. kvě 2019

Jo to hrozné když má takovéto trápení malej kluk, kterej by si měl užívat dětství. Sama jsem si od dětství procházela šikanou ale před 30 lety se o tom veřejně nemluvilo. Díky tomu, že to moje mamka neřešila, mám z toho následky do konce života.
Nicméně je dobře, že jsi s malým zašla hned k doktorovi a že se to řeší. I když má syn teď antidepresiva, tak určitě vyhledej i dětského psychologa. Je potřeba se synem o jeho trápení mluvit. Ty se snaž s malým trávit co nejvíce času a ujišťovat ho o své lásce k němu.
Pokud jde o přístup učitelky a vedení tak to je opravdu velkej hnus. Tohle mi udělat učitelka s dítětem tak udělám pořádné rodeo. Nastoupila bych na ředitelku a klidně i na zřizovatele a kontaktovala bych určitě i inspekci, protože tohle je velkej průser a potencionální riziko pro další děti.
Moc vám držím palečky aby jste to ty i tvůj syn zvládli a aby se z toho malej dostal co nejdříve a s co nejmenšími následky.

pipi_puncocha
20. kvě 2019

@theronnie moc ráda čtu, že se pomoc hned takhle rozběhla, snad bude malému brzy lépe.😘

Ale teda jak se považuju za naprosto mírumilovného a nepomstychtivého člověka, tak chování učitelky bych asi jen tak nenechala být, zuřím při představě, kolika dětem může její jednání ublížit, když nebudou mít tak uvědomělé rodiče jako váš syn.

kuliseks
20. kvě 2019

Jasny psychologicky problem ☹ urcite bych netrestala a nevynadavala, ac je to tezke. Ja se zacala pocuravat taky v sedmi letech behem rozvodu rodicu.. doma hadky a sceny silene. Bohuzel neporadim co s tim, nepamatuju si, co pomohlo.. asi az kdyz byli rodice od sebe a byl klid.. s tou skolou to ale nejspis souvisi.. nepodcenit radeji jeho pocity..

kuliseks
20. kvě 2019

Tak uz jsem precetla i pozdejsi komentar.. drzim palce 😉

codal
20. kvě 2019

@theronnie tak je dobře, že doktorka byla takhle pohotová. Vy si teď užívejte jeden druhého, pěkně vylety, procházky... je mi jasné,že je to běh na dlouhou trať, že vás čeká možná i nějaka terapie,ale s vaší láskou to určitě všechno zvládnete. Přístup učitelky je šílený, že si vůbec dovolí něco takové říct. Je k zbliti, že někdo takhle neempaticky může učit děti (a to jsem z oboru,takže bych měla být možná na straně učitelky). V životě jsem měla ve třídě hromadu rošťáků, někdy to bylo opravdu náročné,ale tohle vypustit z pusy, by mě hanba fackovala:(. Jako tohle je opravdu snad i na stížnost!!! Každopádně vy se asi teď soustřeďte hlavně na malýho, moc vám fandím,držte se, společnými silami určitě tyhle starosti brzo překonáte a malej bude příští rok v nové škole určitě šťastnější ❤️!

pav_la
20. kvě 2019

@theronnie To je moc dobře, že jste začali situaci řešit. Od včerejška jsem na vás a syna myslela. Přeji, ať se vše brzy v dobré obrátí a synovi se uleví. Čeká vás ještě velká práce, ale to zvládnete. Držím palce.

babbota
20. kvě 2019

Teď jsem si přečetla tuto diskuzi a rozbrečela se. Je mi líto, čím si tvůj syn prochazí. Jsem moc ráda, že jsi to začala řešit. Pevně věřím, že se vše v dobré obrátí a tvůj syn bude šťastný.
To, jak celou věc bere učitelka bych rozhodně nenechala jen tak. Ona je tam přeci pro ty děti a nemůže se takhle chovat.
Přeju hodně štěstí🍀❤

ariadna12
21. kvě 2019

@theronnie ta ucitelka by mela pracovat v kravine, nebot se nehodi na praci a styk s lidmi. Je dobre, ze se to rozjelo, at kluka date do kupy. A do te skoly bych ho uz nepustila a podala na chovani ucitelky a vedeni stiznost.

ariadna12
21. kvě 2019

@theronnie a jeste neco: stale si opakuj "muj syn neni hrozny a mam ho rada". Pomuze to. Deti vse vyciti a vnimaji. Mela by na tom pracovat s psychiatry cela rodina (aby kluk neslysel, jak si (treba) volas s kamoskou nebo povidate doma, ze ten kluk je fakt hroznej, samy problemy s nim jsou....cloveku to kolikrat ujede nebo si mysli, ze ho dite neslysi, ale nemusi to tak byt. Urcite je v necem taky vyjimecny, neco ho bavi, za neco ho jde pochvalit, dodat mu sebevedomi a pevnou pudu pod nohama.

pabka
21. kvě 2019

@theronnie já se tedy vetsinou ucitelek zastávám, myslím si, ze mají opravdu těžkou práci, ale tohle je úplně jiné, chápu, ze teď mate starosti dost, ale pokud to jen trochu půjde, její chování bych nenechala jen tak, takhle jednat nemůže! Ublížila synovi a nejspíš ublíží ještě spoustě deti s takovým přístupem!
Držím synovi palce, chudák malej..